Земеделска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от DaGa » 07 Мар 2020, 10:04

Има едни в Овча Купел на ул. Маестро Кънев , точният адрес на помня. Но дали ще имат туи не знам

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Земеделска тема

Мнение от zAcK » 07 Мар 2020, 13:05

Колеги, препоръчайте поликарбонатна оранжерия :bchug:
Търся да купя нещо примерно 4 на 8 метра - място има. И търся нещо качествено :bchug: Вътре ще се гледат няколко лимона, мандарини, както и всякакви зеленчуци. Мисля и за автоматизация и т.н., ама нея ще си я правя сам :bchug: Идеята е да е топла и през зимата, като температурата вътре да не пада под 1-2 градуса целогодишно :!: Ще има и вентилатори и пасивно отопление за да не падат температурата, ама това е лесната част. Трудната е да избера оранжерията, а нямам време да е правя от профили и т.н. сам :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Е46 Fanatic
Аватар
Мнения: 426
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d; GLK 320

Re: Земеделска тема

Мнение от Hito » 08 Мар 2020, 20:52

Някой дали има директни отзиви от соларните уреди за прогонване на гризачи (къртици, сляпо куче и тн.)? :roll:
Великите умове обсъждат идеи.
Средните умове обсъждат събития.
Дребните умове обсъждат хората.
Убий глупака с мълчание ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Земеделска тема

Мнение от ceco_kd » 08 Мар 2020, 21:47

Hito написа:Някой дали има директни отзиви от соларните уреди за прогонване на гризачи (къртици, сляпо куче и тн.)? :roll:
Ефект имаше първоначално. След време вече явно свиква мушморока и не му дреме за соларната джаджа.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

Е46 Fanatic
Аватар
Мнения: 426
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d; GLK 320

Re: Земеделска тема

Мнение от Hito » 08 Мар 2020, 22:02

ceco_kd написа:
Hito написа:Някой дали има директни отзиви от соларните уреди за прогонване на гризачи (къртици, сляпо куче и тн.)? :roll:
Ефект имаше първоначално. След време вече явно свиква мушморока и не му дреме за соларната джаджа.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

Благодаря!
Освен да го пробвам, че ми ядът цветя, лук, картофи и изобщо всичко що е под земята :evil:
Великите умове обсъждат идеи.
Средните умове обсъждат събития.
Дребните умове обсъждат хората.
Убий глупака с мълчание ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 29 Мар 2020, 9:12

Шибаният китайски вирус ни афектира и земеделието...

От една страна заради карантината прекарваме повече време на двора - предпочитаме да се "изолираме" там (на чист въздух и зеленина), отколкото в апартамента. Вършим повече работа и това се вижда - градината изглежда все по-добре. Но има и проблеми... Разчитахме да купим разсад за доматите и пипера от пазара, затова не сме правили. А пазар сега няма и не се знае кога ще има отново. Вчера направихме малък парник и засадихме семена (поне семена имахме от миналата реколта), но вече сме закъснели - не се знае въпросния разсад кога ще стане и дали ще стане изобщо.

Изобщо, може да стане сложно със земеделската продукция. Като няма пазари, ще трябва да се купува само от веригите. И то - ако има. Интересна година се очертава... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Земеделска тема

Мнение от zAcK » 29 Мар 2020, 9:27

Borymeckata написа: А пазар сега няма и не се знае кога ще има отново. :


В Интернет се продава доста разсад, всякакви сортове. Дори понякога това е по-добрият вариант от закупуването от пазар, освен ако не вярваш на продавача. Просто трябва да се избира от кой да се поръча :bchug: 2020-та година има много възможности, пък и куриерите работят на пълни обороти :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 05 Апр 2020, 9:56

Да докладвам развитието. Честно, не ми беше хрумвало да търся разсад из мрежата, но последвах съвета на Колегата. Намерих един продавач в моя град и като отидохме, той се оказа познат на жената (децата му били в нейната ДГ), пък и тя точно този ден имаше РД и той ни подари 20 стръка домати. Значи осигурихме разсада и трябваше да решим как да процедираме с него.

Закарахме доматите в градината, наторихме и прекопахме няколко реда и започнахме да се чудим какво да правим. Накрая решихме следното:
насадихме стръковете в три реда на около метър един от друг, като сложихме и по малко тор във всяка дупка. Поляхме ги, но почвата така или иначе беше много влажна, да не кажа кална. Понеже нощите са още студени, жената ме накара да направя над два от редовете нещо като временна оранжерия, парник. Използвах само подръчни материали - клони от дуда (така наричаме по нашия край черницата) вързани със сезал, парчета найлон, две метални мрежи, стари прозорци и други боклуци. И ето резултата:

111.jpg


222-ммм.jpg


333.jpg


Третия ред стръкове ги закрихме с изрязани бутилки от минерална вода, без капачките - виждат се на третата картинка.

Снимките са кофти и циганията е пълна, но за 2 часа с подръчни средства - толкова... Оставихме отвори за вентилация и сега се чудим дали доматите няма да измръзнат през ношта или пък да се сварят през деня, като пекне слънце? Щото през седмицата не сме там и ще видим какво е станало чак следващия уикенд...

Иначе дърветата цъфтят и се надявам на добра реколта от плодове, въпреки че откакто цъфнаха първите сливи и череши два пъти валя сняг, егати... :dunno: :dunno:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Земеделска тема

Мнение от drago_pavlov » 05 Апр 2020, 10:13

Едно време баба ми ги завиваше вечер и сутрин като се покаже слънцето ги отвиваше.
Освен от студа, това ги пази и от евентуална слана.
Без да се отвиват през деня може и да изсъхнат ако стане 20 градуса по обяд.
Ще си тест пилот с тоя "мързелив" метод :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Земеделска тема

Мнение от c04 » 05 Апр 2020, 10:41

Рано ми се вижда за сеене на домати в земята :dunno: И тя е студена, и времето.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 05 Апр 2020, 10:47

Да, знам, че разсада се завива / отвива, но там няма човек, който да върши тази работа. И двамата с жената сме на работа, а пък да пътуваме по 40 км. всеки ден заради 20 стръка домати... няма начин. Завили сме стръковете някак, като сме гледали да не е много плътно и... се надяваме на успех... :dunno: :dunno:
Ако разсадът се скапе - ще обвиним коронавируса и готово! :yes: :yes:
Excellent! Steven is my name!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от BMW_POWER » 07 Апр 2020, 5:21

Аз съм пас. Разсадът е в хола. Навън все още имам лед в двора и нощем редовно пада под 0С. Но продължавам упорите да бия косматите плъхове. Купих си такива сачми

Изображение

голям болкук. Изобщо не са точни и дават голямо разсейване. Удря се в плъха и ... отскача. Съответно и катерицата скача и си заминава. Имам други, с които ми се е случвало с една сачма и да я препарирам.
По двора работата ще изчака поне още двадесетина дни.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Земеделска тема

Мнение от kiko » 07 Апр 2020, 11:01

На теб не ти е скучно :mhihi:
https://www.youtube.com/watch?v=i8kmIxzA86c

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Земеделска тема

Мнение от Bavarcho » 08 Апр 2020, 16:58

И ние трябва да садим тия дни, че му е време на разсада :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Земеделска тема

Мнение от bum_bum » 08 Апр 2020, 17:23

BMW_POWER написа:Аз съм пас. Разсадът е в хола. Навън все още имам лед в двора и нощем редовно пада под 0С. Но продължавам упорите да бия косматите плъхове. Купих си такива сачми

Изображение

голям болкук. Изобщо не са точни и дават голямо разсейване. Удря се в плъха и ... отскача. Съответно и катерицата скача и си заминава. Имам други, с които ми се е случвало с една сачма и да я препарирам.
По двора работата ще изчака поне още двадесетина дни.
Hollow point :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook