Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от Nickelback » 04 Сеп 2016, 17:31

Някога бях супер зарибен по разни радиоуправляеми моделчета, но никога не съм имал нещо сериозно :dunno: Навремето имах една руска количка с една команда - "назад и надясно" :mhihi: Оттогава насам - нищо :mhihi: После исках да си купувам хеликоптер с дистанционно - помня бяха по 3500лв. около 97-98-ма година май. Та си останах с искането. Напоследък леко се зарибявам (пак :mhihi: ) по разните му там дронове, ама някакси още му е трудно на детското в мен да надделее, че да стане покупката факт :ok:

Споделете - имате ли някакви радиоуправляеми гадини, какво могат, за какво ги ползвате, кефите ли им се и т.н. Вярвам, че ще стане интересна тема :bchug:

Гледам го това и доста високотехнологично ми се струва, с кажи-речи оправдана цена, ако човек го ползва и за професионално заснемане.

Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от adovet » 04 Сеп 2016, 17:46

Фантома си е екстра и си е профи дроб. Скъпичък е но си заслужава парите. Аз имам китайски дрон hjrc и за сега съм доволен. Общо взето, колкото е по скъп дрона толкова по лесно се управлява на първо място, и после продължителност на полет, обхват и качество на снимането. Моя ми излезе 100лв. И от началото ми идваше направо да го хвърля, но сега като му свикнах да го карам и си е екстра. Закачам му екшън камерата си, има обхват 300м и продължителност на полета около 5мин.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от Dextuar » 04 Сеп 2016, 17:58

Имам фантом 3 адв, да кажем като ми скимне го пращам до платения паркинг на 1.2 км да провери как е колата, без майтап :D
Идеално е и за live stream, снима 2.7к, което за хоби е идеално, сложих му и едни антенки, с които обвхата стана близо 5 км, готина играчка е, батерията държи около 21-22 минути, зависи колко газ му раздаваш

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от Nickelback » 04 Сеп 2016, 18:31

Е това с паркинга определено ме заинтригува :ok: Както и разширяването на обхвата с антени :yes:
Още повече се зарибявам :mrgreen:

П/П: Как е видеото при голяма дистанция - насича ли?
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от Dextuar » 04 Сеп 2016, 19:47

Не, phantom 3 adv и нагоре имат light bridge технология, с която предават 720п реал тайм. Та не прекъсва стига да няма някакъв обект като някой блок например между теб и коптера


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от Pisobella » 05 Сеп 2016, 12:52

Имам ей тоя сладур, ама не е летял особено. Разлепиха му се чарколяците вътре и следствие на това стана много досаден за работа - включване, изключване, зареждане, всяко съпроводено с лепене с тиксо, разглобяване на кабинката и т.н. Май е крайно време да залепя тия работи :lol: :lol:
Изображение


http://www.worthpoint.com/worthopedia/d ... r-74520906
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от c04 » 05 Сеп 2016, 15:25

dextuar написа:Имам фантом 3 адв, да кажем като ми скимне го пращам до платения паркинг на 1.2 км да провери как е колата, без майтап :D
Идеално е и за live stream, снима 2.7к, което за хоби е идеално, сложих му и едни антенки, с които обвхата стана близо 5 км, готина играчка е, батерията държи около 21-22 минути, зависи колко газ му раздаваш

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

:OT: Паркираш си колата на 1,2 км от вас? :conf:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от host » 05 Сеп 2016, 15:35

на колко разтояние е номрално да паркираш? аз паркирам на около 200 до 400м в зависимост от това кога се прибирам ... та и 1.2км за София ако е по центъра където няма как да спреш ... може и да е ок

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от Dextuar » 05 Сеп 2016, 15:49

c04 написа:
dextuar написа:Имам фантом 3 адв, да кажем като ми скимне го пращам до платения паркинг на 1.2 км да провери как е колата, без майтап :D
Идеално е и за live stream, снима 2.7к, което за хоби е идеално, сложих му и едни антенки, с които обвхата стана близо 5 км, готина играчка е, батерията държи около 21-22 минути, зависи колко газ му раздаваш

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

:OT: Паркираш си колата на 1,2 км от вас? :conf:


Паркирах я 1 година пред блока без особени драми, после ми я издумкаха, разбирай нави, айрбег, /М-ков скоростен лост, абе пълна програма и след 1500лв назад най-близкия паркинг е на километър до нас, но поне спя спокойно 8) Само зимата ще тегаво, иначе е супер разходка сутрин и вечер

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от c04 » 05 Сеп 2016, 16:11

Вярно. Полезно е да се разходиш малко, иначе аз си паркирам на 20-100 метра на паркинга... :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 12.04.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Два умрели форда и 28ца
Мечтае да кара: Танк
Детайли за колата: Е36 328 97'
2.93 LSD
М20 маховик на 5.8кг
M50 Intake
S52 USDM Cams 10.2 lift 252in244ex
Плетени изпускатели
Romraider self tuned
14.0 1/4 mile

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от FuRoRR » 05 Сеп 2016, 16:48

SYMA X5c Дрон-играчка с малко тунинг на антените и моторите. Камерата не става,ама е супер като за първи стъпки в хвърчането.
Следващия който ще взема е EACHINE RACER 250 че е към 150 долара кита за сглобяване и ме кефи да мога да летя със 100-120км/ч в FPV.
Дълбоко съветвам всеки който е решил да лети да си вземе първо някоя играчка ,да чупи нея и да се научи какво може и какво не може.Независимо от това на къде се ориентирате си търсете дрончета с headless mode. Много по лесно е да се лети с тях тъй като посоките на управление са север-юг, а не напред/назад. Повечето снимачни дронове я поддържат тази функция, докато FPV-тата нямат толкова голяма нужда от нея(освен ако не се лети в пряка видимост,а не с екран)

В миналото се занимавах с авто и авио моделизъм та са ми минали през ръцете доста такива играчки за порастнали
-няколко кордови нитро акробата сделани от мен от старите балсови каси за зеленчуци.
-няколко (нитро и електрички) 1:8 авто модела
-един катер (за момент се хванах и корабомоделизъм) на ток
никога не съм хвърчал с хеликоптер обаче.
В момента съм взел от един приятел 2 онроуд модела и ходя си правя гонки с истински коли (много е забавно да видиш как тва нещо прави 0-100 за 3 секунди.
Та питайте ако ви се пита...каквото мога ще отговарям.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от Jordana » 06 Сеп 2016, 19:29

Имам един аеолански T-REX 450 но си чака FUTABA та .....вече 2 години :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от vavilon » 07 Сеп 2016, 14:24

Аз се учех на това. https://youtu.be/EneKMFjJBRI
Изключително здрава машинка, флашнахме му софтуера и стана още по-бърз. С новият софт, има опция да махнеш жироскопа. Там е истината. :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от Dextuar » 07 Сеп 2016, 14:45

Аз имах за по 50-100 лв два хеликоптера, но нямат нищо общо с дрона. Просто реших да скоча на дълбоко. Не че не седи повечето време в гардероба, ама айде...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от vixx » 07 Сеп 2016, 15:56

И аз като автора цял живот зор за дрон, накрая преди две години си купих един. Избрах си го с възможност да му задаваш мисии и той да си лети по някакви маршрути, да си излита и каца сам. По-евтин е от фантом(Quanum Nova), но не е толкова стабилен когато му добавиш тегло. Аз се зарибих и му добавих 3-осово окачване за камерата. От цялата работа, понеже окачването си е тежко, с камерата и него не лети хубаво, ама когато лети, снима някакви карди като все едно от холивудска продукция. Духна един вятър и го забих в едно дърво и сега трябва да си поръчам нов контрол за единия мотор, че спря да работи. Чакам да си завърша работата по един проект и имам налудничевата идея да го вържа към соларната система, чрез някакъв вид много сериозна индукция. Системата и без това е на покрива, та място бол. След това мисля да го карам периодично да обикаля да снима какво става наоколо сам.
Не съм пиян:)

ПС. Ако някой иска триосов гимбъл, да пише на лично. Модела е DYS Smart3D, ползван е 5-6 пъти.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: NiksGS

Последни теми
Facebook