Канада

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Канада

Мнение от steeN » 18 Окт 2018, 12:49

Дори не знам кой е този. Забравяш, че не съм израстнал със същите неща като теб... което си проличава доста в начина на мислене.

А от моите познати, които пушат има от CTO на международна компания, услугите на която вероятно почти всеки е ползвал, през лекари до трафик контрол. Така, че освен да треперите от страх, не знам какво друго ви остава :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Канада

Мнение от Don_Diego » 18 Окт 2018, 16:06

steeN написа:А от моите познати, които пушат има от CTO на международна компания, услугите на която вероятно почти всеки е ползвал, през лекари до трафик контрол. Така, че освен да треперите от страх, не знам какво друго ви остава :lol:



Очаквам в следващия пост да изкараш пушенето на трева похвално и като положителна черта, която да се вписва в CVто като кандидатстваш за работа :kuku:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Канада

Мнение от 3186 » 18 Окт 2018, 16:34

BMW_POWER написа:Баси, писах, писах и накрая нищо не се качи.
Накратко:
Виждали ли сте човек, който вместо цигари пуши целодневно трева? Започнал на 14-15 годишна възраст, какво представлява на 27....... Изпечен мозък със стъклен поглед. Няма нищо общо с пиенето.

:conf:
Абе пий 15 години всеки ден, целодневно, пък да ти видим погледа и интелекта. А пушенето с такова темпо го има само по филмите, или в много редки реални случаи, където не оспорвам че има лош ефект.

Аз също не виждам обективна причина тревата да е забранена, за сметка на алкохола. Интерес от това имат доста тесни кръгове от хора, някои от тях и в правителствата по света.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Канада

Мнение от steeN » 18 Окт 2018, 16:52

Don_Diego написа:
steeN написа:А от моите познати, които пушат има от CTO на международна компания, услугите на която вероятно почти всеки е ползвал, през лекари до трафик контрол. Така, че освен да треперите от страх, не знам какво друго ви остава :lol:



Очаквам в следващия пост да изкараш пушенето на трева похвално и като положителна черта, която да се вписва в CVто като кандидатстваш за работа :kuku:


Малко обучение по логика ще ти трябва ми се струва... щото ЯКО ТИ КУЦА ( person 1 съм аз, ако не е ясно, а ти си person 2 :ok: )
The straw man fallacy occurs in the following pattern of argument:

Person 1 asserts proposition X.
Person 2 argues against a superficially similar proposition Y, falsely, as if an argument against Y were an argument against X.
This reasoning is a fallacy of relevance: it fails to address the proposition in question by misrepresenting the opposing position.


Аз никога не съм казал, че пуша трева, нито че одобрявам пушенето на трева. Но на много хора мозъка им експлоадира, когато им кажеш, че може едновременно да не одобряваш нещо, но и да не искаш да се месиш в живота на хората като го забраниш.
А моралистите, които гледат да контролират живота на останалите... най-често не могат да контролират собствения си живот и това е някаква форма на проектиране на техните проблеми върху другите.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Канада

Мнение от Top Gun Maverick » 18 Окт 2018, 18:48

От тия лайна съм пробвал два пъти като единия път беше на бала, другия не помня. Просто за да докажа на слабоумните консуматори, че не ме е страх да не се закача защото това го правят само слабохарактерните хора с някакви други проблеми. Ефектът беше някакво лекично опиянение, което въобще не е толкова хубаво, колкото го изкарват много хора. През ръцете ми иначе когато бях ученик е минало известно количество трева, но никога не ми е идвало наум да консумирам. Примерът с такива пробващи на 15 и на 27 да са леш е неуместен и некомпетентен защото аз лично познавам МНОГО такива. разбира се не знам какво значи всеки ден да пушат, но по едно време и такива бяха. Мисля проблемът при наблюденията на колегата е, че той е видял такива хора, които обаче без да е разбрал отдавна са минали на нещо твърдо. Основният проблем на марихуаната е това - води те към по-сериозни вещества. Но за това не е виновна тя, а пак слабохарактерния човек. Виждал съм много хора и на хероин, имах такива клиенти, които редовно карах до Пловдив в Столипиново. Там едни мангали все разнасяха хероина. И да хване полицията някой мангал, все излизаше друг да носи. Та вече работата е сериозна и това е края на едно човешко същество ако се закачи на подобни лайна. Парадоксално е, че за пръ път като опита човек хероин, той не му харесва и не може да усети ефекта от него, а само повръща защото организма го възприема като отрова. Вече от втори и трети път може да се получат нещата и тогава идва големия ефект. Виждал съм го обаче при много хора за какво иде реч. Опитват първоначално само малко през носа и им стига. След това обаче започват да увеличават дозата и не им стига. От едно пакетченце, кооето е да речем колкото ванилия(ония малките от едно време които ги има)минават на 2-3-5-10... :shock: ефекта обаче изчезва и започват да го пушат на фолио. Така става пак същата работа като почват от малко и минават на двуцифрено. Спира и това действие, а вече желанието се е засилило. После минават на началото на края - инжекциите. Загравят материала в една капачка от алкохол(редовно си купуват малко шише евтин алкохол за да ползват капачката и го излизават)издърпват със спринцовката и иглата и помпят във вената. Къде да е вена. Свремето вените се крият и не се показват, тогава ползват ония там ластици за да стягат и да се покаже, търсят вени по челото като няма къде, по глезените долу, абе ужас. А абстиненцията е страшна след такава употреба зашото и тук пакетите се увеличават само, че с венозното неизбежно се стига до колабиране и бърза помощ. Ако оживее, оживее. Виждал съм в колата ми на два пъти да припадат подобни идиоти на задната седалка в миналото когато ги возех, но за щастие се събуждаха без линейки. Кризите са брутални, стоят на 40 градуса жега и умират от студ, единия даже ми разправя в Ирак като отиде с единия контнгент 6 месеца как е изкарал. Върна се качил килограми, минал кризите(защото нямало как там да си намери и друса)и реално откачен от тоя боклук и след като беше с 0 лева на отиване(даже с минус заради борчовете)се връща с 30 000, не бара известно време и пак почва. Издрусва всичките пари и започва пак да лъже и краде дребни суми от всички познати, роднини и т.н. само и само да се докопа до дозата. Абстиненциите са съпроводени с ужасни болики по цялото тяло и викове из къщите им, родтелите не искат да виждат подобни неща. Да се чудиш как да му помогнеш. Организмът иска своето тогава и е твърде късно. Може да се откачиш, но като минат кризите и си чист, тогава идва преломния момент. Виждал съм такива, които по една година не барат и пак почват. Лъжат, че са спрели точно както комарджиите, алкохолиците и пушачите. Крият се и пак почват. Чувал съм, че има спрели...май съм и виждал един двама. Но повечето умират или са ходещи мъртъвци без зъби, като вейки, без акъл почти...
Та това е най-страшното на марихуаната, но то си го има и когато е забранена. А така парите се прибират от тъмния свят и се раздават много некачествени неща като къпят тревата с каквкто се сетите са да хваща повече. Дори с мухозол съм виждал да го правят едно време. :shock:
Но който иска и сега си намира от всичко, а ако питате мен наркоманите дали да изкарват пари на държавата или на мутрите...едва ли има две мнения.
Иначе от тревата се затъпява при редовна употреба, но се затъпява и от алкохола, а пушенето на тютюн дори изменя човеката ДНК към лошо разбира се, да не говорим колко други неща прави. Нещо от това да е забранено? Те в заведенията уж тръгнаха да го махат и бе забранено, дори пушачи имаше се радваха, но сега не може да идеш някъде без да се отровиш, аз затов аи никъде не ходя, където се пуши. Разрешиха им пак защото съсипвало бизнеса. Ако никъде не се разрешваваше къде ли щяха да ходят пушачите?

Та ако е забранена марихуаната, нека забранят и тютюна, в световен мащаб повече хора умират от него и от алкохол. Имах един доста по-голям от мен братовчед, на 33 си отиде от алкохол, цироза на черния дроб. На 33! Не оставяше шишето бог да го прости, а беше добър човек. Но от малък го прие за нормално и край. Съседъ до нас умен даскал, на някакви висша позиция в образованието през комунизма, отиде си от алкохол. Още един на нашата улица си отиде, а един едвам отърва трапа. Та алкохолици мисля много повече познавате умрели от пиене.
Иначе съм твърдо против тревата и всякакви неща, които замъгляват акъла на човек! Но те не могат да се ограничат като са "забранени" просто да се продават по магазините.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Канада

Мнение от Don_Diego » 18 Окт 2018, 19:55

@steeN: Аз не съм против пушенето на трева, стига да не ми се навира в носа и да се парадира с това не ми пречи. Всеки е свободен да се трови с каквото иска! Дразни ме обаче да се появява някой и да ми казва, че видиш ли щото не приемам пушенето на трева за положително, мисленето ми било остаряло :kuku: . И да ми дават пример с успели хора, които едва ли не са постигнали каквото са постигнали заради нея..WTF? По тази логика мога да изброя хора дето управляват държави и са на по-сериозни субстанции - това прави ли въпросните субстанции полезни? :kuku: Ако да - още утре почват да се друсам и да чакам да стана министър/президент/цар/крал и тн...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от seimo » 18 Окт 2018, 20:59

Аз по принцип съм за легализиране на всичко и кой както иска да се трови. Естествен подбор както се казва :mhihi: Обаче да се сравнява трева с алкохол малко несеризно ми идва. Ще ви дам пример дядо ми пие на обяд и на вечеря поне откакто го помня винаги по 50гр домашна ракия със салатка и е в перфектно здраве. Миналия месец направи 80г. Имам познати мои набори на по 30г които пушат трева откакто бяхме ученици. Повечето вече са на твърдо и не приличат на хора. Има и такива които са още само на трева и то отвреме навреме в седмицата 1-2 пъти и пак им личи страшно много.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Канада

Мнение от bum_bum » 18 Окт 2018, 21:27

Що не отворите една тема- за и против трева, слама, трици, фураж или каквито и там да са модерните дроги?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Канада

Мнение от steeN » 18 Окт 2018, 22:51

Don_Diego написа:@steeN: Аз не съм против пушенето на трева, стига да не ми се навира в носа и да се парадира с това не ми пречи. Всеки е свободен да се трови с каквото иска! Дразни ме обаче да се появява някой и да ми казва, че видиш ли щото не приемам пушенето на трева за положително, мисленето ми било остаряло :kuku: . И да ми дават пример с успели хора, които едва ли не са постигнали каквото са постигнали заради нея..WTF? По тази логика мога да изброя хора дето управляват държави и са на по-сериозни субстанции - това прави ли въпросните субстанции полезни? :kuku: Ако да - още утре почват да се друсам и да чакам да стана министър/президент/цар/крал и тн...


Твърдиш неща, които не съм казал. Никога не съм казал, че пушенето на трева е нещо положително и също не съм казал и че е отрицателно... очевидно имаш проблеми с логиката... "по тази логика" не е логика. От грешно твърдение, което аз никога не съм правил, да правиш изводи, които са грешни :kuku:

Не съм дал примери с успели хора, а примери с хора от всякакви walks of life, които пушат трева за да илюстрирам, че генерализациите, че всеки пушил трева след тва минава на хероин са доста плоски. И да, изключително остаряло е виждането, че борбата с употребата на наркотични вещества трябва да става чрез забрани, затвори и т.н. С алкохола е пробвано дори и в България по царско време и после са се отказали, защото нещата са излязли извън контрол. Опитите да се спре отглеждането на трева в България са също от тогава. Накратко преоткрива се топлата вода.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Канада

Мнение от c04 » 18 Окт 2018, 23:48

bum_bum написа:Що не отворите една тема- за и против трева, слама, трици, фураж или каквито и там да са модерните дроги?

А, недей че някой ще вземе да отвори. Само да пълним форума с безмислен мат,рял :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от BMW_POWER » 19 Окт 2018, 5:34

3186 написа:
BMW_POWER написа:Баси, писах, писах и накрая нищо не се качи.
Накратко:
Виждали ли сте човек, който вместо цигари пуши целодневно трева? Започнал на 14-15 годишна възраст, какво представлява на 27....... Изпечен мозък със стъклен поглед. Няма нищо общо с пиенето.

:conf:
Абе пий 15 години всеки ден, целодневно, пък да ти видим погледа и интелекта. А пушенето с такова темпо го има само по филмите, или в много редки реални случаи, където не оспорвам че има лош ефект.

Аз също не виждам обективна причина тревата да е забранена, за сметка на алкохола. Интерес от това имат доста тесни кръгове от хора, някои от тях и в правителствата по света.


Принципно си прав. Но какъв е процентът на тези, които пият от сутринта и какъв е на тези, които пушат трева от сутринта? Някои анонимни никове рекламират т.н. "лека дрога" в достатъчно много теми вече. Ако са "в бизнеса", има си търговски форуми и да ходят там :OT:

Тук вече се хванаха за главите и редица фирми забраниха на служителите си да употребяват тази смрад. И не само в работно време. Има дори пропъртита, в които като цяло е забранена употребата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Канада

Мнение от steeN » 19 Окт 2018, 8:03

Напълно в правото им е да забраняват на служителите за разлика от държавата. :dunno: Някъде дори правят и тестове за да те наемат на работа.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Канада

Мнение от K_Ilkov » 19 Окт 2018, 8:04

Top Gun Maverick написа:Основният проблем на марихуаната е това - води те към по-сериозни вещества. Но за това не е виновна тя, а пак слабохарактерния човек.

Фърст халф айм но лайк, секънд халф има нещо верно ;)

Няма такава формула към какво води тревата (твърде много примери има, че не води до нищо повече от трева) - Проблема е човека и дозировката ...

Доста хора познавах пушещи много трева, всеки ден - няма как да не ти се отрази зле ... бяха си спрели както и да го гледаш ...
Познавам и сега редовно пушещи и то не тинейджъри ... не го смятам за ОК, както и не смятам, че е ОК да пиеш твърд алкохол или 2 кила бира всяка вечер.
Просто не е нормално да не си в 100% съзнание всяка вечер.

От друга страна да пушиш цигари и да жулиш ракия у нас е едва ли не нормално, но тревата е смрад, наркомании и тн.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Канада

Мнение от BMW_POWER » 19 Окт 2018, 12:35

steeN написа:Напълно в правото им е да забраняват на служителите за разлика от държавата. :dunno: Някъде дори правят и тестове за да те наемат на работа.


Това не е демокатично. Всеки може да запали цигара,да изпие чаша бира, но не може да опъне един джойнт? Откъде накъде? Сещаш ли се как ще се нагушат адвокати?

https://www.msn.com/en-ca/news/cannabis ... wns-canada’s-marijuana-mess/ar-BBOzPwp?ocid=spartanntp

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Канада

Мнение от steeN » 19 Окт 2018, 15:25

Работодателя ти не е демокрация. Когато постъпваш на работа подписваш договор с него.
Да си чел кво пише преди да подписваш. Никой не те е водил на сила :dunno:

Няма какво да чета драматични статии... само в щатите има 10на щата, в които е легално, от които само Калифорния да вземем е с по-голямо население от Канада... нищо не е станало. Не е някакъв уникален прецедент. След 3-4 години всички ще са забравили.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook