Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от Dextuar » 02 Фев 2017, 9:26


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от madafaka_donkele » 02 Фев 2017, 9:42

А тя Наза-та щото е много кадърна, затва една камара народ си изгуби фантомите, щото уж има функция RTH при загуба на сигнал, ама...Отделно Flip of Death и още една камара проблеми. Аз досега не съм видял някой напълно безпроблемен FC. Всички си имат предимства и недостатъци.

Ако се иска отворен код и да си рови човек в него - Ardupilot, Arducopter, Multiwii и т.н., измислени са. Цяло Raspberry, Arduino и тепърва да се мисли за правилно напасване на куад/хекса... :dunno:
Отделно, ако камерата не е компактна и лека, като GoPro и се иска да се вдига и снима с безогледалка например директно си отива на хекса и някакъв про контролер - A2, A3, A3 Pro, които обаче струват майка си и баща си :mhihi:

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от SpUd3r » 02 Фев 2017, 10:05

Най-вероятно не съм се изразил правилно. Дадох ардуино и боровинката, просто за пример с какви неща се занимавам с кеф, иначе не смятам да откривам топлата водя с тях при летящите гадинки :). Поразглеждал съм diydrones.com и ArduPilot и т.н. и определено ще е нещо в тази насока, но има време... първо ми трябва машинка за снимане, после ще сглабям за експерименти :)

Та приемам всякакви мнения за Mavic-a. Също така ме интересува дали има някакви софтуерни решения при DJI, както при 3DR - за правене на 3D модели от снимките и т.н., с две думи за по-индустриална употреба?
Tux0 Ca !
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от adovet » 02 Фев 2017, 10:13

SpUd3r написа:Най-вероятно не съм се изразил правилно. Дадох ардуино и боровинката, просто за пример с какви неща се занимавам с кеф, иначе не смятам да откривам топлата водя с тях при летящите гадинки :). Поразглеждал съм diydrones.com и ArduPilot и т.н. и определено ще е нещо в тази насока, но има време... първо ми трябва машинка за снимане, после ще сглабям за експерименти :)

Та приемам всякакви мнения за Mavic-a. Също така ме интересува дали има някакви софтуерни решения при DJI, както при 3DR - за правене на 3D модели от снимките и т.н., с две думи за по-индустриална употреба?

Виждал съм 3Д модели правени с PH4 pro, иначе аз имам PH4 и до сега на няколко пъти ми се изгубва обхвата и дрона се връща без проблеми. Като цяло съм доста доволен до сега.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от Dextuar » 02 Фев 2017, 10:19

adovet написа:
SpUd3r написа:Най-вероятно не съм се изразил правилно. Дадох ардуино и боровинката, просто за пример с какви неща се занимавам с кеф, иначе не смятам да откривам топлата водя с тях при летящите гадинки :). Поразглеждал съм diydrones.com и ArduPilot и т.н. и определено ще е нещо в тази насока, но има време... първо ми трябва машинка за снимане, после ще сглабям за експерименти :)

Та приемам всякакви мнения за Mavic-a. Също така ме интересува дали има някакви софтуерни решения при DJI, както при 3DR - за правене на 3D модели от снимките и т.н., с две думи за по-индустриална употреба?

Виждал съм 3Д модели правени с PH4 pro, иначе аз имам PH4 и до сега на няколко пъти ми се изгубва обхвата и дрона се връща без проблеми. Като цяло съм доста доволен до сега.

Проблем с връщане се появи след ъпдейт на приложение, което бърка координатите и няма нищо общо със самия дрон

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от adovet » 02 Фев 2017, 10:21

Този ъпдейт май се отнасяше за PH3, май и в момента има някакви драми там

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 29.07.2013
Пол: Мъж

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от momchilg » 03 Фев 2017, 1:13

SpUd3r написа:Най-вероятно не съм се изразил правилно. Дадох ардуино и боровинката, просто за пример с какви неща се занимавам с кеф, иначе не смятам да откривам топлата водя с тях при летящите гадинки :). Поразглеждал съм diydrones.com и ArduPilot и т.н. и определено ще е нещо в тази насока, но има време... първо ми трябва машинка за снимане, после ще сглабям за експерименти :)

Та приемам всякакви мнения за Mavic-a. Също така ме интересува дали има някакви софтуерни решения при DJI, както при 3DR - за правене на 3D модели от снимките и т.н., с две думи за по-индустриална употреба?


Има автоматични решения за правенето на снимки за 3д модели. Litchi, DroneDeploy, Pix4Dmapper, Skycatch. Предимството на солото е само едно - стандартният автопилот APM. Но за да направиш 3д модел трябва да добавиш координати на всяка снимка и след това да ги обработиш (Agisoft). Не става автоматично. При DJI поне снимките излизат с готови координати в тях и след това създаваш модела. За точност над 0,5м трябва и геодезия на терен.
Това е нещо правено набързо от 170 снимки с P3P https://www.altizure.com/s/EyqGS9sjZ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 26.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от sincheto » 04 Фев 2017, 20:10

И аз съм навит за Мавика, ама много дебело го искат тук - отвън океана е около 1800лв, тук 2400 :evil:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от Nickelback » 26 Мар 2017, 1:27

Малко от кухнята на автономната авионика:



Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от vixx » 26 Мар 2017, 15:46

чакам ви да си купите GоПро Карма, че да кажете как е.
Цената му за това което предлага ми се струва топ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от adovet » 26 Мар 2017, 15:53

vixx написа:чакам ви да си купите GоПро Карма, че да кажете как е.
Цената му за това което предлага ми се струва топ.

то с камерата ще ти излезе 2700. По добре някой DJI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от Dextuar » 26 Мар 2017, 17:00

adovet написа:
vixx написа:чакам ви да си купите GоПро Карма, че да кажете как е.
Цената му за това което предлага ми се струва топ.

то с камерата ще ти излезе 2700. По добре някой DJI

Определено DJI е класи над кармата.

@adovet Летиш ли още с дрона или ти мина мерака?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от adovet » 26 Мар 2017, 17:01

dextuar написа:
adovet написа:
vixx написа:чакам ви да си купите GоПро Карма, че да кажете как е.
Цената му за това което предлага ми се струва топ.

то с камерата ще ти излезе 2700. По добре някой DJI

Определено DJI е класи над кармата.

@adovet Летиш ли още с дрона или ти мина мерака?

Не го спирам ето от вчера материал https://youtu.be/FXBfNxpicpc

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от speeder88 » 05 Фев 2018, 12:10

Момчета, нещо ме присърбяло да покарам такава машина. Оглеждам DJI Spark. Кажете обаче какъв кит от всички, които предлагат ще е най-оптимален! За дистанционното е ясно, че не мога без него при положение, че нямам друг дрон на марката, които евентуално да са заменяеми, но всички други, батерии, зарядни и т.н.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Дронове и други летящи и пълзящи гадини...

Мнение от Dextuar » 05 Фев 2018, 13:49

speeder88 написа:Момчета, нещо ме присърбяло да покарам такава машина. Оглеждам DJI Spark. Кажете обаче какъв кит от всички, които предлагат ще е най-оптимален! За дистанционното е ясно, че не мога без него при положение, че нямам друг дрон на марката, които евентуално да са заменяеми, но всички други, батерии, зарядни и т.н.
Вземи си един спарк про, така де mavic air :mhihi:, много по дрон е от спарк-а, който си е жива играчка.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook