Земеделска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Земеделска тема

Мнение от Е.Димитров » 18 Авг 2018, 5:41

Колеги, дайте идея, с какво да пръска срещу комари в градината?
Само райграс е, но заобиколена с ограда, която е покрита с някакво увивно и пълзящи растение, подобно на бръшлян.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Земеделска тема

Мнение от hell's angel » 19 Авг 2018, 8:30

дихлоро-дифенил-трихлороетан :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 19 Авг 2018, 13:22

bum_bum написа:Все едно каква. Иначе да, кравешката е най-слаба. Овчата е по-силна. Птичата след това и така.


А човешката как е? Щото селският нужник ми е наблизо, та се замислих... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Земеделска тема

Мнение от Мордехай » 19 Авг 2018, 17:08

Мисля, че Врачанина може да даде екскрементно, пардон експертно мнение. А аз вече си имам един малък "орел".
1534691621061717535522.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Земеделска тема

Мнение от Мордехай » 22 Авг 2018, 20:47

Тая вечер си викам "абе я да откъсна некой син домат да опека" и гледам тва се навило на стъблото и ми съска. Ама вече съм им фанал цаката и ги ловя с голи ръце, че пернатата паплач не им прощава.
20180822_194843-1548x2064.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 23 Авг 2018, 7:32

Не е ли водна тази? Нищо не може да ти направи, освен да ти омаже ръцете с някаква смърдяща гадост, която трудно се мие... :mhihi: :mhihi:

Аз нямам нищо против змиите, по нашия край няма отровни. Два пъти съм хващал в градината огромни смокове - като го държа за опашката с протегната напред ръка, главата му се влачи по земята. Слушал съм всякакви легенди за смоковете - как нападали хора (блъскали те в гърдите и те повалят, или пък се увивали около краката ти да те спънат, а после те душат :mhihi: :mhihi: ), също и как сучели мляко от вимето на кравата... Разбира се, всичко това са селски митове и легенди - змиите не са млекопитаещи и изобщо не могат да сучат (да създават вакуум в устата си), отделно нямат такъв ензим, да усвояват лактозата. Най-много може да те ухапе, ако тръгнеш да я ловиш, и после раничката да се инфектира.

Тъщата изпитва див ужас от всякакви змии, постоянно се оглежда из градината да не нападне тигров питон или нещо подобно... :mhihi: :mhihi: Това си е някаква фобия. При най-малкото съмнение за змия, като подозрително движение в тревата или шумолене, побягва с писъци... Един месец заобикаляше отдалеч мястото, където хванах един слепок (който, технически погледнато, дори не е змия, а безкрак гущер).
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Земеделска тема

Мнение от Jordana » 23 Авг 2018, 8:31

Замерят с камъни тия смуци ..смоци , може и да смучат ако се съди по името :mhihi: Тоя малкия в патладажана едва ли , ама има и по големи дето моат ти изкара акъла ако не очакваш материализирането на тая гадина в краката си .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Земеделска тема

Мнение от bum_bum » 23 Авг 2018, 10:11

Баща ми беше голям змияр и все ги ловеше да си играе с тях.

Съответно аз в 4-ти клас хванах една в парка и си я прибрах в един буркан с надупчена капачка. Мислех, че съм я скрил добре ама майка ми реши да провери дали съм си подредил бюрото :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 23 Авг 2018, 10:53

Ей, много вредители! То не бяха бръмбари, гъсеници, гъби и плесени, после катерици, еноти и скунксове, голи охлюви, къртици, спепаци, косове, свраки и кучета, а сега - и змии! Не е лесно да си земеделец - цялата фауна срещу теб... :banghead: :banghead:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Земеделска тема

Мнение от Jordana » 23 Авг 2018, 12:47

Колега ти се бъзикаш , но пълзящите гадини са изключително опасен враг на фермерите . Не само земеделците но и футболистите са застрашени от тия гадини . Христо Стоичков за малко да бъде удушен от смок ....и как щяхме да станем 4ти без камата ? :mhihi:

http://www.168chasa.bg/Article/5546368
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 23 Авг 2018, 13:32

Па да го беше удУшил... Нашият сам си е навил смока около врата, какво очаква - да го разцелува ли? :dunno: :dunno:

Не са само фермерите и малоумните футболисти - и алпинистите също патят от влечуги:
http://balkani.org/skali/problem/reptiles/
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Земеделска тема

Мнение от Е.Димитров » 23 Авг 2018, 14:27

По моят проблем с пръскането.
Напръсках с ficam на Баер и отделно с Айкън, и да видим как ще се развият нещата.
Смятам в Събота да се пусна гол в сумрака за тестове :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Земеделска тема

Мнение от Jordana » 23 Авг 2018, 17:02

Те само женските хапят , та... внимавай :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Земеделска тема

Мнение от c04 » 23 Авг 2018, 23:59

При мен в доматите борбата нещо...тая белокрилка откъде се навъди, и доматите едни тъмни, като съхнещи, което според мен е от нея.Може би им пие от соковете, знам ли я :dunno: Вече 3-4 пъти я пръсках, ама нищо си и няма, само доматите заминават :banghead: Някой да има решение на проблема?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Земеделска тема

Мнение от hell's angel » 24 Авг 2018, 7:16

Много са тегави тия гадове и се плодят през 4-5 дена, а на ларвите и нимфите почти нищо не им става от препаратите. Няма да ги унищожиш, по - скоро ще им намалиш популацията...Аз тая година имам от всичко възможно по доматите и по много (всички мани, сиво гниене, алтернария, кореново гниене, акари, трипсове и белокрилки (и всичките вируси дето ги пренасят)) и не се занимавам - директно ги скубя :mrgreen: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook