Икономична градска кола?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Re: Икономична градска кола?

Мнение от павката » 24 Сеп 2016, 20:04

Tenata написа:Меган 1 фаза 2 хечбек, бензинов 1,6 16V. Ей това франсе е много устойчиво. До 3000 лв. можеш да намериш многооооо читаво с газ.

каква фаза бе брат,какви рена?това си е наказание да го караш-волан,табло,ск лост,всичко е все едно пуснато от високо и си намерило мястото
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Икономична градска кола?

Мнение от Tenata » 25 Сеп 2016, 8:03

павката написа:
Tenata написа:Меган 1 фаза 2 хечбек, бензинов 1,6 16V. Ей това франсе е много устойчиво. До 3000 лв. можеш да намериш многооооо читаво с газ.

каква фаза бе брат,какви рена?това си е наказание да го караш-волан,табло,ск лост,всичко е все едно пуснато от високо и си намерило мястото


Ти изобщо карал ли си или коментираш. За пет години само масло, предни наклатки и ремонт на стартера. Недай да хейтиш а дай пример. Ти какво ренде си карал
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F30 318d
Мечтае да кара: ......... 750li

Re: Икономична градска кола?

Мнение от b0bituy » 28 Сеп 2016, 12:36

nqmam_bmw написа:
b0bituy написа:Кола от плазата никога не си взимайте. Повечето са бивши рент-а кар и служебни коли... :D обслужват се всичко ок ама знаете такива коли как се карат :mhihi:


Защо повечето, не са ли всички рентове? :roll:
Защото някой ги дават цяло лято под наем на различни хора а другите ги дават на фирми за голям период които си ги карат като служебни. Това са на Avis коли
Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин заставайки пред него се боиш да го отключиш."
Walter Röhrl
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Икономична градска кола?

Мнение от randity » 28 Сеп 2016, 20:45

Точно пък рент-а-карските коли се гледат най-много. Нямат кяр да не си поддържат колите. Така, че не виждам повод за тревога :bchug:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Икономична градска кола?

Мнение от cmdkick » 28 Сеп 2016, 20:48

randity написа:Точно пък рент-а-карските коли се гледат най-много. Нямат кяр да не си поддържат колите. Така, че не виждам повод за тревога :bchug:

Мислиш ли?
Tires are evil - destroy them all ...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Икономична градска кола?

Мнение от randity » 28 Сеп 2016, 20:53

cmdkick написа:
randity написа:Точно пък рент-а-карските коли се гледат най-много. Нямат кяр да не си поддържат колите. Така, че не виждам повод за тревога :bchug:

Мислиш ли?

Сигурен съм. Имам досег до рент-а-кар автомобили и знам как се поддържат. А и кой ще си занемари колите, които му вадят хляба?
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Икономична градска кола?

Мнение от intention » 28 Сеп 2016, 21:04

Колега повечето рент-а-кар коли идват от Avis/Budget Europecar , Sixt, Alamo рядко но и от TOP рент-а-кар.

Повечето от тези компании имат политики да експлоатират колите до около 100 000 в редки случай 120-130 000 км.
Да всичко се поддържа в оторизиран сервиз, но амортизацията е скандална на такава кола.
Хубавото е, че най-често се обслужват колите преди да се продадат и имаш плюса да си провериш реално водена сервизна история което при повечето нов внос коли е рядкост.

Така че като вскяо друго нещо и това си има плюсове и минуси.
Най-добре е да имаш познат в самата рент-а-кар компания и да се вземе директно от тях, а не през прекупвач.
Ако въпросния познат служител в рент-а-кар компанията може да я вземе му правят добра цена и ще се знае дали колата е имала сериозни удари и проблеми по мотора например...
Прекупвачите работят точно с кадри на рент-а-карите и така взимат колите на по-ниски цени. :)
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Икономична градска кола?

Мнение от cmdkick » 28 Сеп 2016, 21:32

randity написа:Сигурен съм. Имам досег до рент-а-кар автомобили и знам как се поддържат. А и кой ще си занемари колите, които му вадят хляба?

А като им изкарват пари защо искат да ги махат?
Tires are evil - destroy them all ...

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: Икономична градска кола?

Мнение от nqmam_bmw » 28 Сеп 2016, 21:36

cmdkick написа:
randity написа:Сигурен съм. Имам досег до рент-а-кар автомобили и знам как се поддържат. А и кой ще си занемари колите, които му вадят хляба?

А като им изкарват пари защо искат да ги махат?


Защото си взимат нови, които също им изкарват пари, а и не много хора биха рентнали Фиеста 92' набор :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Икономична градска кола?

Мнение от (bubsa) » 28 Сеп 2016, 21:38

Кола използвана като рент а кар не бих си купил по никакъв повод.Ако ще да е поддържана не в офицялен сервиз,а не знам къде.
А между другото имам наблюдения,че едни от най-големите бездарници са точно в офицялните сервизи.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Икономична градска кола?

Мнение от cmdkick » 28 Сеп 2016, 21:40

Вие сериозно ли?!? Ами да си накупим и таксита всичките тогава, на таксиджиите те им изкарват пари следователно са поддържани на макс :kuku: :kuku: :kuku:
Tires are evil - destroy them all ...

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: Икономична градска кола?

Мнение от nqmam_bmw » 28 Сеп 2016, 21:44

cmdkick написа:Вие сериозно ли?!? Ами да си накупим и таксита всичките тогава, на таксиджиите те им изкарват пари следователно са поддържани на макс :kuku: :kuku: :kuku:


Ти твоята кола от шоурума ли я взе? :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Икономична градска кола?

Мнение от cmdkick » 28 Сеп 2016, 21:46

nqmam_bmw написа:Ти твоята кола от шоурума ли я взе? :mhihi:

Не, ама не съм я зел и от някой който я е карал "като служебна" (иф ю ноу уат ай мийн) :bchug: :bchug:
Tires are evil - destroy them all ...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Икономична градска кола?

Мнение от randity » 28 Сеп 2016, 21:46

Много от Рент-а-кар фирмите купуват чисто нови коли на оперативен лизинг. Карат ги докато изтече гаранцията или Х километри и ги връщат, като взимат отново нови. Личните ми наблюдения е, че повечето ги връщат на около 50-70к. километра. Много зависи и от РАК фирмата, разбира се.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Икономична градска кола?

Мнение от adovet » 28 Сеп 2016, 21:52

Рентакарите са си екстра. Поддържат се както трябва и не са на много километри. Жена ми бачкаше преди години в AVIS и знам доста добре в какво състояние са рентакарските коли.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook