Земеделска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Земеделска тема

Мнение от 3186 » 11 Авг 2018, 11:28

Вероятно от поливането, от 2-3 години взимам на пролет готов разсад от баща ми и за спорта си играя с една малка градина. Докато неговите стават по килограм, доста сочни, моите са по-месести, сухи и безвкусни. Обяснявам си го с това, че имам време да отскоча до градината уикендите, при това не всеки път, а неговите ги полива през 3-4 дни. Е.. и климатът там е доста по-топъл от този край София де..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Земеделска тема

Мнение от steeN » 11 Авг 2018, 12:59

почвата и слънцето
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Земеделска тема

Мнение от drago_pavlov » 12 Авг 2018, 15:36

От сорта е - някои правят повече "месо", други повече семки и сок.

BMW_POWER написа:
drago_pavlov написа:Относно доматите:
20180803_172939.jpg

Без тор, с много дъжд, на глинесто-песъчлива почва.
Просто от 20 години не беше садено нищо.
Трябва си ротация на културите.


Много ти е калпав плочкаджията ;)
Майтап Изображение

Опитвали ли сте с различни сортове домати?

Плочките и плочкаджията са от бай тошово време - тоест най-доброто за предните и следващите 100 години :mhihi:

А за сортовете не е като да не са опитвали:
20180812_162649.jpg

Червени, розови, жълти... По едно време имаше и едни лилави като патладжан :shock:
И по форма са доста - кръгли, продълговати, едри, дребни, чери и т.н...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 12 Авг 2018, 20:17

Хора, реколтата се сбърка тотално... По-миналата есен насадих една череша. По-точно - насадих фиданка, която ми продадоха за череша. Всъщност, листата ми изглеждаха малко странни... Тази пролет цъфна за пръв път, завърза и узря, но плодовете се оказаха вишни. Както и да е... Обрахме вишните, после листата пожълтяха и опадаха и в края на м. юли дръвчето изглеждаше така:
Изображение

Но това не е краят на историята... Днес обиколих градината и се оказа, че това шантаво дърво се разлиства отново:
Изображение

Изображение

И не само това - вишната цъфти за втори път:
Изображение

Изображение

Разгледах проклетото дърво и открих, че има нови завързи:
Изображение

Изображение

Дали ще имам втора реколта вишни до есента... :dunno: :dunno:
Шантава работа...
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Земеделска тема

Мнение от TNT » 12 Авг 2018, 21:15

Я дайте съвет за босилек в апартамент как се гледа. Взех си в саксия от верига магазини. Премести се в по-голяма (че не беше точно в саксия, а приготвено за сакси, пораснало си, с бая листа по него :mhihi: ). 2-3 дни и умря. Знам, че трябва да се полива редовно, да е на стайна температура и да има слънце. Сега пак си взех направо в саксия (за да не стане нещо при засаждането, нищо не разбирам все пак). Сипвам му водичка, ама нещо пак ми изглежда, че взема-дава :mhihi: Ще умира пак май май. На повече слънце... трябва да е на терасата. Ама и на двете тераси по-скоро ще умре от жега. Как се гледа тва нещо ? Дадоха ми съвет и да съм по-търпелив, да си отгледам от семена и да чакам да си порасне. Било по-издръжливо. Не вярвам :mhihi:

П.П. Извинявам се, ако е писано някъде из 30-те страници :bchug:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 12 Авг 2018, 22:01

Аз си мисля, че проблемът е във... веригата магазини... :mhihi: :mhihi: Няколко пъти си купувам саксия с люти чушки от Лидл, защото в магазина ми изглеждат свежи и готини. Но това не трае дълго - въпреки грижите, скоро чушките започват да съхнат и умират. Босилек също си взехме един път и не изкара и седмица. А иначе в градината си гледаме цяло лято босилек и няма грижи - вече е половин метър висок и даже е цъфнал.
Изображение

Колега, пробвай да си насадиш обикновен босилек (продава се семе) в нормална саксия - да не е от "веригата магазини"... :mhihi: :mhihi:
http://www.semenabg.com/bg/product/bosilek-edrolisten-1707

Дори като си завъдиш свой босилек - ще си имаш и собствено семе... Ние много го харесваме - жената слага листа в салата от домати.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Земеделска тема

Мнение от TNT » 12 Авг 2018, 22:18

Точно за салатата е :mhihi: Ако пак умре, ще засаждам семена. Какво да правя :ok:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 12 Авг 2018, 22:28

Сега попаднах на нещо интересно - микс от семена на 12 различни сорта босилек!
http://gardenshop.pro/%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B0-1/%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B8/1364-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D1%86%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D1%81-%D0%B1%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BA

Изглежда много готино - другата година ще го пробвам, задължително!
Excellent! Steven is my name!

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Земеделска тема

Мнение от c04 » 12 Авг 2018, 23:01

Моя босилек половината вече се суши и ще влиза в мелничката :mhihi: Иска си почвата и простор, като всяко нещо. Но и в саксия ще стане,и според мен проблема е в супермаркетския разсад :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Земеделска тема

Мнение от bum_bum » 13 Авг 2018, 13:03

Някой може ли да ми обясни следното. Цена на фермерски, домашни и незнам кви домати (не са органични) - 5.00 - 5.40 в разгара на лятото.

Цена на органик банани идващи от другия край на света - 3.20.

ЗАЩО?
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Земеделска тема

Мнение от c04 » 13 Авг 2018, 13:26

Спекула на прекупвачите :mhihi: Тази година в големите градове едри не съвсем узрели домати 3,50-4,00лв, а червените минават 5лева :banghead: Добре че не купувам :ok: По селата и попътно се намират хубави на 2-3лева.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от BMW_POWER » 13 Авг 2018, 13:32

И тук е така. Тази година ябълките са с цени над $1.49 за паунд или около $3.30 за килограм. Това са 4.30лв за килограм. Произведени тук. Бананите са със същите цени.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Земеделска тема

Мнение от host » 13 Авг 2018, 13:50

на улицата на офиса ми има още стари двуетажни къщи с дворчета (малка част отпред към улицата, голяма част отзад) ... една баба цяло лято продава домати ... седнала, сложила ги на една дървена маса стара почти колкото нея ... и си продава

и един ден минавам докато си говори със някаква съседка (видях как излезе от съседната къща)
"много съм доволна от тия момчета дето ми карат доматите, хубаво ги гледат и добра цена ми правят, тая година е много добре"

?! ?! ?!

не съм купувал от нея, но всичко е така инсценирано, че да изглежда, че ги гледа тя едва ли не ... почнах да се заглеждам, целия двор зад къщата е бетониран и с гаражи ... баба капиталистка

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 13 Авг 2018, 14:50

Ха-ха, след 32 страници се връщаме към първоначалната тема: "Купете от баба!". Няма лошо, стига бабата да не е алчна измамница...

И преди съм го казвал - всеки домат, който се продава ПРЕЗ СЕЗОНА, независимо дали от пазара, от Лидл или от позната баба, все е отгледан някъде, отрасъл е в градина - в земя под слънцето. Та през август няма голяма драма от кого точно купуваш. А като си купиш домати през февруари... какво точно очакваш да получиш? Радвай се, ако поне на цвят и форма го докарва... :ok: :ok:
Excellent! Steven is my name!

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Земеделска тема

Мнение от c04 » 13 Авг 2018, 18:06

Е ако доматите са читави :dunno:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook