Земеделска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Купете от баба!

Мнение от Stoqnov_1979 » 09 Окт 2017, 12:40

DSC_2806.JPG

Ето още нещо от градината на "баба" и от полето на "дядо" :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Купете от баба!

Мнение от Borymeckata » 09 Окт 2017, 12:57

Мед? И ние имахме няколко кошера, но след като тъстът почина - веднага ги продадохме. Пчелите искат специфични грижи, а и трябва специално оборудване - не е за всеки тази работа... Сега си купуваме мед от познати производители.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 2.07.2004
Местоположение: България, София
Пол: Мъж
Кара: Е36 M52B20 96 coupe

Re: Купете от баба!

Мнение от The Shadow » 11 Окт 2017, 9:50

Вече се изхитриха и бабите по пазарите - зареждат си от борсата, седнат си в страни от пазара и продават "домашни" зеленчуци и плодове... Меда, който често продават за домашен (навярно е и такъв) не е с добро качество (хранят със захар пчелите и т.н. да не навлизам в подробности). Понеже работата ми е свързана с финансиране и управление на земеделски бизнеси, обикалям много страната и съм виждал какви ли не шашми - примерно карам говедовъд да отвори охладителната вана, за да видя млякото - отваря, а вътре плува лой - питам го защо, а той (доста се нервира) и вика - камионджията, който ми взима млякото сутрин ме лъже с 20 л (оставало по маркучите на камиона) и аз му го връщам - добавям малко свинска мас и 20 л вода... Но ако излезе на пазара и той продава домашно мляко.

От 3 години съм съсредоточил да подпомагам у дребните производители разработването на краен продук, който да осмисля целогодишното им бъхтене - малка мандра (примерно) и чисто производство на сирене (пак примерно) от мляко. Вече имам 3-ма, които продават свое производство официално, както и 18, които са в същата посока, но не са готови още. Към момента продават в околните на бизнеса им градове или през нета, но се надявам да стигнем до малко магазинче или директна дистрибуция в София

И за да не съм оффтопик - имам късмета да обикалям страната и да си взимам наистина домашни продукти (от малките населени места, където са реално домашните продукти). Последното, което много ми хареса, е козе сирене с чушки и моркови - правят го мои клиенти от с.Калитиново, Старо Загорско - при домашни условия (още), но им се получава уникално

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Купете от баба!

Мнение от K_Ilkov » 11 Окт 2017, 10:11

The Shadow написа:От 3 години съм съсредоточил да подпомагам у дребните производители разработването на краен продук, който да осмисля целогодишното им бъхтене - малка мандра (примерно) и чисто производство на сирене (пак примерно) от мляко. Вече имам 3-ма, които продават свое производство официално, както и 18, които са в същата посока, но не са готови още. Към момента продават в околните на бизнеса им градове или през нета, но се надявам да стигнем до малко магазинче или директна дистрибуция в София

Кажи кои са и как може да се пазарува?

Не смятам, че ще е реклама, а и би било полезно да се сдобием с нещо качествено и да подпомогнем истински производители, а не прекупвачи и мегапроизводители бълващи подобия на продукти.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Купете от баба!

Мнение от TNT » 11 Окт 2017, 11:59

Пазарувам в супермаркети, където има доста малки производители, предлагащи продуктите си. През 2 месеца трябва да сменям производителя, че кашкавала им става от супер вкусен на тебешир :ranting:
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Купете от баба!

Мнение от c04 » 11 Окт 2017, 20:13

То в БГ е така.Купувам 1 кило кашкавал идеален, купувам пак от същия от същото място не става. Изобщо от партида до партида нищо общо :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Купете от баба!

Мнение от Мордехай » 11 Окт 2017, 20:39

Много баби слагат предостатъчно амониева селитра, троен суперфосфат и подобни, та като го слагат на око може и да се получи някое усложнение след време, ама нейсе...
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Купете от баба!

Мнение от mfandakov » 11 Окт 2017, 21:35

Бабите са хитри,,,,.... :mhihi: Пазете се. :mhihi:
Минавам през Юндола купувам си винаги кашкавал,сирене,и масло от жените на пътя.
Прибирам се вкъщи кашкавала-ОК,сиренето свежо-ОК,обаче маслото нещо по друго...викам си явно нещо от пътя така ми се струва.
Минавам следващият път и коментирам случилото се с друга жена,и тя ме светна..Каза жената маслото не го вади тази жена за да може да прави кашкавала.Обаче купува палмово масло и купува друго домашно и ги меси...Паднах :shock:
Бабите,пръскат с препарати безразборно,винаги над допустимата доза,торят яко с тор,и всичко по двора го скачат котките и кучетата.
Гледам една баба продава ябълки/онези старите Златна Превъзходна/и аз балъка си купувам един кашон от банани.
Прибирам се вкъщи и.... отгоре едри чисти хубави ,а отдолу всичко боклуци. :lol: Жената направила един капак и чака балъци.
След 2 седмици минавам през същият квартал ,и питам бабата ,,,,Защо така сте ги направили тези ябълки.!!!!
И бабата ми вика..ЕЕееее такъв ти е бил късмета :mhihi: :mhihi: :mhihi:
За това май бабите не са много добър избор.
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Купете от баба!

Мнение от Мордехай » 11 Окт 2017, 21:51

Едно време като живеех в Стрелбище, на ъгъла на Емил Марков и Васил Димитров (сега са с нови имена) продаваха мляко наливно, домашно. Аз като се прибирах от училище със 74, редовно засичах едната баба с торба, пълна с онези пликчета мляко от едно време, ако ги помните. После го продаваше за домашно.
Аз сега купувам мляко само от един човек, той го дава по 1,50 лв, аз му давам два лв, но го гледам как го дои и го взимам без да го изпусна от поглед. Тука в селото много продават мляко, но всички го "кръщават".
А пролет и есен идва едно камионче с пакетиран изкуствен тор и бабите събират всички стотинки и мъкнат с колички и на гръб торбите. Иначе обясняват как ползвали само гюбре.
Аз като откъсна краставица от двора сутринта, до вечерта е мека като изпразнен хей. Жена ми купува био краставици и изкарват по две седмици.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Купете от баба!

Мнение от c04 » 11 Окт 2017, 22:56

Мордехай написа:Едно време като живеех в Стрелбище, на ъгъла на Емил Марков и Васил Димитров (сега са с нови имена) продаваха мляко наливно, домашно. Аз като се прибирах от училище със 74, редовно засичах едната баба с торба, пълна с онези пликчета мляко от едно време, ако ги помните. После го продаваше за домашно.
Аз сега купувам мляко само от един човек, той го дава по 1,50 лв, аз му давам два лв, но го гледам как го дои и го взимам без да го изпусна от поглед. Тука в селото много продават мляко, но всички го "кръщават".
А пролет и есен идва едно камионче с пакетиран изкуствен тор и бабите събират всички стотинки и мъкнат с колички и на гръб торбите. Иначе обясняват как ползвали само гюбре.
Аз като откъсна краставица от двора сутринта, до вечерта е мека като изпразнен хей. Жена ми купува био краставици и изкарват по две седмици.

То и Био-то е едно Био, знае ли човек :dunno:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Купете от баба!

Мнение от Kroki » 12 Окт 2017, 7:36

Мордехай написа:Едно време като живеех в Стрелбище, на ъгъла на Емил Марков и Васил Димитров (сега са с нови имена) продаваха мляко наливно, домашно. Аз като се прибирах от училище със 74, редовно засичах едната баба с торба, пълна с онези пликчета мляко от едно време, ако ги помните. После го продаваше за домашно.
Аз сега купувам мляко само от един човек, той го дава по 1,50 лв, аз му давам два лв, но го гледам как го дои и го взимам без да го изпусна от поглед. Тука в селото много продават мляко, но всички го "кръщават".
А пролет и есен идва едно камионче с пакетиран изкуствен тор и бабите събират всички стотинки и мъкнат с колички и на гръб торбите. Иначе обясняват как ползвали само гюбре.
Аз като откъсна краставица от двора сутринта, до вечерта е мека като изпразнен хей. Жена ми купува био краставици и изкарват по две седмици.

Я кажи от ябълките и ракията доволен ли си. :D
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Купете от баба!

Мнение от Мордехай » 12 Окт 2017, 9:54

Ябълките са супер!
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Купете от баба!

Мнение от Е.Димитров » 12 Окт 2017, 11:00

Незнам за вас, ама аз се "открехнах" на ...гръцко сирене.
Лятото, когато се връщах от почивка в Гърция, влязох в един супер маркет и взех тяхно бяло сирене...Значи няма такова сирене, уникален вкус, опаковано бе в една пластмасова ще го нарека тарелка с добре затворен капак, вътре бе в саламура, самият капак натискаше една прозрачна пластмаса, която от своя страна натиска сиренето да стои под саламурата...
И цената бе...около 10 лева за килограм.
Аз за проба взех 2 кутии/2 килограма.
В техният Лидъл, бяха пуснали после същото сирене и бе на промоция, около 6-7 лева за килограм (не евро) , естествено че си закупих солидно количество преди около месец, когато посетих пак Гърция :mhihi:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Купете от баба!

Мнение от K_Ilkov » 12 Окт 2017, 11:11

Е.Димитров написа:Незнам за вас, ама аз се "открехнах" на ...гръцко сирене.

Имат страхотни млечни неща :yes:

Лятото пробвах на пазара в Никити както викаше продавача кОза-овцА :mhihi:
По-скоро кашкавалесто, доста твърдичко ... няма такова нещо :shock: Срахотно ...
Поръчал съм на едни приятели с апартамент там да носят като си идват :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Купете от баба!

Мнение от Borymeckata » 12 Окт 2017, 12:08

Аз съм купувал от Сърбия много хубави неща (млечни и месни), всичко е вкусно и истинско, но не е трайно... Ако не го хапнеш до няколко дни - отива в кофата, това е положението...
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook