Икономична градска кола?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Икономична градска кола?

Мнение от madafaka_donkele » 28 Сеп 2016, 22:02

Абе з@еби тази работа с рентакарите -> https://www.youtube.com/watch?v=P1sTBI1D2Z4

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономична градска кола?

Мнение от jordanov » 29 Сеп 2016, 0:35

madafaka_donkele написа:Абе з@еби тази работа с рентакарите -> https://www.youtube.com/watch?v=P1sTBI1D2Z4

Е това са глупости. Темата е икономична градска кола, а не внос на ферари от Лас Вегас.
Рентакарска кола, която е била на оперативен лизинг, обслужвана само в оторизирания сервиз(няма как на друго място), с абсолютно проследима сервизна история и застрахователна такава, какво й е? какво значение има как е карана ако е обслужвана според сервизните изисквания? За мен е добър вариант, особено като знам, че по морето взимат чисто нови коли на оперативен лизинг дори и за по 6 месеца и после ги връщат на по 15-30к км. Единствения проблем е, че масово са на базовото базово оборудване, ама...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Икономична градска кола?

Мнение от stocky » 29 Сеп 2016, 10:13

Само да вметна по темата с бившите рентакарски коли от Аутоплаза: въпреки вложките под номерата и написаното в обявата, не всички коли там са били отдавани под наем. Някои само са регистрирани на някоя от фирмите и са ползвани като лични автомобили (оперативен лизинг, ДДС усвояване и т.н), съответно са в прекрасно състояние. Закупуването на автомобил от Аутоплаза е доста добра идея, защото препродават коли на целия евро холдинг и не се занимават с търгашки истории с километри, лустросване и т.н.

П.С.: Нямам нищо общо с Аутоплаза и не им правя реклама с користна цел, просто имам наблюдения над коли, закупени от там.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 24.02.2019
Пол: Мъж

Re: Икономична градска кола?

Мнение от Ghostdriver » 11 Юни 2020, 21:23

Привет колеги!
От доста време насам ми се върти в главата, втора кола за 100% градско. Нещо малко, като размери, потдръжка и да не го мисля, като е на улицата. Семейството ни притежава шкодичка 1.4 mpi, която си чака гражданската. Има едно “НО” под 9-10 не пада, та ми се върти в главата газификация. В същото време близък авер ми предлга така горещо коментирания по-горе голф 4 1.9тди, набил е някакви пари за фолия двд плеъри и тн., не че ми трябват, пишман гъзарий. При това за под 1.5к ми го дава.
Да добавя, че няма да го жаля, нито него, нито шкодата.
Вие кое бихте избрали между двете?


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Икономична градска кола?

Мнение от Моджо » 11 Юни 2020, 21:43

Понеже карам втора фабия /1.4 шкодата трябва да е фабия/ съм за нея. Първата беше 1.2 мпи подмина 300 000 без драми. Бобините са слабо място. Веригата се сменя профилактично на 200 250 000. Други драми няма. Жената търкаля 5 години вече сеат ибиза 1.4. Същата работа. Едни бобини и тва е. За разход не знам. Аз си докарвам заводския, че и под него на която и кола да съм се качил та си е до стил на каране. 1.9 тди мисля също е добре, но пред стар дизел и стар бензин зимам бензин винаги. Газ носи без проблем. Към 180 000 минах на газ без да пипна нищо. Ни филтри, ни настройки, ни гявол. Абсолютно нищо.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Икономична градска кола?

Мнение от Hip-hopotam » 13 Юни 2020, 7:33

Взех на приятелката ми Фиат Пунто 2000 година 1.2 60 к.с., мисля че е перфектното градско автомобилче, за парите си според мен е оптималното като здравина, евтина поддръжка, визия, икономичност, превъзхожда ВАГовете в този клас.
Разхода е 7-9-10 градско според сезона, няма нужда от газово. Най скъпото в него е ако се наложи да се ремонтира електрическата хидравлика, всичко останало е двуцифрени суми.Кофтито е че вече почти няма читави екземпляри,но това важи за повечето коли.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Икономична градска кола?

Мнение от grkv » 13 Юни 2020, 8:49

Добре де, не ви ли е страх с тия калинки из града?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Икономична градска кола?

Мнение от Hip-hopotam » 13 Юни 2020, 9:02

Що да ни е страх, да не сме краш тест кукли :)
Когато се кара предимно в трафика и светлата част на деня, вероятността да се случи ситуация по-тежка от паркинг щети, намачкани брони и ламарини според мен е малка.
Вечер е страшното като има бързи и яростни из града :)
Ако разсъждаваме така трябва да купя бус на жената да се вози из града.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Икономична градска кола?

Мнение от grkv » 13 Юни 2020, 9:18

Hip-hopotam написа:Вечер е страшното като има бързи и яростни из града :)


И през деня ги има, надрусани особено... да не припомняме оня случай със Субаруто, дето всъщност е леко като вейка...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Икономична градска кола?

Мнение от Hip-hopotam » 13 Юни 2020, 14:13

Такива случай винаги е имало и то не само в БГ, просто много повече се раздува от медиите, не е хубаво това, но е част от живота и го приемаме.Винаги съм се чудел на хора дето вземат големи коли за да се предпазят пеи евентуална катастрофа, по тротоара да вървиш може да ти падне саксия на главата, ама никой не ходи с каска. Лично мнение, никой не ангажирам с него.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 24.02.2019
Пол: Мъж

Re: Икономична градска кола?

Мнение от Ghostdriver » 13 Юни 2020, 16:23

Проучих възможно най-евтиния вариянт за газов инжекцйон втора употреба с монтаж около 400лв. В същото време гледам, че има предложения за нови на изплащане без лихва към 750лв.
Също така разглеждам като вариянт пежо 307 хечбек 1.6 HDI 2007, пак ми изпадна като голфа за без пари с доста външни забележки.
И все пак както колегата по-горе посочи, че фабията май е най-безпроблемна, няма турбо за чупене, пък и цялата предница се сменя за 200лв. Единственото което ме дърпа към горе посочените дизели е, че бързо се развъртат, а нея трябва да я вкарвам в червеното, но все пак на къси разстояния бензина си е фаворит.
Благодаря за изказаните мнения и опит!


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Икономична градска кола?

Мнение от (bubsa) » 13 Юни 2020, 21:27

Аз да си отговоря на старата тема :mhihi: Бях я забравил.
Все пак си купих Голф4 1.9тди 131кс.Веднага получи ремап и стана доволно пъргава.
Много приятна градска кола!Разход от5.5 до 6.5 в града и 4.2-4.5 извън.Частите са буквално по 5лв(без съединителя)
Година и малко го имах и го продадох...Това ми е лекото залитване от марката през последните 15г,но не съжалявам и даже пак се замислям да си взема голгче за ежедневно возене без пари :D
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alekangg

Последни теми
Facebook