Заплати в София, митове и реалност.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Колко печелите в София месечно?

Под 1000лв
0
Няма гласували
1000-1400лв
2
5%
1400-1800лв
4
11%
1800-2200лв
2
5%
2200-2600лв
4
11%
2600-3000лв
4
11%
3000-3500лв
4
11%
Над 3500
17
46%
 
Общо гласове : 37
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от Don_Diego » 06 Мар 2020, 12:48

И аз приключих за днес и отивам да релаксирам аКа да измия хубаво колата, че не е мита вече 4 седмици и не се вижда какъв цвят е :ranting:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от b_u_b_o » 06 Мар 2020, 13:39

drago9205 написа:Дистанционната работа е съвсем валиден вариант, но с едно уточнение - никой (почти) няма да вземе джуниър и мид левел дистанционно.
Но когато човек натрупа опит и минава за синиър - има добри възможности за дистанционна работа. Заплащането може и да е по-високо от работа в офис - тук въпросът е с кого ще работиш и как ще се договорите.


Абсолютно, в твой интерес е поне през първата 1-2 години да имаш опитен човек на бюрото до тебе. После вече като се научиш как да не си чупиш главата и сам можеш да се оправяш, бачкането всяка точка на света е лесно.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от Bogat-Beden » 06 Мар 2020, 14:04

Гледам сега обява за Бургас, търсят човек с поне 2 езика (основният е ясен - английски), както искат и 2ри - скандинавски или друг европейски. Било плюс, ако има 3ти.. А това си е точно моят профил, викам си дотук добре, заплатата познайте - 1100 нето :lol: :help: :kuku:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от Е.Димитров » 06 Мар 2020, 15:19

Borymeckata написа: Вероятно бих могъл да печеля и повече, но с цената на какво? Да си продам свободното време за още 1000 лева към заплатата? Да се стресирам и да бачкам като идиот, за да стана някакъв шеф на нещо си? Да си съсипя здравето и отношенията си с хората заради "кариерата"? Ами не съм навит на такава "далавера"... :dunno: :dunno:


Пак имаш избор.
При голяма част от работещите (и у нашата компания) , допълнителната работа не е условие за допълнително заплащане.
Даже често търсят хора вътре във фирмата и обясняват за някакво "израстване" в работата , ама така патриотично го обясняват, че веднага ти става ясно, че търсят някой да му дадат повече работа, без разбира се да се отрази на заплащането.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от alx » 06 Мар 2020, 16:14

drago9205 написа:Дистанционната работа е съвсем валиден вариант, но с едно уточнение - никой (почти) няма да вземе джуниър и мид левел дистанционно.
Но когато човек натрупа опит и минава за синиър - има добри възможности за дистанционна работа. Заплащането може и да е по-високо от работа в офис - тук въпросът е с кого ще работиш и как ще се договорите.


това е така. колкото си по- старши толкова по-голяма е автономията. аз имам хора на солидни заплати които не са се появявали в офиса със седмици и това е по цял свят. само в японския (и до някъде в китайския) офис са под строй защото в първия случай такъв е манталитета им а във втория- партията майка така е указала.

за парите и отговорностите- има една крива на заплата където над някаква сума отговорностите са повече от парите и там не е благо ама изобщо. защото както боримечката казва в един момент като узрееш осъзнаваш особено ако правиш добри пари, че повече не ти трябват и ако все пак се насилиш- идват с голяма цена която не си струва.
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от BMW_POWER » 06 Мар 2020, 18:30

alx написа:
drago9205 написа:Дистанционната работа е съвсем валиден вариант, но с едно уточнение - никой (почти) няма да вземе джуниър и мид левел дистанционно.
Но когато човек натрупа опит и минава за синиър - има добри възможности за дистанционна работа. Заплащането може и да е по-високо от работа в офис - тук въпросът е с кого ще работиш и как ще се договорите.


това е така. колкото си по- старши толкова по-голяма е автономията. аз имам хора на солидни заплати които не са се появявали в офиса със седмици и това е по цял свят. само в японския (и до някъде в китайския) офис са под строй защото в първия случай такъв е манталитета им а във втория- партията майка така е указала.

за парите и отговорностите- има една крива на заплата където над някаква сума отговорностите са повече от парите и там не е благо ама изобщо. защото както боримечката казва в един момент като узрееш осъзнаваш особено ако правиш добри пари, че повече не ти трябват и ако все пак се насилиш- идват с голяма цена която не си струва.


Трябва да одъртееш, за да го разбереш. Заплатата расте аритметично, а отговорностите геометрично. Мен специално ме интересува, колко ще ми остане след плащането на всичко. Предлагаха ми преди време да сменя фирмата. Същата работа. Поисках минимум 10К отгоре и те ме изгледаха ето така :shock: Обясних им го като за тъпаци:
На 10К имам удръжки и плащания:
3К данък (много кръгло и с условности)
3К платен паркинг ( не го предлагат)
Трябва ми кола (каквато в момента нямам, а и не ми трябва) само застраховката и е поне 1К на година
Махам бензин, майстори и накрая да сменям фирмата за нищо? Тази седмица съм държал служебната кола 4 дни у нас. Кой ми дава такава свобода?
Но всеки си има собствена камбанария...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от Сондьора » 06 Мар 2020, 22:09

Само 4дена ...ела си у нас..ще се родиш :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от Don_Diego » 06 Мар 2020, 22:18

Аз лично съм 24/7/365 със служебната кола. Имам позволение да я ползвам като лична и дори ми се карат като си зареждам сам гориво в редките случаи когато я ползвам за такива цели :mhihi:
Това е и една от причините да не искам увеличение на заплатата, но и не връщам такова ако е по предложение на шефа :lalala:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от TNT » 08 Мар 2020, 10:04

И аз подкрепям мнението, че растежа в позициите е добър до едно време. После стават прекалено много отговорности, стрес и проблеми. За мен е по-добре да се мисли в посока странични доходи. Средностатистическия милионер има 7 източника на доход :mhihi: Така и растежа на дохода не зависи само от "шефа". Което пък също води до по-малко стрес, щото те боли патката дали ще ти скокне заплатата с 200-300лв или дали ще получиш бонус.

За софийските заплати и условия има много легенди. Както и за ИТ компаниите. Най-пресният случай е как българска ИТ компания не плаща редовно осигуровки. Лично пък съм работил в такава с "пари в пликче".
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 19.08.2010
Пол: Мъж

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от ritobis » 02 Май 2020, 11:03

Kurtov написа:Здравейте.
Горе долу какви пари взима джуниър(0-2 години опит) уеб програмист в София/Пловдив ?
Повече се интересувам за София, защото там има повече работни места.
Поздрави!


fullstack(javascript), с година и малко опит съм по тази технология - 3200 чисто. Преди това работих 11 месеца със С++, но това много много не го смятам понеже почти няма отношение към сегашната ми работа (даже не знам що изгубих толкова време там :mhihi: :mhihi: )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от Rainbow » 03 Май 2020, 16:56

Bogat-Beden написа:
devent написа:не става днес да си във Варна за 1000 лева и утре се местиш в София за 10к.


Добре че хората не разчитат на тебе да им кажеш кое как да става, че ше го закъсат яко ;)
Придържай се към даване на съвети по линия на твоята компетентност, която явно не е тази, която коментираме


Принципно колегата е точно в сферата, работил по доста проекти и с доста хора, та по-добре да разчитат на него хората, да им каже кое, как ;)
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от alekangg » 03 Май 2020, 20:27

Актуализирах цифрите в анкетата, все пак минаха почти 4 години.

Сега гледам първото си мнение и ще излезе, че наемите на апартаменти на са скочили, дори ако сравня цените преди Короната, да не казвам, че сега са нереално ниски и са под тогавашните.

За сметка на това заплатите според мен нараснаха

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook