Земеделска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Земеделска тема

Мнение от c04 » 08 Юли 2018, 23:02

Ццц, наистина изглежда сладко :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 09 Юли 2018, 7:49

BMW_POWER написа:Tолкова са нагли, че няма накъде. Аз не бих рискувал да ги пипна. Много са силни, а от предната страна има и зъби.


Ами тогава ще го пипнеш от обратната страна... :ok: :ok:
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 15 Юли 2018, 15:11

Не знам дали от дъждовете или друго, ама реколтата е близо до провал. Не напълно, нооо... натам отива. Доматите никъде ги няма, ябълките изпадаха, сливите гният на дървото. А, и някаква гъсеници изядоха чемшира - такова нещо не бях виждал, честно... За една седмица му разказаха играта. Напръсках с някакъв инсектицид, да видим дали ще има ефект... За момента имаме само краставици, чушките са горе - долу, лука извадихме, картофите може и да станат - още не сме ги вадили, крушите още стоят по дърветата и няколко дюли има (може и да узреят). Чесън също имаме, този уикенд обрахме зеления боб (аз изобщо не съм му фен, честно казано). Ето, да добиете представа - една кофичка домати и чушки:
Изображение

Виж, аронията няма грешка - роди доста, берем по половин кофа от един храст, а имаме 5 големи и 3 малки:
Изображение

Изображение

Набрахме една пълна кофа, когато ни хрумна, че плодовете може би могат да узреят повече и решихме да ги оставим още една седмица. Освен това нямаме идея какво да правим с аронията... Сварихме двайсетина компота, а от останалите ще пробвам дали мога да изкарам нещо със соковарката. Нали ги знаете ония руските, алуминиеви соковарки, състваени от три тенджери една върху друга? Другия уикенд ще пробваме да сварим сок от останалата арония и ще докладвам резултата.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Земеделска тема

Мнение от Ganchev__ » 15 Юли 2018, 17:36

Чемшира го яде бяла американска пеперуда.От година-две е и по нашия край.Съсипа сигурно 50-60 годишен чемшир докато разберем какво става.Това, което помага са препаратите от сорта на райд, байгон и тн.После може и с би-58.Стандартните препарати не действат, взимай флаконите и пръскай яко.Сега имаме 2 малки и тях са почнали и ще ги пръскаме тия дни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Земеделска тема

Мнение от Stoqnov_1979 » 15 Юли 2018, 20:46

[quote="Borymeckata"]
Колега,за чемшира ползвай Нуреле в по-завишена доза и по-бързо,че онези ядат със скоростта на светлината. И като го пръскаш,разтваряй и листата и пръскай вътре из него,че правят едни като пашкули от паяжина и да могат да измрат и там. Няма спасение иначе и ще изсъхне.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 15 Юли 2018, 22:19

Напръскахме го с Фюри (като танка от оня американския филм за ВСВ - само това имахме налично в къщата... :mhihi: :mhihi: ), другия уикенд ще видим дали съм успял да овладея щетите или край с чемшира... Днес надникнах в двора на една съседна къща - от храстите бяха останали само скелети, едно листенце нямаше... :dunno: :dunno: Не съм очаквал такива поразии от американска пеперуда - виж, ако беше руска... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Земеделска тема

Мнение от Stoqnov_1979 » 15 Юли 2018, 22:23

Borymeckata написа:Напръскахме го с Фюри (като танка от оня американския филм за ВСВ - само това имахме налично в къщата... :mhihi: :mhihi: ), другия уикенд ще видим дали съм успял да овладея щетите или край с чемшира... Днес надникнах в двора на една съседна къща - от храстите бяха останали само скелети, едно листенце нямаше... :dunno: :dunno: Не съм очаквал такива поразии от американска пеперуда - виж, ако беше руска... :mhihi: :mhihi:

Дано свърши работа. Не съм пробвал с него по чемшира,но от други 5-6 вида само Нуреле-то свърши работа. Малко лошо мирише,но поне онези изпадаха до час. Иначе както каза,остава един скелет,който изсъхва и трябва да изкорениш

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Земеделска тема

Мнение от hell's angel » 16 Юли 2018, 11:28

Няма нищо американско в тоя молец. По-скоро е влезнал в Европа покрай търговията с разни храсти от Китай. Общо взето, растенията имат шанс ако се хване гадта навреме, докато младите ларви са им изяли само листата. Дъртите гъсеници подпукват и кората и тогава вече изсъхват. Тая гад и пилците не я ядат. Само химия ѝ действа (делтаметрина в Децис-а на Баер примерно), но заминават и пчелите и всичко друго полезно, покрай тях... Аз чемшири нямам, ама гледам комшиите и ръчно ги борят бая успешно - сбират ги като колорадски бръмбари, псуват и тъпчат. :mhihi:

https://en.wikipedia.org/wiki/Cydalima_perspectalis



И една карта с инвазията :

Изображение
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Земеделска тема

Мнение от Jordana » 16 Юли 2018, 13:23

Ами явно американците първо са заразили китайския чемшир ... :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 18.05.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: Astra j 1.4 t

Re: Земеделска тема

Мнение от b.bonev » 16 Юли 2018, 14:00

В Пловдив такава гъсеница дето яде чемширите се появи преди около 3 години след учебни полети на американски самолети С 130 Херкулес над самия град. В резултат чемшири на по 40 ++ дето са издържали и студ и пек години ги изпасоха за нула време. Няма откъде другаде да се появи.
"Не Русия е проблемът на света в момента. Проблем са самозабравили се бездушни хора, които управляват Запада. Утре ще измислят още нещо. Това са някакви "зомбита", които само се стремят да рушат. Не знам до кога ще е възможно Русия да ги възпира, дори с цената на самоунищожение. Но ще направим каквото можем..."- завърши Путин.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Земеделска тема

Мнение от steeN » 16 Юли 2018, 18:50

Ти да видиш. Аз си мислех, че херкулесите пускат само колорадски бръмбари :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 17 Юли 2018, 7:18

hell's angel написа:Аз чемшири нямам, ама гледам комшиите и ръчно ги борят бая успешно - сбират ги като колорадски бръмбари, псуват и тъпчат. :mhihi:

Aaaa, ама трябва и да ги псувам ли? Затова не ми се е получило само с пръскането... :mhihi: :mhihi:

Сериозно, за чемшира ми пука повече, отколкото за плодовете и зеленчуците - харесва ми да имаме хубава градинка, а не щайги с домати и краставици. Като идем през уикенда ще видя какви са пораженията и ще докладвам. Добре де, птиците не ги ли ядат тия гъсеници? Примерно - врабчета, косове, гарги? На мен доста апетитни ми изглеждат...
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Земеделска тема

Мнение от hell's angel » 17 Юли 2018, 7:52

Не знам, ама както е тръгнало, от догодина дядо поп ще ръси с борови клонки :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от BMW_POWER » 17 Юли 2018, 23:49

Borymeckata написа:
BMW_POWER написа:Tолкова са нагли, че няма накъде. Аз не бих рискувал да ги пипна. Много са силни, а от предната страна има и зъби.


Ами тогава ще го пипнеш от обратната страна... :ok: :ok:


Снощи към 12:00 излизам на двора и там митинг :shock: Двата капана пълни и още един гад обикаля и кОпа

Изображение

Изображение

Изображение

Понеже му светя с фенерче в зурлата, хайванчето не ме вижда и дойде почти до мен. "Инструктирах" го с една тръба (изкриви се, мамка и) и то временно се изнесе

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Сутринта в 6:30 женицата ме буди, защото имало едно в капана. Другото пък от двора му "говорело". Казах и, че и двата капана са пълни, а с третото и аз искам да си поговоря. Избяга гадта малка, но довечера ще го чакам.

Големият син е тук и се хвана за главата, колко дзвер има навън.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Земеделска тема

Мнение от c04 » 18 Юли 2018, 0:02

Ем поне си имаш домашни любимци :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook