Заплати в София, митове и реалност.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Колко печелите в София месечно?

Под 1000лв
0
Няма гласували
1000-1400лв
2
5%
1400-1800лв
4
11%
1800-2200лв
2
5%
2200-2600лв
4
11%
2600-3000лв
4
11%
3000-3500лв
4
11%
Над 3500
17
46%
 
Общо гласове : 37
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от Don_Diego » 05 Мар 2020, 12:12

При моментните заплати в бранша няма синиър дето да се хване на под 5...
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от ivanski_2 » 05 Мар 2020, 12:18

Don_Diego написа:При моментните заплати в бранша няма синиър дето да се хване на под 5...


Дълга тема. Ако е истински синиър, съгласен съм. Ако е някой бачкал N години дадено едно и също нещо и са му казали че е синиър, може и да се хване....
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от Don_Diego » 05 Мар 2020, 12:28

Аз визирам истинските синиъри, тия дето се мислят за такива са ясни... :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от Borymeckata » 05 Мар 2020, 13:51

Моджо написа:Баси...дайте и ние да зимаме над 2500 чисти бре..въй, въй

Да бе, да ми орежат заплатата с 1/3... Що?
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от b_u_b_o » 05 Мар 2020, 13:55

Ако си със 7-8 години стаж в момента и взимаш под 4-5 или не ставаш хич или си балама. Истински синиър може да гони и 10, познавам няколко такива с до 10г опит...ако не висях във форуми в работно време и аз можеше да ги гоня, ама да не ставаме алчни, важното е да сме живи и здрави :mrgreen:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от Phil » 05 Мар 2020, 15:44

Ебати цифрите...Ще взема да стана един програмист накрая...HTML-a много ми върви :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от Bogat-Beden » 05 Мар 2020, 15:56

Колкото повече българи вземат такива пари, по-добре за всички :yes:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от Vasko » 05 Мар 2020, 21:38

Ехе, като гледам отговорите - най-голям процент е на тези,които взимат над 2500 лв.
Е, какво ревете тогава ?
с 2500 лв ако не може да се издържате и на другия човек като сложите и той 1500 -2000 стават 4500 лв.
Ако с тези пари не можете да си изхранвате семейството и да отделяте ... значи наистина сте прахосници !
Ама ако сте се набълбукали с по няколко бързи кредита е ясно ,че няма как да стане ..
Ама хора, замислете се - това са ви чисти пари 4500 лв в семейството Ви влизат всеки месец....
А има хора, които дават тези пари за наеми, за разходи и още толкова по две за заплати ...
И ТРЯБВА ДА ИЗКАРАТ НЯКОЛКО ПЪТИ ПО ТОЛКОВА ЗА ДА ИМ ОСТАНЕ И ЗА ТЯХ ...
Нещата в България се промениха - по-добре да работиш вече на някой от 09 до 17 часа с почивни дни събота и неделя и да си взимаш заплатката -малко ама сигурно и всеки месец , отколкото да се мъчиш да правиш бизнес , да станеш роб на работата си и да се чудиш как накрая на месеца да нагласиш нещата, че хем за всички да има, хем за разходи ,а и за теб да остане ,защото понякога може и да излезеш на нула !!!!
Така,че тези с 2500 лв чисто хич няма да ги мисля !!!
Някой каза,че транспорта в София бил скъп - дрън, дрън...Имам апартамент в София и когато сме там харча много по-малко , защото ползвам МЕТРО отколкото в Пловдив.
Само за сравнение - в Пловдив за седмица с пет работни дни изкарвам с минимум 80 лв нафта - естествено имам обиколки из града по работа и т.н. При положение ,че не спирам на синя зона, която в Пловдив е 2 лв/час.
Ако дойда в София следващата седмица - сипвам за 60 лв . нафта отивам в София, цяла седмица се движа с МЕТРО и накрая на седмицата се прибирам в ПЛОВДИВ с автомобила и като резултат съм изразходил 60 лв, нафта и 12 лв.билетчета за МЕТРО ...
И как регистриран автомобил в София плащам примерно 450 лв ,а след това същия го сменям с пловдивски номера и данъка изведнъж скача с още 100 лв нагоре?
Или примерно отивам да хапна в ИКЕА и мога да хапна за 5-6 лв ,а после в някой МОЛ в Пловдив порция пилешко бутче с ориз няма под 8.50 лв...
Или пък отиваш на кино в София билета за филма по-евтин отколкото в Пловдив ?
Синята зона в София също по-евтина отколкото в Пловдив
И като стана въпрос за наемите ...
Офис в Пловдив около 40 кв. около центъра няма под 600 -700 лв . както и апартамент с две стаи стигат до 1000 лв на месец ..Да не говорим ,че в супер центъра , офис по-малко от 30 квадрата в Пловдив му искат цени от 2500 лв -стига да има кой да им ги даде ..
За 300 лв под наем в Пловдив ще вземете някоя стая в някой заврян квартал ,дето сигурно ако пътувате от Асеновград до Пловдив ще стигате по-бързо отколкото ако живеете под наем и сте примерно в Тракия или Остромила в Пловдив .

Още да продължавам ли ?
Някой ако влезе в този форум и прочете за какви заплати говорим направо ще каже тези добре си живеят...
Само да съм видял отсега нататък тема от рода ''сменям масло след 20 000 км и не ходя на сервиз, а си го купувам от варел за по евтино'' или писаници от рода на '' търся части втора употреба и гуми втора употреба ''...
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от Don_Diego » 05 Мар 2020, 22:33

Интересен въпрос е на колко от вече гласувалите са им се променили доходите - с колко и в каква посока?
Аз лично когато съм гласувал съм отбелязъл 1200-1500, в момента съм в по-висока категория

Онзи ден имах интересен разговор в офиса на тема заплати - без значение от позицията, всички работещи в IT компания взимат повече от средното за страната (конкретно в разговора се споменаваше София) за същата длъжност. Един вид всички са НАДплатени за това, което могат да предложат като труд.
Вярно ли е според вас това твърдение? :dunno:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от alx » 05 Мар 2020, 23:19

не, не мисля, че е вярно. защото имам хора в офиси в соц страните (примерно полша) и там заплатите по принцип са горе долу същите като в родината- та тези хора взимат по 4000-7500 евра на месец- самата истина, но... тези хора се гледат под микроскоп и параметрите които трябва да задоволяват за да са на тези позиции са сериозни и се проверяват ежеседмично. та ако някой започне да изпуска въздух (или не е напомпан достатъчно по условие) просто не се задържа на такава позиция.

предполагам, че в родината положението със добре платените кадри е същото- гледат се под лупа и няма скрито покрито. всяка фирма която може да си позволи такива заплати дори по нашите ширини също има и добре изработена методика за мониторинг на пърформанса.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от Don_Diego » 05 Мар 2020, 23:27

Не съм се изразил съвсем точно - имах предвид длъжностите дето поддържат работата на тия дето наистина правят парите на фирмата: с една дума администрацията. Дали например аз като фасилити мениджър ще взимам същата заплата във фирма със сходен брой служители и площ на офиса, но не в IT сектора? :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от b_u_b_o » 05 Мар 2020, 23:47

Това е много интересен въпрос, и аз съм си го задавал обаче съм много далече от отговора. Дали да си счетоводител в ИТ фирма е по-доходоносно от да си такъв в цех за дограма(зачудих за какво и погледнах прозореца първо :mrgreen: ). Предполагам, че да. Първо защото самите ИТ бизнеси разполагат с възможност да дават повече пари и освен ако шефа не е евреин го правят. Второ тия хора работят в една среда с ония хора дето взимат "големите" пари...ако не им дадеш и на тях да помиришат баницата, еми няма да работят качествено. Ама тва са някви мои разсъждения които не са обвързани с никакви конкретни наблюдения над заплати. Аа с изключение имах едно гадже HR-ка, която ми е казвала че извън ит нейната професия е пълна скръб, ама до там.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от Borymeckata » 06 Мар 2020, 8:58

b_u_b_o написа:Ако си със 7-8 години стаж в момента и взимаш под 4-5 или не ставаш хич или си балама.

За мен този начин на мислене е много вреден, да не кажа канцерогенен... Щом не цедиш максимум доход от нещо - значи си балък или некадърник. Да, така е, ако за теб събирането на левове е основна цел, първи приоритет в живота. Но не всички хора са така. Аз мога да кажа, че поне от 10 години изобщо не мисля за пари и се чувствам прекрасно. Печеля достатъчно и се чувствам материално осигурен. Имам семейство, приятели, много свободно време и няколко хобита, имам планове и мечти, колегите ме уважават, разбирам се с хората... Вероятно бих могъл да печеля и повече, но с цената на какво? Да си продам свободното време за още 1000 лева към заплатата? Да се стресирам и да бачкам като идиот, за да стана някакъв шеф на нещо си? Да си съсипя здравето и отношенията си с хората заради "кариерата"? Ами не съм навит на такава "далавера"... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от Моджо » 06 Мар 2020, 9:02

+100.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от TheDriver » 06 Мар 2020, 9:26

Don_Diego написа:Не съм се изразил съвсем точно - имах предвид длъжностите дето поддържат работата на тия дето наистина правят парите на фирмата: с една дума администрацията. Дали например аз като фасилити мениджър ще взимам същата заплата във фирма със сходен брой служители и площ на офиса, но не в IT сектора? :dunno:


Моят опит го потвърждава :yes:

Занимавал съм се с финансите на компании, които не са в ИТ бизнеса и само с преместването ми нещата рязко се промениха. Не съм работил в дружества от типа на Карол, предполагам че там също заплатите са на ниво. Но когато става въпрос за администрацията в "нормални фирми" спрямо "ИТ" определено ИТ бизнеса плаща по-добре и като цяло условията са по-добри.

Има го и това което спомена бубо, че работиш на едно място с хората които изкарват парите, а в моя случай им въртиш и финансите, няма как това да не увлече и твоята заплата.

Покрай това "утъркване" с "ИТтата" ми с отвориха възможности за частична преквалификация и сега топвам крак и в двата свята, което ми отваря супер много възможности и от към кариера и откъм пари. Но честно казано започнах да натискам спирачката и да отказвам "допълнителни отговорности срещу допълнителни пари". Както казва Боримечката парите не са всичко. Няма смисъл да изкарвам допълнителни 1-2к и да се прибирам емоционално изстискан, да гледам в точка и да не мога да обърна внимание на жената и детето.

П.С. Като гледам какви часове се работят отвъд океана и как нямат реален почивен ден :shock: изобщо не искам да се превръщам в това.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook