Канада

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Канада

Мнение от alx » 21 Юни 2017, 19:09

Duwolf написа:Някой има ли информация дали СЕТА е вече в сила и дали от Канада вече могат да се внасят автомобили без плащане на мито ?


аз канадска кола не бих си взел... цените са им високи дори без да смяташ транспорт, ръждата е много, подръжката им обикновено не е на ниво защото канадците като цяло имат какво да ядат и имат покрив над главите си, но от там нататъка са бедни...
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от BMW_POWER » 22 Юни 2017, 5:13

alx написа:
Duwolf написа:Някой има ли информация дали СЕТА е вече в сила и дали от Канада вече могат да се внасят автомобили без плащане на мито ?


аз канадска кола не бих си взел... цените са им високи дори без да смяташ транспорт, ръждата е много, подръжката им обикновено не е на ниво защото канадците като цяло имат какво да ядат и имат покрив над главите си, но от там нататъка са бедни...


Изхвърляш се малко :winky:

Можеш да вземеш нова кола и ако платиш кеш цялата сума, обикновено правят отстъпка в цената. Въпрос на договорка. На втора употреба си е мачка в торба. Нямаш идея какво ще ти се падне. Особено по-новите модели са си пълна скрап. Изтича гаранцията и право в боклука. Отделно европейците невинаги поемат гаранции на закупени отсам стоки.

Къдравият п.дал, министър председателят ни де, прави всичко възможно да унищожи страната. Канадският долар падна и доста неща са на сметка.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 5.10.2014
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от Duwolf » 22 Юни 2017, 8:33

С по евтиния канадски долар, евентуално колата ще ми излезе с 2 - 3 000 лева по евтино от САЩ.

Огледах тук в София няколко коли които са внесени от Канада и като цяло да, не са в идеално състояние, но не не нещо което не може да бъде оправено и пак да си оферта.

Въпроса е, дали митото отпадна? Ако е отпаднало, то с вноса от канада (+ по евтиния канадски долар) ще си спестя общо едни 5 - 7 000 лева, което не си е малко.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от DaGa » 23 Юни 2017, 15:39

А докарването от Канада включваш ли го в сметките ?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Канада

Мнение от alx » 24 Юни 2017, 0:27

BMW_POWER написа:Можеш да вземеш нова кола и ако платиш кеш цялата сума, обикновено правят отстъпка в цената. .


... всъщност това с колата от автокъща и парите на ръка е мит... като платиш кеш не ти правят много отстъпка, защото ако финансираш през тях банката на втория месец след покупката им плаща "kickback" което често е значителна сума и чиста печалба за автокъщата.

и друго- аз не знам да има практика да се купуват нови коли от автокъща (дори в америка където са най-евтините коли в света според мене... ) и да се изнасят за чужбина. новата кола никога не е далавера. колите започват да стават изгодни на 3-тата година защото до тогава кривата на обезценяването е била най- стръмна. от 3-5-тата година се стабилизира и като излезе от гаранция пак става стръмно надолу до към 7-та година.. и след това си седят общо взето на едни пари.
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от BMW_POWER » 24 Юни 2017, 3:58

alx написа:
BMW_POWER написа:Можеш да вземеш нова кола и ако платиш кеш цялата сума, обикновено правят отстъпка в цената. .


... всъщност това с колата от автокъща и парите на ръка е мит... като платиш кеш не ти правят много отстъпка, защото ако финансираш през тях банката на втория месец след покупката им плаща "kickback" което често е значителна сума и чиста печалба за автокъщата.

и друго- аз не знам да има практика да се купуват нови коли от автокъща (дори в америка където са най-евтините коли в света според мене... ) и да се изнасят за чужбина. новата кола никога не е далавера. колите започват да стават изгодни на 3-тата година защото до тогава кривата на обезценяването е била най- стръмна. от 3-5-тата година се стабилизира и като излезе от гаранция пак става стръмно надолу до към 7-та година.. и след това си седят общо взето на едни пари.


По принцип си, прав, ама не съвсем. Хайде да разделим авто къща от официален дилър. Тук може да се пазариш във всеки един магазин (без Уолмарт естествено), за някаква отстъпка. Дилърите като надушат пари кеш и са готови на всичко. Не знам Колегата за каква марка, на какви години и какви километри говори. Може да се вземе много на сметка тестова кола, която клиенти са карали. Всичко е въпрос на договорка. При курс 1:1 колите в САЩ са по-евтини, но при 1:1.33 нещата се променят.

Ето две Короли за пример
https://www.toyotaonnicholasville.com/v ... EXHC813686
http://www.tonygrahamtoyota.com/new/veh ... 213447.htm

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 5.10.2014
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от Duwolf » 24 Юни 2017, 10:23

@DaGa Цената за докарване от Канада или САЩ, поне по това което успях да проверя е горе долу една и съща.

Първоначалната ми идея беше за внос от САЩ, като колата се вземе ударена (copart, iaai и т.н.). Излиза доста по евтино, като си я ремонтираш тук, но при тези случаи винаги го има момента, в който може да се набудаш доста, щото все пак наддаваш на снимки... но след като разбрах че СЕТА е уж вече в сила, реших да видя как стоят нещата с вноса от Канада.

За какви отстъпки от цената говорите междодругото? Всмисъл процентно отношение до каква степен можеш да се пазариш ? Сегашната ми кола я бях взел от Германия. Тогава беше 16 500 евро и със сетни мъки успяхме да свалим 300 евро. Не знам дали американците са "по-податливи".

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Канада

Мнение от alx » 24 Юни 2017, 17:05

BMW_POWER написа:По принцип си, прав, ама не съвсем. Хайде да разделим авто къща от официален дилър.


по темата се делят на продавачи/дилъри които предлагат финансиране и такива дето не предлагат и или си купуваш кеш или си осигуряваш заема от другаде.

идеята ми беше, че тези които предлагат финансиране (а това поне в америка са повечето дилъри и автокъщи) ще ти дадат по-добра отстъпка от крайната цена на возилото ако финансираш защото получават пари "обратно" от банката с която имат договор за предлагане на финансирането (никой дилър/ автокъща) не предлага "собствени" заеми - всички го правят през някакви банки в бек офиса).

по въпроса за цените и отбиването - зависи каква цена е сложена. а цените горе долу са ясни за потребителите защото има много информация на нета коя кола в какво състояние колко струва. а ако си дилър или имаш достъп до дилърските търгове можеш да определиш цената доста точно (дори колко струва на самия дилър) защото търговете имат "история" на продадените коли и може да видиш такива коли като тази от която се интересуваш за колко пари са били продадени за последните 12 месеца на дилърите. от там можеш да "решиш" колко печалба да оставиш на дилъра.

ще дам пример - искаш да си купиш 2015 мерцедес с63 амг 4матик. ако си потребител отиваш на kbb.com и виждаш че

https://www.kbb.com/mercedes-benz/s-cla ... ype=retail

...средната цена на тази кола със среден 33к мили пробег е $89100 за крайния потребител. но ако си дълър отиваш на сайта на най- големия дилърски търг за возила в щатите и виждаш, следното:

6/22/17 $96,500 5,496 3.8 8GT/A - - Lease Northeast Pennsylvania
6/15/17 $84,500 25,596 3.5 8GT/A Black Regular West Coast Riverside
6/12/17 $77,000 41,788 - - 8G/A Black Regular Southeast Fort Lauderdale
6/7/17 $85,800 47,820 - - 8CY/A White Regular Southeast Palm Beach
6/7/17 $93,000 10,810 - - 8G/A Black Regular West Coast San Francisco Bay
6/6/17 $87,000 26,489 - - 8CY/A Black Regular Southeast Palm Beach
6/2/17 $99,599* 22,169 - - NON/- - White Regular Midwest Arena Illinois
5/30/17 $84,250 38,963 4.4 8GT/A - - Lease West Coast Riverside

това са последните продажби на търг на тези коли. 2та колонка е какво е платил дилъра за колата. 3тата колонка е пробега в мили. 4-тата е състоянието по петобална система. всичко над 3.5 е общо взето без забележки. ..... забележи колите които са извън гаранция (пробег повече от 40к мили) колко по-евтини са... също така как колата продадена в палм бийч е на доста по-висока цена- това е защото тя най- вероятно има купувач вече в южна америка (палм бийч е отправна точка за експорт за южна америка).... та тази информация е реална, но не се представя на крайния потребител и "нормални" хора нямат достъп до нея. сложил съм я тука чисто с демонстрационна цел. нарочно избрах кола с малко продадени бройки за да се види разнобоя в цените ;) ако бях избрал някаква по-масова кола информацията отгоре щеше да има стотици редове и числата щяха да могат да се определят доста по-точно защото имаш повече "точки" по кривата на цената. ето ти примерно за едно най-обикновено 2014 535и автомат продажбите на дилърски търг за последните 30 дни:

6/23/17 $27,900 24,572 4.5 6GT/A Black Regular Northeast Pennsylvania
6/21/17 $23,500 55,606 4.4 6GT/- - White Lease Southeast Palm Beach
6/21/17 $23,000 48,240 3.7 6GT/A Gray Regular West Coast California
6/20/17 $25,500 40,971 4.2 6GT/- - Gray Lease West Coast Riverside
6/19/17 $26,200 46,322 4.5 6GT/- - Black Lease Southeast Atlanta
6/19/17 $22,500 56,677 4.0 6GT/- - Beige Lease West Coast San Francisco Bay
6/16/17 $26,300 38,470 3.9 6GT/A White Regular Southeast Fort Lauderdale
6/15/17 $28,250 29,845 4.3 6GT/A White Lease West Coast Riverside
6/15/17 $27,000 27,019 3.9 6GT/A White Lease West Coast Riverside
6/14/17 $26,400 40,903 3.9 6GT/A Black Lease Southeast Palm Beach
6/14/17 $28,100 27,242 4.8 6GT/A White Lease West Coast San Francisco Bay
6/14/17 $22,200 57,781 3.7 6GT/A Gray Lease West Coast San Francisco Bay
6/14/17 $28,200 18,368 4.2 6GT/A White Lease Southeast Palm Beach
6/13/17 $28,700 23,307 4.2 6GT/- - Black Lease Southeast Atlanta
6/12/17 $26,600 35,982 4.3 6GT/- - Gray Lease Southeast Orlando
6/12/17 $21,500* 51,022 2.5 6GT/- - Black Lease West Coast San Francisco Bay
6/12/17 $26,900 41,536 4.8 6GT/- - White Lease West Coast San Francisco Bay
6/9/17 $24,300 47,833 - - 6GT/- - Gray Regular Southeast Fort Lauderdale
6/9/17 $25,500 42,174 3.8 6GT/A Beige Lease West Coast Nevada
6/9/17 $26,000 29,737 3.7 6GT/A Black Regular Southeast Fort Lauderdale
6/8/17 $24,800 47,628 4.3 6GT/A White Regular Southeast Palm Beach
6/7/17 $28,200 29,603 5.0 6GT/A White Regular Southeast Atlanta
6/7/17 $25,750 40,763 4.1 6GT/A Black Regular West Coast San Francisco Bay
6/7/17 $24,900 46,380 4.3 6GT/A Gray Regular West Coast San Francisco Bay
6/7/17 $28,000* 46,438 - - 6CY/A Black Regular West Coast California

но да се върнеме на мерцедеса- след това поглеждаш в примерно cars.com е тука:

https://www.cars.com/for-sale/searchres ... 7&zc=01701

... колко коли има за продан и на какви цени и с цялата тази информация си правиш изводите колко пари всъщност струват тези коли и колко да предложиш. така яваш яваш виждам, че дилърите се опитват да правят между 5 и 15к печалба от тези коли.... разбира се има и други променливи- примерно ако е оторизиран дилър на мерцедес можеш да бъдеш сигурен, че неговата цена е още по-ниска от тръжната защото тези коли са продадени обратно на дилъра при покупката на нова ... и често дилъра за да е на сигурно, че няма да се набута ги купува няколко хилки надолу от тръжната (trade in value).

забавното понякога е, че често гледаш някаква кола продавана от дилър и можеш да я намериш същата кола за колко (и кога) я е купил от търга и тогава знаеш съвсем точно колко пари е платил за нея и си правиш сметката :ok:

и така с цените ;)
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от BMW_POWER » 25 Юни 2017, 2:22

Хайде да не бъркаме нови и втора употреба коли. Колегата не е уточнил какво търси. Влизал съм с чужд акаунт в дилърски търгове на аварирали коли в Щатите и там цените са меко казано смешни. Не можеш да ме учудиш с нищо. Влизал съм и в достатъчно много морги, за да знам какво се предлага тук. За втора употреба коли цени има каквито и колкото искаш. Друг е въпросът, че купуваш котка в чувал.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Канада

Мнение от alx » 25 Юни 2017, 3:40

Това което написах важи за нови и втора употреба. Разлика няма.

Търговете за които писах са за нормални коли. Не удряни. И повечето са в гаранция и не са котки в чувал защото и да се строши дилъра ще в прави докато не си доволен. И като не може да я оправи пет Пъти за същото нещо или я откупува на пълната й цена или ти дава нова...

С две думи не разбрах защо написа това което написа ...
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от BMW_POWER » 25 Юни 2017, 4:27

Пишеш за коли втора употреба. Какви са цените при новите коли? Един приятел е фен на марката и от години не кара нищо друго (не е регистриран тук). Той е намерил връзка при теб и купи вече две Х5-ци. Понеже плаща кеш, колата с транспорт такси и т.н. се връзва по-евтино, отколкото базов модел в бг-то. Има игри и когато имаш връзки, всичко е възможно. Тук в момента корейци и японци се счупват да предлагат безумни оферти. Хюндай предлагат колите без никаква надценка за дилъра. Един колега взе на лизинг (под наем един вид) Тойота Приус за 180$ на месец. Поне така казва, не съм му видял договора. Ти даваш примери с МБ за над 100К. Колко ли хора в този форум могат да си позволят да платят тези пари кеш?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Канада

Мнение от alx » 25 Юни 2017, 18:43

BMW_POWER написа:Понеже плаща кеш, колата с транспорт такси и т.н. се връзва по-евтино, отколкото базов модел в бг-то.


когато ще изнасяш кола извън америка няма начин да я платиш по друг начин защото за да я изнесеш ти изискват документ че е твоя а не на някоя банка... това кеша / заема го написах защото ти каза, че кеша е цар и така получаваш най-добрата цена- а аз просто уточних, че това не е вярно.

Ти даваш примери с МБ за над 100К. Колко ли хора в този форум могат да си позволят да платят тези пари кеш?


дадох просто пример как се определят цените и че си има метод които ти дава доста точно колко трябва да струва една кола и ти си правиш сметката след това дали е далавера или не. мога да дам пример с произволна кола - принципа е същия- само цифрите ще са други.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Канада

Мнение от Mini » 26 Юни 2017, 0:27

pepone написа:
Mini написа:http://dnes.dir.bg/news/vizi-kanada-spetzialisti-25903287?nt=4

това не е ли от доста отдавна, точковата им система, или е нещо още по-ново?


Това не е имигрантска програма, а такава за работни визи (търсени специалисти).

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Канада

Мнение от Mini » 26 Юни 2017, 0:30

alx написа:Това което написах важи за нови и втора употреба. Разлика няма.

Търговете за които писах са за нормални коли. Не удряни. И повечето са в гаранция и не са котки в чувал защото и да се строши дилъра ще в прави докато не си доволен. И като не може да я оправи пет Пъти за същото нещо или я откупува на пълната й цена или ти дава нова...

С две думи не разбрах защо написа това което написа ...


Ние тук си нямаме Lemon car law. :banghead:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Канада

Мнение от alx » 26 Юни 2017, 16:52

Mini написа:
alx написа:Това което написах важи за нови и втора употреба. Разлика няма.

Търговете за които писах са за нормални коли. Не удряни. И повечето са в гаранция и не са котки в чувал защото и да се строши дилъра ще в прави докато не си доволен. И като не може да я оправи пет Пъти за същото нещо или я откупува на пълната й цена или ти дава нова...

С две думи не разбрах защо написа това което написа ...


Ние тук си нямаме Lemon car law. :banghead:


нямате го формално, но имате практика за съдене (и осъждане) на производителя която работи дори по-добре от лимонения закон в америка. това го знам като факт защото имам приятел които осъди така бмв за едно ф10 м5 което той взе "на старо" с 10к мили на него и то... просто не спря да гори масло и накрая след 6 месеца опити да го оправят бмв си го взеха обратно и му върнаха всичките пари.

мисълта ми беше, че ако една кола на старо е още във фабрична гаранция, не е котка в чувал защото ще я правят докато я направят или ще си я вземат обратно. дали със лимонен закон в щатите или с адвокати в канада - все тая...

иначе ако си вземеш кола (еле пък от търг) която не е в гаранция - може да е голяма далавера а може и да се филмираш страшно- за това две мнения няма
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: momo-1st

Последни теми
Facebook