избор на слушалки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Re: избор на слушалки

Мнение от BMWPetar » 11 Яну 2018, 11:26

Донякъде споделям мнението на Алекс - със Sennheiser е трудно да сбъркаш. До момента съм сменил 3-4 различни модела от марката, от около 150 до около 400 лева като ценови клас и съм доста доволен от тях, сменям ги, защото са ми писнали, не защото имат някакъв проблем.
Първите ми, от сравнително ниския клас, HD-202, ги имам от над 10 години и все още си ги ползвам в офиса.

От друга страна, от много познати, които са навътре в материята, чувам доста хубави мнения за споменатите по-нагоре Superlux. Според тях, особено след няколко дребни мода от сорта на запълване на определени места с памук/хартия и разни подобни, слушалките за под 100 лева трепят по всички показатели доста по-висок клас модели.
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: избор на слушалки

Мнение от Nickelback » 12 Яну 2018, 22:17

Nickelback написа:Някой знае ли конкретен магазин в София, в който да отида на място и да си купя този или подобен на него дивайс:

https://www.mobilefun.co.uk/bitmore-aud ... pter-64389

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


В крайна сметка за набързо намерих подобно на горното устройство, а именно:

http://www.antecmobileproducts.com/head ... -blue.html

Изображение

Направено е от сравнително евтина пластмаса и има леки луфтове :dunno: Но пък за сметка на това надмина очакванията ми като функционалност и най-вече качество на звука :mrgreen: За такава малка джиджавка тежаща има-няма 15-ина грама има солиден енергиен запас, че да захрани нискоомните ми слушалки JBL. Свири силно и не криви. Може би леко замазва най-дълбокия бас, но няма как да се желае повече. Днес е било pair-нато цял ден към телефона и съм слушал около 4 часа плътно. Батерията му е леко над половината (аа да - показва нивото на батерията в notification bar-а на Андроида :mrgreen: )
Обикалях насам натам из апартамента и никъде не загуби сигнал, само около големи метални предмети като хладилник например.
Бутоните са каквито са стандртните на нормално хендсфрий - Vol+, Vol-, напред, назад, плей/пауза. Всичко работи идеално с Android O. Има микрофон и качеството при разговор е добро.
Първоначално търсех MP3 плейър (отделно устройство), който да управлявам по Bluetooth от телефона, но се оказа че една такава джиджавка+любимите конвенционални слушалки ми върши много повече работа, защото директно си стриймвам от телефона каквото пожелая (да кажем музика от Youtube през YMusic), MP3-ки, мобилна телевизия и не съм ограничен по никакъв начин, както щеше да бъде, ако беше един прост MP3 плейър. А телефона ми е напълно развързан от кабелажа, което ми е особено ценно :) За цена пък да не говорим - многократно по-евтино е :) Става и да се върже към AUX-in на кола, има си такъв преходник в комплекта:

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 13.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34

Re: избор на слушалки

Мнение от anatoll_ » 12 Яну 2018, 23:10

Около 35лв. метални с много плътен звук. Нова марка са на пазара, но доста качествени за парите си. Ползвал съм и доста по-скъпи слушалки, и тези по качество отговарят на слушалки от около 100лв. Марката е Fresh 'n Rebel.
IMG_20171031_091704_573.jpg


Изпратено от моят GT-I9505 с помощта на Tapatalk
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: избор на слушалки

Мнение от bum_bum » 21 Авг 2020, 12:09

Да събудя малко таз умряла тема. Строших си слушалките на айфоната и понеже така или иначе са пълен ташак и не си струват парите за да купувам същите се колебая между Sennheiser Momentum I 2 генераця. Та понеже не съм особен аудиофил и не знам точно разликите между тия за в ушите и за главата дайте някаква идея кое е по-добро:

https://www.jarcomputers.com/Sennheiser ... 06249.html

https://www.jarcomputers.com/Sennheiser ... 06231.html

Тия за в ушите ми прави впечатление, че са с по-добри параметри, а очаквах обратното да е.

Ще ги ползвам основно за да говоря с тях и да слушам музика от време на време като правя физкултура.
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: избор на слушалки

Мнение от Southside » 21 Авг 2020, 14:32

Ако се държи на разговорите, за мен единствената алтернатива за ифон са епълски слушалки, другото е компромис под една или друга форма. Powerbeats Pro са перфектни за физкултура, с епълски чип и доволно батерия. Airpods pro са на доста добра цена в ситител в момента. Хубави отзиви съм чел за Jabra Elite 75t.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: избор на слушалки

Мнение от bum_bum » 21 Авг 2020, 14:54

Искам да са с кабел, неща блутути.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: избор на слушалки

Мнение от b_u_b_o » 21 Авг 2020, 15:02

Винаги бих избрал такива за върху ушите пред тези за в ушите ако е за по-продължителна употреба. Според мен щадят доста повече слуха, не запарват толкова ухото и поне на мен са по-удобни. Не знам обаче с изискването за спорт как ще се съчетаят.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: избор на слушалки

Мнение от bum_bum » 21 Авг 2020, 16:34

За спорта имам и 2 комплекта блутут и не е проблем, ако кабела пречи да ползвам тях.

До сега с епълските не съм имал проблем, като прокарам кабела под тениската. Но с такива върху главата ще е кофти наистина, ако закача кабела с нещо.

Чужденката ми е по-скоро в качеството на звука при тия два модела дали ще има разлика. Бих заложил за тия на главата (в тоя ценови клас са номер 1 за 2018 в класацията на what hifi), но тия за в ушите на хартия като че ли изглеждат малко по-добре.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: избор на слушалки

Мнение от alx » 21 Авг 2020, 16:53

Southside написа:Ако се държи на разговорите, за мен единствената алтернатива за ифон са епълски слушалки, другото е компромис под една или друга форма


епълските слушалки работят без проблеми защото все пак са смятани специфично за епъл екосистемата, но са абсолютен боклук като качество на звука за говор еле пък за музика.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: избор на слушалки

Мнение от bum_bum » 27 Авг 2020, 12:26

Взех си тапите в крайна сметка. Другите ми бяха на сърце ама надали щях да ги разнасям навсякъде.

Първия шок беше как ми стоят (по-точната дума е висят) в ушите. Се едно съм някакъв клепоух
Втория- моделът е за iOS устройства, но идва със стандарния аудио жак, който е под ъгъл. Като му сложа адаптера стои меко казано странно. Не знам от кога е модела и кога смениха порта на телефоните, но ако е от след това е доста тъпо да го правят под ъгъл.

Третия, звукът. Не знам какво очаквах, но в никой случай не звучат по-добре като за амнайсе стотин лева от пластмасовия томтом.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: избор на слушалки

Мнение от sambeto » 07 Ное 2021, 10:52

Привет на всички!

Моля за малко помощ. Ще си купувам слушалки.
Спрял съм се на три модела:

Sony WH-1000XM4

FiiO EH3

SHURE AONIC 50

Ще се ползват безжично и основно във фитнес зала. Знам, че би трябвало да издържат на влага и т.н., обаче аз не се зоря много там. Искам хубав звук. Знам, че има и слушалки за 2 бона, ама да кажем около тоя бюджет.
Тия Shure Aonic сякаш най ми допадат, ама баси огромните изглеждат....


Колкото повече чета, повече се обърквам.
Благодаря предварително!

Изпратено от моят LE2123 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: избор на слушалки

Мнение от nikola59 » 21 Ное 2021, 19:35

:D :bchug: Възползвайте се меломани, защото намалението е сериозно:
- Sony WF-1000XM3 за €99 в немският Амазон : https://www.amazon.de/dp/B07T2FGG2Z?smi ... XB7XF&th=1
- Sony WF-1000XM4 за 188,75€ в италианският: https://www.amazon.it/dp/B095DNPH4R?smi ... YJU7H&th=1
- Shure AONIC 50 за 149,00€ в испанският: https://www.amazon.es/gp/product/B084RZSFCX/?th=1
- Sennheiser HD 599 за €90.99 в немският: https://www.amazon.de/gp/product/B07Q7S ... UTF8&psc=1
Последна промяна nikola59 на 22 Ное 2021, 19:55, променена общо 2 пъти

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: избор на слушалки

Мнение от slatanic » 21 Ное 2021, 20:09

На мен ми трябват Hi-res на жица и прилична цена.
Гледам в експреса разни Oneodio Monitor 60 или пък нещо от сорта на Аnker life Q30.
Вторите са друг тип каквито биха могли да ми вършат работа за гледане на филми вечер в леглото когато домашните спят пък на мен ми се ще да надуя звука както си му е реда.
Дайте идея да видим кое как,че скоро слушалки не съм купувал да не се набълбукам залудо.
Търси се качество на звука и сила разбира се.Мога да ги захранвам от едно Сони Х-30 както и от лаптопа и телевизорите.
А сега!? :dunno: :ok: :dummy:

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: избор на слушалки

Мнение от slatanic » 22 Ное 2021, 18:07

Бааахх мааму никой ли не ги харесва тия марки дето съм написал!?Дайте някой жокер,че петък иде. :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: избор на слушалки

Мнение от Spunky » 22 Ное 2021, 18:34

Това с hi-res "сертификацията" е глупост маркетингова. Всички нормални слушалки ще свирят хайрез ако им се подаде такъв сигнал...

За хубави и евтини слушалки, гледай Philips SHP9500/9600. Имам и съм имал почти всичко от върховете в слушалките(Abyss, Audeze, Hifiman, ZMF..) и винаги ще имам едно SHP9500 за бой

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook