Земеделска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Варна/Ст. Загора
Пол: Мъж
Кара: e39 520i
Детайли за колата: М52B20TU

Re: Земеделска тема

Мнение от sedd » 26 Юни 2018, 13:03

c04 написа:
BMW_POWER написа:Тази сутрин угепцах още един

Изображение

Тая гад е докопала един чувал с пръст и боклуци и го е направила на на дармадан. Отдекно е наврял голяма част от съдържанието в клетката, та едвам я вдигнах.

Изображение

На тази снимка се виждат гъбите, дето не спират да излизат. Все едно някой ги сее.

В събота ще правя барбекю. Мераклии???

Какво ги правиш после? За барбекюто, ако обещаеш че няма да има гъби, може :ok:
Е човека е хванал два енота... Ще прави барбекю.. Не е трудно да се досети човек какво ще има на барбекюто


Sent from my BLN-L24 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Земеделска тема

Мнение от Elesar74 » 26 Юни 2018, 14:56

По темата за пръскането, аз се извинявам, ако някой е останал с впечатление, че съм против пръскането изобщо. Не, против съм срещу пръскането с химия. А колкото за доматите на Borymechkata, потърси ли някакво инфо защо са така: например
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Земеделска тема

Мнение от Jordana » 26 Юни 2018, 16:04

Borymeckata написа:Това енот ли е? Много е готин... :yes: :yes: Аз бих се радвал на такова зверче в двора си, но имаме само котки. Нещо вреди ли на градината това? Кръстникът години наред воюваше с някакъв язовец - ровел му дупки... Аз пък днес унищожих три гнезда на оси, една дори успя да ме ужили.

Аз съм се мъчил да завъдя таралежи в двора (много ме кефят), като намерех някой го носех и го пусках. Но нещо не ги виждам, та може да са се изнесли...

Този звяр мрази котки , яде и гъби и всичко което докопа .
https://www.youtube.com/watch?v=c0IykwK6zkY
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Земеделска тема

Мнение от hell's angel » 26 Юни 2018, 16:12

Нищо им няма на доматите, като се постопли ще "дръпнат".
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Земеделска тема

Мнение от Jordana » 26 Юни 2018, 16:25

Не знам , аз след 3-4 дена почвам да бера първите домати за тая година . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Земеделска тема

Мнение от c04 » 26 Юни 2018, 16:55

Jordana написа:Не знам , аз след 3-4 дена почвам да бера първите домати за тая година . :dunno:

И пре мен са добре, до 7-10 дена ще да има

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 27 Юни 2018, 6:43

c04 написа:Какво ги правиш после? За барбекюто, ако обещаеш че няма да има гъби, може :ok:

Какво ги прави... :dunno: :dunno:
Изображение

За кога да чакам да се стопли - юли месец, а доматите едва са вързали тук - таме... Но явно нямам избор.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Земеделска тема

Мнение от hell's angel » 28 Юни 2018, 6:11

Вярно, че е юли почти, ама при мен градината прилича на оризище и 5 - ти ден не е вдигало над 13-14 градуса :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от BMW_POWER » 29 Юни 2018, 4:55

Още един шари из двора, но скоро ще дойде и неговия ред. Както и на 55-те катерици, край нямат :shock:

Два пъти бера гъби на ден. Сутрин и вечер. Снощи ги извадих леко и внимателно с корените, ето какво намерих сутринта:

Изображение

Вадих ги и барабар със земята, унищожих си двора. Няма спасение. Направо извират. И това е един участък 4х4м приблизително.

Изображение

Ето и продукцията

Изображение

Не знам какъв е този вид? За 24 часа се показва, "хвърля семето" и изгнива във вид на черна слуз. Старая се да не им давам да успеят да израснат. Знае ли някой, как мога да се справя с тази напаст?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Земеделска тема

Мнение от Jordana » 29 Юни 2018, 5:19

Приличат на печурки :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 29 Юни 2018, 7:17

Мастилена копринка?
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B0_%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B0

А може гъбите да са някакъв нов, все още непознат на науката вид - канадска проклетница, енотска мечта или нещо подобно... :mhihi: :mhihi:


hell's angel написа:Вярно, че е юли почти, ама при мен градината прилича на оризище и 5 - ти ден не е вдигало над 13-14 градуса :mhihi:

Същата работа е и при нас - вали ежедневно. Вече мисля да навивам крачолите, да слагам конусната шапка и да хващам нунчакото...
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Земеделска тема

Мнение от hell's angel » 29 Юни 2018, 8:08

BMW_POWER написа:Два пъти бера гъби на ден. Сутрин и вечер.


Прочети нещо за мицела, че тая борба е безсмислена. Ако ставаше така, мангалите да им бяха видяли сметката, по нашите гори, досега :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Земеделска тема

Мнение от Jordana » 03 Юли 2018, 13:48

Проблема с набезите на еноти при колегата е доста притеснителен . В САЩ има регистрирани странни прояви на агресия от еноти зомби . Не знам дали има зомбирани еноти в канада , но от април когато са регистрирани първите нападения в САЩ до сега има предостатъчно време да стигнат и на север. :dunno:
https://www.youtube.com/watch?v=4oeRwNKvK9U
https://www.google.co.uk/search?ei=fGA7 ... tKEPVC1o9E
Последна промяна Jordana на 03 Юли 2018, 17:06, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Земеделска тема

Мнение от Е.Димитров » 03 Юли 2018, 14:48

Ей това ми расте на балкона, да видим, без пръскане, дали ще стане за ядене :)

IMG_20180703_073041.jpg


IMG_20180703_073048.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от BMW_POWER » 05 Юли 2018, 4:30

Jordana написа:Проблема с набезите на еноти при колегата е доста притеснителен . В САЩ има регистрирани странни прояви на агресия от еноти зомби . Не знам дали има зомбирани еноти в канада , но от април когато са регистрирани първите нападения в САЩ до сега има предостатъчно време да стигнат и на север. :dunno:
https://www.youtube.com/watch?v=4oeRwNKvK9U
https://www.google.co.uk/search?ei=fGA7 ... tKEPVC1o9E


От доста време се бора с една такава гад. Минава през доматите и ми чупи разсада. Разхвърля всичко, което докопа. В големият капан хванах един и го пуснах на около 2км от нас. Вторият обаче голям хитрец. Мести капана и вади фъстъците отдолу. Ученото в казармата обаче не е отишло нахалост. Оградих капана с касетки и в тях сложих кофи с вода. Мърдане няма. Кофа вода и върху капана. Добичето не пипа металната част, която задейства вратата и си отива безнаказано. С рибарска корда опънах "разтяжки". Влезе ли вътре, излизане няма. И нощес в 11.45РМ го пипнах. Мамка му, и той копае в тревата. Е, копаеше :OT:

Сега пак го заредих, да видим дали ще ума сили за бързо реагиране, дето са тръгнали да го търсят.

hell's angel написа:
Прочети нещо за мицела, че тая борба е безсмислена. Ако ставаше така, мангалите да им бяха видяли сметката, по нашите гори, досега :mhihi:


Четох за мицела, ама микробиологията не ми е сила. Дайте акъл какво да правя.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook