Каква вода пиете ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от bum_bum » 31 Окт 2016, 12:34

b00st написа:
Лично моята класация за изворна вода за всеки ден:
Балдаран на първо място, след това Девин изворна и Сердика трапезна също е добра за пиене, филтрирана с обратна осмоза, вкусът обаче е малко по-различен.
Лошото е, че всичко идва в PVC, но какво да се прави...


За вода от бутилка най-добре Лауретана и си е в стъкло, ма цената е тегава. Аз за детето купувах 2 години и нещо такава та ми се увидя доста.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от Pisobella » 31 Окт 2016, 13:28

Чешмяна.

От минералните - все едно ми е. #подайводататам
Единствено мога да подбирам, ако трябва да следя колко да е алкална.
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от Dextuar » 31 Окт 2016, 13:29

Пия вода от стъклено шише, открадната от офиса :mhihi: Там сме с Девин, уж от готините пластмасови бутилки, които не пускат гняз. Пълна си едно шише литър два пъти дневно в офиса, вкъщи се пие някаква пречистена, имам си дестилатор за вода, че по едно време бях фен на Пол Брег и си правя. Иначе купувам и минерална, имам и от каните за "жива вода", та и от нея си правя, като се сетя :angel:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от bum_bum » 31 Окт 2016, 16:54

http://www.sofiyskavoda.bg/SVDocumentsF ... LIK_PV.pdf

Много странно защо за вода от сондаж предлагат толкова малко показатели за изследване.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 16.03.2006
Кара: бас Барабас

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от Яро » 11 Ное 2016, 10:52

bum_bum написа:http://www.sofiyskavoda.bg/SVDocumentsFiles/Paketi_LIK_PV.pdf

Много странно защо за вода от сондаж предлагат толкова малко показатели за изследване.

Във Варна същите показатели изследват. Относно хлорирането в Девня например е с натриев хипохлорид. Варна предполагам също. На работа също ползваме такава инсталация, че сме на промишлена вода.
Бум, с какво филтрираш хлороформа?
Всеки шут в задника - крачка напред!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 24.09.2009
Пол: Мъж

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от Wpb19 » 11 Ное 2016, 11:00

Главно от чешмата, иначе минерална пия по време на почивките(най-вече по морето). :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 29.08.2007

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от RageBg » 11 Ное 2016, 11:41

От софийската чешмяна вода гледам да не пия.Наливам си от разни извори покрай КН или купувам минерална.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от bum_bum » 11 Ное 2016, 11:45

Яро написа:
bum_bum написа:http://www.sofiyskavoda.bg/SVDocumentsFiles/Paketi_LIK_PV.pdf

Много странно защо за вода от сондаж предлагат толкова малко показатели за изследване.

Във Варна същите показатели изследват. Относно хлорирането в Девня например е с натриев хипохлорид. Варна предполагам също. На работа също ползваме такава инсталация, че сме на промишлена вода.
Бум, с какво филтрираш хлороформа?


Мисълта ми беше, че последните два пакета са уж специално за сондажни води пък нямат включени манган, желязо и сероводород. Които са основните проблеми там.

Хлороформа би трябвало да се филтрира от всяка една кана. Премахва се с активен въглен, а него всички кани го имат.

Много важно е да не се ползва филтъра по-дълго от посоченото от производителя време защото тогава натрупаните количества започват да се освобождават обратно във водата.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от DigitalExile » 11 Ное 2016, 12:29

Михалково.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от intention » 13 Ное 2016, 15:56

Покрай естеството ми на работа - заведения, съм пил много и различни води.

Тук е малко като най-хубавото уиски - няма такова ! Всеки има вкус и за едни е хубаво едно, а за други - друго.

Пил съм и Аква Панна и Фиджи, и Восс, и Евиан, И всички български чудесии от Девин и Горна Баня до Балдаран и какво ли още не.

За Газирана вода Сан Пелегрино, Перие, Боржоми... но личен фаворит ми е Михалково-то.

За вкъщи си наливам в туби от Княжевската чешма или си Купуваме 10-11 литрови туби. ( лично на мен Банкя най-много ми допада, на моята приятелка пък Горна Баня и Девин повече ѝ харесват...)
Редуваме общо взето.
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от Chapai » 24 Ное 2016, 16:27

А коя ли марка е най-незамърсена от производствени процедури (дезинфекция) ?
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от Сондьора » 25 Ное 2016, 0:34

Без процедури са само от чучура...ходиш и пълниш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 22.04.2009
Местоположение: Варна
Кара: M57, N52, S65

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от tintirimintiri » 25 Ное 2016, 2:35

балдаран, пирин, девин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от DigitalExile » 02 Дек 2016, 0:03

Абе в тази Банкя какво сипват? Имах 2 води и двете на дъното една до друга във вратата на колата, едната Банкя, другата Михалково и сега в студа качвам се в колата и гледам михалковото цялото замръзнало, а Банкята грам не беше.. дори не беше тръгнала да замръзва просто беше студена :lol: ( в двете шишета имаше около 3-4 пръста вода ) . Може да става вместо антифриз Банкята :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 16.03.2011

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от stefanoff » 02 Дек 2016, 7:46

Nedko Anev написа:Абе в тази Банкя какво сипват? Имах 2 води и двете на дъното една до друга във вратата на колата, едната Банкя, другата Михалково и сега в студа качвам се в колата и гледам михалковото цялото замръзнало, а Банкята грам не беше.. дори не беше тръгнала да замръзва просто беше студена :lol: ( в двете шишета имаше около 3-4 пръста вода ) . Може да става вместо антифриз Банкята :lol:


Ми все пак кока-кола я бутилират, грам няма да се учудя ако има антифриз вътре, или дори нещо още по-гадно :mhihi: Инак по темата - пия само минерални води - Девин, Горна Баня (Банкя я избягвам :mhihi: ) , на Ком също не е лоша, чат пат си наливам и от централна баня, общо взето повече от 20 години само минерална вода си пия, уж не било хубаво, ама "трапезните" и "изворните" води хич не ми харесват, за чешмяната пък да не говорим
Не Мы такие, Жизнь такая

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook