Земеделска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 18 Юли 2018, 7:17

BMW_POWER написа:Снощи към 12:00 излизам на двора и там митинг :shock: Двата капана пълни и още един гад обикаля и кОпа

Вярно е голям купон при вас... :mhihi: :mhihi: Тия зверчета не спят ли през зимата? Ако е така - още малко ще те мъчат, после цяла зима ще си отдъхнеш от набези...

В нашия двор само кучета влизат от комшията - явно има някъде малка дупка в оградата, защото влизат само кутретата, а кучката лае, но не влиза. Подгоних псето да видя откъде е влязло, но изглежда и то беше забравило и не можа да намери дупката - побягна с квичене покрай оградата. Стана ми жал и го оставих... После обикалях да търся дупката да я запуша, но не я намерих... Лично на мен псетата не ми пречат, но тъщата се оплаква, че ровели. Добре поне, че не могат да се катерят по оградите, като тия твоите маймуни.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Земеделска тема

Мнение от Knoxville_ » 18 Юли 2018, 9:54

Малиииии, това, ако беше в моя двор, директно пусках кучката да ги гони :mhihi: :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Земеделска тема

Мнение от hell's angel » 18 Юли 2018, 10:09

BMW_POWER написа: колко дзвер има навън.


Що не си вземете вЕрно един пес, предполагам ще пресече набезите, хем ще отъпква и тори райграса. Освен ако не го опитомят нещо :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Земеделска тема

Мнение от Сондьора » 18 Юли 2018, 11:33

Пауъре, вземи си хъски и нема да имаш ядове :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от BMW_POWER » 18 Юли 2018, 19:03

Вие се ебавате, ама ....
Това за псе, няма как да стане. Нощем трябва да е вътре в къщата, защото имаче ще ме наклепат за нехуманно отношение.... А денем тия добичета спят. Активни са вечер и нощем. Апропо, сутринта хванах още едно.

За любимци не знам как може да стане. Миришат гадничко.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Земеделска тема

Мнение от Jordana » 18 Юли 2018, 20:19

Не че нещо , ама комшията да на ги лови и той така после да ги пуска у вас като смята че няма да се върнат ? :mhihi: Според мен трябва да се чипират тия уловените за да се проследи популацията :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от Superexstatic » 18 Юли 2018, 20:50

Колега, направо ме съсипваш с битката ти с тия пичаги :mhihi: Чакаме равносметка и за катеричките. Каква е бройката на заловените вече? :bang:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от BMW_POWER » 18 Юли 2018, 23:08

Jordana написа:Не че нещо , ама комшията да на ги лови и той така после да ги пуска у вас като смята че няма да се върнат ? :mhihi: Според мен трябва да се чипират тия уловените за да се проследи популацията :dunno:


Давам ти гаранция, че нито една уловена не се е върнала обратно


Superexstatic написа:Колега, направо ме съсипваш с битката ти с тия пичаги :mhihi: Чакаме равносметка и за катеричките. Каква е бройката на заловените вече? :bang:


62

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Земеделска тема

Мнение от c04 » 18 Юли 2018, 23:46

BMW_POWER написа:Вие се ебавате, ама ....
Това за псе, няма как да стане. Нощем трябва да е вътре в къщата, защото имаче ще ме наклепат за нехуманно отношение.... А денем тия добичета спят. Активни са вечер и нощем. Апропо, сутринта хванах още едно.

За любимци не знам как може да стане. Миришат гадничко.

Какъв е пробелима да спи навън, поне сега когато и там е сравнително топло :dunno:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от BMW_POWER » 19 Юли 2018, 0:19

c04 написа:
BMW_POWER написа:Вие се ебавате, ама ....
Това за псе, няма как да стане. Нощем трябва да е вътре в къщата, защото имаче ще ме наклепат за нехуманно отношение.... А денем тия добичета спят. Активни са вечер и нощем. Апропо, сутринта хванах още едно.

За любимци не знам как може да стане. Миришат гадничко.

Какъв е пробелима да спи навън, поне сега когато и там е сравнително топло :dunno:


Евентуално да имам специална дупка (вратичка или както се казва там), през която да може псето да влиза и излиза свободно. Да, ама през нея може да се умъкне някой скункс и тогава ще трябва сам да си изгоря къщата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Земеделска тема

Мнение от Jordana » 22 Юли 2018, 17:07

От тия твари няма спасение . Единствения шанс е да си вземеш койот или пума които са естествените им врагове . Същевременно може да не се налага вечер да прибираш койота в къщи щото той без друго си е свикнал навън :mhihi:

https://www.youtube.com/watch?v=SW69da9CH9M
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от Superexstatic » 22 Юли 2018, 19:19

BMW_POWER написа:
c04 написа:
BMW_POWER написа:Вие се ебавате, ама ....
Това за псе, няма как да стане. Нощем трябва да е вътре в къщата, защото имаче ще ме наклепат за нехуманно отношение.... А денем тия добичета спят. Активни са вечер и нощем. Апропо, сутринта хванах още едно.

За любимци не знам как може да стане. Миришат гадничко.

Какъв е пробелима да спи навън, поне сега когато и там е сравнително топло :dunno:


Евентуално да имам специална дупка (вратичка или както се казва там), през която да може псето да влиза и излиза свободно. Да, ама през нея може да се умъкне някой скункс и тогава ще трябва сам да си изгоря къщата


Що ще слагаш вратичка да влиза? Сглобяваш му колибка и си седи само по двора. Ако не му направят някоя групова засада и не го изядат :mhihi: ще ти реши проблема с всички гадове, ама според мен май ти е интересно се занимаваш :ok:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 22 Юли 2018, 20:58

Беше ползотворен уикенд... Първо обрахме аронията - две пълни кофи от 5 храста:
Изображение

Изображение

Смлях плодовете в пасатора с малко вода и сложихме захар:
Изображение

Изображение

Сложихме сместта на огъня - в тавата е сладко (конфитюр), а в тенджерата ще бъде сок:
Изображение

Изображение

Изображение

Затворихме сладкото и сока горещи в буркани и бутилки и това е готовата продукция:
Изображение

Изображение

В цялото бачкане не можахме да пробваме продукцията, но мисля, че станало добре... Знам, че при топлинната обработка се прецакват витамините, но пък иначе се слага много захар и затова заложихме на конвенционалните рецепти.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 22 Юли 2018, 21:29

Селото оправдава името си - сливите вървят добре. Ето моята гордост - блек даймънд! Понеже не съм пръскал изобщо, на дървото останаха всичко 5 сливи, но затова пък - какви сливи!?!
Изображение

Изображение

Гледайте какво нещо е:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тия още не са съвсем узрели, а както се очертава следващата седмица дъждовна, може и изобщо да не узреят... Което ще бъде жалко, защото тези сливи са голяма атракция - стават много сладки и ароматни, месото им вътре е червено, а костилката - съвсем малка, просто миниатюрна. Надявам се поне няколко от тях да узреят и да можем да ги пробваме...

Разбира се, сините сливи също се представят добре:
Изображение

Изображение

Имаме 5 млади дръвчета "стенли" и всичките са така:
Изображение

Изображение

Изображение

Очертава се добра реколта, но вече не правя планове, защото все нещо се прецаква и има неприятни изненади... Ако сливите узреят и са още на дървото - тогава ще мислим какво да ги правим...
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 22 Юли 2018, 21:55

Обаче доматите са... трагедия. Чак ме е яд да ги гледам - все едно никога не са поливани и цяло лято не е валял дъжд:
Изображение

Изображение

Приличат на ония от "Царството на огъня", след като драконът ги изгори... Честно ви казвам, толкова калпави домати не помня да сме имали... Само един ред върви горе - долу, това е от него:
Изображение

Изображение

Интересно е, че "истинските" никъде ги няма, но затова пък някакви декоративни доматчета (не чери, а средни на големина) се представят много добре:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Освен, че изглеждат добре, тия малките доматчета се оказаха много вкусни и от тях става чудесна салата с босилек. Добре, че бяха те, та си хапнахме домашни домати тази година. Иначе ако разчитахме на "истинските"... вижте горни картинки.


Извадихме лука - не е много едър, но става за ядене - сега съхне... Има за готвене и за салата:
Изображение

Изображение

Имаме и чесън, но го снимах в мазето със светкавица:
Изображение
Последна промяна Borymeckata на 23 Юли 2018, 9:51, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook