Mini Cooper S Paceman

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Mini Cooper S Paceman

Мнение от @2bar » 25 Сеп 2016, 17:47

малко ти е грешен подхода....

жена ти си е харесала мини, ти си готов (финансово) да го купиш, значи го купуваш. какво толкова сложно има?

винаги съм се чудел на такива въпроси - нещо за двигателя, нещо за окачването, нещо за скоростите...ми като се чупи, го правиш. какво толково сложно има? за колко време се прави един двигател - 1 седмица, в най - лошият случай, жена ти няма да може да кара минито 1 седмица. какъв е проблемът?

Защо правите купуването на една кола толкова сложно? какво бил казал, познат на познат, и т.н.... само празни приказки.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: Mini Cooper S Paceman

Мнение от nqmam_bmw » 25 Сеп 2016, 19:49

madafaka_donkele написа:
Мордехай написа:Трябва да и намера нещо по-късо, малко по-високо и лекинко по-гъзарско (от турана имам предвид).


Evoque? Баш женско си е. Или Macan.


Има един много лачен Маcan в Мото-Пфое Люлин (Сливница) в селекшъна им. :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Mini Cooper S Paceman

Мнение от Мордехай » 25 Сеп 2016, 20:02

Не си прав. Ето, аз щях да и взема бензиновия двигател, но Alx наклони везните в полза на дизеловия, който и аз съм имал дълги години и според мен е много успешен. Един познат отиде и си купи нов форд пикап от мото пфое. На 70 000 км двигателят му изтропа, гаранционен, три месеца без заместител, благодаря. Не мисля че е вредно и грешно човек да попита. Бих искал да купя нещо сполучливо, защото когато дам 15-20 000 евро, искам да се почувствам удовлетворен и да се радвам на покупката, а не да си мисля дали скоро ще правя главата на двигателя и при кого. Не обичам да ходя на сервиз, защото сервизите са некачествени, некомпетентни и крадливи, освен това имам трима монтьори, единият от които е много кадърен и всеки ден съм благодарен на съдбата, че този човек работи за мен. Има автомобили, като например Ланд Ровър Дефендер, които са свръх некачествени и чупливи и понеже го имам, не искам пак да извадя нещо друго от торбата с прасковките. Мисля че всеки който пита във форума за покупка на автомобил или друго, може само да спечели и понеже има много добронамерени колеги, смятам че това е правилно. Благодаря на всички за идеите и коментарите, чакам Alx да сподели още нещо и се надявам скоро да зарадвам жената, макар и често да ме ядосва.



А сега видях, че има още едно мнение на колега. От България няма да купувам.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Mini Cooper S Paceman

Мнение от @2bar » 25 Сеп 2016, 20:44

дизел или бензин идва от това, колко се кара колата.ако въртиш малко км не виждам, за какъв чеп ти е ти дизел с всичките му проблеми - филтър за твърди частици и т.н. ако се кара малко (20 к) на година, по - добре бензин.

пък за добронамерените колеги......нали се сещаш, че всеки гледа от негова камбанария и колкото му стигат възможностите (разбирай, колкото разбира) ти дава някакво мнение, което не е меродавно. Повечето пъти се разказват приказки от рода на, кой чул, кой разбрал, не разбрал, ама важното е да става приказка.

Като няма да купуваш от България, какво по - лесно....Поне за Германия, всичко е повече от лесно - отиваш в БМВ избираш едно МИНИ и си готов.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Mini Cooper S Paceman

Мнение от Е.Димитров » 26 Сеп 2016, 9:26

Само споделям моят опит, в предвид че жената искаше да смени колата, която сега я кара с нещо по-високо, но да е същият размер на дължина ( караше пежо 307), да е "интересно", лесно за каране и да е удобно. След проби на всякакви "паркетници" , си хареса Нисан Кашкай, един вид повдигнат хечбег, още щом се качи невероятно и хареса, дължината е същата като пежото, интересен е, лесен за паркиране и същевременно икономичен.

П/п
За да не ме обвинят колегите, първо гледахме BMW 1 ва серия, на жената много и харесваше разбира се (че кой не ги харесва), но в един момент и се прииска да се вози на по-високо.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Mini Cooper S Paceman

Мнение от alx » 26 Сеп 2016, 17:50

Мордехай написа:Момчета, жените са друга бира, за мен не е проблем да карам ако ще и форд сиера комби, нонедна жена хареса ли нещо определено - край, трудно се излиза на глава. Моята беше харесала


самата истина... ама се радвай- че моята налетя на р8 кабрио и едвам успях да намаля/ отклоня резила :ok:


по въпроса за годините на лошите турбинирани мотори в минитата- ми всичките. малко като тръгнат семерингите на турбото ..... мотора е с директно впръскване и масло се акумулира върху задната част на входящите клапани което води до разваляне на леглото на клапана и водача на клапана. та ако не си е навила на пръста да е турбо- можеш да й вземеш едно атмосферно... или дизел както ти каза. за дизела не съм чул до сега да има някакви сериозни проблеми...
алекс
трабант 601с
разни други возила

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Mini Cooper S Paceman

Мнение от randity » 26 Сеп 2016, 18:41

nqmam_bmw написа:
madafaka_donkele написа:
Мордехай написа:Трябва да и намера нещо по-късо, малко по-високо и лекинко по-гъзарско (от турана имам предвид).


Evoque? Баш женско си е. Или Macan.


Има един много лачен Маcan в Мото-Пфое Люлин (Сливница) в селекшъна им. :yes:

Няма такова животно там.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: Mini Cooper S Paceman

Мнение от Николай Диянов » 26 Сеп 2016, 18:57

Колега, след като половинката го е харесала, купувай. Колата е нещо свежо и различно и доколкото съм запознат доста от проблемите, които съпътстваха предходните поколения Мини Купър, са отстранени. Малко лични наблюдения, които обаче са свързани с по- стара модификация на Мини Купър- доста твърда возия, която на моменти направо ме изнервяше / при уговорката, че е управлявано в София по недотам поддържани участъци / и ми се струваше шумна при скорост от над 100-110 км/ч. Със здрави ходова част и двигател / дизелов агрегат 1.6, по спомен на PSA/.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Mini Cooper S Paceman

Мнение от Фидел Кастро » 26 Сеп 2016, 21:05

Мордехай написа: но му навъртя 350 000 км .

Това сериозно ли го говориш??
Ако е вярно, не жена, а направо ураган! :lol: :yes:
За такъв пробег ми се струва трябва да попрочетеш в някои други форуми. Претенциите на собственик с такъв пробег са съвсем различни и изборът му далеч не трябва да е ординарен ако ме разбираш правилно.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Mini Cooper S Paceman

Мнение от Мордехай » 20 Окт 2016, 21:18

Здравейте, дойде време да ви разкажа. Харесахме едно Мини Кънтримен и отидох да го купя от едно градче близо до Берлин. Още като го видях направо се размазах от кеф и макар че няма да го карам аз, страшно много ме зарадва тая количка. Чисто черна, Джон Купър Уъркс пакет, Харман Кардон, стъклен таван, края на 2013- та, 40000 км. Собственикът е бил машинен инженер от Мюнхен, това е била трета кола в семейството и затова за три години е на толкова малко километри. Дошъл след тригодишния и лизинг, върнал я и си взел нов Евок кабрио. Количката няма драскотинка, само не ми харесва, че е с 18ки рънфлет и ще ги сменя. Докарах я на ход до къщи и се чудя кой повече и се радва - аз или жената. Жена ми не е много добър шофьор, от 350 000 на фолксвагена, тя е направила само 120 000 км за 4-5 години. Количката не изглежда да има много общо с БМВ, но е произведена в завода на БМВ в Гврмания и всичко и е тяхно. Двигателя е двулитров дизел N47 като на моята кола. Само че въобще не върви като нея, само с бутона Спорт леко се доближава. Ето и няколко снимки, макар че таблета не ги прави хубави.
IMG_20161017_120751.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Mini Cooper S Paceman

Мнение от Мордехай » 20 Окт 2016, 21:21

Ето и още.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: Mini Cooper S Paceman

Мнение от nqmam_bmw » 20 Окт 2016, 21:21

Браво. Количката е един път. :bchug:
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Mini Cooper S Paceman

Мнение от c04 » 21 Окт 2016, 1:06

Не съм им фен...но така или иначе честито и със здраве!


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Mini Cooper S Paceman

Мнение от barty » 21 Окт 2016, 5:44

Честито! Само гуми и масло да сменяш!
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Mini Cooper S Paceman

Мнение от Leon » 21 Окт 2016, 10:45

Кажи-речи няма БМВ, което да е по-привлекателно от тази кола в женските очи. Затова и Мини се продава толкова добре, въпреки цените. Аз също харесвам минита, много интересни коли и вътре, и отвън. Със здраве да си я карате!
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook