По-добре ли бяхме през соца?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

По-добре ли бяхме през соца?

Да
137
41%
Не
144
43%
Не мога да преценя
51
15%
 
Общо гласове : 332
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от klintan66 » 17 Яну 2017, 13:40

K_Ilkov написа:Сериозен ли си?

Я виж пак хубаво текста! Как се става от син на шкембеджия най-богат в страната :winky:

По времето на социализма бащата на Илия Павлов Павел Найденов държи закусвалня шкембеджийница в центъра на София[1]. Илия учи в столичното Спортно училище, става републикански шампион по борба за юноши и е привлечен в ЦСКА. Завършва Висшия институт за физическо възпитание и спорт и задочно следва журналистика в Софийския университет. Като студент сключва краткотраен (1982-1988) брак с Антония Чергиланова - дъщеря на генерал Петър Чергиланов, началник на Трето управление в Държавна сигурност. Служи като офицер в армейската спортна школа „Чавдар“ и за малко време работи във вестник „Йени ъшък“ („Нова светлина“), след което бива назначен чиновник в Комитета за култура[2].

Регистрира първата си фирма, антиквариата „Мулти Арт“(1988)


Тва що го изпусна?


Човека е имал потенциал и са го оформили правилните хора В социализма беше така- "кадърните" получаваха възможност. :no: :banghead:
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 17 Яну 2017, 13:51

Аз чакам Боримечката да ми каже що пропусна този "краткотраен брак"
понеже е живял по соца по-спокойно от сега и според мен по-ги разбира ;)
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Borymeckata » 17 Яну 2017, 14:10

Аз ли да кажа? Защо да съм "пропуснал", напротив - прочетох за брака.... Никога не съм казвал, че при соц-а не имало шуробаджанащина, напротив!

Въпросът на темата беше кога сме живели по-добре и всеки преценява за себе си. Аз само попитах как кариерата на въпросния Илия Павлов и неговото убийство са могли да повлияят на качеството на моя живот - дали се е подобрил или влошил? Не съм кометирал неговите бракове, произход, образование, длъжности, далавери и живот като цяло.
Excellent! Steven is my name!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 17 Яну 2017, 14:25

Borymeckata написа:Аз ли да кажа? Защо да съм "пропуснал", напротив - прочетох за брака.... Никога не съм казвал, че при соц-а не имало шуробаджанащина, напротив!

Въпросът на темата беше кога сме живели по-добре и всеки преценява за себе си. Аз само попитах как кариерата на въпросния Илия Павлов и неговото убийство са могли да повлияят на качеството на моя живот - дали се е подобрил или влошил? Не съм кометирал неговите бракове, произход, образование, длъжности, далавери и живот като цяло.

Предлагам ти следното:

Да не питаш, а сам да помислиш когато някой рязко стане милиардер по начина,
по който той стана дали се отразява на качеството на живот на останалите ...

И понеже е имало шуробаджанащина по време на соца то тя отразява ли се на демокрацията?

Щото май ДА, а? Нали Илийката става баровец след 90г. ама е зет на когото трябва преди 90г. ... слОчаЕноС :winky:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Bogat-Beden » 17 Яну 2017, 14:41

Днеска се сетих как вонеше на бензинови пари в мускалите и шкодите,на 50 км пробег можеш червата да си издрайфаш(Freude am Fahren па руский)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Borymeckata » 17 Яну 2017, 14:44

K_Ilkov написа:Предлагам ти следното:

Да не питаш, а сам да помислиш когато някой рязко стане милиардер по начина,
по който той стана дали се отразява на качеството на живот на останалите ...

Аха, искаш да кажеш, че големият "успех" на въпросния И. Павлов е за наша сметка? Има логика, съгласен съм. Парите, с които е разполагал, в края на крайщата са измъкнати от нашите родители и от нас...
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Elesar74 » 17 Яну 2017, 14:49

Въпроса, така зададен в темата, отразява преди всичко личната гледна точка на някого и неговото усещане от живота в това време. Погледнато от страна на цифрите и документите, истината е съвсем друга и често в противоречие с личната преценка и информация.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 17 Яну 2017, 14:52

Borymeckata написа:
K_Ilkov написа:Предлагам ти следното:

Да не питаш, а сам да помислиш когато някой рязко стане милиардер по начина,
по който той стана дали се отразява на качеството на живот на останалите ...

Аха, искаш да кажеш, че големият "успех" на въпросния И. Павлов е за наша сметка? Има логика, съгласен съм. Парите, с които е разполагал, в края на крайщата са измъкнати от нашите родители и от нас...


Ами като цяло искам да кажа, че едни хора от оня хубавия соц са си присвоили държавата някъде около 80-та година :ok:

Е тва искам да кажа!

И искам да кажа, че помийната яма, която е днес България е ПРЯКО следствие на ХУБАВИЯ СОЦ :yes:
На кадрите, които е създал соца и на хората, на които е дадено да управляват държавата и народното имущество преди 89г :winky:

И още искам да кажа на КанадаПовера да не поства некви недоклатени копи/пейст "новини"
щото тука има хора дето не ядат доматито с колците :winky:

Така става ли малко по-ясно?
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Borymeckata » 17 Яну 2017, 15:32

Ама чакай малко, аз никога не съм казвал/писал, че соц-а е "хубав", не съм жалил за него и не съм искал да се връща. Въпросът на темата беше кога сме живели по-добре, а това (добрият живот) зависи от много фактори, не само от доходите. И двата "режима" си имат своите плюсове и минуси, натам оценката е въпрос на личен приоритет - кое е по-важно за теб.
Excellent! Steven is my name!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 17 Яну 2017, 15:50

Кво да чакам? Аз не мога да разбера какво ви грее какво е било?

Тва е все едно да теглиш кредит от банка да изпукаш парите и после да кажеш "беше хубаво деееба, а ся гадно, че имам да връщам" ...

А?

Кви приоритети?

Онова е било пълна утопия и комбинация от съвпадения и тъпи решения ...
Това е реалната истина. Голяма част от нещата не са били истински и за това се плаща ДНЕС.

Пропускате очевидната истина как се е стигнало до днес и хората дето са не докарали до тук защото е имало ред и спокойствие ...

А наясно ли сме защо се загуби реда 90-та? Не и не ни бОли, нали?

Borymeckata написа:... въпросния И. Павлов е за наша сметка?

Докато си говорим за "въпросния " тоя и оня като за някакви химерични личности проект на демокрацията нищо няма да стане!

Те са били или са щото има и оцелели продукт на въпросния ХУБАВ СОЦ!
ПРодукт на връзките и зависимостите и на начина на мислене през тия 45г.

Ама тия неща не са важни нали :mhihi:
Кво да им мислиш ... било е хубаво, сега зле - по ясно от това здраве му кажи :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Benord » 17 Яну 2017, 16:48

Само не мога да разбера,защо бъркате нещата? Какво общо има държавата съществувала преди десети ноември с разбойниците след това.Освен доброто им образование,което им е дадено друга връзка няма.
Народа си мечтаеше за перестройка,като хал-хабер си нямаше,че получи преврат.Превратът беше обявен за преход към демокрацията и...така до наши дни.Питам по-младите,дали въобще могат да си представят,що е туй държава? Ако преходът е единствената ви реалност,за какво говорим тогава? Ако сте живели и живеете някъде извън татковината разликата е умопомрачителна от това сега у нашите ширини и там където сте,или сте били.Защо?
Този същия, който споменахте, Илия Павлов го каза преди мно-ого време:"В света всички държави си имат някаква мафия,а при нас мафията си има цяла държава." Хубав-лош,през социализма имаше държавност. Сега имаме"преход".Вече загубих връзката към какво и как.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Elesar74 » 17 Яну 2017, 17:09

Аз не мога да разбера, как един режим, обявен за престъпен, не от чужди организации(и от такива също де), а от българското Народно събрание, става обект на симпатии и даване за пример на държавност, 27 г. след като уж този режим не съществува. Опитите да се отдели престъпното управление на държавата от комунистите, от обикновения живот на хората, е просто смешно. Вие можете да живеете в златен кафез, но въпреки това кафез. И това, че е златен, не го прави нещо добро и приемливо, защото си остава кафез въпреки всичко и нищо не може да промени това, освен ако не излезете от кафеза. Да не говорим, че кафеза въобще не е бил златен, дори не сребърен. Надявам се, сравнението е разбираемо. И това е само един щрих от онова време, в което една класа се облагодетелства от мнозината, с една утопична идея, после открадна парите на същите тези хора и приписа това на "демокрацията". Много умно, хитро и добре изпълнено. И затова днес се чува, че по времето на комунизма, било по-добре. Заради подмяната, липсата на справедливост за делата на комунистите и пълната амнистия и забрава за стореното от тези хора. Тодор Живков е даван за пример на държавник, задържал се 33 г. на власт, нещо характерно само за диктаторите в света. И днес също се забравят и игнорират престъпленията на този режим, за сметка на уж някакво икономическо благосъстояние на нацията, нищо че същата е фалирала междувременно... Но аз не се учудвам много. Защото децата и внуците, на комунистическите номенклатурчици и престъпници, днес са пак по върховете на властта и подклаждат говора срещу днешното време. Вина за това имат и отговорните лица в ЕС, които се съгласиха преди десетилетие да приемат една държава, с подчертано комунистически елементи в управлението си, принадлежащи към репресивните органи на някогашната държава и нейните структури като ДС. Тоест, лустрация на високо ниво за тези хора, не беше приложена. Не беше приложена в България, не беше приложена и от ЕС. Дори в едно интервю на Андрей Райчев, последния каза, че западните партньори са се съгласили да работят с тези хора, то не че е имало и други. И как да има, като лустрация в България не мина, с малки изключения, лустрационни текстове се приемат в Закона за радио и телевизия. И толкова. Същевременно непрекъснато се приказва, как не трябва да се връщаме назад и да не помним миналото. Само че има една приказка, че който контролира миналото, той контролира и бъдещето. И че тези, които забравят миналото си, рискуват да го повторят в бъдещето. Дано това не се случи за България. Явно в България има мнозина, които искат да представят онова време, като време на някакво благоденствие, но дори официалните органи на държавата по онова време, признават точно обратното. Благодарения на разни хора, които проучват архивите на държавата от онова време и възможността да бъдат декласифицирани официални документи, можем да разберем какво е било в действителност от самите хора, отговорни за това.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от TheDriver » 17 Яну 2017, 17:25

Benord написа:Само не мога да разбера,защо бъркате нещата? Какво общо има държавата съществувала преди десети ноември с разбойниците след това.Освен доброто им образование,което им е дадено друга връзка няма.
Народа си мечтаеше за перестройка,като хал-хабер си нямаше,че получи преврат.Превратът беше обявен за преход към демокрацията и...така до наши дни.Питам по-младите,дали въобще могат да си представят,що е туй държава? Ако преходът е единствената ви реалност,за какво говорим тогава? Ако сте живели и живеете някъде извън татковината разликата е умопомрачителна от това сега у нашите ширини и там където сте,или сте били.Защо?
Този същия, който споменахте, Илия Павлов го каза преди мно-ого време:"В света всички държави си имат някаква мафия,а при нас мафията си има цяла държава." Хубав-лош,през социализма имаше държавност. Сега имаме"преход".Вече загубих връзката към какво и как.


Външно-търговските дружества например ?

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 17 Яну 2017, 18:14

Тц, те не се броят...

Не си запознат с правилата на темата :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от drago_pavlov » 17 Яну 2017, 18:29

Benord написа:Само не мога да разбера,защо бъркате нещата? Какво общо има държавата съществувала преди десети ноември с разбойниците след това.Освен доброто им образование,което им е дадено друга връзка няма.

За това мнение получаваш минимум златен орден на труда :clap:
Ще се наредиш до ударниците на темата :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook