По-добре ли бяхме през соца?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

По-добре ли бяхме през соца?

Да
137
41%
Не
144
43%
Не мога да преценя
51
15%
 
Общо гласове : 332
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от klintan66 » 20 Юли 2018, 22:49

alekangg написа:
klintan66 написа:

Щото ако не лъжеха и манипулираха , Бойко на избори щеше да има над 80 процента.
Тази тема е облъчила също не малко ...но карай ,кво толко?


Това ще е бисера на годината май. :bowdown:
Аз си мислех, че ще има 99,90, както бай Тошко преди години, ама на..


Да , честно спечелени!
Те затова си го обичат! За всичко взимаше решения. Не се налагаше да мислиш. Ядеш, е..еш и с..еш.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 21 Юли 2018, 6:52

driver69 написа:
BMW_POWER написа:Що се отнася до преводачите, имате ли идея колко взима един такъв в Брюксел? 25% от заплатата му в София се счита за много добро заплащане.


Интересно ще е да сравним цифрите, да. Аз лично имам наблюдения, но не мога да съм сигурен, би ми било интересно да видя инфо от първа ръка.

Понеже конкретизира, колега, не съм наясно какви качества се изискват в Туризма като цяло, особено имайки предвид широкия спектър от възможни професии в насока Туризъм, но с тия езици и отделно умения, не би ли могъл да е управител/отговорник на ресторант, в по-луксозните заведения, държащи на качеството? С една достойна заплата за труда си?
От друга страна, може и да е стюард в автобус, за там също искат поне 2 чужди езика. Очевидно по-лесно е да си второто....

А за добрия машинен инженер, качествния лекар или квалифицирания шофьор ако щете - защо не им се налага да се преквалифицират?

За много хубав израз се сетих, като видях Стийн какво е написал - нещо не виждам заводи за психология много...


Ако не са ме пуснали по пързалката (защото фиш не съм видял), между 4200 и 4500 евро месечно. Купиха си жилище в Лихтенщайн и това ми говори много.

Един от проблемите на бг-то е липсата на професионалисти и липсата на каквито и да е изисквания към работещите. Слага мистрията на кръста и вече е "майстор". Отваря вратата на гаража, лепи отгоре надпис СЕРВИЗ и започва да ремонтира. В една транспортна фирма преди години управителят е бил преди това келнер. Средно гимназиално образование. Изритаха го по-късно, но това е дълга история. Какво да очакваш? Дипломите не били важни... Затова и преебаха цялата система. Умни хора не се търсят. Има нужда от простаци, дето да си купуват поредния АЙ-фон и да консумират. Те и такива лесно се управляват. На всеки един, който не е завършил университет и е просперирал се падат по пет милиона нищо не ставащи тъпаци. И всеки един от тях ще ви даде този един за пример.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Jordana » 21 Юли 2018, 7:57

steeN написа:Пак се зачекнахте с Бургас. :mhihi: Така се говори, че е бил неграмотен... може и да се има предвид, факта че никога не е ходил на училище... да не говорим за по-високо образование.
Но даренията му са съвсем реални и до ден днешен има един куп сгради в Бургас, които са построени с негови дарения.

А бе направо образа на капиталиста, експлоататор :mhihi:

Вие господа си го зачекнахте този бургазлия . Човека е бил просто чешит , но не неграмотен както пише неграмотния журналист в статията . Бил е необразован но в пъти по -грамотен от много други за да може да си върши добре работата . От друга страна типичния чичо Скруч , живял в пристроена стаичка до складовете , подносвал си старите дрехи , никога не се женил и няма наследници . Държал под контрол счетоводството на всичките си дюкяни да не го окрадът и следил всеки работник какво получава . Накрая дарил златото и имотите на общината - образа на капиталиста експлоатататор е защото 26 милиона лева наследство не ги е намерил на пътя а ги е прибрал от джобовете на съгражданите си . В крайна сметка е типичния пример как човек и 26 милиона лева да има пак си отива от тоя свят в едни скъсани цървули и сам , щото златото не прави хората щастливи . Живота му е за съжаление а не за пример , но тъй като Вас господа ви интересуват само купищата пари - само това и виждате в историята на този човек .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 21 Юли 2018, 11:01

Оф пак ли морал ще раздаваш с четене на Гугъл

Тъпизмите за личния му живот не мога коменитрам... Но това, което знам мога... Една много съществена поправка... не е дарявал на общината... национализирани са като идва комунизма. Завещанието му го имаше извадено на изложба в Бургас скоро... дарил е на църкви, болници, благотворителни дружества...

Вземи си някакви успокоителни, че не знам дали психиката ти ше издържи на споменаването за частни благотворителни дружества и болници от преди комунизма

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от немо » 21 Юли 2018, 11:16

Живота му е за съжаление а не за пример

Ами дай да катурнем статуите на Евлоги и Христо Георгиеви....изедници...прибрали едни пари от джобовете на бедните,после се правили на меценати :kuku:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Jordana » 21 Юли 2018, 16:31

steeN написа:Оф пак ли морал ще раздаваш с четене на Гугъл

Тъпизмите за личния му живот не мога коменитрам... Но това, което знам мога... Една много съществена поправка... не е дарявал на общината... национализирани са като идва комунизма. Завещанието му го имаше извадено на изложба в Бургас скоро... дарил е на църкви, болници, благотворителни дружества...

Вземи си някакви успокоителни, че не знам дали психиката ти ше издържи на споменаването за частни благотворителни дружества и болници от преди комунизма

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Не си подготвен по темата :mhihi:

....собственик е на земите в бургаските комплекси „Братя Миладинови“, част от „Лазур“ и „Зорница“, Приморския парк. Малко преди кончината си обаче, той ги преотстъпва безвъзмездно на общината и признателните й граждани.....
..... Той не успява да създаде семейство и до последно ходи с грубите си селски дрехи, яде наравно с работниците си и повече от 40 години живее в складова стаичка, широка 1,5 и дълга 2 метра. Тя се намира под стълбите между първия и втория етаж на сграда, която е негова собственост........
.............„При внимателно четене на не много текстове, които са останали, стигаме до извода, че той е бил... да го кажем направо - голям скъперник. До такава степен, че е бил злъчно иронизиран от самия Антон Страшимиров. Същият Антон Страшимиров, който, когато Коджакафалията почива и дарява цялото си имущество на града, изведнъж обръща тона и казва: „Милият стар скъперник, той дари всичко на бедното работничество в Бургас”. Коджакафалията е носил стар калпак, ямурлук, който е бил наследство от баща му, и светиня за него. Той не се е оженил и не е имал семейство, напуска този свят на 83 години. Бил е дълбоко религиозен”, .........
Както казах чичо Скруч преди смърта си , в следствие страх от бога или друга причина завещава имането си на обществото за да не бъде разграбено ....
Версията че е отровен заради парите както д-р Петър Берон също голям дарител няма да я коментирам че е напълно лишена от факти но по онова време също е актуална .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 21 Юли 2018, 17:57

Аз бях на изложбата където беше завещанието му. Няма какво да се подготвям. Гимназията ми беше точно до сиропиталището му в Бургас, което сега направиха на някакво училище. И за това знам за този човек.

Хич не ме интересува какво си извадил от някъде...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Jordana » 21 Юли 2018, 19:19

Каква е според теб разликата между чичо Скруч който развърта успешен бизнес като реализира добра печалба след което със спечелените пари на практика взети от хората във вид на прибавена стойност на стоките .....строи читалище и приют а когато държавата прави същото с взетите пари от хората това вече е укоримо и мерзко ? :shock: Аххххааа ...чичо Скруч е добрия капиталист , а държавата е лошата държава - ясно ясно разбрахме се . :yes:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от host » 21 Юли 2018, 19:24

Насилственото вземане е разликата ;)

Можеш сам да избираш какво и на кого да даваш, доколкото има реално предлагане.

Ама си е друго да те пребиват докато не си прехвърлиш собствеността.

Или е едно и също.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Jordana » 21 Юли 2018, 20:22

Какво насилствено вземане , нещо се размечтахте . Влизаш в дюкяна на чичо Скруч , плащаш и той си прибира печалбата - на края на годинита брои жълтиците и вика : двеста гроша печалба , 50 на читалището 50 на приютя 100 на мене си ...
И с държавата така - брои на края на годината и за болницата толкоз и за детската градина толкоз и за училището на стинката толкоз ...само дето всичко е записано и преброено кое колко и как - викат му бюджет . Обаче човешкия ум царува и ум патки пасе та трудно вдява че обществените средства са същото нещо . Но понеже малкото което всеки внася в общото се не вижда , а това което чичо Скруч внася се вижда от всички щото те покрай другото и се дивят и завиждат на богатството му то чича ти Скруч е героя на деня . Я па сакам чичо Скруч да напрай читалище и приют у наше село , не само у горно нанадолнище да прай тез неща.... :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 21 Юли 2018, 20:52

Братленца,

Днес имаше БМВ къп.
Аз не съм Янчо Таков, а обикновен бастун.
Покарах колкото ми позволяват финанси и умения.

Джъст сейн ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от немо » 21 Юли 2018, 21:37

Jordana написа:Какво насилствено вземане , нещо се размечтахте . Влизаш в дюкяна на чичо Скруч , плащаш и той си прибира печалбата - на края на годинита брои жълтиците и вика : двеста гроша печалба , 50 на читалището 50 на приютя 100 на мене си ...
И с държавата така - брои на края на годината и за болницата толкоз и за детската градина толкоз и за училището на стинката толкоз ...само дето всичко е записано и преброено кое колко и как - викат му бюджет . Обаче човешкия ум царува и ум патки пасе та трудно вдява че обществените средства са същото нещо . Но понеже малкото което всеки внася в общото се не вижда , а това което чичо Скруч внася се вижда от всички щото те покрай другото и се дивят и завиждат на богатството му то чича ти Скруч е героя на деня . Я па сакам чичо Скруч да напрай читалище и приют у наше село , не само у горно нанадолнище да прай тез неща.... :mhihi:


Сега....има една разлика...чичо ти Скрудж след като е изкарал някой лев (няма значение как,важното е да е по законен начин),и след като си е платил всички полагаеми данъци има 100 гроша негови!!
Той може да реши с НЕГОВИТЕ 100 гроша да си купи Е30-ска...ако иска,и да ходи да харчи бензин и гуми на БМВ Къп.
Само че чичо ти Скрудж решава,че от НЕГОВИТЕ 100 гроша ще дари,повтарям:ДАРИ!! 50 гроша на еди коя си кауза/нуждаещи се,а няма да ги изхарчи за собствен кеф за Е30-ска да ходи на БМВ Къп.
Т.нар. обществени средства,формиращи държавен,общински и т.н. бюджет са законните отчисления,дължими от всеки гражданин/юридическо лице.Ако някой си е платил всички изискуеми от закона задължения и впоследствие е решил безкористно да дари част от личната си печалба за общественото благо,то подобен жест може само да се адмирира,не да ми вадиш от 9 кладенеца вода за глупости....
По напред те репликирах,не ми отговори:на Евлоги и Христо Георгиеви (изедници,оскубали пролетариата) да им бутаме ли статуите?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 21 Юли 2018, 22:28

Де'а хем ми е кеф, че не съм в ролята на ч. Скрудж хем остава една нотка на упрек в хедонизъм (няма да оспорвам :mhihi: )

Най-ме е яд, че Вида вече не правят гуми.
Ако правеха семисликове с кеф щях да избера българското :ok:
А не като сега да купувам от дръпнатите братя :mhihi:

пп. Да упрекваш че някой заможен е дарил на обществото е доста ниска топка ... Съвсем по соц промивката. Ако не е некъф гепач се ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Jordana » 21 Юли 2018, 22:32

Под текста изобщо на тая сага с дарителите беше че капитализма при царизма голема работа , чак дарители имало . Дори прости и неграмотни изкарвали милиони капиталистите . Не ставаше въпрос добро лошо , правилно не правилно и т.н .
Ако прочетеш малко за тия дето питаш ще видиш че 26 години текат борбите и съдебните дела за попечителството върху парите им . В крайна сметка ако не са били двете национални катастрофи през тоя период нищо нямаше да се направи защото фонда е разделен на 4 части между мераклиите да усвоят лева . По тия земи от край време дарителството се счита за : ...имал бол , дал ..
Каква е връзката на тия истории със соца :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от host » 21 Юли 2018, 22:38

Е нали ся ни управлява цвета на СОЦ-а... Израсли и формирали се като хора в хубавата система.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook