По-добре ли бяхме през соца?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

По-добре ли бяхме през соца?

Да
137
41%
Не
144
43%
Не мога да преценя
51
15%
 
Общо гласове : 332
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Jordana » 18 Окт 2017, 19:54

Туй са полупроводници броо... още не са дорасли за цели проводници :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 19 Окт 2017, 0:10

steeN написа:... най-евтина водата....


steeN написа:... най-евтин ток....


Абе Колеги, как можете да се оплаквате при тези сравнение? Заплата 200 евро, пенсия 100 евро, ама имате най-ниските цени на ток и вода.

Сега си обяснявам опашките пред бг-консулствата за визи и навалицата за самолетни билети.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 19 Окт 2017, 13:09

Нужно ли е да обяснвам концепцията "при всички други неща непроменени", което е напълно стандартен начин за сравнителен анализ. Сравнявам цената на водата спрямо останалите водоснабдителни дружества в страната... не с тези на луната или Марс.

Много бързо забравихте за държавните дружества, които си траеха за урана във водата... но за вас те са по-добри :mhihi:

п.с.
Пред Бг консулствата няма опашки за визи, защото всички развити страни пътуват без виза до България.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от немо » 19 Окт 2017, 20:53

steeN написа:п.с.
Пред Бг консулствата няма опашки за визи, защото всички развити страни пътуват без виза до България.

Предполагам,че не разбра БМВ повера,или той не се изрази ясно:
Може би става въпрос за опашки пред консулствата на определени държави в БГ.
И един въпрос към теб:имаш ли някакво обяснение защо всички емигранти,които са се завърнали за малко (ваканция,гостуване на родители и т.н.) се впечатляват,че тук храната е скъпа?
Визирам хора,устроили се в USA,GB,D,S,I,F,IRL,B,Nl,A,GR....
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 19 Окт 2017, 21:02

А бе разбрах, ама ми писна да върти темите и накрая все едно и също.

Не е скъпа според мен храната в България. С уговорката, че ако ядат боклуци в чужбина, може и да им се стори скъпо в България.
$2 за lbs(450 грама) за хубави домати в САЩ примерно. Ако искаш ще сравняваме цени. Истинско телешко месо е $40-50 за lbs...
Може и с Англия да сравняваме... ама там храната е мега зле, така че ми се струва че е безсмислено.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 20 Окт 2017, 2:14

steeN написа:А бе разбрах, ама ми писна да върти темите и накрая все едно и също.

Не е скъпа според мен храната в България. С уговорката, че ако ядат боклуци в чужбина, може и да им се стори скъпо в България.
$2 за lbs(450 грама) за хубави домати в САЩ примерно. Ако искаш ще сравняваме цени. Истинско телешко месо е $40-50 за lbs...
Може и с Англия да сравняваме... ама там храната е мега зле, така че ми се струва че е безсмислено.


Верно евсе едно и също. Ти говориш за цени, ние за покупателна способност :banghead: :banghead: :banghead:

Какво е това телешко, $110 за килограм :shock: :shock: :shock: Ти май живееш в собсвен свят :OT:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от alekangg » 20 Окт 2017, 6:58

Вероятно е от Кобе! Хубаво телешко е 25-35-40 евро за кг в Европа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от driver69 » 20 Окт 2017, 11:15

Аз от тъй наречения соц нямам впечатления, ако позволите ще се вкюча с коментар относно цените на храните в европа и България - при всичко друго непроменено, нали така :)

Как дадена марка масло тук струва по-малко, отколкото същата опаковка в България? Говорим за такова от ЕС.

Втори въпрос, френските картофи тук по-некачествени ли са от в България, че на места са по-евтини?

Трети въпрос - колегата дето спомена за водата, не е ли някак логично при вече изградена инфраструктура и дадености(София наистина е облагодетелствана откъм питейна вода) да е някак нелогично да се изтъква като постижение едва ли не това, че са запазили вече изграденото?

Между другото, нямам впечатления от "соц"-а, не искам и да имам, но не е нормално да кажеш на бабата с 200лв. пенсия "не ти е скъпо" като си брои стотинките за евтин парацетамол, докато немския пенсионер със 700 евро (нямам идея от пенсии, импровизирам) купува за 0.35Е същото лекарство. Не е нормално хора да се лишават от част от Коледната трапеза и да "не им е скъпо", защото имало някъде свинско по 200Е/кг. На практика за жалост за една немалка част от хората, които помнят предишния строй, липсата на точно такива проблеми с елементарните им нужди го прави по-добър, поне според мен.

П.П.: По темата с цените - козметични продукти, дреболии за дома, не са само храни, които могат да се намерят на редовни цени по-евтино в западна европа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от hell's angel » 20 Окт 2017, 11:21

К'ви са тия теоретични, празни приказки, я виж реалните факти и аргументи, и после се обаждай неподготвен !!! :dummy:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от streetz » 20 Окт 2017, 12:00

driver69 написа:Трети въпрос - колегата дето спомена за водата, не е ли някак логично при вече изградена инфраструктура и дадености(София наистина е облагодетелствана откъм питейна вода) да е някак нелогично да се изтъква като постижение едва ли не това, че са запазили вече изграденото?

То пък една запазване на изграденото ... последните 4-5 години софийска вода от чешмата не пия, хем прагът ми на гнусливост е бая висок :D Но пък за сметка на това вдигнаха цената на водата с 20% през последната година ...
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Jordana » 20 Окт 2017, 19:45

То това е мантрата сега .....идва капиталиста и държавните дружества от соца почват да цъфтят и връзват при новия собственик капиталист :mhihi: Очаквам Стийна да пусне инфо за всички печеливши държавни дружества подложени на разграбване и фалирани от капиталистите ама едва ли . Така и ще продължат да ни пробутват за стръв на куката ВиК и ЕРП евентуално топлофикация но не СФ естествено :mhihi: Но шараните вече ги няма във водоема ми се струва . Ток вода , сметосъбиране и парно ще има на поносими цени , това е аксиома на политическата върхушка към концесионера или там оператора който оперира с тия неща . Просто ако това не се спазва хората ще хвърлят камъни не само по концесионера а и по политиците .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 20 Окт 2017, 21:18

alekangg написа:Вероятно е от Кобе! Хубаво телешко е 25-35-40 евро за кг в Европа


Телешкото е толкова за кг, по-инерция съм го написал за lbs. Иначе да, в Европа е там някъде, последно в Лондон бях видял хубаво телешко за 25 GBP/кг.
Свястно кисело мляко пак там е 1-2 GBP за 500 грама. 90 грама mixed salad нарязана в найлоново пакетче е 1-2 GBP... но иначе е по-скъпо в България определено :kuku:
Българските картофи и масло са по-евтини от френските... защо някакво масло в лъскава опаковка е по-скъпо в България... това не съм коментирал.
Нито съм коментирал нещо за останалите изброени стоки. Оборваш мнение което никога не съм изразявал. Не знам какво толкова се самонадъхвате с този социализъм. Тогава имаше 1 единствено масло... сега недоволствате, че френското масло е по-скъпо в България от колкото във Франция и тва било много гадно :kuku: Което мен изобщо не ме интересува като тема между другото.

По-евтини в чужбина са боклуци като Кока Кола, сникърси, чипосове, кроасани, дъвки, шоколади и т.н. Да. Ама това не е храна за мен.

Темата с пенсиите пак въртим за милионен път. Няма от къде да дойдат пенсии... Луканов и сие фалираха държавата до 97ма... това бяха пенсиите и там заминаха. Благодарете на тях. И никога не съм казвал, че на пенсионерите не им е скъпо, че да ме оборваш. Всичко, което казах, е че от всички места, в които може да живееш в България, ще плащаш най-малко за вода в София!!!

А това с концесията... София е единствения град с вода... другите умират от суша нямат инфраструктура... а бе изобщо софийското водоснабдяване нищо не прави по цял ден и на готово му идват кините... а в другите градове се мъчат, една мъка и за тва е толкова скъпо. Да... цените и статистката са теория, пък вашите разсъждения, кой колко вода имал и какви дадености (абсолютно въздухарски твърдения)... страшната работа. Не съм аз виновен, че представите ви за работата на водоснабдителните дружества не съвпадат с реалността. Някъф друг пък не пиел водата вече... и тва въздухарско твърдение, трябва да значи, че Веолиа са развалили софийската вода, а пък в другите места се е подобрила благодарение на добросъвестното стопанисване... като например в Добрич, където имаше 80% ли колко загуби по едно време.

И пак ще ми носите вода от 9 дерета в 10то... сигурно и за космическата програма на СССР ще трябва да си говорим, само защото няма какво да кажете по темата със Софийското водоснабдяване. Защо не вземете да похвалите нещо Софийската топлофикация :mhihi: И само сега да вземе да ми обяснява колко било хубаво парното през соца... сигурно 99% загуби с безплтно гориво от руснаците. Веритикалните щрангове разпробити през бетонните плочи с дупките оставени, нулева изолация... адската мания чуек.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 21 Окт 2017, 2:33

steeN написа:[q
Българските картофи и масло са по-евтини от френските... защо някакво масло в лъскава опаковка е по-скъпо в България...



Kaто говорим за масло

https://www.vesti.bg/bulgaria/prodavat- ... ni-6075195

и пак един виц

Събужда се някакъв пенсионер една сутрин и какво да види - в къщата му светло, топло, парното работи, има топла вода... И изкрещява с ужас:
- Жено! Комунистите са се върнали на власт!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от barabqga » 21 Окт 2017, 7:01

BMW_POWER написа:
steeN написа:[q
Българските картофи и масло са по-евтини от френските... защо някакво масло в лъскава опаковка е по-скъпо в България...



Kaто говорим за масло

https://www.vesti.bg/bulgaria/prodavat- ... ni-6075195

и пак един виц

Събужда се някакъв пенсионер една сутрин и какво да види - в къщата му светло, топло, парното работи, има топла вода... И изкрещява с ужас:
- Жено! Комунистите са се върнали на власт!


с ужас изкрещява ... само ти би се зарадвал :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 21 Окт 2017, 11:38

BMW_POWER написа:...


Като говорим за масло, такива изследвания се правят от сума ти време. Който се интересува знае.
Страшна новина ми даде :mhihi: Ето още от 2015г.

aktivnipotrebiteli.bg/тест/144/ТЕСТ-краве-масло-%282015%29

На същите има и тест на водите в България, за който бях споменал по-рано. Няма да ти го намирам, защото няма да ти паднат ръчичките да си го намериш сам.

Да си поговорим за Канада малко :mhihi: Всичките новини от последните няколко дни... дали тия западняци дали... уникални храни имат.

http://www.foodsafetynews.com/2017/10/m ... in-canada/

Canadian health officials are urging consumers to check their homes for certain frozen “Janes Pub Style” breaded chicken because DNA tests have matched Salmonella in the products to victims of a nationwide outbreak, which already may have killed one person.


http://www.foodsafetynews.com/2017/10/c ... m-concern/

Mann Packing of Salinas, CA, is voluntarily recalling freshcut vegetable products because they may be contaminated with Listeria monocytogenes.


http://www.foodsafetynews.com/2017/10/l ... le-recall/

The Canadian Food Inspection Agency says a variety of fish products from two grocery stores in the Toronto area are being recalled due to a risk of botulism.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook