Канада

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 2.03.2003
Местоположение: Банкянец

Re: Канада

Мнение от bavarec » 13 Мар 2018, 21:22

Заевете тез мигрантски истории
Последна промяна bavarec на 23 Мар 2018, 13:30, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Канада

Мнение от bum_bum » 13 Мар 2018, 21:25

Цивилизацията не знам от къде е тръгнала, но тук е свършила доста отдавна.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Канада

Мнение от madafaka_donkele » 13 Мар 2018, 22:12

Гадем, ну честем :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Канада

Мнение от PolandBall » 14 Мар 2018, 1:06

Здравейте, как стой в момента въпроса с имиграцията към Канада? Какви са изискванията като цяло?
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Канада

Мнение от madafaka_donkele » 14 Мар 2018, 9:42

PollandBall написа:Какви са изискванията като цяло?


Да си колкото се може по-голям дебил, да си склонен да те мачкат, унижават, ограничават, като за сметка на това трябва и да си склонен да работиш за мижаво(за канадския стандарт) заплащане :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Канада

Мнение от bum_bum » 14 Мар 2018, 12:00

Зависи от гледната точка. За мен да останеш да живееш в България трябва да си многократно по-голям дебил изгубил отдавна всякакво самоуважение и желание за нормален живот.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Канада

Мнение от madafaka_donkele » 14 Мар 2018, 12:36

Човек, ако си мисли, че с едното излизане ще цъфне и завърже... Не знам за теб, ма аз съм пробвал "навън"...повече от веднъж. Колкото мачкане има тук, същото, ама по 2-3-4-5 го има и навън. Отразява се най-вече в заплащането. Без значение каква е позицията, сходен, но местен човек ВИНАГИ получава повече от пришълец, нищо, че пришълеца има много по-големи разходи от местен. Хубавите и особено ръководните позиции по дифолт са мисия невъзможна за извънземен. Винаги се избират местни. В немскоговорящите страни дискриминацията е още по-очевадна. Нормално бачкаторските позиции на английски, хубавите и ръководните - на немски. Да не споменавам хамериканските, канадските, австралийските и др. прехвалени държави с визови изисквания. Уж equal rights, едно друго, а гледаш в края на обявата "only US/CA/AU residents.....between 35-40 years old....preferably x-y-z" и разни такива. Като нашите "обществени" поръчки - да е с 1.8 бензинов двигател с турбо и ти става ясно, че е правено за ваген коли.
Сред самите хора също има огромна дискриминация. В момента, в който разберат, че си извънземен и им се променя мнението и поведението спрямо теб.
Изключения, както винаги тук таме може и да се намерят, ама rule of thumb е горе-долу това.
Не, че много ме кефи тиквеници, тюфлеци и разни такива да ни управляват или всичко да ми е ОК тук, но предпочитам малко вайна тук, отколкото много и всякакви вайна навън. Иначе се оглеждам за някоя нормална, недискриминираща пришълците, уредена държавица, къде ако не всичко то поне повечето неща да са уредени и да си заслужава цялата разправия, но уви засега безрезултатно :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Канада

Мнение от bum_bum » 14 Мар 2018, 13:05

Мачкане навсякъде има. Не става въпрос за това. Мисля, че е съвсем нормално да не приемат работници от други страни. Местния винаги е с предимство. Освен това няма от къде да знаят качеството на образованието, което един чужденец е получил. Тук имаме сигурно над 100 университета 95 от които не би трябвало да съществуват.

Факта е, че тук може да си инженер, архитект, адвоат или лекар и едвам да свързваш двата края. В друга някоя държава с това си образование може да си обслужващ персонал, но ще живееш поне толкова добре. Като нормалната околна среда, нормалната администрация и общество са ти бонус.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от alekangg » 14 Мар 2018, 13:43

madafaka_donkele написа:Човек, ако си мисли, че с едното излизане ще цъфне и завърже... Не знам за теб, ма аз съм пробвал "навън"...повече от веднъж. Колкото мачкане има тук, същото, ама по 2-3-4-5 го има и навън. Отразява се най-вече в заплащането. Без значение каква е позицията, сходен, но местен човек ВИНАГИ получава повече от пришълец, нищо, че пришълеца има много по-големи разходи от местен. :mhihi:

С това се изчерпваш, видно е колко много си видял и ЧУЛ по-скоро при многократното ти излизане, но важното е да си вярваш. :bowdown:


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Канада

Мнение от steeN » 15 Мар 2018, 0:40

bum_bum написа:Зависи от гледната точка. За мен да останеш да живееш в България трябва да си многократно по-голям дебил изгубил отдавна всякакво самоуважение и желание за нормален живот.


Стига бе.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от BMW_POWER » 15 Мар 2018, 3:32

madafaka_donkele написа:
PollandBall написа:Какви са изискванията като цяло?


Да си колкото се може по-голям дебил, да си склонен да те мачкат, унижават, ограничават, като за сметка на това трябва и да си склонен да работиш за мижаво(за канадския стандарт) заплащане :mhihi:



alekangg написа:
madafaka_donkele написа:Човек, ако си мисли, че с едното излизане ще цъфне и завърже... Не знам за теб, ма аз съм пробвал "навън"...повече от веднъж. Колкото мачкане има тук, същото, ама по 2-3-4-5 го има и навън. Отразява се най-вече в заплащането. Без значение каква е позицията, сходен, но местен човек ВИНАГИ получава повече от пришълец, нищо, че пришълеца има много по-големи разходи от местен. :mhihi:

С това се изчерпваш, видно е колко много си видял и ЧУЛ по-скоро при многократното ти излизане, но важното е да си вярваш. :bowdown:


Изображение

:mhihi: :mhihi: :mhihi:

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Канада

Мнение от alx » 15 Мар 2018, 4:29

Това за ръководните кадри не съм сигурен, че е вярно дето си го написал... може би не се движиш в такива среди, но българи на ръководни позиции във Форчън 500 компании има. И не ти говоря за меринджеи и директори... говоря за хора които определят посоката на развитие на въпросните компании.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: По света и у нас
Кара: Купе с 2 врати
Мечтае да кара: Купе с 4 врати
Детайли за колата: Седем напред, две назад

Re: Канада

Мнение от ARR_ » 15 Мар 2018, 6:50

BaDxBoY написа:
ludnik написа:
BaDxBoY написа:
BMW_POWER написа:...



Направо си е отвратителен животът. Не знам как, иначе 100 пъти да съм се вдигнал да живея на подобно място. Сега с тия 6 месечни визи, ако отида там и забравя за обратния полет, голями ли са шансовете да ме хванат ?

Едит. Давам си 20% от заплатата за 1-2 години, ако някой ме скрие там :lol: Говоря добре английски и няма да ви издам :lol:

Ще те намерят, ако ли не процедура за емиграция, не е толкова сложна.
П.С. Няма ли някои в процедура?


А добре де, каква е тази процедура ? Ако се вдигна с 6 месечна виза към Канада, с моя английски и различните сфери в които съм компетентен, 100% ще си намеря работа.
Нали като всеки, чувал съм разни глупости, че те качвали на самолета директно и не знам си какво. Чувал съм и други историй за хора, отишли там на бригада и почнали нелегално работа, след време се женят и си взимат паспорти някак си. Чувал съм 1 история и за един, където минал през мексико и им казал, че бил гей и тук в България не го разбирали .... Кое е истина и кое не, няма как да знам, никога не съм минавал по тоя път.


Незнам истории за Канада, но за САЩ мога да ти кажа не една и две на хора дето немогат да си видят семействата по 10-15 години защо са "забравили да се качат на самолета". Също така без статут ще ти е много трудно да си намериш работа на която да можеш да растеш и да постигнеш нещо, общо взето ще бъдеш неквалифицирана работна ръка. Дали ще те хванат - късмет, ако си в някой от Sanctuary cities може цял живот да изкараш без да те пипнат, в някой друг ще трепериш при всяко позваняване на вратата.
Иначе и аз не съм съгласен с това че няма успели българи по чужбината, има при това не само ръководни позици в Форчън 500 както каза и alx, ами доктори, адвокати и такива със собствени компании с доста сериозни годишни обороти.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от BMW_POWER » 15 Мар 2018, 12:06

В Канада също има успели и богати българи. И не само Канев. Един от най-добрите детски мозъчни хирурзи в Монреал е българин. Имам приятел, който вече е печелил Оскар за работата си по филма Гравити със Сандра Бълок. Сами Фрудс в Монреал също са с български произход. Някои нашенци злобеят, че магазините работели цели два дни, за да може собственикът им да си купи новото Ферари (има и Бентли и други коли)... Имам познат тук, който работи на много, ама наистина много високо ниво за правителството в областта на финансите. Ще кажа само, че владее перфектно английски, френски и руски език. Основен всъщност му е японският. Изгонен от МВнР в бг .... Благодарен им е, защото сега печели много сериозна шест цифрена сума на година. На заплата, не от бизнес. "Бате Стефчо" (поне така му викат общи познати) има няколко много високи билдинга в центъра на Монреал.....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Канада

Мнение от kasho » 15 Мар 2018, 13:04

BMW_POWER написа:В Канада също има успели и богати българи. И не само Канев. Един от най-добрите детски мозъчни хирурзи в Монреал е българин. Имам приятел, който вече е печелил Оскар за работата си по филма Гравити със Сандра Бълок. Сами Фрудс в Монреал също са с български произход. Някои нашенци злобеят, че магазините работели цели два дни, за да може собственикът им да си купи новото Ферари (има и Бентли и други коли)... Имам познат тук, който работи на много, ама наистина много високо ниво за правителството в областта на финансите. Ще кажа само, че владее перфектно английски, френски и руски език. Основен всъщност му е японският. Изгонен от МВнР в бг .... Благодарен им е, защото сега печели много сериозна шест цифрена сума на година. На заплата, не от бизнес. "Бате Стефчо" (поне така му викат общи познати) има няколко много високи билдинга в центъра на Монреал.....


Напълно съм съгласен и изобщо не ме учудва. Българите, освен всичките ни особености и минуси, сме и много прагматични и приспособими. Ако добавим и малко интелигентност и нормална среда и... the sky is the limit дето се вика. Проблема е, че като сме много и не можем да създадем нормална среда, а създаваме хаос.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx

Последни теми
Facebook