Интересни хоби проекти

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от dankata » 11 Юли 2016, 10:39

Уплътнявам свободното си време като дялкам разни примамки, и съответно ги къпя по язовири и реки в преследване на рибите:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от cod-cdbp » 11 Юли 2016, 19:06

Nickelback написа:Идеята е да вържа още един микрофон (няма да е като този на снимката :mhihi: ), така че да се получи нещо като модел на човешка глава с две уши :mhihi:
Искам най-точно да пресъздам акустичния модел, така че като сложа "главата" в центъра на стаята и пусна калибровъчна процедура, системата да се адаптира към специфичната акустика на стаята и съответно да компенсира модовете ѝ чрез адаптивни цифрови филтри - за някой честоти да повдигне нивото на сигнала, за други - да го потисне.
За сега съм пуснал едно наистина риъл риъл тайм 2048-точково Фурие (FFT) и нещата изглеждат прекрасно :)
Откъм PC страната слухти един питонски скрипт и рисува ей тия красоти (отваря се с CorelDraw, че е векторна графика).


Аз също залитам в подобна посока, но се старая да разчитам изключително на слуха и възприятията си, както и на слуха на гаджето ми, защото тя е професионален музикант.
Реализирам си разни лампови проектчета, като философията ми е, че схемотехниката трябва да е максимално проста и линейна, но реализирана с максимално качествени компоненти.

Освен това хоби, рязно залитнах по 'аналогова' фотография, преди около две години. Удоволствието от процеса, както и крайните резултати са просто уникални, според мен.
Ето една примерна снимка, на резултатите.

Изображение


PS. Наскоро снимахм аналогово прясно боядисаната кола на един приятел, честно казано, като погледна дигиталните и аналоговите снимки, разликата е съществена...
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13450297_10209227890712377_3063129910631551674_n.jpg?oh=f29780737473301081cde9b902c12a5c&oe=582A8BE2
Изображение


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Хаос » 11 Юли 2016, 19:31

Резултата е налице.

Следващото е
Изображение
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 11 Юли 2016, 21:06

cod-cdbp написа:...
Аз също залитам в подобна посока, но се старая да разчитам изключително на слуха и възприятията си, както и на слуха на гаджето ми, защото тя е професионален музикант.
Реализирам си разни лампови проектчета, като философията ми е, че схемотехниката трябва да е максимално проста и линейна, но реализирана с максимално качествени компоненти.

Освен това хоби, рязно залитнах по 'аналогова' фотография, преди около две години. Удоволствието от процеса, както и крайните резултати са просто уникални, според мен.
Ето една примерна снимка, на резултатите.

Изображение


PS. Наскоро снимахм аналогово прясно боядисаната кола на един приятел, честно казано, като погледна дигиталните и аналоговите снимки, разликата е съществена...
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13450297_10209227890712377_3063129910631551674_n.jpg?oh=f29780737473301081cde9b902c12a5c&oe=582A8BE2


Хубаво хоби :) И аз се кефя на всичко аналогово, но за съжаление да съхраниш и възпроизведеш вярно аналогова информация струва скъпо. Още повече нямам ухо и око да направя разликата с читав цифров носител :dunno: Като цяло повече държа на вярното възпроизвеждане без изкривявания съчетано със солидна мощност. Да те млати в дифрагмата дето се вика :mhihi: Но искам и говорителя да свири, а не стените на колоната да интерферират с него. И не държа на втори хармоник като някои хора :mhihi: Планирал съм някога да си правя няколко биполярни клас-А моноблоци за вкъщи. Може и хибридни с триод на входа, ако залитна по "втория" дотогава :ok:
Иначе съм за простата схемотехника и качествените компоненти, но някои даваха по 200-300евро за Jensen и подобни кондензатори, ама на мен би ми дошло в повечко :ok:

Хаос написа:Резултата е налице.
...
Следващото е
Изображение


Това не са ли някакви конзолки за Е34-ката? :paranoid:
Последна промяна Nickelback на 11 Юли 2016, 21:13, променена общо 1 път
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Хаос » 11 Юли 2016, 21:12

Да, монетник и втори монетник за копчето за задна ел. щора
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от host » 11 Юли 2016, 23:46

усещам настръхналите е36 маняци които се чудят ако си купиш е36 дали няма да направиш монетник за конзолата около ръчната и къпхолдър добавка пак за барчето до ръчната :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Последна промяна host на 12 Юли 2016, 13:52, променена общо 1 път


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Интересни хоби проекти

Мнение от Хаос » 12 Юли 2016, 13:23

Може да направя, що не
Дайте инфо - примерен детайл и ще го направя лесно и евтино възпроизводим
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от host » 12 Юли 2016, 13:34

аз за съжаление ги нямам за да дам мостри , но тук момчетата са направили стойка за телефон вместо пепелник, и са почнали доколкото видях и къпхолдер проект >
http://www.bimmerforums.com/forum/showt ... by-Request

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от cod-cdbp » 12 Юли 2016, 13:40

Nickelback написа:
Хубаво хоби :) И аз се кефя на всичко аналогово, но за съжаление да съхраниш и възпроизведеш вярно аналогова информация струва скъпо. Още повече нямам ухо и око да направя разликата с читав цифров носител :dunno: Като цяло повече държа на вярното възпроизвеждане без изкривявания съчетано със солидна мощност. Да те млати в дифрагмата дето се вика :mhihi: Но искам и говорителя да свири, а не стените на колоната да интерферират с него. И не държа на втори хармоник като някои хора :mhihi: Планирал съм някога да си правя няколко биполярни клас-А моноблоци за вкъщи. Може и хибридни с триод на входа, ако залитна по "втория" дотогава :ok:
Иначе съм за простата схемотехника и качествените компоненти, но някои даваха по 200-300евро за Jensen и подобни кондензатори, ама на мен би ми дошло в повечко :ok:


Според мен, точно в обертоновете е магията на музиката (тази живата без ток), та въпросът при мен е това е в поносими и дори приятни граници.
Колкото до реализацията имам една много проста сентенция - Истинската музика тежи. Като визирам пълноценни инструменти с по няколко октави (същото се отнася и за озвучителните тела)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 12 Юли 2016, 14:22

:yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 12 Юли 2016, 20:48

Почнах да си играя с филтрите, че Алекс не ще да сподели опит :ok:

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от mfandakov » 15 Юли 2016, 19:13

[quote="dankata"]Уплътнявам свободното си време като дялкам разни примамки, и съответно ги къпя по язовири и реки в преследване на рибите:
Изображение


Колега браво :clap: ,много си добър.Аз като рибар виждам шедьоври тук :bowdown:
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от nqmam_bmw » 15 Юли 2016, 19:17

mfandakov написа:Колега браво :clap: ,много си добър.Аз като рибар виждам шедьоври тук :bowdown:


+1

Много добро и мераклийско изпълнение. :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от MartinP » 15 Юли 2016, 20:37

Zagy написа:Едно от хобитата ми е да правя ножове. Всичко е на ръка, затова правя само за себе си. Ето малко мои неща:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение




Това е един страхотен нож.Поне на вид ,бих си го купил! :mhihi:Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от steeN » 21 Юли 2016, 4:20

host написа:усещам настръхналите е36 маняци които се чудят ако си купиш е36 дали няма да направиш монетник за конзолата около ръчната и къпхолдър добавка пак за барчето до ръчната :mhihi: :mhihi: :mhihi:


+ 1 :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook