ЕС - ЗА или ПРОТИВ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ЕС - ЗА или ПРОТИВ

ЗА
94
57%
ПРОТИВ
70
43%
 
Общо гласове : 164
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: ЕС - ЗА или ПРОТИВ

Мнение от steeN » 20 Авг 2016, 23:04

Ми обясни малко по-подробно как е структурирано здравеопазването... колко се плаща, процент ли е, фиксирана такса ли е, кой плаща, на държавата ли се плаща, тя монополист ли е, има ли частни осигуровки... те добавка ли са към държавните или може да избираш между тях и държавните... задължително ли е... избираш ли лекари, болници и т.н.

Иначе държавните болници са грозен социализъм, да.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: ЕС - ЗА или ПРОТИВ

Мнение от Mini » 21 Авг 2016, 16:03

BMW_POWER написа:
Mini написа:...


Жалък си в отчаяните си опити да се оправдаеш.

Измамата е въвеждане и/или поддържане на заблуда у някого с користни подбуди. Измамата е престъпление против собствеността. Като заемка от руски в българския език за измама се използва и думата мошеничество.
Като юридически термин Схема за измама (англ. Fraud) представлява машинация, прилагана умишлено с цел осигуряване на неправомерни и нечестни доходи. Като юридическо тълкуване измамата представлява едновременно както закононарушение (т.е. жертвата на измама може да заведе иск срещу извършителя за предотвратяване на текуща измама и/или за плащане на парична компенсация с/у нанесени щети), така и престъпление от общ характер (т.е. извършителят може да бъде обвинен, осъден и вкаран в затвора от съдебните власти).



Темата за това, как да платим по-малко, а не е да карам хората да правят измами. Показвам им как може официално и законно да "заобиколят" пълно плащане на една услуга. Измама е, ако покажа как да НЕ ПЛАЩАТ. Аз мога да вляза и изляза в 90% от автоматизираните паркинги без да платя и цент. ИЗМАМА е да го правя и да науча хората тук, как се прави. Много хора ми писаха ЛС, да им кажа как се прави. Никой не получи отговор.


Не ми вади от 100 кладенеца вода работата е ясна. Оправдаваш се ти в случая.

BMW_POWER написа:Споделям личен опит с кебешката здравна система и никого не задължавам да вярва. Никого не задължавам да вярва, как в walk in clinic отказаха да приемат болното ми дете (на 1.5 години). Никого не задължавам да вярва, какво представлява да чакаш 6-9 часа в "бърза помощ" на детска болница и накрая да си тръгнеш без да те приемат. Който има деца, може да се е сблъсквал с отит в ухото. Чували ли сте как вие вълк? Чували ли сте как вие дете с отит в ухото? Ама ето така, 4-5 часа в чакалнята и НЕ ГО ПРИЕМАТ. Говоря за нощно време. Не за друго, а защото няма температура. Всеки с елементарен английски или френски може да провери в гугъл какъв процент от кебекарите нямат личен лекар. Проверете колко хора умират в Квебек, докато чакат да ги приемат в спешното. Проверете и колко струва, да повикате линейка. Да, да платите за линейка.

Що се отнася до снимката, то обърни се към автора на колажа, а не ме обвинявай мен.

По темата, единствената "далавера" от ЕС са свободното пътуване и правото на работа. Друг е въпросът, че едно е да имаш право, а съвсем друго е реално да те наемат. А и какви са условията да те наемат? Авантата с ягодите в Англия умря. За всеки износ има безкрай изисквания и колегие с опит могат да споделят. Какво стана с бг-бизнеса след идването на големите от сорта на МЕТРО, БИЛА и т.н.?


Тая снимка кой я публикува тук? Ако не си ти автора посочвай източник.

И на мен ми се е случвало да звъня по клиники и да търся място за някое от децата ми, но като кажат complet кво да правя? Отиваш в urgence и си чакаш реда. Аз също съм си тръгвал от болницата без детето да види доктор. Последният ми случай е от 1 април т.г.

ЕС дава голяма възможност на българина да ходи да работи и живее където и каквото иска, а това никак не е малко. Какво повече да му дава?

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: ЕС - ЗА или ПРОТИВ

Мнение от Mini » 21 Авг 2016, 16:10

Jordana написа:Ама как така чакаш 8 часа да те приемат ? Няма ли опция да вкараш един тупаник на дежурния лекар или поне да си извикаш линейка и да и начупиш прозорците ако закъснее ?


Ако вкараш тупаник или потрошиш линейката имаш големи шансове да си изкараш dossier criminel, което означава проблеми за в бъдеще. Линейката не ти осигурява никакво предимство, а и ще си платиш за воаяжа.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ЕС - ЗА или ПРОТИВ

Мнение от BMW_POWER » 21 Авг 2016, 16:39

Mini написа:Не ми вади от 100 кладенеца вода работата е ясна. Оправдаваш се ти в случая.
Тая снимка кой я публикува тук? Ако не си ти автора посочвай източник.
И на мен ми се е случвало да звъня по клиники и да търся място за някое от децата ми, но като кажат complet кво да правя? Отиваш в urgence и си чакаш реда. Аз също съм си тръгвал от болницата без детето да види доктор. Последният ми случай е от 1 април т.г.
ЕС дава голяма възможност на българина да ходи да работи и живее където и каквото иска, а това никак не е малко. Какво повече да му дава?


Ако имаш елементарни компютърни познания, ще видиш че линкът към тази снимка е от ФБ (https://scontent-yyz1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=582044E1

https://www.facebook.com/

Свържи се а адмнинистрацията и ги помоли да вземат мерки. Аз нямам такива права там :dunno:

Някъде писа, че имаш проблем с възприятиятията или нещо подобно. Това обяснява много неща. Едно е да ЗВЪНИШ ПО ТЕЛЕФОНА, съвсем друго е да си с ДЕТЕ В РЪЦЕ НА РЕЦЕПЦИЯТА. ДОРИ НЕ ГО ПОГЛЕДНАХА! Ако за теб това е нормално, за мен не е. И би ли обяснил защо звъниш, а не отидеш при личния си лекар. Той би трябвало да те приеме. Или просто си от онези близо 30% кебекари, които нямат такъв?

Обвини ме в лъжа и написа, че съм давал невярна информация на колегите тук. Не си дал нито едно доказателство в подкрепа на твърдението си. Даваш наем на апартамент като довод за цена на наем на магазин. Какво да коментирам???

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: ЕС - ЗА или ПРОТИВ

Мнение от Mini » 21 Авг 2016, 20:01

BMW_POWER написа:
Mini написа:Не ми вади от 100 кладенеца вода работата е ясна. Оправдаваш се ти в случая.
Тая снимка кой я публикува тук? Ако не си ти автора посочвай източник.
И на мен ми се е случвало да звъня по клиники и да търся място за някое от децата ми, но като кажат complet кво да правя? Отиваш в urgence и си чакаш реда. Аз също съм си тръгвал от болницата без детето да види доктор. Последният ми случай е от 1 април т.г.
ЕС дава голяма възможност на българина да ходи да работи и живее където и каквото иска, а това никак не е малко. Какво повече да му дава?


Ако имаш елементарни компютърни познания, ще видиш че линкът към тази снимка е от ФБ (https://scontent-yyz1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=582044E1

https://www.facebook.com/

Свържи се а адмнинистрацията и ги помоли да вземат мерки. Аз нямам такива права там :dunno:

Някъде писа, че имаш проблем с възприятиятията или нещо подобно. Това обяснява много неща. Едно е да ЗВЪНИШ ПО ТЕЛЕФОНА, съвсем друго е да си с ДЕТЕ В РЪЦЕ НА РЕЦЕПЦИЯТА. ДОРИ НЕ ГО ПОГЛЕДНАХА! Ако за теб това е нормално, за мен не е. И би ли обяснил защо звъниш, а не отидеш при личния си лекар. Той би трябвало да те приеме. Или просто си от онези близо 30% кебекари, които нямат такъв?

Обвини ме в лъжа и написа, че съм давал невярна информация на колегите тук. Не си дал нито едно доказателство в подкрепа на твърдението си. Даваш наем на апартамент като довод за цена на наем на магазин. Какво да коментирам???


Нещо не ме разбираш май? Къде твърдя подобно нещо? Децата ми си имат педиатър, но той както много други хора не работи през уикенда.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ЕС - ЗА или ПРОТИВ

Мнение от BMW_POWER » 21 Авг 2016, 21:22

Mini написа:
BMW_POWER написа:
Mini написа:Не ми вади от 100 кладенеца вода работата е ясна. Оправдаваш се ти в случая.
Тая снимка кой я публикува тук? Ако не си ти автора посочвай източник.
И на мен ми се е случвало да звъня по клиники и да търся място за някое от децата ми, но като кажат complet кво да правя? Отиваш в urgence и си чакаш реда. Аз също съм си тръгвал от болницата без детето да види доктор. Последният ми случай е от 1 април т.г.
ЕС дава голяма възможност на българина да ходи да работи и живее където и каквото иска, а това никак не е малко. Какво повече да му дава?


Ако имаш елементарни компютърни познания, ще видиш че линкът към тази снимка е от ФБ (https://scontent-yyz1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=582044E1

https://www.facebook.com/

Свържи се а адмнинистрацията и ги помоли да вземат мерки. Аз нямам такива права там :dunno:

Някъде писа, че имаш проблем с възприятиятията или нещо подобно. Това обяснява много неща. Едно е да ЗВЪНИШ ПО ТЕЛЕФОНА, съвсем друго е да си с ДЕТЕ В РЪЦЕ НА РЕЦЕПЦИЯТА. ДОРИ НЕ ГО ПОГЛЕДНАХА! Ако за теб това е нормално, за мен не е. И би ли обяснил защо звъниш, а не отидеш при личния си лекар. Той би трябвало да те приеме. Или просто си от онези близо 30% кебекари, които нямат такъв?

Обвини ме в лъжа и написа, че съм давал невярна информация на колегите тук. Не си дал нито едно доказателство в подкрепа на твърдението си. Даваш наем на апартамент като довод за цена на наем на магазин. Какво да коментирам???


Нещо не ме разбираш май? Къде твърдя подобно нещо? Децата ми си имат педиатър, но той както много други хора не работи през уикенда.


Аз не съм дребнав и няма да те питам елементарни неща от сорта, че в walk in clinic се ходи на място и се чака, а не се обажда по телефона.

Изображение

Първи април е петък и за каква почивка на педиатъра ти за уиекнда става въпрос? Ако е през нощта, то много добре знаеш, че клиниките не работят и физически не могат да ти откажат, камо ли да те приемат. Въпроси, които естествено няма да те питам. Ще ти препоръчам само клиника Tiny Tots. Много са добри, имат много лекари, работят и в неделя. При спешно обаждане по телефона приемат още в същия ден.

http://www.clubtinytots.ca/contact.html

Успех!

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: ЕС - ЗА или ПРОТИВ

Мнение от Mini » 21 Авг 2016, 22:03

BMW_POWER написа:
Mini написа:
BMW_POWER написа:
Mini написа:Не ми вади от 100 кладенеца вода работата е ясна. Оправдаваш се ти в случая.
Тая снимка кой я публикува тук? Ако не си ти автора посочвай източник.
И на мен ми се е случвало да звъня по клиники и да търся място за някое от децата ми, но като кажат complet кво да правя? Отиваш в urgence и си чакаш реда. Аз също съм си тръгвал от болницата без детето да види доктор. Последният ми случай е от 1 април т.г.
ЕС дава голяма възможност на българина да ходи да работи и живее където и каквото иска, а това никак не е малко. Какво повече да му дава?


Ако имаш елементарни компютърни познания, ще видиш че линкът към тази снимка е от ФБ (https://scontent-yyz1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=582044E1

https://www.facebook.com/

Свържи се а адмнинистрацията и ги помоли да вземат мерки. Аз нямам такива права там :dunno:

Някъде писа, че имаш проблем с възприятиятията или нещо подобно. Това обяснява много неща. Едно е да ЗВЪНИШ ПО ТЕЛЕФОНА, съвсем друго е да си с ДЕТЕ В РЪЦЕ НА РЕЦЕПЦИЯТА. ДОРИ НЕ ГО ПОГЛЕДНАХА! Ако за теб това е нормално, за мен не е. И би ли обяснил защо звъниш, а не отидеш при личния си лекар. Той би трябвало да те приеме. Или просто си от онези близо 30% кебекари, които нямат такъв?

Обвини ме в лъжа и написа, че съм давал невярна информация на колегите тук. Не си дал нито едно доказателство в подкрепа на твърдението си. Даваш наем на апартамент като довод за цена на наем на магазин. Какво да коментирам???


Нещо не ме разбираш май? Къде твърдя подобно нещо? Децата ми си имат педиатър, но той както много други хора не работи през уикенда.


Аз не съм дребнав и няма да те питам елементарни неща от сорта, че в walk in clinic се ходи на място и се чака, а не се обажда по телефона.

Изображение

Първи април е петък и за каква почивка на педиатъра ти за уиекнда става въпрос? Ако е през нощта, то много добре знаеш, че клиниките не работят и физически не могат да ти откажат, камо ли да те приемат. Въпроси, които естествено няма да те питам. Ще ти препоръчам само клиника Tiny Tots. Много са добри, имат много лекари, работят и в неделя. При спешно обаждане по телефона приемат още в същия ден.

http://www.clubtinytots.ca/contact.html

Успех!


Та във въпросният петъчен ден взимайки детето си от градината то се чувстваше некомфортно и се оплакваше от болки в ушите. Сам предполагам се досещаш, че в 17,00 нямаше как да намеря място в клиника, а накои са вече затворени. И да искам не мога да обикалям, щото в петък трафика започва от обяд още. Отидохме в Childrens Hospital, но там само нас ни нямаше. :dunno: До 22,00 не можахме да минем, а след това остава само един лекар отговарящ за болницата и юржанса. Така се прибрахме без да видим лекар. Когато децата или ние ходиме на лекар винаги се обаждаме педварително за RDV. Личен лекар ми е д-р Хабиб завършил в Бг.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ЕС - ЗА или ПРОТИВ

Мнение от BMW_POWER » 21 Авг 2016, 23:23

С нещо от написаното до тук не опровергаваш нищо от написаното от мен относно здравната система в Квебек. Как тогава реши, че лъжа и заблуждавам колегите??? Ако не вярваш, просто върни и прочети отново отговорите ми. И без това го вършиш заради спорта.

В уржанса и по-точно в триажа ти дават оценка според това, колко си спешен. Цифрите са от едно до пет. Най-образно:

1. Това са огнестрелни рани в областта на главата и сърцето. Приемат те на секундата.
2. Огнестрелни рани в други части на тялото, инсулт, инфаркт.
3. Счупвания, високи температури
4. Нормални оплаквания тип гореописаното (неразположение и болки, но без температура)
5. Оплаквания тип "Бе дойдох доктора да ми измери кръвното.

За да ви дойде ред в спешното, трябва да няма нито един пациент от по-горна група и да са минали всички други дошли преди вас от вашата група. Рекорд за момента е една позната българка, чакала 18 часа.

Аз спирам със спама и оттук нататък по темата, за да не занимавам останалите с кебешки битовизми.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ЕС - ЗА или ПРОТИВ

Мнение от BMW_POWER » 22 Авг 2016, 0:57

Придошлите в Германия бежанци не искат да работят. Техният мотив е, че са „на гости на Ангела Меркел“, казват от The Express. Позовават се на коментари от германски чиновници на местно ниво.
Берн Полерс, който е кмет на Валденбург, обяви, че на месец се харчат почти 700 евро на човек за издръжка. По закон нямат право да работят като всички останали, но могат да извършват доброволен труд.

Имаше законопроект, в който бежанците да правят общественополезен труд, срещу някакво символично заплащане. При всяко едно такова предложение обаче те се сърдят и отказват, защото са на гости, а гостите не можеш да ги караш да ти работят. А работата е единственото, което може да направи интеграцията възможна.

Местната администрация в град Цвикау предлага работа на минимално заплащане, малко над 20 евро за 20 работни часа. Бежанците напускат, защото трябвало да им се плаща като на другите.


Тази паплач ще бъде натресена и на вас

http://spodeli.eu/bezhantsite-v-germani ... -9679.html

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: ЕС - ЗА или ПРОТИВ

Мнение от Mini » 22 Авг 2016, 3:01

BMW_POWER написа:С нещо от написаното до тук не опровергаваш нищо от написаното от мен относно здравната система в Квебек. Как тогава реши, че лъжа и заблуждавам колегите??? Ако не вярваш, просто върни и прочети отново отговорите ми. И без това го вършиш заради спорта.

В уржанса и по-точно в триажа ти дават оценка според това, колко си спешен. Цифрите са от едно до пет. Най-образно:

1. Това са огнестрелни рани в областта на главата и сърцето. Приемат те на секундата.
2. Огнестрелни рани в други части на тялото, инсулт, инфаркт.
3. Счупвания, високи температури
4. Нормални оплаквания тип гореописаното (неразположение и болки, но без температура)
5. Оплаквания тип "Бе дойдох доктора да ми измери кръвното.

За да ви дойде ред в спешното, трябва да няма нито един пациент от по-горна група и да са минали всички други дошли преди вас от вашата група. Рекорд за момента е една позната българка, чакала 18 часа.

Аз спирам със спама и оттук нататък по темата, за да не занимавам останалите с кебешки битовизми.


Аз поддържам тезата си, че преглед по начина описан от теб тук е скандален, неетичен и невъзможен. За останалото не споря.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ЕС - ЗА или ПРОТИВ

Мнение от Jordana » 26 Авг 2016, 17:19

...."Когато над Европа има 28 звезди и държавата пред вратата й влезе, ще падне като Йерихон", гласи цитат от Нострадамус, чието значение до скоро никой не е разбирал. Днес, като се има предвид скорошното приемане на Хърватия в ЕС като 28-а членка на Съюза, цитатът придобива друго измерение. И ако въпросната 28-а звезда наистина се отнася към хърватите и ЕС, то единственото, на което може да се надяваме, е Нострадамус да греши...
Хърватия е вече член на съюза , и тази комична и пародийна организация вече се руши от вътре наподобявайки вавилонска кула и човешкото стълпотворение на народите описано в библията .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ЕС - ЗА или ПРОТИВ

Мнение от BMW_POWER » 29 Авг 2016, 3:29

Изображение

Миналият петък, следобед - Пешеходната зона в центъра на Мюнхен...
Да виждате германци???!!!
Ама, как ще виждате - те работят!.......
И това НЕ е ВИЦ!

Тази измет нахлува в Европа да ни зароби и ние вече сме им роби, защото работим, за да могат те да се шляят по цял ден, да се забавляват и да се надсмиват на глупостта ни!
С нашите пари.......

Не е нужно да идвате чак до Мюнхен!
Разходете се в София по Центъра, или във всеки по-голям европейски град.....
Картинката е все същата!
Самодоволни, нагли, агресивни, презиращи ни, мразещи ни...

Ами трайте си още......

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: ЕС - ЗА или ПРОТИВ

Мнение от maxpower » 29 Авг 2016, 16:42

Колега ти като не си траеш, айде кажи ни с какво помогна за намаляването им в Канада? Нещо някакви конфликти имате ли близко до границата си? Последно като проверих нямахте. Айде да не започвам и с това какъв минисър прецедател си избрахте. В последно време забелязвам, че хора, които не живеят в България от години искат да ни кажат какво не ни е наред. Ами извинявам се господа, но аз живея тук и много добре виждам и разбирам проблемите ни на своя гръб без да е необходимо да ми го казвате. Като сте такива патриоти вдигнете си задниците и елате да ни помогнете да преборим статуквото вместо само да търкате клавиатурата.
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ЕС - ЗА или ПРОТИВ

Мнение от BMW_POWER » 29 Авг 2016, 17:31

maxpower написа:Колега ти като не си траеш, айде кажи ни с какво помогна за намаляването им в Канада? Нещо някакви конфликти имате ли близко до границата си? Последно като проверих нямахте. Айде да не започвам и с това какъв минисър прецедател си избрахте. В последно време забелязвам, че хора, които не живеят в България от години искат да ни кажат какво не ни е наред. Ами извинявам се господа, но аз живея тук и много добре виждам и разбирам проблемите ни на своя гръб без да е необходимо да ми го казвате. Като сте такива патриоти вдигнете си задниците и елате да ни помогнете да преборим статуквото вместо само да търкате клавиатурата.


Много дълга тема :dunno: Канадците са ОФЦЕ с главни букви. Тук емиграцията е бизнес, който върти икономиката. Всеки един, като мен, е донесъл поне петцифрена сума в икономиката (семейството ми). Документи, визи, задължителни пари и т.н. Сега онзи малоумник, дето го избраха иска да докара общо 400 000 човека тази година. Рекорд в историята. Реално нямат толкова работни места, но това е друга история. Албърта като икономика умря. За втори път в историята минаха пред Кебек (за тях да не говоря) като брой на безработни. Кебек приемат само франкофони от Северна Африка. В Монреал има места, дето и през деня си е страшно да се разхождаш. Кебекарите са много тъпо племе, но това е тема за друг разговор. Може да ти пиша на ЛС, ако имаш интерес.

бг ме изгони и се подигра достатъчно с мен, за да си "вдигна задника" и да идвам да помагам да се борите. Арабизацията на Канада е с няколко крачки пред тази в бг и просто знам какво ще ви се случи. Да сме живи и здрави, след 5-10 години ще видим как стоят нещата. Преди 10 години в София черни и араби нямаше. Сега е страшно и продължават да прииждат...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ЕС - ЗА или ПРОТИВ

Мнение от BMW_POWER » 04 Сеп 2016, 15:24

Бащата на валутния борд проф.Ханке: Искат да приемете еврото за да отмъкнат валутните ви резерви


Известният у нас и по света финансист проф. Стив Ханке, предупреди, че започва битка за 20-те млрд. евро от валутния борд. От Брюксел вече имало сондажи да ги предадем срещу новите евробанкноти, когато влезем в еврозоната.
Според някои финансисти причината е, че на ЕК и Европейската централна банка спешно им трябват пари Както и повече страни членки, които да поемат дълговото бреме на държави като Гърция и на закъсалите европейски банки. Отделно тепърва трябва да се сформира общ фонд за мигрантите, за укрепване на границите и др. Ако приемем еврото само по линия на Европейския спасителен механизъм, вноската ни ще расте всяка година, докато стигне кошмарните 12% от БВП, което към момента е над 10 млрд. лв. При бюджет от около 30-ина милиарда всеки може да си направи сметката колко години ще издържим, преди да фалираме.

„Това е абсолютно безпринципно. Предполагам, че се прави, за да давате още повече пари на ЕС. Смятам, че това ще е голяма грешка за България.“, казва проф. Стив Ханке пред „168 часа“.


Според финансисти вече има тайни сондажи с приемането на еврото да предадем на Европейската централна банка и голяма част от 20-те млрд. евро, които стоят в БНБ като покритие на стойността на лева. Когато приемем европейската валута, емисията на БНБ се заменя с емисия на Европейската централна банка. Но покритието си остава отделно от паричната маса. „Резервите са собственост на България. Ако Европейската централна банка ги „вземе“, това ще бъде един прозрачен грабеж. Не мисля, че би могло да се случи“, допълва проф. Ханке.

„Ще има силен натиск и приказки да дадем тези пари на Европейската централна банка, ще има всякакви лобисти, но тези средства са си наши – категоричен е и финансистът Емил Хърсев. – Тези пари не са на Европейската централна банка. Мога точно да кажа какъв е произходът им – заем от Международния валутен фонд, резервът на БНБ и средствата по сметките на централната банка към онзи момент.“ „Никой не може да ни ги вземе“, убеден е Хърсев.


Май далаверката с "нали ни дават" може да завърши с "тотална щета" :roll:
Аз лично няма да се учудя, ако сиренцето вече свършва и пружината скоро ще бъде освободена :dunno: Тогава ще има теми "Как да оцелеем с 40 евро?" и "Сега повярвах на дъртите, как са живяли с 30$ на месец 97-ма".
Не искам да съм лош пророк, но :banghead:

http://bgjournal.info/bashtata-na-valut ... i-rezervi/

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook