Земеделска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Земеделска тема

Мнение от bum_bum » 18 Май 2018, 19:56

Eмилио Димитров написа:
bum_bum написа:Маркуча, регулатор за налягане (ако си с вода от ВИК само) и от там през таймери за всяко разклонение с различни изисквания към количеството вода.

Поне аз така го бях направил и в градината влизах само за бране.

Вече ако съвсем задълбаем в нещата има и компютри за поливане с няколко щранга, към тях свързваш и сензори за влага и така.


Чак такива глезотии не искам. По скоро кое е по-добро плоските маркучи или нормалните си с дупки за капково поливането ще е само от сондажа с хидрофора


Аз го бях направил с маркучи и дюзи на Гардена. За мен беше по-удачно, защото можех да си слагам дюзите където реша. Т.е. само на всеки корен директно да полива, а не из цялата леха.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Земеделска тема

Мнение от Мордехай » 18 Май 2018, 21:47

Чаках охлювите три дни да се изчистят. Не миришат и са много вкусни. Определям ги между пилешки сърца и воденички на вкус. Тази манджа наред със свински крака и уши (пача) ми е любима. Не забравяйте, че "окото дели". Много лесно се готви с каквото има от градината - лапад, коприва и спанак. Признавам че спанакът е купешки.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Земеделска тема

Мнение от ildivvy » 18 Май 2018, 22:00

1. До колкото знам,бадемите искали доста вода!

2. Страшно харесвам охлюви! Готвим ги на яхния или в тавата с ориз! Защо не сте махнали черупките? Сваряваш ги и с една кука ги вадиш много лесно! След това ги готвиш,както си искаш! Невероятен вкус!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Земеделска тема

Мнение от Мордехай » 18 Май 2018, 22:06

Кефят ме с черупките, вадя си ги с вилица и дъщеря ми подскача около мен и крещи, мисли че ги ям живи. Един от шофьорите ни ги яде живи. И с ориз са перфектни.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от BMW_POWER » 19 Май 2018, 19:25

Чета и завиждам. На мен разсадът още ми е в хола и евентуално утре ще го вадим навън. Тази седмица утрините пак бяха 3-5С и ме е страх да не измръзне нещо.

Войната ми с местната природа не е спряла и за миг. Катериците, които улових с днешната станаха 41. Да, 41. Гадни плъхове, край нямат. От друга страна ще ви дам пример от двора. Според

https://medpedia.framar.bg/ботаника/глухарче-радика

корените на тази гад достигат 60см. Ето едно малко глухарче, извадено от предния ми двор

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от Eмилио Димитров » 22 Май 2018, 7:53

След няколко дни имам една вишна, която ще е готова за бране. Дайте някоя изпитана рецепта за вишновка. Има при бгмамите ( :mhihi: ) някакви, ама и при тях е пълно с противоречия - с ракия, с водка, с бяла захар, с кафява захар, на тъмно да седи, на светло да седи...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Земеделска тема

Мнение от hell's angel » 22 Май 2018, 11:59

Мордехай написа:Кефят ме с черупките, вадя си ги с вилица


С карантията ли ги ядеш или като по бургундски - чистиш и ги връщаш в черупките? И аз ги ям, ама ги чистя и оставям само ..."ядката".
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Земеделска тема

Мнение от barty » 22 Май 2018, 12:57

Един път съм ял охлюви, в Испания, сготвени с домати и ориз ( ако не греша за ориза), не ми харесаха и не бих опитал отново.
Жабешки бутчета съм ял, харесаха ми, вкуса е като на пиле.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Земеделска тема

Мнение от Мордехай » 30 Май 2018, 18:06

Аллооу Пловдив, Лом, Козлодуй... И аз ядем череши и жината и той! У планината дръвото роди.
IMG_20180530_190315.jpg

Иначе охлювите най-вече по бургундски.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Земеделска тема

Мнение от kiko » 30 Май 2018, 19:51

Не съвсем в духа на темата но се надявам да ми отговорите,
Накратко:има имот който по документи е 600кв. но реално от поне 30г. са усвоени +250кв. и реално е 850кв. съседния имот от които са тия 250кв е 400кв.Въпроса ми е сега собственика на втория имот от 400кв.се е сетил за него и може ли да се раздели имот от 400кв на две ,става въпрос за земеделска земя във вилна зона

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 31 Май 2018, 7:19

Мордехай написа:... И аз ядем череши и жината и той! У планината дръвото роди.

Ами... честито! При мен са (бяха) много слаби черешите тази година. От 15 (петнадесет) дървета едва набрахме за две яденета, няма за компот или друго. Само шума и тук-таме се червенее някоя черешка, по една - две на клон... Цъдфнаха нормално, но не вързаха, не знам защо.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Земеделска тема

Мнение от ildivvy » 31 Май 2018, 7:40

Ние пък в събота,най-вероятно,ще вадим първия мед за годината! Лошото е,че ще е само от два кошера (двукорпусни и с магазини),но бащата се надява на над 50кг (рядко греши)! Ще видим и Август какво ще изкараме... Иначе хванахме и 4-5 нови роя,които се надяваме за догодина да станат хубави семейства!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Земеделска тема

Мнение от Е.Димитров » 31 Май 2018, 8:09

Мордехай написа:Аллооу Пловдив, Лом, Козлодуй... И аз ядем череши и жината и той! У планината дръвото роди.
IMG_20180530_190315.jpg

Иначе охлювите най-вече по бургундски.

Браво!
Екстра са черешите.
Иначе за охльовите, чат пат настъпвам някой в градината, ама чак да почвам консуме... :mhihi:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Земеделска тема

Мнение от c04 » 31 Май 2018, 11:34

Аз не се оплаквам, две от черешите вече са на обиране, набрахме 3-4 кофи от стандартните/12-тина литра май се водят :dunno:/.Чакат се другите 2 :mhihi: Ягодите са по-слаби нещо, няколко шепи за ядене само засега.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Купете от баба (Земеделска тема)

Мнение от Borymeckata » 31 Май 2018, 12:29

BMW_POWER написа:Говорим за ето тази гад

Изображение


Колега, случайно попаднах на нещо - рекламират го като средство срещу разни гризачи, включително и срещу катерици:
https://newfresh.org/borba-s-kateritsi/plashilo-yastreb-s-razmah-na-krilete-54-sm-progonvashto-ptitsi-galabi-skortsi-vrabcheta-pcheloyadi-i-grizachi-mishki-plahove-zaytsi-kateritsi

https://newfresh.org/borba-s-kateritsi/plashilo-buhal-s-razmah-na-krilete-110-sm-progonvashto-ptitsi-galabi-skortsi-vrabcheta-pcheloyadi-i-grizachi-mishki-plahove-zaytsi-kateritsi

Изглежда, че плашилото на хищна птица ги прогонва... Възможно е да разпознават силуета или нещо подобно.
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook