Канада

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Канада

Мнение от alx » 15 Мар 2018, 14:57

ARR_ написа:Иначе и аз не съм съгласен с това че няма успели българи по чужбината, има при това не само ръководни позици в Форчън 500 както каза и alx, ами доктори, адвокати и такива със собствени компании с доста сериозни годишни обороти.


за тях не говориме - такива има много... всеки доктор или юрист от родината които е дошъл в америка се е доизучил тука (основно приравнил изпитите) и работи и изкарва добри пари (говориме за 150-350к на година). мисълта ми беше, че дори в големите компании където успеха ти не зависи само от тебе и си има политики и "стъклен таван" има българи които са много напред с материала.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Канада

Мнение от BaDxBoY » 18 Мар 2018, 13:41

Според вас къде би било по-добре за чужденец - Англия или Германия ? Свободно говорящ английски и средно ниво немски.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от BMW_POWER » 18 Мар 2018, 16:38

kasho написа:Напълно съм съгласен и изобщо не ме учудва. Българите, освен всичките ни особености и минуси, сме и много прагматични и приспособими. Ако добавим и малко интелигентност и нормална среда и... the sky is the limit дето се вика. Проблема е, че като сме много и не можем да създадем нормална среда, а създаваме хаос.


Много точно казано :bowdown:

Бих си позволил да добавя и до болка познатите ни качества като злоба, завист, непрекъснато гледане в канчето на другия. Българската общност в Монреал е абсолютно олицетворение на всичко това. Ако прочетете мнения в местния форум, всички са бизнесмен до бизнесмен. До един имат къщи по Хавай и т.н. екзотични кътчета. А като ги видите на някой концерт (пред бг-магазина или където и да е), истината лъсва. Ненапразно новогодишните партита в българската църква по традиция завършват с масов въргал.

Накратко, Канада е вашата страна, стига да знаете френски и английски. Испанският е опция, немският ви носи още бонуси. Тук знаенето на 4 и повече езика вече могат да учудят някого. Хубава професия (с опит) и ако сте млади (до 30-33г), определено ще имате къде да растете. "Компютърджии" (така модерните) правят от 45К нагоре. Всеки един сертификат или завършен курс към по-голяма фирма би ви отворил врати. Ще цитирам alx, бг-образованието не ви носи бонуси. Местните дипломи са на почит. Дори и те не се признават много в различните провинции. Завършен курс в Онтарио не ви дава право да работите в Кебек. И обратно. Изобщо тук е много шарено. В огромен процент от случаите е и важно да сте в точния момент на точното място. Всеки е чувал за успели, но има и немалко неуспели.

Тук уважават всеки един, който работи. Няма срамна работа и никой няма да ви се смее, сочeйки ви с пръст. Е, може и да стане, но само ако е българин. Има си скрит расизъм и трудно допускане до някои позиции. Това е факт. Но бачкате ли, това се вижда. Друг е въпроса, дали и как се оценява. Всяка фирма е различно. Добри пари се правят в строителството (тук непрекъснато нещо се ремонтира). Гипс-картон, бояджии, дърводелци, каменоделци, електротехници.... Автомобилни механици, автомобилни електротехници (+100$/час), изобщо хора с професии.

Не на последно място лафът "ще мия чинии и кенефи". Чинии може и да се уредите, не съм пробвал. Виж, при кенефите нямате шанс. Прекалено добре платена професия (наистина добре) и местата са заети. Боклуджийте (тези, дето тичат, ама наистина тичат след камиона), които събират чувалите с боклук и всичко за рециклаж (хартия, пластмаса, естествени отпадъци) са само бели. Черен, азиатец или дори индианец не съм виждал :dunno: Но ако оценявате себе си на това ниво (чинии и кенефи), то си е ваш избор :dunno:

Проверете си професията тук:

https://www.indeed.ca/

Стандартно ви се полагат 10 дни платен годишен отпуск. Като направите 5 години, компанията ви дава още 5, след десет години още 5. Ако не се лъжа, 25 дни беше максимумът платени работни дни отпуск на година. Някой компании дават и сик дейс. 4-7, според зависи. Смените ли работа, пак започвате от 10 дни отпуск. Може при наемането да ви дадат и директно 15, това си е индивидуално.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Канада

Мнение от madafaka_donkele » 18 Мар 2018, 19:52

BaDxBoY написа:Според вас къде би било по-добре за чужденец - Англия или Германия ? Свободно говорящ английски и средно ниво немски.


Нито едното от двете :mhihi: Щом знаеш немски -> швейцария... в краен случай австрия, но в никакъв случай швабия.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от alekangg » 18 Мар 2018, 21:18

madafaka_donkele написа:
BaDxBoY написа:Според вас къде би било по-добре за чужденец - Англия или Германия ? Свободно говорящ английски и средно ниво немски.


Нито едното от двете :mhihi: Щом знаеш немски -> швейцария... в краен случай австрия, но в никакъв случай швабия.


Ако го кефи отшелнически начин на живот в някое село става Швейцария.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Канада

Мнение от BaDxBoY » 18 Мар 2018, 21:46

alekangg написа:
madafaka_donkele написа:
BaDxBoY написа:Според вас къде би било по-добре за чужденец - Англия или Германия ? Свободно говорящ английски и средно ниво немски.


Нито едното от двете :mhihi: Щом знаеш немски -> швейцария... в краен случай австрия, но в никакъв случай швабия.


Ако го кефи отшелнически начин на живот в някое село става Швейцария.


За там не знаех, че мога свободно да отида, не ми ли трябва немско гражданство първо ?

Иначе живях 2 години в Германско село баш като тия монасите от книгите, тоест като че ли ме влече. Определено ми харесва 3 пъти повече от 40 годишната панелка в София :lol:
Не мога да реша сега накъде да хвана. В германия е много зор с жилищата, докато в Англия имам 2 или 3 места, на които мога да отида когато си пожелая. След брекзита какво става с всичките емигранти там ? Ще им дадат срок за гражданство или директно билет за самолета ?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от BMW_POWER » 18 Мар 2018, 22:02

Ако ти харесва живот в отшелничество, тук е твоето място. Избутай процедурата и идвай насам. Отиваш 3-500км на север и ще бъдеш сам с мечки и елени. Падаш ли си ловец или риболовец, взимай кануто (аз имам каяк) и влизай във водата. Дивите животни тук са много и спокойно можеш да се чувстваш като Робинзон. Е, няма палми и плаж, но има 5 месеца зима :mhihi:

Ето хлапето как храни диви патици

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Канада

Мнение от BaDxBoY » 18 Мар 2018, 22:21

BMW_POWER написа:Ако ти харесва живот в отшелничество, тук е твоето място. Избутай процедурата и идвай насам. Отиваш 3-500км на север и ще бъдеш сам с мечки и елени. Падаш ли си ловец или риболовец, взимай кануто (аз имам каяк) и влизай във водата. Дивите животни тук са много и спокойно можеш да се чувстваш като Робинзон. Е, няма палми и плаж, но има 5 месеца зима :mhihi:

Ето хлапето как храни диви патици


С удоволствие, но 12ти клас си събрах един сак и заминах в Германия, не съм работил в България официално, не съм студент не съм и бил, нямам никакво имущество,нямам гаранций от роднини и няма как да взема виза.
Иначе ми е мечта. Живот и здраве, ако ми дадат немско гражданство, тогава бих могъл чак.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от turieca » 19 Мар 2018, 8:16

Не знам вярно ли е и от кога е одеве го видях във клюкарника. Това ако е вярно е чак страшно. С кой акъл ще легализираш козоебството не знам. :censored:


http://shoebat.com/2016/06/10/canada-le ... d-to-hell/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Канада

Мнение от ukelichko » 19 Мар 2018, 9:43

turieca написа:Не знам вярно ли е и от кога е одеве го видях във клюкарника. Това ако е вярно е чак страшно. С кой акъл ще легализираш козоебството не знам. :censored:


http://shoebat.com/2016/06/10/canada-le ... d-to-hell/

Това е моят сайт :yes: От днес спирам да чета брадви, блицове, афери и започвам да се информирам само от него. Това за козоебството е нищо, какви други работи разбрах, като се зачетох на главната страница , направо настръхвам :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Канада

Мнение от steeN » 19 Мар 2018, 14:49

madafaka_donkele написа:
BaDxBoY написа:Според вас къде би било по-добре за чужденец - Англия или Германия ? Свободно говорящ английски и средно ниво немски.


Нито едното от двете :mhihi: Щом знаеш немски -> швейцария... в краен случай австрия, но в никакъв случай швабия.


Зачеркни и Австрия хаха
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Канада

Мнение от alx » 19 Мар 2018, 14:54

аз ако трябва да започвам сега - или австралия или нова зеландия... но и америка все още е много много по-добра оферта от произволна държава в европата. мое си мнение де- не ангажирам никого.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Канада

Мнение от madafaka_donkele » 19 Мар 2018, 15:32

steeN написа:
madafaka_donkele написа:
BaDxBoY написа:Според вас къде би било по-добре за чужденец - Англия или Германия ? Свободно говорящ английски и средно ниво немски.


Нито едното от двете :mhihi: Щом знаеш немски -> швейцария... в краен случай австрия, но в никакъв случай швабия.


Зачеркни и Австрия хаха


Заради данъците ли :mhihi:

alx написа:аз ако трябва да започвам сега - или австралия или нова зеландия...


Голяма цедка и там да ги ева. 10-те кръга на ада, ако искаш да си легален и всичко да ти е точно. Така и не ги разбрах защо го правят супер трудно, ако искаш да си легален и абсолютно елементарно, ако ще си нелегален :dunno:

alx написа:...но и америка все още е много много по-добра оферта...


Ако отидеш с обикновена туристическа виза и не се върнеш в срок, демек реално останеш нелегален после лесно ли се става легален? За един преател питам :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Канада

Мнение от BaDxBoY » 19 Мар 2018, 16:20

Последния въпрос пряко ме интересува и мен.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Канада

Мнение от alx » 19 Мар 2018, 16:35

има си начини. но е малко куцо защото за да работиш каквато и да е по-нормална работа ти трябва социален номер (ssn). а този номер не можеш да вземеш ако си на туристическа или друга временна виза без право на работа... и много хора си взимат фалшив ссн които ако те хванат отиваш направо в затвора... а системата е добре навъзрана и много от клоновете на правителството обменят информация и хващането е по-вероятно от преди 10-тина години примерно.

та с две думи - може да останеш, но оцеляването е трудно и после да се прехвърлиш на легален статус си изисква адвокати и тн.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook