По-добре ли бяхме през соца?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

По-добре ли бяхме през соца?

Да
137
41%
Не
144
43%
Не мога да преценя
51
15%
 
Общо гласове : 332
големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 19 Дек 2017, 5:10

drago_pavlov написа:
BMW_POWER написа:Покажи ми къде прочете, че съм се писал социалист?

Ти не си социалист. Ти си един мрънкалник, който го тресе кризата на средната възраст и всичко и всеки му е крив... 99.99% от мненията ти са оплакване от нещо...
Колкто и да ревеш няма да се върне онова време и пищова няма да става вече така, както е ставал тогава :winky:


Колега Драго Павлов,
най-тържествено ти обещавам черпене "до козирката", намеря ли повод да се върна в бг-то. Заради теб търсих какво ще рече "криза на средната възраст" и се оказа, че тя започвала в интервала 30-45г. Аз съм го подминал, така че благодаря за това, че ме подмлади сериозно. :bchug: Оценявам го!
Това, че се "оплаквам от нещо", всъщност си е търсене на правата и за мен е нещо нормално да го правя. От думите ти се сетих за един виц:

Рейгън и Тато спорили, коя система е по-добра. Решили да се разменят и да проверят.

Тато се изтъпанчил и казал, че вдига водата с 20%. Веднага стачки, митинги, протести. Казал, че вдига и тока с 10%. Натоварили го в есин чувал и го изхвърлили в Океана...
Рейгън излязъл и казал, че вдига водата, тока, парното - тишина. Народа си трае. Вдига бензина, данъците, увеличава работното време и намалява заплатите - народа пак трае. Прави събота работен ден, спира да плаща заплати, отрязва пенсиите, забранява музиката - народа пак трае. Побеснял излиза на площада и казва:
- Утре всички тук, защото ще ви избеся! Въпроси?
От предните редове плах гласец се обажда
- Другарю Рейгън, ние ли да си носим въжетата или Партията ще ги осигури?

"Пищова" - хаха, успя да ме развеселиш :bowdown: :bowdown: :bowdown: , дори не можеш да обидиш като мъж.


K_Ilkov написа:Благодаря за съдействито! :mhihi:

BMW_POWER написа:Предложението ми за виното е постоянно, Ако не пиеш такова, може и каса бира от избрана от теб марка.

Вино, не пия :yes:
Думите са важни, но действията са по-важни.
С изказванията си определено си социалист, комунист, утопист както иискаш му викай ...
Как и дали си се квалифицирал някак изобщо не ми е важно ;)


Колега Илков, днес социалистите живеете най-добре. Кой си купил ТЕЦ, кой нещо друго. Като се замисля, то от 89-та насам все социалисти управляват. Сегашния кара трети мандат и ако успеят да го бутнат януари, ще подкара и четвърти такъв. Как няма да сте добре? "Тате" се събудил милионер и сега плюят по "онова време". Много ми е интересно от тези, дето сега са добре, какъв процент са наследници на комунистически издънки :roll: Поне 80-90 със сигурност :smoke:
Крадецът вика "Дръжте крадеца!" :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 19 Дек 2017, 8:37

Толкова ти е сбъркан поста, че даже няма и да се опитвам да го разбера :mhihi:

Но за едно съм съгласен, и го казах хиляди пъти, сегашните "капиталисти" са бивши комунисти свикнали само да лапат ...
Ти си прави сметка какво е възпитал и създал оня прекрасен строй :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Jordana » 19 Дек 2017, 8:46

K_Ilkov написа:Толкова ти е сбъркан поста, че даже няма и да се опитвам да го разбера :mhihi:

Но за едно съм съгласен, и го казах хиляди пъти, сегашните "капиталисти" са бивши комунисти свикнали само да лапат ...
Ти си прави сметка какво е възпитал и създал оня прекрасен строй :yes:

С разликата че сега това е законно и приемливо и никой не те пита какъв си а колко пари имаш . В крайна сметка каква е разликата от соца ? Едни банани и сьомга ...
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 19 Дек 2017, 8:55

За теб може и това да е разликата.

За мен в свободата да се бориш и постигаш повече от това, което ти се "дава". Ако искаш ...

Ако не искаш естествено е много по-лесно, да си спомняш как всичко ти е било осигурено,
и не е трябвало да се напъваш в несигурна и нестабилна среда.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 20 Дек 2017, 3:59

K_Ilkov написа:Толкова ти е сбъркан поста, че даже няма и да се опитвам да го разбера :mhihi:

Но за едно съм съгласен, и го казах хиляди пъти, сегашните "капиталисти" са бивши комунисти свикнали само да лапат ...
Ти си прави сметка какво е възпитал и създал оня прекрасен строй :yes:


Колега Илков, мислех да те попитам, защо се обаждаш, след като не разбираш??? Но после видях как сам си отговаряш на въпроса. Всички вие, които сега живеете "по-добре" сте цитирам:

K_Ilkov написа:Но за едно съм съгласен, и го казах хиляди пъти, сегашните "капиталисти" са бивши комунисти свикнали само да лапат ...
Ти си прави сметка какво е възпитал и създал оня прекрасен строй :yes:


Благодаря ти, че сам си даде диагнозата :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Ще имаш ли нещо против да си го сложа като подпис?

Оказа се, че бг е на още едно първо място. Не само в производството на слънчоглед, люпенето на семки и плюенето по съдията:

България е на 43-то място от 44 възможни според международния тест за грамотност на 15-годишните PISA. Страната ни е първа по неграмотност в Европейския съюз, сочи анализ на Европейската комисия.

В световен мащаб заемаме 53-то място – много преди нас са Киргизстан, Тринидад и Тобаго, Туркменистан, Тонга. Интелигентността на нацията рязко намалява. По IQ вече сме след Монголия и Казахстан според класация на Центъра за демографска политика. Едва на 47-мо място сме по интелигентност в списък от 113 държави.

Разпознахте ли се? Някакви идеЙ на какво се дължи това? Неграмотни сме си. Наистина. Все повече. И все по-малко ни прави впечЕтление.

Така че – не са ни прецакали в докладите, защото сме малки. Няма световен заговор срещу нас. Не са нито илюминатите, нито масоните. Заслужаваме си мястото в класациите.

Да, и ти, който четеш възмутено, цъкаш с език и си казваш: "К‘ва е тая, бе". И ти, който постваш във "Фейсбук" снимки на Вазов върху българското знаме, придружени с текст "ВАЗОВ ТИ СИ НАИ ВЕЛИКИЯ".

"ДеЦки градини", "деДективски агенциЙ", "тЯтър", "аЙрогара", "напримерНО"…

Да продължавам ли? Примерите са безкрайни. Социални мрежи, табели на магазини, кафенета и сладкарници, медии – навсякъде изобилства от правописни грешки.

Пишем неграмотно, говорим неграмотно, май започнахме и да мислим неграмотно.

Да, да, знам, че това не е най-големият проблем на KLETA MAJKA BALGARIQ, но наистина ли не ни пука, че ни става все по-трудно да говорим и пишем нормално на майчин език?

От себеуважение, не от друго.


Ако някой си е познал краснописа, аз не съм променил нищо :nono:

Хвала за челното класиране и високото самочувствие от това :bowdown: :bowdown: :bowdown:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 20 Дек 2017, 8:55

:clap:

:kuku: :kuku: :kuku:

BMW_POWER написа:Ще имаш ли нещо против да си го сложа като подпис?

Да, имам :winky:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 20 Дек 2017, 9:10

K_Ilkov написа:
BMW_POWER написа:Ще имаш ли нещо против да си го сложа като подпис?

Да, имам :winky:


Прав си, ще засегнем чувствата на много хора :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Borymeckata » 20 Дек 2017, 9:11

K_Ilkov написа:За мен в свободата да се бориш и постигаш повече от това, което ти се "дава". Ако искаш ...

Ако не искаш естествено е много по-лесно, да си спомняш как всичко ти е било осигурено,
и не е трябвало да се напъваш в несигурна и нестабилна среда.


Е това е... есенция ли се казваше... :dunno: :dunno:, да - есенцията на спора. Ако си амбициозен и искаш да постигнеш нещо повече - социализмът ти е като гюлле с верига на краката (спъва те, пак можеш да постигнеш нещо, ама с голям зор). Ако обаче цениш повече спокойствието и сигурността и не ти пука особено за свободите - соцът е благоприятна среда за теб. Затова еднозначен отговор на въпроса в темата няма и не може да има. Затова и резултатите са равни...

И не съм съгласен, че първите (амбициозните) са винаги готини и напредничави, а вторите (не-амбицизните) са винаги мързеливи мижитурки. И аз като млад бях тръгнал да превземам света, исках всичко да науча и да мога... А днес се радвам на всеки спокоен и безгрижен ден в живота си, и още бера плодовете на усилията, които съм положил в "амбициозните си" години. Та с две думи - въпрос на приоритети...
Excellent! Steven is my name!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 20 Дек 2017, 9:34

Цялата история наистина се крие в желанието за развитие и свободата :yes:

Може би и резултата на анкетата е съвсем естествен в такъв случай :D

Borymeckata написа:
ildivvy написа:Последните мнения ако ги "прехвърлим" в темата за соца и ще "преобърнем" резултатите с много :mhihi: :mhihi: :mhihi: ...


Защо, мислиш че тогава се работеше повече? Особено в учрежденията - по цял ден разходки по коридорите от стая в стая, лафове и кафета докато стане време да си ходим... Сега се хвалим със "социални придобивки" покрай празниците, а тогава цялата работа си беше почивка, а заплатата - бонус... То затова се казваше и "социализъм" - всичко за благото на Човека!


K_Ilkov написа:Може ли да те цитирам в темата за соца :mhihi:


Borymeckata написа:Кофти аргумент, оборващ твоята теза... Показва, че при соц-а се живееше по-добре - с малко бачкане. :yes: :yes:

Ще рискувам :mhihi:

За мен въпроса е по-глобален - кое е полезно дългосрочно за едно общество и какво възпитава.
Не мога да приема, че описаното от теб за "тогава" може да е градивно и смислено. :dunno:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от streetz » 20 Дек 2017, 10:19

K_Ilkov написа:За мен въпроса е по-глобален - кое е полезно дългосрочно за едно общество и какво възпитава.

Потърси коя е най-добрата образователна система в света. Ето няколко особености:
- 100% безплатно образование
- частните училища са забранени
- не се насърчава конкуренцията между учениците, а точно обратното - работата в екип и взаимопомощта
- копие на модела в ГРД от преди почти 50 години (ужас!) :mhihi:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 20 Дек 2017, 10:26

streetz написа:
K_Ilkov написа:За мен въпроса е по-глобален - кое е полезно дългосрочно за едно общество и какво възпитава.

Потърси коя е най-добрата образователна система в света. Ето няколко особености:
- 100% безплатно образование
- частните училища са забранени
- не се насърчава конкуренцията между учениците, а точно обратното - работата в екип и взаимопомощта
- копие на модела в ГРД от преди почти 50 години (ужас!) :mhihi:


Колегата Илков сам се разконспирира :yes:

Не искам да питам, в какво възпитава сегашното общество и какви ще са резултатите в дългосрочен план :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 20 Дек 2017, 10:36

- "безплатно"... нищо не е безплатно, винаги някой плаща. иначе образованието и в момента е "безплатно" в България...

- забрана на частните училища... това е такава мощна тъпня, че дори няма смисъл да се коментира...

- липсата на конкуренция създава армия от лигльовци, които чакат всичко на готово... дори и по време на соц-а в България такава грешка в образованието не е правена... то си е постижение да си по-голям комуняга от идеолозите на БКП :mhihi:

- ГДР... тия дето направиха стена за да може работната ръка да не им избяга в западна Германия ли :mhihi:

- и последно и най-важно. в момента никой не ти пречи да образоваш детето си по-този начин ако искаш!!! щом така си решил, това си е твое право. това, че аз смятам, че е грешно не ми дава право да ти се бъркам, нито пък имам желание.

Borymeckata написа:Е това е... есенция ли се казваше...


Да, но това "спокойствие" сам казваш, че е резултат от усилията, които си положил по-рано. Т.е. едното е резултат от другото. Не е ли така? В рамките на шегата той дори Маркс казва, че първо капитализма трябва да създаде богатство и чак тогава то може да се разпредели :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 20 Дек 2017, 11:16

BMW_POWER написа:Колегата Илков сам се разконспирира :yes:

Страхотно си проницателен :yes: Пускай пропагандата :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от streetz » 20 Дек 2017, 11:50

steeN написа:- "безплатно"... нищо не е безплатно, винаги някой плаща. иначе образованието и в момента е "безплатно" в България...

- забрана на частните училища... това е такава мощна тъпня, че дори няма смисъл да се коментира...

- липсата на конкуренция създава армия от лигльовци, които чакат всичко на готово... дори и по време на соц-а в България такава грешка в образованието не е правена... то си е постижение да си по-голям комуняга от идеолозите на БКП :mhihi:

- ГДР... тия дето направиха стена за да може работната ръка да не им избяга в западна Германия ли :mhihi:

Нямаш какво да кажеш, нали? Разбираемо е - фактите са си факти, пък ти си мрънкай кое е тъпня и кое е лигня ;)
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Borymeckata » 20 Дек 2017, 12:20

steeN написа: - липсата на конкуренция създава армия от лигльовци, които чакат всичко на готово...

Тук можем да поспорим... Аз пък ще ти кажа обратното - прекалената конкуренция ражда безскруполни, егоистични, арогантни и алчни кариеристи, които гледат само собствения си интерес и ще те прегазят като луда крава телето си, ако случайно се окажеш на пътя им. Това по-добре ли е?

Пълна липса на конкуренция няма как да се получи в социалната среда, съревнованието е заложено в самата психика на човека (особено на мъжете). Няма как да живееш в общество с други хора и да не обръщаш внимание на постиженията им, да не ги сравняваш с твоите. Може би има някакво... здравословно ниво на конкуренция да го наречем, над което резултатите вече не са положителни. В прекалено конкурентна среда хората работят и живеят под стрес, притеснени са дали се представят добре, дали са "на ниво". Смяташ ли, че такава среда би била полезна за деца? Би ли искал твоите деца да живеят под постоянен стрес?

Представи си едно военно подразделение (стрелкова рота да кажем), в което всеки войник се бие самостоятелно с целта да изпъкне над другите? Колко време ще оцелее такава рота в боя? Или група първобитни ловци, в която всеки ловува за себе си, без да се съобразява с останалите - какво ще убият? Искам да кажа, че работата в екип не е някакво модерно хрумване на напушен меринджей, а средство за оцеляване НА РОДА - хората са стигнали до тази идея в процеса на еволюция. Още първобитните са установили, че ако действат заедно, могат да повалят по-едър дивеч и накрая ще има по мръвка от него за всички - за жените в пещерата, за децата и за не-толкова успешните ловци. Иначе - какво? Ще ядат само най-добрите ловци, а всички останали ще пукнат от глад. И родът в крайна сметка ще се затрие, защото някой може да е кофти ловец, но пък да има други полезни умения - да изработва кремъчни върхове за копия, да опушва месо, да лекува рани или да шие цървули - все неща, за които ловците нямат време или умения...

Искам да кажа - нека амбициозните се конкурират помежду си (щом имат желание за това), но не принуждавайте всички да тичат в това състезание.
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook