Земеделска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 24 Юни 2018, 18:45

Абе след тия всекидневни дъждове и при нас е храсталак яко... Почвам да си мисля, че земеделието е някаква шибана лотария - всяка година залагаш труд, време и средства и чакаш... Някой път "печелиш", друг път губиш и така... Едно растение върви добре и ражда, друго просто не мърда - всяка година е различно. Гледам сега доматите - разсада беше силен, насадихме ги по същото време и на същото място, времето е дъждовно, а когато не вали - поливаме. Обаче растенията не вървят, останаха си дребни, слабо цъфтят и не връзват, плодовете са малко и са дребни... Иначе не виждам да са нещо болни и вредители няма, просто... не вървят. Хайде сега разбери какъв е проблемът, егати... :dunno: :dunno:

Ето снимка от преди седмица - половин метър стръкове и това е, умряла работа...
Изображение
Excellent! Steven is my name!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от BMW_POWER » 24 Юни 2018, 18:52

Изображение

С този крадец в двора ми (както и с цялото му семейство) се боря от два месеца. Много умна гад и не се лъже лесно. Вдига капана или просто го обръща и си заминава с примамката. Надявам се набезите им да се прекратят поне за известно време. Катериците ги докарах до 52 :shock: и има още две, защото ги видях вчера :bang:

Има ли колега, с познания по гъбите? Избиват ми в двора и не знам как да се боря с тях. Вадих ги само тях, вадих ги направи със земята дупките го пълних с чиста пръст, оправия няма. Как да ги изчистя? Вечерта минавам и няма нищо видно. След седем часа са израстнали от 0 до 2-3см

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 24 Юни 2018, 19:04

Това енот ли е? Много е готин... :yes: :yes: Аз бих се радвал на такова зверче в двора си, но имаме само котки. Нещо вреди ли на градината това? Кръстникът години наред воюваше с някакъв язовец - ровел му дупки... Аз пък днес унищожих три гнезда на оси, една дори успя да ме ужили.

Аз съм се мъчил да завъдя таралежи в двора (много ме кефят), като намерех някой го носех и го пусках. Но нещо не ги виждам, та може да са се изнесли...
Excellent! Steven is my name!

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Земеделска тема

Мнение от c04 » 24 Юни 2018, 19:04

BMW_POWER написа:Изображение

С този крадец в двора ми (както и с цялото му семейство) се боря от два месеца. Много умна гад и не се лъже лесно.

Симпатяга изглежда :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Земеделска тема

Мнение от Jordana » 24 Юни 2018, 19:08

Това черното около очите му е все едно маска на разбойник . Имаше преди време тема за домашни любимци , някой търсеше такова :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от BMW_POWER » 25 Юни 2018, 3:00

Вие се ебавате, ама тоя косматко (вижте му пръстите) е като маймуна. Стига до всяка точка и се катери по практически отвесни стени. Дърветата не са му проблем изобщо. Оградите ги няма за нищо. Бях една седмица почивка и ми бяха "преорали" двора. Всичко разместено и разхвърляно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Земеделска тема

Мнение от host » 25 Юни 2018, 7:12

Научи ли еквивалента на "батко децато гладно дай някой лев" и с Канада е свършено

Майтапа настрана, тия по всякви критерии са сред най-упоритите и изобретатели видове... По-умно от куче, сръчни като примати, нямат страх от други видове , физически много силни... Ужасна напаст

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Земеделска тема

Мнение от Мордехай » 25 Юни 2018, 14:09

Две таквиз живеят у съседа и той ги е нарочил, че са му изяли една котка и няколко кокошки. Аз лично не съм ги виждал и при мен не са идвали, макар че бетонната ми ограда не би трябвало да ги спре. Но при тоя съсед съм гледал как две лисици се сбиха. А дворът му не се знае къде свършва и къде започва.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Земеделска тема

Мнение от 3186 » 25 Юни 2018, 18:06

Купих чинар от един гръцки разсадник, че ми беше по пътя. Въпросът ми е дали да го чакам на късна есен за засаждане, или да го слагам сега? Имам опит с лятно засаждане на подобно дръвче и така и не се хвана до края на лятото. Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от BMW_POWER » 26 Юни 2018, 2:08

Тази сутрин угепцах още един

Изображение

Тая гад е докопала един чувал с пръст и боклуци и го е направила на на дармадан. Отдекно е наврял голяма част от съдържанието в клетката, та едвам я вдигнах.

Изображение

На тази снимка се виждат гъбите, дето не спират да излизат. Все едно някой ги сее.

В събота ще правя барбекю. Мераклии???

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 26 Юни 2018, 6:43

Къде тези гъби на снимката, нищо не виждам... Не знам къде да гледам, явно. За барбекюто - при толкова опасни зверове в градината (катерици и еноти), не знам кой ще се навие... :mhihi: :mhihi:

За чинарчето - не е много ясно... Ако разрежеш саксията (предполагам, че е пластмасова?) и внимателно извадиш корените заедно с пръстта, не би трябвало да има проблем да го насадиш по всяко време. После няколко дни яко поливане и това е - трябва да се хване. Но по принцип най-успешното време за садене на дървета е есента, ноември месец, след като им паднат листата и вегетацията им мине на "зимен режим". Не знам, аз се колебая какво да те посъветвам, нека колегите кажат... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Земеделска тема

Мнение от Jordana » 26 Юни 2018, 7:40

В кофата са . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 26 Юни 2018, 9:52

Мисля си, не може ли енотите да се научат да ядат гъби - така поне единият проблем ще отпадне, а може и двата... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от Eмилио Димитров » 26 Юни 2018, 10:18

Borymeckata написа:Мисля си, не може ли енотите да се научат да ядат гъби - така поне единият проблем ще отпадне, а може и двата... :mhihi: :mhihi:


лоша идея, всяка сутрин ще го посрещат с "Ко стаа, бро" :mhihi:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Земеделска тема

Мнение от c04 » 26 Юни 2018, 12:24

BMW_POWER написа:Тази сутрин угепцах още един

Изображение

Тая гад е докопала един чувал с пръст и боклуци и го е направила на на дармадан. Отдекно е наврял голяма част от съдържанието в клетката, та едвам я вдигнах.

Изображение

На тази снимка се виждат гъбите, дето не спират да излизат. Все едно някой ги сее.

В събота ще правя барбекю. Мераклии???

Какво ги правиш после? За барбекюто, ако обещаеш че няма да има гъби, може :ok:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook