Земеделска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Земеделска тема

Мнение от K_Ilkov » 16 Юли 2019, 19:46

Заминавай за осб, пАли винтоверта и не се прави на кифла с тия готови решения, не е трудно :ok:

Screenshot_20190716-204346.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Земеделска тема

Мнение от kiko » 16 Юли 2019, 21:52

Тази барака ми прилича от приказката за къщичката на 3те прасенца която вълка я издухал :mhihi: не изглежда зле ама 2-3г и ще е тоталка а на мен ми се иска нещо по дълготрайно а и вътре ще седят храсторези,тримери+колтиваторчето.Не ми се иска с един шут всеки да може да си влезне.
Замислил съм се да направя едни основи от бетон на 10-20см,да набия 4винкела в бетона и с плоскости от термо панели да направя 4 стени+покрив.Но това е по хард версията,честно ме мързи да го правя за това исках мнение на човек ако е пазарувал от тая фирма.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от BMW_POWER » 17 Юли 2019, 0:51

Ще ви сменя малко темата.

Прочетох нещо интересно за борба с вредители. Една глава чесън се мачка и се слага в кофа с вода. Оставя се ден-два и после се поливат растенията (площите). Една кака споделя, че си пръскала доматите с това. Аз ще пробвам. Не струва нищо.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Земеделска тема

Мнение от K_Ilkov » 17 Юли 2019, 7:40

:OT:
kiko написа:не изглежда зле ама 2-3г и ще е тоталка

ако се сетя след 3г. ще ти кажа дали така е станало :mhihi: , като облека ОСБ-то отвън не виждам какво ще го бутне и след 10г
иначе си прав, изобщо нямам претенции да е много хай-тек и изпипано решение :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Земеделска тема

Мнение от b_u_b_o » 17 Юли 2019, 8:51

kiko написа:Тази барака ми прилича от приказката за къщичката на 3те прасенца която вълка я издухал :mhihi: не изглежда зле ама 2-3г и ще е тоталка а на мен ми се иска нещо по дълготрайно а и вътре ще седят храсторези,тримери+колтиваторчето.Не ми се иска с един шут всеки да може да си влезне.
Замислил съм се да направя едни основи от бетон на 10-20см,да набия 4винкела в бетона и с плоскости от термо панели да направя 4 стени+покрив.Но това е по хард версията,честно ме мързи да го правя за това исках мнение на човек ако е пазарувал от тая фирма.


Не знам защо си мислиш, че това което си показал на снимката отговаря на тия изисквания. Сигурно не си виждал на живо тия ламаринени барачки които продават за сглабяне. Те като духа вятъра и се огъват..

Приятели имат такова, но ще трябва да си излееш фундамент за да стана добре. Не е лошо, ама аз не бих дал 2 бона, като материалите са 7-800лв и 2 дена работа. То и тва готовото поне половин ден се сглабя.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Земеделска тема

Мнение от Сондьора » 17 Юли 2019, 9:47

Вземи си 20' контейнер на старо и си го направи както искаш. Ние така взимаме 40' и ги правим жилищни. По здраво от тва незнам.
Има фирми във Варна и Перник.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Земеделска тема

Мнение от K_Ilkov » 17 Юли 2019, 11:10

b_u_b_o написа:Приятели имат такова, но ще трябва да си излееш фундамент за да стана добре. Не е лошо, ама аз не бих дал 2 бона

Не е лошо ама не е и много смислено ...
Както сам казваш му трябва фундамент - още пари демек
Отделно за тия пари може да се направи нещо с по-смислени размери и врата, която не е 1,7м.
Иначе на картинка е готино :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Земеделска тема

Мнение от drago_pavlov » 17 Юли 2019, 11:22

K_Ilkov написа:
b_u_b_o написа:Приятели имат такова, но ще трябва да си излееш фундамент за да стана добре. Не е лошо, ама аз не бих дал 2 бона

Не е лошо ама не е и много смислено ...
Както сам казваш му трябва фундамент - още пари демек
Отделно за тия пари може да се направи нещо с по-смислени размери и врата, която не е 1,7м.
Иначе на картинка е готино :mhihi:

Но и то е като къщичката на трите прасенца...
С ритник можеш да минеш през всяка стена, да не говорим за брадва :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Земеделска тема

Мнение от K_Ilkov » 17 Юли 2019, 14:36

Отплеснахме се много на строителна тематика амааа ...

Знаете как решило проблема 3тото праснеце като не искате паянтово строителство :lol:
Дай вар, дай тухли и никой нема да влиза с шут ;)
Само дето ми е интересно каква врата и катинар или брава ще сложите на бараката ... Четиристранна мотура сигурно :mhihi:

Сигурност за такова нещо зависи от доста други неща, а стените са някъде доста назад в класацията си мисля аз ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от Eмилио Димитров » 18 Юли 2019, 7:23

мноо се отплеснахте.... отивайте в строителната тема... :winky: К$Ilkov най-вече ти. :mhihi:
г-н Боримечка да въдвори ред с порция снимки от градината му. :ok:
Аз тая година съм доволен от доматите след като послушаш чичката, от който вземам разсада за един трик при засаждането. Станаха с много дебели стъбла и доста едри домати.
viber_image_2019-07-09_20-32-46.jpg

viber_image_2019-07-09_20-32-47.jpg

Изображение

И крастивиците почнаха да стават, че насях доста късно с идеята да станат на едно с доматите.
viber_image_2019-07-16_11-31-29.jpg


И от тиквичките втора порция тиквички бера, а имам само три корена.
Изображение
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 18 Юли 2019, 13:07

Eмилио Димитров написа:г-н Боримечка да въдвори ред с порция снимки от градината му. :ok:

При мен няма нищо интересно, освен ако... не сметнем за интересно това, че получавам продукция, която изобщо не съм очаквал. А това, което уж отглеждам с толкова грижи - никакво го няма... :mhihi: :mhihi:

Ето това е "алпинеумът" на жената - пораснали са някакви цветя по два метра, без да съм ги поливал даже. Отдясно се вижда скарата, а Баварчо е точно отзад, на сянка под ореха:
Изображение

Изображение

За сметка на това пък краставиците изсъхнаха - язък за колци, мрежи и ежедневното поливане...

Изглежда, че може да имаме сливи - тия ги бях насадил повече за декорация, защото стават интересни на вид. Не съм ги пръскал, но въшките по някаква причина ги пропуснаха и двете дръвчета сега зреят... А пък сини сливи имам 6 дървета, но ги изядоха въшките, въпреки че ги пръсках...
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Като цяло градината е готина - изглежда добре, но само да си я гледаш, без да очакваш реколта от нея...
Изображение
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Земеделска тема

Мнение от dankata » 19 Юли 2019, 10:09

При мен нещата вървят добре. Ако върже всичкия цвят по доматите, ще трябва да запазвам сергия... Наложи се да махна мрежите срещу градушка, че доматите ги напъват отдолу. Догодина ще ги вдигна по- високо явно. Вече берем тиквички и моркови, тоя от снимката е за малкия да си гризе.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от BMW_POWER » 20 Юли 2019, 2:30

А моите домати тепърва цъфтят. За сметка на това поредна серия на филма "Престъпление и наказание ":

Изображение

Изображение

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Земеделска тема

Мнение от ceco_kd » 20 Юли 2019, 8:07

Eмилио Димитров написа:....
Аз тая година съм доволен от доматите след като послушаш чичката, от който вземам разсада за един трик при засаждането....

Еми колега, дай сподели трика на чичо ти, или само да се похвалиш искаше?
Аз от своя страна в борбата с вредителите по чемшира дето го бях снимал да допълня, че трябва освен него да се пръска и почвата около него, понеже яйцата на мулец ли е какво е, били в почвата около самия чемшир. Моят явно пак се е заразил, но вчера го третирах с една доза. Дано се оправи!


Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от Superexstatic » 20 Юли 2019, 9:23

Може да сложиш една хранилка за птици до чемшира. Врабчетата набързо ше му разкажат играта на молеца
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: MrManson

Последни теми
Facebook