Заплати в София, митове и реалност.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Колко печелите в София месечно?

Под 1000лв
0
Няма гласували
1000-1400лв
2
5%
1400-1800лв
4
11%
1800-2200лв
2
5%
2200-2600лв
4
11%
2600-3000лв
4
11%
3000-3500лв
4
11%
Над 3500
17
46%
 
Общо гласове : 37
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от alekangg » 27 Сеп 2016, 17:53

Понеже попитах в една тема, реших да пусна нова такава, за да се хвърли малко светлина по темата.
Всеки знае, че в София се плаща най-много сравнено с другите градове в България.
Все си мисля, че под 1000лв е абсурдно, особено, ако не живееш при родителите си и не си с 8 клас чак.
Някои хора споменаха за 400-500лв, има ли такива заплати реално?
За да съм по-конкретен, какви заплати взимат един ел.техник, продавач или разносвач-снабдител общо взето средно и ниско кеалифицирани професии ?

За ИТ е ясно и няма да ги коментираме.

Гледам, че апартамент с две спални за семейство започват от 450-500евро, като средната цена за София за такъв е 600евро на месец.
С тези цени не виждам кой ще отиде там при 2000лв общ доход на семейство, при двама работещи по-обикновени работи.
Последна промяна alekangg на 03 Май 2020, 20:36, променена общо 3 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от bum_bum » 27 Сеп 2016, 18:00

4-500 не познавам хора да взимат. Със сигурност има де. Но познавам с 600.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от alx » 27 Сеп 2016, 18:03

по темата (ниски доходи в софия)- аз имам приятелка която има фирма за почистване на офиси. чистят цялата гама от офиси- от много скъпи до малки офисчета завряни в жилищни блокове.

работничките й взимат около 1000 лева чисто.

може би тези които работят в държавната чистота взимат по-малко. не зная
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от Демирев » 27 Сеп 2016, 18:34

Ей сега по Би Ти Ви Новините - ректора на софийския медицински университет 9000 лева на месец без премийте! :shock:
Шофьорите в Софийския университет 1870 лв..... БАХТИ заплатите!


Варна:
Програмист висшист с 15 г. стаж като такъв към голяма банка в центъра на Варна 1250 лв.

Фирмите за почистване на офиси - ресторанти и барове - работниците 550 лв. максимум при 12 часови смени във Варна.

Във Варна тристаен в приличен квартал - Бриз...св.Никола - Чайка на хубав етаж 4-ти 5-ти наем 650 лева.

После що варненци избягаха масово към Германия и София?!!!!
Borymeckata написа:БМВ къща разваля... Момата е казала: "Или аз, или желазарията!"


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от efren » 27 Сеп 2016, 18:44

Демирев написа:Ей сега по Би Ти Ви Новините - ректора на софийския медицински университет 9000 лева на месец без премийте! :shock:
Шофьорите в Софийския университет 1870 лв..... БАХТИ заплатите!


Варна:
Програмист висшист с 15 г. стаж като такъв към голяма банка в центъра на Варна 1250 лв.

Фирмите за почистване на офиси - ресторанти и барове - работниците 550 лв. максимум при 12 часови смени във Варна.

Във Варна тристаен в приличен квартал - Бриз...св.Никола - Чайка на хубав етаж 4-ти 5-ти наем 650 лева.

После що варненци избягаха масово към Германия и София?!!!!


Малко мизерно за ректор на Медицинския университет, после защо лекарите искали рушвети...
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.09.2008

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от BAVAREC1 » 27 Сеп 2016, 18:44

Работя като Барбекюрист 16 работни дни в месеца 1600 до 1800 зависи от оборота,званят ми лятото от ресторант на яхт клуба в Св Власт и оферта 45 лв надник на ден и аз затварям след малко звъни пак и въпрос вие в София колко взимате и аз 100 лв затвори телефона!!!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от deank » 27 Сеп 2016, 18:51

alekangg написа:Понеже попитах в една тема, реших да пусна нова такава, за да се хвърли малко светлина по темата.
Всеки знае, че в София се плаща най-много сравнено с другите градове в България.
Все си мисля, че под 1000лв е абсурдно, особено, ако не живееш при родителите си и не си с 8 клас чак.
Някои хора споменаха за 400-500лв, има ли такива заплати реално?
За да съм по-конкретен, какви заплати взимат един ел.техник, продавач или разносвач-снабдител общо взето средно и ниско кеалифицирани професии ?

За ИТ е ясно и няма да ги коментираме.

Гледам, че апартамент с две спални за семейство започват от 450-500евро, като средната цена за Софоя за такъв е 600евро на месец.
С тези цени не виждам кой ще отиде там при 2000лв общ доход на семейство, при двама работещи по-обикновени работи.


Продавач/касиер в супермаркет (от голяма верига) - около 600лв...

Не зная какви наеми и в какви райони на София си гледал и какви са тези 900-1000лв на месец за наем, но ми се струва доста нереално. Най-добре е голям и необзаведен апартамент ако ще го ползваш дългосрочно... Аз съм в Лозенец до CCS/НДК и плащам 450лв за необзаведен 4-стаен апартамент 120 кв.м. (ново строителство) вече повече от 11 години.

За ИТ професиите... Тук има какво да се коментира, защото не е както беше преди години. Вече има много хора от други градове и работят за 800-1200лв като обикновени системни администратори с 1000 изисквания. ИТ заплата над 3000-4000лв определено не е "масова" и въпреки че навсякъде тръбят, че се търсят много ИТ специалисти - фирмите гледат да минат метър и като отидеш и им кажеш 3000лв и те гледат странно, защото "имало студентчета, 'дето кандидатствали за по 1000лв" - явно при тях са някаква психическа бариера тези 1000лв.

п.п. Искам да уточня, че посочените по-горе суми са за "чиста" заплата, след данъци (при изрядни документи/договор/осигуровки и т.н.).
Последна промяна deank на 27 Сеп 2016, 18:56, променена общо 2 пъти
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от alekangg » 27 Сеп 2016, 18:53

Демирев написа:Ей сега по Би Ти Ви Новините - ректора на софийския медицински университет 9000 лева на месец без премийте! :shock:
Шофьорите в Софийския университет 1870 лв..... БАХТИ заплатите!


Варна:
Програмист висшист с 15 г. стаж като такъв към голяма банка в центъра на Варна 1250 лв.

Фирмите за почистване на офиси - ресторанти и барове - работниците 550 лв. максимум при 12 часови смени във Варна.

Във Варна тристаен в приличен квартал - Бриз...св.Никола - Чайка на хубав етаж 4-ти 5-ти наем 650 лева.

После що варненци избягаха масово към Германия и София?!!!!

Както София е друга България, така и Варна е такава, но на другия полюс.
Този град хем е скъп, имотите са след Софоя, хем заплатите са на под половината на София.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от alekangg » 27 Сеп 2016, 18:57

За ИТ не виждам как студентче, ще свърши нещо което го върши програмист с 5-10гпд стаж..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от deank » 27 Сеп 2016, 19:00

alekangg написа:За ИТ не виждам как студентче, ще свърши нещо което го върши програмист с 5-10гпд стаж..


Това ми е ясно и на мен и на теб... Аз споделям как е действително в не малка част от случаите. Това, че после ги уволняват и цикъла започва отново, е друг въпрос. И аз съм с 20 години стаж като програмист, ама друго си е младо студентче за 1000лв "с перспективи". Нямам нищо против такива назначения, когато се правят с цел разширяване на персонала и развитие на фирмата, ама е много рядко.
Последна промяна deank на 27 Сеп 2016, 19:22, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 208
Регистриран на: 7.12.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: M44 на газ
Мечтае да кара: V10 Touring, e36 compact rally spec
Детайли за колата: е36 compact "войнишко канче'' edition

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от TouringInternational » 27 Сеп 2016, 19:17

Търговски представител, 900 лв чисто плюс процент, квартира в Дървеница. Със съквартиранта плащаме 530 лв. общо за спалня, хол и кухня.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от Bogat-Beden » 27 Сеп 2016, 19:32

alekangg написа:Както София е друга България, така и Варна е такава, но на другия полюс.
Този град хем е скъп, имотите са след Софоя, хем заплатите са на под половината на София.
Вярно,много ме спира това да се преместя там -от най-омразния в най-любимия ми град.
Но пък странно как оцеляват мнозинството-предполагам покрай туризъм/корабна индустрия /наследства?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от Top Gun Maverick » 27 Сеп 2016, 19:33

Айде без тия митове вече, че в София едва ли не ако миеш тоалетни и получаваш 1000 лв. :mhihi:
Тая заплата може да я стигнеш с бонусите ако си служител в някой телеком примерно(в някои месеци и повече, но и по-малко) или таксиметров шофьор(това може и към 2000 да стигне), търговски представител е много относително, но и това може да мине 1000 лв. много зависи от способностите и фирмата му, като във фармацията може да докопа и повечко, ама не и за всяка работа за която се сетиш едва ли не да е 1000 лв. Ако беше така, то в София нямаше да има нито един останал работещ пожарникар или полицай примерно със стартова заплата от 700 лв.
Някой писал 900 във фирма за почистване, ами това далеч не е във всички такива фирми. Сравнете го с полицаи, пожарникари и военни пак. :mhihi: Затова и забравете кука да работи без подкуп и да спира коли за 100 000 лв. а той да крета с мизерни пари и да стои на тоя пост за бог да прости като всички го псуват и мнението им за него е, че развит колкото амеба.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от michev » 27 Сеп 2016, 19:41

Като цяло извода е следния - за семейство с деца в София, ако нямаш собствено жилище, и си със средни за града доходи, няма как да съществуваш! Тук се смятат само наеми и заплати, ама не смятате много важно разходно перо - транспорта! В малкия град, с 10 лева газ си карам цяла седмица, и на работа и по други задачи, в София съм ги харчил за ден. Иначе храната в столицата определено е по-евтина, говоря от опит, визирам и търговски вериги, а също и на пазара.
only rear wheel drive

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Заплати в София, митове и реалност.

Мнение от deank » 27 Сеп 2016, 19:46

Bogat-Beden написа:
alekangg написа:Както София е друга България, така и Варна е такава, но на другия полюс.
Този град хем е скъп, имотите са след Софоя, хем заплатите са на под половината на София.
Вярно,много ме спира това да се преместя там -от най-омразния в най-любимия ми град.


Във Варна живях 25 години и бих се върнал като оправят дупките по улиците и шофьорите като се научат на толерантност. Имам чувството че там са 20 години назад в това отношение (с културата на движение). Бургас от друга страна е доста по-привлекателно място от Варна.

michev написа:Като цяло извода е следния - за семейство с деца в София, ако нямаш собствено жилище, и си със средни за града доходи, няма как да съществуваш! Тук се смятат само наеми и заплати, ама не смятате много важно разходно перо - транспорта! В малкия град, с 10 лева газ си карам цяла седмица, и на работа и по други задачи, в София съм ги харчил за ден. Иначе храната в столицата определено е по-евтина, говоря от опит, визирам и търговски вериги, а съюо и на пазара.


Транспорта е фактор, но за целта има метро, карти за градски транспорт - никой не е казал, че трябва по цял ден да "джиткаш" с бмв-то (или каквато и да е друга кола). От друга страна аз преди години си търсех квартира, която да е близо до офиса и си намерих точно такава - на 40 метра от офиса и така 7 години - що време и пари съм спестил от това - хич не е малко.

п.п. Признавам, че за последните 10 години съм ползвал 1 път метро за 1 спирка и 1 път тролей - на трамвай дори не съм се качвал. Карам си БМВ-тата и не се оплаквам, но човек може да си направи много добра сметка и нещата да се наредят.
Последна промяна deank на 27 Сеп 2016, 19:49, променена общо 2 пъти
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook