Закинтос - съвети от ходили колеги

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Закинтос - съвети от ходили колеги

Мнение от intention » 11 Юли 2016, 9:29

Здравейте!

Ще "отскочим" за 4 нощувки до Закинтос.
Ако колеги които са ходили имат време искам да помоля за малко съвети.
Нощувките са Book-нати в южната част близо до Кери.

Интересувам се от къде е най- добре да вземем лодка под наем. Искам такава за 5-6 или повече човека 30-40 коня мотор.
Искаме сами да отидем до Blue Caves и Навагио от тук натам където и си струва и остане време - смятам да я вземем лодката за цял ден.

Също така се интересувам и за Газ Станции около Патра/ Килини, понеже няколко човек ми казаха, че по- на юг газта е доста по-рядко.
Според тази карта
http://www.mylpg.eu/stations/greece/map
Има газ и на самия остров но колко е актуално това е под въпрос.


Ще се радвам да получа инфо от хора които са ходили, а не чували за нещата.
:bchug:
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Закинтос - съвети от ходили колеги

Мнение от apexs » 11 Юли 2016, 10:18

Аз също ще следя темата :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 1.06.2006
Местоположение: sofiata

Re: Закинтос - съвети от ходили колеги

Мнение от pepy_81 » 11 Юли 2016, 10:39

Здравей,
Колега лодка си вземи от най-близкият плаж където си отседнал, по спомен за такава голяма лодка е над 100 евро , дано да имате плавателни умения ,че Навагио си бая плаване , аз не посмях и си качихме на корабче, за газта не се притеснявай има навсякъде и на самият остров и при Килими и Патра. Ако имаш други въпроси питай инфото е от миналата година. :yes:
Изображение

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Закинтос - съвети от ходили колеги

Мнение от ///M_Martin » 11 Юли 2016, 15:22

За големите лодки искат книжка и наистина ако нямате ветроходни умения си е малко риск,друго че може и да не ти дадат голяма лодка без книжка.Зависи от къде ще си я вземеш но цената е около 100-200евро в зависимост от рента шопа и модела лодка.
Газ има навсякъде,дори и на самия остров има бензиностанции,съвсем леко е по-скъпо спрямо континенталната част.
Приятна почивка!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Закинтос - съвети от ходили колеги

Мнение от intention » 12 Юли 2016, 9:07

Ура за газта!
Лодки взехме последни буквално преди 2 седмици но до Никити на втори ръкав на Халкидики - vourvourou
Бяхме 10 човека разделихме се на 2 лодки по 5 човека. Хората обясняват основното как се вдига и сваля мотора, газ напред газ назад и неутрална.
Понеже са с дължина по-малка от 6 метра Не ни искаха никакъв лиценз / капитанско.
Двигателите бяха по 30 коня.

Излезе ни по 22 евро на човек- наема на лодка + горивото.

За това питам знам че и на острова има как да се вземе лодка под наем, но въпроса беше п-коро някой ако го е правил и е останал доволен.
В краен случай ще жертваме кефа и ще се качим с още 50-60 човека на голямо корабче и ще обиколим с него.

Следващия въпрос:
Съвети за места за хапване пииване?
Не сме по лудниците така че Лаганас ще го видим транзит или максимум някаква бърза разходка ...
По-скоро кръчмички или ресторантчета с хубава гледка за вечеря ще се търсят.
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Закинтос - съвети от ходили колеги

Мнение от ///M_Martin » 12 Юли 2016, 17:20

intention написа:Ура за газта!
Лодки взехме последни буквално преди 2 седмици но до Никити на втори ръкав на Халкидики - vourvourou
Бяхме 10 човека разделихме се на 2 лодки по 5 човека. Хората обясняват основното как се вдига и сваля мотора, газ напред газ назад и неутрална.
Понеже са с дължина по-малка от 6 метра Не ни искаха никакъв лиценз / капитанско.
Двигателите бяха по 30 коня.

Излезе ни по 22 евро на човек- наема на лодка + горивото.

За това питам знам че и на острова има как да се вземе лодка под наем, но въпроса беше п-коро някой ако го е правил и е останал доволен.
В краен случай ще жертваме кефа и ще се качим с още 50-60 човека на голямо корабче и ще обиколим с него.

Следващия въпрос:
Съвети за места за хапване пииване?
Не сме по лудниците така че Лаганас ще го видим транзит или максимум някаква бърза разходка ...
По-скоро кръчмички или ресторантчета с хубава гледка за вечеря ще се търсят.


Лаганас е гръцкия Слънчак :mhihi: и е супер лудница там.
Кръчмички има навсякъде и лично според мен ще си намерите нещо там-имате доста голям избор ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 7.02.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E36
Мечтае да кара: V8

Re: Закинтос - съвети от ходили колеги

Мнение от Cobb » 12 Юли 2016, 17:31

Има и курсове с по-малки лодки, не е нужно да сте 50-60 човека, ако това те притеснява.
Ние се разходихме чак до Agios Nikolaos и от там се качихме. Не сме били повече от 10 човека в лодката, а и то толкова си й беше капацитета.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Закинтос - съвети от ходили колеги

Мнение от intention » 14 Юли 2016, 8:51

Да ясно но все пак ще пробваме да вземем такава която да "карам" аз. Без капитан.

Благодаря за отговорите!


Малко лирично отклонение:

Радвам се че съм част от този форум, защото тук има сформирано общество и въпреки че много хора се отказват да пишат поради наличието на клавиатурни професори, които ползват форума да си чешат езика демонстрирайки недосегаемост... Тук можеш да помогнеш и да ти бъде помогнато !
Усилията с Гугъл и търсенето на "пътеписи" за Закинтос удари леко на камък понеже хората не споделят актуална информация, а такава на 4-5 години.
Ето че в bmwpower-bg.net успях да си отговоря на важни за мен въпроси !

Благодаря колеги !
Благодаря на форума още веднъж!
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Закинтос - съвети от ходили колеги

Мнение от b2 » 15 Юли 2016, 18:00

Здрасти
За кръчма горещо препоръчвам Varkarola в главния град на крайбрежната точно срещу пристайището за яхти
За лодка миналата година бяхме с жената и на майтап спрях да питам на едно много малко плажче че ми е голям мерак и спазарих лодка за 4 човека за 100еур за цял ден. Реално беше половин щото я взех на обяд. Супер доволен съм и от сега нататък винаги така ще процедирам по островите.
За първи път подкарвам лодка, гърка за 5 мин ми показа и газ. Не знам точния размер и мощност но беше абсолютно перфектна за уникално прекарване на 4 човека. По спомен по гпс вдигаше 50кмх макс :-) Което също е перфект. Без проблем минахме покрай сините пещери (нищо особено), спирахме по супер красиви заливчета за плуване и скокове. Акустирах на Навагио на 30тина метра навътре пуснах котва като заебахмв лодката и доплувахмв до брега :)
Това е най- добрия вариант защото като си заминаха групите с големите лодки буквално останахме сами.
Приятен път и прекарване!
Ние след 2 семици заминаваме за Кефалония, като ще видим и Лефкада. И определено мисля поне 2-3 от дните да ги изкарам като "капитан" :D За мен това е най-добрия възможен вариант за плажуване особено по гръцките острови където буквално на всеки завой има какво да се види и никой не те занимава.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Закинтос - съвети от ходили колеги

Мнение от Superexstatic » 15 Юли 2016, 20:41

Тоя вариант с наемането на лодка е абсолютно най-добрият и горещо го препоръчвам. Страшен цирк и тръпка е особено, ако човек няма абсолютно никакъв опит. Tрее си ерата ретард за да я обърнеш или да направиш някоя мизерия (не, че тия, дет ги возих по едно време не беха побелели кат платна де :oops: )

ЧЕкаме снимки от Навагио и си вземи маркер за да надраскаш на корабчето бмвповер-бг.нет :ok:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Закинтос - съвети от ходили колеги

Мнение от memorex » 15 Юли 2016, 20:57

Ако човек няма тапия за управление на лодка ,дори и да му я дадат ,което е противозаконно, си е риск за него и останалите а и тази година е повече от вероятно че няма да се получи.Успех.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Закинтос - съвети от ходили колеги

Мнение от devent » 19 Юли 2016, 17:05

Аз също се замислям за Закинтос тази година и доста подробности прочетох, но един въпрос, който се сещам да питам е дали има проблеми за ниски коли по пътя и на самия Закинтос, плажове и т.н.?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 7.02.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E36
Мечтае да кара: V8

Re: Закинтос - съвети от ходили колеги

Мнение от Cobb » 19 Юли 2016, 17:59

Ако можеш да се качиш и слезеш от ферибота, пътищата са ти най-малкият проблем.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Закинтос - съвети от ходили колеги

Мнение от devent » 19 Юли 2016, 18:19

ох.. Него го забравих като фактор. Значи bmw-то отпада..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Закинтос - съвети от ходили колеги

Мнение от intention » 22 Юли 2016, 14:33

Такаааааа...
По ред на номерата :

Ниската кола не е проблем.
Ферибота е разделен на две секции ниската е в най- долната част на кораба и до там се стига и да се влачиш по генерация без проблем.
Високата е по-рампа водеща до второ ниво там качват само хечбеци и по-високи коли.
Аз бях с нисък седан и ме сложиха на първата секция именно заради това че не можа да се кача по рампата.
Ферибота излиза най-на сметка с Кефалониан лайнс - при запазване на двоен пас отиване и връщане , връщането е с 50 % намаление:
На човек в колата е 7.80 а за самата кола 28 мисля ... Ако на някой му трябва точна сума - пазя бележки.
В целия Закинтос не съм опрял никъде, а бяхме 4ма с багаж нон стоп- плажни глупости табли за игра плавници хладилни чанти и какво ли още не,да не говоря че без куфар с инструменти и гедоре не тръгвам никъде - в такъв смисъл колата беше доволно ниска и пак нямаше проблеми - трябва да се внимава че улиците са много тесни, денивелации има но са преодолими стига да не се кара бързо и да внимаваш как взимаш завоите.

Лодките:
С дължина от 4.60-4.80 няма проблем да вземеш лодка без капитанско право и НЕ Е ПРОТИВОЗАКОННО И НАКАЗУЕМО.
Там навсякъде си пише license free.
Инструкциите които дават хората за упралвние на лодката са достатъчни и за 5 годишно хлапе:
Напред/неутрална/назад. Сваляне и вдигане на мотора. Пускане на Котва.

Лодката си я взехме от Плажа на Кери - 110 евро за цял ден - 9:30-10ч. сутринта до 18-19ч. вечерта с включен бензин.
20 коня мотор и ръчно пускане и вдигане на двигателя.
СЪВЕТВАМ:
1.Винаги взимайте оферта с влючен бензин,за да не се мъчите после с размисли "тоя на колко ми сметна литър бензин..." и т.н.
2.Винаги гледайте мотора да е поне 30 коня, просто 15-20 коня е слаб мотор за лодка с такава дължина и 4 човека + това не се мъчите ръчно да вдигате и сваляте мотора.
3. С лодката от Кери отидете до Маратониси ( остров точно срещу залива на Кери) , Keri Caves- уникална красота, Оазис бийч - бели камъчета и кристална вода , Cameo Island - "барчето с чаршафите" и ако имате желание - Лаганас залива.
На една лодка даваха по макс 6 човека да се качат но си е тясно - за 4 е перфектно!

Много хубаво гледайте прогнозите за вълнение и вятър - ние едва на последния ден успяхме да отидем до Навагио и то с организиран превоз а не собсвена лодка и не ни свалиха на плажа ами само за снимки в залива - беше адски бурно морето.

Ако искате да наемете лодка и сами да отидете до Navagio и Blue Caves - вашето място е Porto Vromi.
Ако искате да отидете до тези места с организирано корабче с по-голяма група - 20-25 човека - Agios Nikolaos е мястото - бензиностанцията е една в началото на селцето срещу нея е пристанището.
С организирана група програмата е Агиос Николаос - Navagio (ако е спокойно слизане и снимки, ако не - само снимки от самия залив) - Blue Caves (Спиране и плуване вътре в пещерите (вземете си плавници и очила със шнорхел уникално е да се види, иначе водата е твърде солена и после пари много на очите) - Връщане към Агиос Николаос.
Ние ползвахме Theodosis cruises, който има нужда - нека ми пише ще дам телефони и насоки как да се разбере с хората. - 15 евро на човек е цената за целия трип, който трае около 2 часа.

Насоки за самия престой:

Ние нощувахме в Кери - мястото се казва Никос Судиос.
Добри цени, перфектна хигиена, обзаведено далеч от лукса, но пък с всичко необходимо и най-важното за нас- не беше лудница както в Лаганас - спокойно и приятно.
Сутрин се будиш от щурците- няма трафик нито шумотевица.

Места за посещаване:
Плажове бол има и каменисти има и пясъчни, мога горещо да порепоръчам:
Порто зоро - хубаво барче с басейн тревна площ и чадъри на пясъчна плажна ивица и скали в двата края на залива за гмуркане шнорхелинг и снимки силен wifi около бара и тревната площ.
Xigia - Миниатюрен плаж 6-7 чадъра с дребни камъчета вместо пясък но уникално красив залив и подводни пещери.
Gerakas - Пясъчна плажна ивица, чадъри и шезлонги по 3 Евро плитък с чиста вода залив и много места, на които костенурките снасят яйца - няма заведение.
Порто Каминия - Тревна площ пясъчна ивица с шезлонги и чадъри евтино барче с и силен wifi
Порто Лимнионас - таверна с прекрасна панорамна гледка, добри цени и много шезлонги и чадъри, места за скачане във водата много скали за разглеждане и шнорхелинг.
Porto Roxa - Много чадъри и шезлонги люлки и висящи легла, скалист бряг с "натурални джакузита" морската вода се разбива в скалите и пълни каменни "вани" за по 4-6-8 човека с вода. Гледаката от тях е МОРЕ до където ти видят очите! В дъното на залива има място за спускане на лодки и джетове и от там има пътека към площадка за скачане във водата.

Задължително място - наблюдателна площадка над залива на Navagio - уникално място, не е за хора със слаби сърца! Високо и отвесно - перефктното време да се отиде ако не искате хора е сутрин по изгрев слънце, ако не ви пречат 15-20 човека отидете по залез - магическа гледка!
Грък живял 7 години в Монтана и взел че се оженил за българка продава по залез слънце там домашен зехтин с розмарин домашно сладко вино и домашна ракия.
Не е за подценяване - купете си !

Относно маршрута - София Кулата Солун Гревена Йоанина Патра( моста) Килини - Ферибота към Закинтос.
На връщане някои ползват маршрута през Атина, но ние се върнахме по същия път покрай Йоанина и Гревена.
На самата магистрала бензиностанции няма - слиза се от магистралата и се зарежда после пак - обратно качване на магистралата и газ.
Карам на газ Заредих на отиване в Сандански в Гревена и в Патра.
На връщане заредих на самия остров Закинтос после Йоанина и в Сандански.
Газта беше на цени около 0.68-0.72 Евро/литър.
Магистралните такси са 4 х 2.40 Е
Моста на Патра е 13.30 Е


Още ми е малко каша в главата и не мога хубаво да подредя нещата, който има въпроси да пита - с радост ще отговоря.
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook