Канада

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Канада

Мнение от Mini » 28 Юни 2017, 0:42

Както вече писах ние тук си нямаме Lemon car lawhttp://www.cbc.ca/news/business/lemo ... -1.2951106 и при възникнал спор между клиент и дадена автомобилна марка има арбитър http://www.camvap.ca/ , но за да поемат те нещата има изисквания на които трябва да отговаряш http://www.apa.ca/readarticle.asp?id=240 . Твоят приятел може да е минал през съд, защото кара БМВ, а те не участват в арбитражния план http://www.camvap.ca/claiming/participa ... facturers/.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от BMW_POWER » 02 Юли 2017, 8:21

Аз ще се намеся в темата с един небрежен въпрос:

Какво стана с огромният брой организации, защитаващи правата на потребителите, та се е наложило да се ходи на съд? Да не говоря за законите, че стана страшно ...

Как така "СЪД"???

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от BMW_POWER » 01 Авг 2017, 3:58

Стинка, коментирай долния линк:

http://www.cbc.ca/news/business/real-es ... -1.4226630

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Канада

Мнение от steeN » 03 Авг 2017, 5:32

Не съм много наясно със ситуацията с имотите в Канада. Знам, че изтичат пари на китайци там, които нямат доверие в местните власти и купуват наред... Сега май вдигнаха някакви такси за чудестранни купувачи и това малко охлади нещата.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от BMW_POWER » 05 Авг 2017, 4:37

Охлади ги в Британска Колумбия, но ги нагря в останалите провинции.

Апропо, коментирай нелегалната емиграция САЩ-Канада.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от BMW_POWER » 06 Авг 2017, 15:36

Канада е страната, в която живеят едни от най-щастливите хора на Света. Поне така пише из разните справочници. В момента нещата са страшни и малко медии си позволяват да изкарат истината на яве.

http://globalnews.ca/news/3434447/over- ... pay-bills/

Познавам човек с $60 000 (шейсет хиляди) задължения по кредитни карти. Значително повече от годишната му заплата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Канада

Мнение от steeN » 07 Авг 2017, 4:17

Някви бежанци, които не са им дали статут в САЩ, ходят в Канада щото знаят, че ще им дадат. Какво да коментирам?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от BMW_POWER » 08 Окт 2017, 17:09

Получих леко заядливо ЛС от един сърдит Смърф. Та да му разкажа за Канада, без да се опитва да ме плаши с атентати като този в Едмънтън

https://news.bg/world/teroristichni-nap ... anada.html

Къдравият п.дал (премиер на страната), за когото е по-важно да е на първа страница на женски списания, отколкото да върши нещо реално докара 35 000 (официално) сирийски бежанци. "Щял да ги интегрира" :shock: Аз не съм виждал интегриран арабин, но това е друг въпрос. Скандалите с докарването им не бяха малки. Цените на чартърните билети бяха по-високи, отколкото на тези от редовните линии.

Отварям една скоба. Аз сам си платих всичко, за да дойда тук. На летището ме посрещнаха с думите: "Дай си визата! Колко пари носиш?" и го преброиха всичките. После ме пуснаха да се оправям. Никой нищо не ми е дал или попитал, как ще се оправям.

Та рефюджитата на летището получиха перманент резидентски карти и хелт карти (за втората аз чаках три месеца), пълен комплект дрехи ... ол инклузив. Получиха 100% безплатни жилища с безплатни ток и газ. Имам познати, които дават апартаменти под наем. Почти всички са получавали обаждания от хора на правителството, дали биха си дали жилищата на емигранти от Сирия. Правителството поема и гарантира всички разходи. Друг е въпросът, какво остава след тях. Отделно им се заплащат социални помощи и детски. Изобщо, абсолютен рай. Да ядеш, молиш и размножаваш. Вижте долното видео

https://www.youtube.com/watch?v=mkh98RVpEBI

Снимах го в 8:30 сутринта и затова не се виждат много хора. Това не е Канада. Денем и вечер пред всяка врата седи поне един и върти главата наляво-надясно. Появяването ми е свързано с крясъци и тичане. Преди двадесетина дни ми поляха колата с вода и доста заплашително ми заявиха, че "другия път ще донесе нещо друго от кухнята". Само дето аз съм "от стара коза яре" и се справих за седмица с тях. Колегите ми тук не влизат.

Сега очаквам да се започне процес на "събиране на семейства" и тези 35 000 ще станат поне 100 000. Цифрата може да не ви изглежда голяма. Но на 33 милионна Канада 100 000 са както 2.2 милиона в Европа. Говорим за 100% лапачи. Тук не слагаме другите такива от Африка, Хаити и т.н. Ми извинявайте, всичко си има някакви лимити. Непрекъснато се вдигат цени и такси. Митничарите така са обезумели, че не е истина. Данъчните са тотално куку. Миналата година ми изпратиха четири писма, че им дължа $207 такси. Говорих си с човекът, който ми прави таксите и той нарече всичко "абсурд". Говорих с тях по телефона, изпращах им копия от данъчна декларация, факсове и т.н. Ония се съгласиха и после смениха плочата. Дължал съм парите за "инком извън страната за 2014г :shock: ". И пак всичко отначало. Аз нямам нищо навън. Нито движимо, нито недвижимо, нито банкови сметки, нишо ... Четири месеца ме направиха луд да доказвам, че нямам сестри близначки. Двеста кинта са нищо реално погледнато. Ако са изпратили 10 000 писма за такава сума, поне 5000 са си платили. Тук много хора купуват софтуер и сами си попълват данъчните декларации. Та всеки ще плати 200 кинта пред риска за глоби и лихви. Пари от въздух...

Имаше някъде наскоро определение на Канада.

Страна на агресивни гейове. Тук няма нищо по-срамно от комбинацията бял хетеро сексуален мъж. Всички по презумпция са с предимство във всичко.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Канада

Мнение от alx » 08 Окт 2017, 19:32

Колегата е сърдит... :ok:

Tell us how you really feel about it come on.... tehehe
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от BMW_POWER » 08 Окт 2017, 20:11

alx написа:Колегата е сърдит... :ok:

Tell us how you really feel about it come on.... tehehe


Тази паплач след някой и друг месец ще плъзне на юг. Въпрос на време е да въведат визи. И за да не съм голословен, ето какво става сутрин на автобуса:

Изображение

И за разведряване, ето двама канадски тийнейджъра. Специално за по-младата аудитория:

Изображение

На снимката се вижда колко струва и какво представлява шофьорския курс в Онтарио.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Канада

Мнение от c04 » 08 Окт 2017, 23:39

Навсякъде плъзнаха, целия свят се обърка :banghead:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от BMW_POWER » 29 Окт 2017, 16:29

BMW_POWER написа:Сега очаквам да се започне процес на "събиране на семейства" и тези 35 000 ще станат поне 100 000...


Мразя да се оказвам прав в лоши прогнози :banghead: :banghead: :banghead:

http://www.cbc.ca/radio/thehouse/why-th ... -1.4375839


Canada's immigration minister says Canada will welcome at least as many immigrants next year as it is in 2017.
The government's plan for annual immigration levels, which was set at 300,000 for this year, is expected to be tabled in the House of Commons next week.
Immigration minister Ahmed Hussen told The House that the government will not go below that level next year.
"Three hundred thousand is now our new normal," he said, while not closing the door to a higher number for 2018.
"As a government we went from 260,000 to 300,000 because of the need to meet the demands of Canadian families who wanted to reunite with their loved ones," Hussen continued. "But also employers who are asking us to allow them to continue to use immigration more and more as a way to meet their growth needs."
Hussen added that he's been in the process of consultations since April to put together the immigration outlook that's coming soon, and that those consultations focused on the numbers Canada should bring in and what the right mix immigration, in terms of the different classes, should be.
He said the "vast majority" of immigrants coming in will be from the economic class because that's where the greatest need is.
This will be followed closely by family class immigrants and then refugees, Hussen said.
Statistics Canada census numbers released Wednesday revealed the number of immigrants in Canada has reached its highest rate in a century.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Канада

Мнение от kasho » 02 Фев 2018, 13:38

BMW_POWER написа:
BMW_POWER написа:Сега очаквам да се започне процес на "събиране на семейства" и тези 35 000 ще станат поне 100 000...


Мразя да се оказвам прав в лоши прогнози :banghead: :banghead: :banghead:

http://www.cbc.ca/radio/thehouse/why-th ... -1.4375839


Canada's immigration minister says Canada will welcome at least as many immigrants next year as it is in 2017.
The government's plan for annual immigration levels, which was set at 300,000 for this year, is expected to be tabled in the House of Commons next week.


Колега, направо ме хвърли в тъча с тази информация и снимки. Аз си мислех, че това безумие се случва само в Европа.

Добре, някой от вас има ли рационално обяснение защо по целия свят им се правят такива отстъпки конкретно на имигрантите от мюсюлмански страни? Наистина в огромната си част става дума за 100% лапачи на помощи + неинтегрируеми + потенциален риск от тероризъм. Колкото и да е цинично, това е възможно най-лошия човешки материал за импортиране. Наред с нашите ромове, които всъщност също отговарят на горните условия като евентуално риска то тероризъм се заменя със 95% занимаващи се с криминална дейност. И въпреки всичко тези хора се импортират на килограм в Европа и (явно) Канада. Защо? Солидарност и помощ може да им се окаже и в техните собствени страни.

BMW_POWER написа:Отварям една скоба. Аз сам си платих всичко, за да дойда тук. На летището ме посрещнаха с думите: "Дай си визата! Колко пари носиш?" и го преброиха всичките. После ме пуснаха да се оправям. Никой нищо не ми е дал или попитал, как ще се оправям.

Та рефюджитата на летището получиха перманент резидентски карти и хелт карти (за втората аз чаках три месеца), пълен комплект дрехи ... ол инклузив. Получиха 100% безплатни жилища с безплатни ток и газ.


Подобен опит мога да споделя и аз в Германия. Пуснах точно 292 кандидатури за работа и 2 години работих на отвратителна работа, далеч под квалификацията ми (2 магистратури във финансовата сфера, едната в Холандия и 6 години опит, включително в международна одиторска компания) докато си намеря нормална (за мен) позиция. Същевременно бежанци/мигранти, с които аз, и по-късно жена ми, бяме заедно в курсовете по немски, получиха безплатни жилища, социални помощи и медицинско осигуряване. Заради държавната намеса на пазара на жилища наемите се катапултираха безумно нагоре. И по същия начин както го описваш държавни служители се свързват с хора, които имат най-вече сгради за отдаване и ги договарят да ги вземат за сирийците и подобната паплач. Включително и със изхвърляне на наематели от вече наетото жилище.

Нататък забелязах, че започнаха и да нареждат арабите на позиции по големите концерни в региона (Адидас, Ман, Сименс), въпреки, че много слабо говореха английски, професионалните им знания бяха съмнителни, а и отношението им към ученето на немския беше изключително красноречиво. И все пак ги гледам по фейсбука кой къде почнал да работи- все на места, където е изключително трудно да се добереш, особено пък чужденец.

Съпругата ми е фармацевт и също я направиха луда калинка докато и признаят дипломата от България. Нищо, че е от т.нар "регулирани професии", че е завършила далеч след като станахме членове на ЕС и че има всички необходими притурки, включително официално издадени от университета документи на английски. Та тя ми споделя, че арабите най-редовно идват с рецепти, по които не дължат дори потребителска такса. 100% им се поемат разходите за лекарства. По принцип тези привилегии тук имат бременните, инвалиди с висок % и някои пенсионери. Съответно те не са към някоя от здравните каси тук, а са разпределени по някакъв начин към специално създадени за целта фондове. В нашия край са 3 - един държавен, един на Бавария и един на общината.

Майка ми също е лекар (гинеколог) тук в Германия и също казва, че арабките най-редовно идват с искания за фалшиви болнични. Доскоро беше най-вече за да отсъстват от курсовете по немски, а сега най-актуалната тема е за да не ги разселват из другите държави на ЕС.

Та продължавам да си се питам - какво по дяволите става по света и защо?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Канада

Мнение от BaDxBoY » 02 Фев 2018, 14:30

Аз над 4 години плащам в Германия по 500-700е топло наем, отоло 250е данък около 500е социална осигуровка, около 150е здравна на АОК. От 2500 бруто взимам не повече от 1500е, не коментирам, че данъка и застраховката и то не пълна на колата ми е 1500+ и смяната на гуми ми е 200е.
В интеграционния курс аз плащам половината от пълната цена и то щото пуснах 20 писма, а останалите сирийци им плащаше Jobcenter-a цялата сума.
Тоест аз се мъчех да работя да уча по 4 часа на ден и да плащам всичко, а от тях искаха само и единствено да ходят на училище и им плащат и учебници и такси.

Е ок де, аз като заминах бях на 18, завършил тамън с перфектен английски. Що съм по-малко човек от тях ? Че наще не взимат по 500 лева заплати ли и не трябва да гледат техните родители на легло ? И това е само малък пример, не коментирам всичките глоби които съм плащал там.
Дорева ми се.
Живот и здраве следващата ми цел е Канада или щатите и на мен. Не толкова заради самите държави, а колкото, че не мога да живея на 1 място и искам да се чувствам жив.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Канада

Мнение от madafaka_donkele » 02 Фев 2018, 14:52

BaDxBoY написа:Живот и здраве следващата ми цел е Канада или щатите и на мен.


Ти ако мислиш, че там всичко е розово и/или всичко им е мед и масло...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ивайло Димов

Последни теми
Facebook