Канада

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Канада

Мнение от Top Gun Maverick » 26 Мар 2018, 19:59

Възможно най-много информация за САЩ може да получи от този форум:
http://forum.all.bg/ubbthreads.php/Cat/0/C/7
Тука има писано откакто има нет в България. :mhihi: Всичко за което се сетиш, не можеш го изчете каквото и да правиш. Но основните неща са достъпни и с малко търсене ги намираш.
Ние всяка година пуска за ЗК, от 10 години някъде, но вече май е само за спорта или поне преди ако бях 100%-та отивам и съм се молел да ми се падне, то сега ще има голямо мислене и вероятността да не отидем е огромна.
Доста информация има и за Австралия и Нова Зеландия, там също са опции за хора искащи да се махнат, но доста по-далечни. Обаче вече има директен полет от Европа до Австралия - 17 часа, вчера по новините гледах как едно кенгуру ги посреща там. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от BMW_POWER » 27 Мар 2018, 1:26

alx написа:
ildivvy написа:Никой не е решавал,че 100к е средна годишна заплата за Канада/САЩ! Аз бях попитал,дали сайта със заплатите за Канада е достатъчно меродавен и може да му се вярва,както и,че би трябвало да мога да си намеря работа за около 100к средно,според него! Въпроса беше- какво мога да очаквам от тези пари?


100k както написах преди няколко дена е една солидна заплата която не стига само в някои определени градове в САЩ (за Канада не знам, но предполагам е подобно). След данъците ти остават горе долу 60к. Това са 5к на месец. Ако нямаш скъп вкус са достатъчно да живееш пълноценно и здравословно и да имаш всичко необходимо. Познавам семейства които правят 40к чисто на година и живеят без кахъри. Но познавам и ергени които живеят правят примерно 150к и живеят от заплата до заплата. Както обикновено- всичко си е до човека. Но 100к на година са мечта за 3/4 от американците както и да го погледнеш.


100К са мечта за поне 80% от канадските семейства. Говоря брутно преди данъци. Колега, нямам идея за какво гледаш като професия, но от все сърце ти желая да го постигнеш

И не забравяй да се обадиш като дойдеш :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Канада

Мнение от ildivvy » 27 Мар 2018, 7:22

В темата "С какво се занимавате" може да се види! "Поста" ми е втория преди последния към днешна дата!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Канада

Мнение от BaDxBoY » 27 Мар 2018, 17:27

Не знам вие дали използвате темата за мотивация, но аз лично тези 3 дни пуснах около 20 CV-та за работи в Англия :lol:
До колкото разбирам, който отиде преди Март 2019 може да остане, който не е трябва да кандидатства за виза и т.н.
И едно за пицар в Палма де майорка в Испания :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Канада

Мнение от Nickelback » 27 Мар 2018, 17:45

Аз мисля за дюнерджия да се пробвам някъде, ама още съм решил къде. Добре, че са такива теми да ме мотивират, да :yes:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Канада

Мнение от BaDxBoY » 27 Мар 2018, 18:24

Nickelback написа:Аз мисля за дюнерджия да се пробвам някъде, ама още съм решил къде. Добре, че са такива теми да ме мотивират, да :yes:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


На сарказма ти мога да отговоря само с пожелание да си в разцвета на младостта си, без заможни роднини и каквито и да е оставени недвижими имущества в България :wave:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Канада

Мнение от Nickelback » 27 Мар 2018, 19:05

Съжалявам, ама ще трябва хем да те разочаровам, хем, вероятно, да те окуража :dunno: В разцвета на младостта си не съм имал време да отворя тема като тая дори :) Случвало се е до 4:00 сутринта още да опъвам кабели някъде за 300лв. на месец само и само, да съм малко от малко в областта, която съм имал интерес да се развивам :yes: А в 7:00 същия ден съм се лакатушел в 280 четейки за нЕкво контролно при изперкало комуне в ТУ :ok: Нит' съм живял от имоти, нито пък някой покрай мен, еле п'а да е бил заможен :mhihi:
Теми като тая бол, и жалкото е, че все повече ще ги има вероятно. Жалко е да ви мотивира как ще си биете камшика и т'ва е... Наистина е жалко :dunno: По-важно е човек да се усъвършенства и да има дългосрочни цели за развитието си. Дали впоследвтвие ще се приземи в Канада, Азербайджан, на Луната, на Марс при Мъск, взависимост от предпочитанията, е все тая.
Та аз на свой ред ти пожелавам да вденеш какво се опитвам да ти кажа ;)
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Канада

Мнение от BaDxBoY » 27 Мар 2018, 19:35

Nickelback написа:Съжалявам, ама ще трябва хем да те разочаровам, хем, вероятно, да те окуража :dunno: В разцвета на младостта си не съм имал време да отворя тема като тая дори :) Случвало се е до 4:00 сутринта още да опъвам кабели някъде за 300лв. на месец само и само, да съм малко от малко в областта, която съм имал интерес да се развивам :yes: А в 7:00 същия ден съм се лакатушел в 280 четейки за нЕкво контролно при изперкало комуне в ТУ :ok: Нит' съм живял от имоти, нито пък някой покрай мен, еле п'а да е бил заможен :mhihi:
Теми като тая бол, и жалкото е, че все повече ще ги има вероятно. Жалко е да ви мотивира как ще си биете камшика и т'ва е... Наистина е жалко :dunno: По-важно е човек да се усъвършенства и да има дългосрочни цели за развитието си. Дали впоследвтвие ще се приземи в Канада, Азербайджан, на Луната, на Марс при Мъск, взависимост от предпочитанията, е все тая.
Та аз на свой ред ти пожелавам да вденеш какво се опитвам да ти кажа ;)


Вдявам си го и далеч не си първия човек, който разсъждава така.
Проблемът идва от тук, че времената се менят с огромни темпове. Аз не мога на 22 години да си позволя да работя в дадена държава, в която опъването на кабели за 300 лв на месец се приема за ОК,с които мога да си покрия половината разходи по жилището за този месец (не се изхвърлям,точно такава е сметката), да не мога да си позволя да си купя телефон,телевизор и каквото и да е от предметите измислени и произведени за белите хора в 21 век,защото ако един телефон излиза на 500 долара цена,в Германия се предлага за 400 евро,в България се предлага за 800+ лева. Интелигентен човек си явно, можеш да си направиш сметката,колко са 500 долара в щатите или Канада,колко са 400 евро в Германия и колко са 800 лв в България. Не коментирам дизела,бензина и т.н. Имам късмет, че съм здрав, нямам и тежко болни роднини за които да се грижа.

Да казах го на един приятел с който съм израснал и знае в какви лайна бях в Германия като ме пращаха в заводите с чехи и руснаци по 10-11 часа без почивка, ще го кажа и на теб.
Аз предпочитам да мия кенефи, ама възможно най-усраните които можеш да си представиш където и да е по света, стига да мога да живея цивилизовано след работа ! Живееш в София, обясни ми как успяваш ? Аз се депресирам само като погледна през прозореца и видя всичката сган,всичките стари разбити коли, всичките пенсионери и млади наркомани,дупките,грозотията и изобщо всичко (взех си жилище във втория или третия най-престижен квартал на София.) Тук от година се мъча да инвестирам парите които успях да събера, за сега само 2-ма успяха да ме прецакат и да ми откраднат част от тях.
Жал ми е за хората тук честно.
Как ще видят младите хора, които не са излизали от тук какво е нормален живот ? Те свикват на нон стоп гърбене, работа 8 до 5 целогодишно или лятото 5 дни в някой смърдящ хотел на гнусното ни мръсно море, през останалото време пред телевизора с бирата или ракията. Или да си купя и аз една диплома и да взема да стана лекар или нещо подобно за едни 800-1000 лв и да си дебелея и аз пред телевизора и да псувам някой от политиката ?

п.с Прочетох ти няколко пъти коментара и все не намирам частта, която би трябвало да бъде окуражаваща ?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Канада

Мнение от alx » 27 Мар 2018, 19:59

Nickelback написа:А в 7:00 същия ден съм се лакатушел в 280 четейки за нЕкво контролно ....


хм... аз във 280 съм оцелявал... не знам ти как си намирал положение да четеш... :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Канада

Мнение от Nickelback » 27 Мар 2018, 20:57

BaDxBoY написа:...


Младеж... усещам твърде много противоречия предвид споделеното от теб. Съответно у мен възникват твърде много въпроси, които някакси нямам желание да задам, понеже подозирам, че още толкова ще ти потънат гемийте :dunno: Изобщо - в тотално различни равнини сме разсъждавали и разсъждаваме аз и ти, и е дори безпредметно да се води дискусия. Успех желая там накъдето си се запътил :yes:

alx написа:
Nickelback написа:А в 7:00 същия ден съм се лакатушел в 280 четейки за нЕкво контролно ....


хм... аз във 280 съм оцелявал... не знам ти как си намирал положение да четеш... :ok:


Аз се качвах от Софийския и се бутах да седна най-отзад с ръководството по лаб. у-я по ТЕ2 под мишница, както се бутат пенсионерите в градския да хванат място :mhihi: Та пак си беше борба за оцеляване :yes: :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от BMW_POWER » 28 Мар 2018, 2:38

ildivvy написа:Никой не е решавал,че 100к е средна годишна заплата за Канада/САЩ! Аз бях попитал,дали сайта със заплатите за Канада е достатъчно меродавен и може да му се вярва,както и,че би трябвало да мога да си намеря работа за около 100к средно,според него! Въпроса беше- какво мога да очаквам от тези пари?


Намерих ти апартамент в хубава ериа.

https://www.realtor.ca/Residential/Sing ... bec-H3Z2G5

В момента рейтовете по моргиджите са приблизително 3.14% за петгодишна затворена ипотека

https://www.ratehub.ca/mortgage-rates-montreal

Ако вкараш 20% даун пеймънт ($97 800), остават ти за изплащане $391 200. За 25 години ти идва месечна вноска $1,879.55. Като добавиш Maintenance Fees $866 Monthly (такса вход) и месечно си $2745.55

Ако купиш къща нямаш Maintenance Fees, но имаш ремонти. В зависимост от ерията, може да си нагоре, може надолу. Зависи и колко ще вкараш първоначално. В Кебек има такса БЕНВЕНЮ

http://www.taxedebienvenue.com/calculat ... ntreal.php

Та всичко е "според зависи". Професията ти е много хубава и търсена тук. При дървеното строителство, противопожарните системи са много търсени. Нямам идея колко ще ти отнеме да приравниш диплом и да те приемат в ордера на инженерите. За това може да провериш в БГКАНАДА форума. Аз не съм инженер и нямам информация.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Канада

Мнение от alx » 28 Мар 2018, 4:47

Към месечната вноска сложи още едно $150 за застраховка дом и още $500 примерно за данък дом... поне в Щатите за $450к дом цифрите грубо са такива...
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от BMW_POWER » 28 Мар 2018, 12:12

alx написа:Към месечната вноска сложи още едно $150 за застраховка дом и още $500 примерно за данък дом... поне в Щатите за $450к дом цифрите грубо са такива...


В Кебек таксите са малко по-високи. Нашият апатрамент имаше базова оценка $205 000. Пропърти таксата и такса сколер бяха около $2800 годишно. Но оттогава вдигнаха таксите на два пъти. Отделно Монреал има "градчета в себе си". Това са квартали, които имат административна независимост и събират свои данъци и такси. Затова е възможно съседът ви отсреща да плаща повече или по-малко от вас. Независимо, че просто пресичате улицата.

Месечните вноски за вход и застраховките растат всяка година. В блоковете (кондо с над 2-3 апартамента) има устав или правилник за живот. Там подробно е описано какво можеш и какво не можеш да правиш. В блокът тук (в Отава) беше забранено да си качвам колелото в апартамента. Нямах право да държа нищо на балкона, изключая два леки стола и малка масичка. Нямах право на пералня, сушилня (тук двата уреда са отделни), да държа повече от едно колело на паркинг мястото си, да имам барбекю на балкона, да пуша в апартамента, да държа бутилки за газово барбекю (независимо пълни или празни) и не помня още какво. Подпишеш ли договор за покупка на жилището, ти се съгласяваш безпрекословно с всичко това. Има "домсъвет", който решава всички проблеми. Всяка година се прави събрания и се дава отчет за всичко за последните 12м и се взимат решения за следващите такива. Ако създаваш ядове, съседите могат да те изгонят.

Паркирането в централните части е доста интересно. Обикновено дават един стикър, който ти дава право на едно гарантирано място на улицата за през нощта. Имаш две-три или повече коли. Оправяш се сам.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Канада

Мнение от efren » 28 Мар 2018, 13:04

BaDxBoY написа:Не знам вие дали използвате темата за мотивация, но аз лично тези 3 дни пуснах около 20 CV-та за работи в Англия :lol:
До колкото разбирам, който отиде преди Март 2019 може да остане, който не е трябва да кандидатства за виза и т.н.
И едно за пицар в Палма де майорка в Испания :lol:


Само не разбрах, като те дразни тук картинката с наркоманите, какво ще правиш на Палма де Майорка и как ще живееш нормалния живот след работа?
П.С. Ако случайно отидеш на Майорка, недей споменава за това, че Палма де Майорка е в Испания или поне си подбирай компанията в която искаш да споделиш това твое виждане. От съображения за сигурност.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Канада

Мнение от BaDxBoY » 28 Мар 2018, 13:26

Като за начало няма да се набия в най-голямата лудница, вместо това ще съм сред природата без да се притеснявам дали циганите от селото ще ми разбиват къщата през седмица. :yes:

Извинявай, но за 90% от хората Палма си е Испания, пробвай се да търсиш граматически или пунктуационни грешки,ще бъдеш по-интересен :wave:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook