По-добре ли бяхме през соца?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

По-добре ли бяхме през соца?

Да
137
41%
Не
144
43%
Не мога да преценя
51
15%
 
Общо гласове : 332
старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 18 Яну 2017, 21:30

Top Gun Maverick написа: а естествено не биха дали ей така от нея някакво парченце в името на общото благо. :mhihi: .

Дай пример де ;)

Нали продаде м5цата? Некви 30к ми се въртят...

21428 фиданки тополи купуваш и почваш на ползу роду :yes:

http://zemedelieto.bg/%D1%82%D0%BE%D0%B ... %B8%D0%BA/
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от hell's angel » 18 Яну 2017, 22:24

Аз съм давал, че и пара съм вкарвал. Нема ефект - минаха ония с правата и ги поодрезаха за да ги продадат за Нова година. Те и ламарините покрай пътищата ги набраха пак тия.

steeN написа:
п.с. кой залесява магистрали? аман, от разбирачи с "гениални" идеи.

Ми всички, то не е речено да се редят каваците в канавката ...
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 18 Яну 2017, 22:44

http://www.rp-online.de/nrw/panorama/ka ... -1.2746924

Надявам се да разбираш немски. Защото немците са най-добрите в строене на пътища и те режат, не залесяват.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от streetz » 18 Яну 2017, 23:54

Тя статията си е всъщност критична, ама то пък кой го знае тоя немски или ще седне да се занимава да превежда с гугъл. Нали :D
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 19 Яну 2017, 0:31

Критиката е на Зелените... за които дърветата са по-важни от човешките животи (твои братя по иделогия между другото).
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 19 Яну 2017, 4:47

K_Ilkov написа:...


Не съм коментирал Павлов, пейстнах информация за неразкрити убийства. Кажи ти, кой е хвалил соца :ok:

Павлов е лесен. Продал Вартбурга, купил две картини. Продал картините и купил подводница. Продал я на скрап и ето ти парите :ok:

Или поне някаква подобна теория се говореше на времето.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 19 Яну 2017, 7:08

...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 19 Яну 2017, 8:58

BMW_POWER написа:
K_Ilkov написа:...


Не съм коментирал Павлов, пейстнах информация за неразкрити убийства. Кажи ти, кой е хвалил соца :ok:

Павлов е лесен. Продал Вартбурга, купил две картини. Продал картините и купил подводница. Продал я на скрап и ето ти парите :ok:

Или поне някаква подобна теория се говореше на времето.

Продължаваш да припкаш по тъча :mhihi:

Ти не си коментирал, ти копна нещо от нетя. Аз коментирам това, което постна и важното за темата в него ;)

Павлов, Фатик и Кюлев (когото Стийн добави) са емблематични фигури от началото на прехода.
Всеки един от тях е с история от преди 89г. :dunno: колкото и да го избягваш е факт ...
Убийствата от "материала" ти е твърде вероятно да са не малко свързани с горните 3 лица и разни подобни ...
Защо не са разкрити също можем да "разцъкаме" колко и защо мафия и полиция, съд и тн. са в такава симбиоза
и колко екс милиционери станаха мутри ;)

пп. Не ми казвай. Знам, че тия неща не са по темата :lol:

hell's angel написа:Аз съм давал, че и пара съм вкарвал. Нема ефект - минаха ония с правата и ги поодрезаха за да ги продадат за Нова година. Те и ламарините покрай пътищата ги набраха пак тия.

Грешен сорт си избрал ... търсен :cry:
За конганайците темата е тегава наистина ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Elesar74 » 19 Яну 2017, 10:20

Benord написа:Аз пак не разбрах.Ще ме извините,ама нещо ми се губи.Смятате,че един обявен от съвременните престъпници за баш- разбойник,по някакво стечение на обстоятелствата,успя за известно време да създаде индустриална държава,развито земеделие,построи АЕЦ"козлодуй" с шест блока при това(даже от двата още ви светят крушките),за малко и да завърши АЕЦ "Белене" с още два блока,държеше морския и сухоземният транспорт на ниво да се конкурират с него,по някакъв начин държеше апетитите на по-могъщите от него играчи далече от нашата територия,престъпноста и тероризма бяха само като анекдоти за маса и ... го сравнявате със сегашната паплач плъзнала по цялата структура на държавата?!? Пак ви питам. При положение,че цялата ви реалност досега се базира само на това,че имате желание за промяна,но сте живели само в прехода,за какво си говорим всъщност?
Сега и малка изненада за мнозина.Ненавиждам комунизма и всичките му престъпления довели го до съществуването му,въобще.Но в това,в което живеем всички дружно и наричате"демокрация" е обида,за мен като човек.Свобода някаква ви се привижда,че и вярвате в нея.Свободни ли се чувствате?
Интересно ми е сведущите да коментират приемственноста ,законноста и начина на приемане на сегашната ни конституция.Задачка,закачка за свободните люде.
Между другото последните живи комунисти ги изтрепаха около девети септември и малко по-късно.


Това колега, е защото в България се позволи на комунистите, които смениха една буква в името на партията си и се пребоядисаха за една нощ от комунистическа, в социална партия, да въведат една подмяна и да накарат хората да вярват че, ето ви на "демокрация" да видите какво лошо нещо и че при комунизма беше по-добре. Но демокрация значи преди всичко справедливост, законност и ред, неща, които комунистите не въведоха. Първите свободни избори бяха спечели пак от БКП(БСП). За какво си говорим? Народа няма потенциал да изхвърли тези хора от властта през 1990, с малки изключения и няколко групи. Тези хора по-късно проведоха и крадливата масова приватизация, която пък приписаха за вина на Иван Костов(не че той е чист), съсипаха банковата система и откраднаха милиони, да не кажа милиарди от социалните фондове на нашите майки и бащи, за да могат същите днес да мизеруват. Това нещо странно се забравя и неглижира днес, за сметка на всичките упреци и кал, които се хвърлят върху правителството на Костов. И аз съм убеден, че това не е никак случайно. През годините имаше няколко комисии, които се опитаха да вдигнат булото на системата ДС и нейните служители. Какво се оказа? Че има неистова съпротива, това да се случи. Конституционния съд спира законите в тази посока. Първата комисия разкрива едва 13 човека! Впоследствие, с промяната в закона, се случва така, че все повече служители на репресивните органи на ДС, са разкрити и осветени. И какво се оказва днес? Че една голяма част от хората във властта, разполагащи със значителен властови потенциал и представителни функции, са бивши служители на ДС, начело с президента Георги Първанов, чието досие е публично достъпно, както и на много други. Същия, не е ли лидер и водеща фигура на партията АБВ, парламентарно представена? Тоест, кое било отживелица и неактуално, както каза колегата Е. Димитров? Че ни управляват бивши комунисти? Непрекъснато се публикуват данни за лица, принадлежащи към бившите структури на комунизма. Явно времето от 27 г. не е достатъчна причина да смятаме, че комунизма е една отживелица. Нещо повече, този период от българската история, трябва да влезе в учебниците и да се изучава на база документите, а не на впечатленията и фантазиите на някои хора.

P.S. Аз не съм живял само в "прехода".
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Jordana » 19 Яну 2017, 18:01

Стига бре , за една нощ си сменили буквата ..те ако се бяха кръстили " Партия привърженици на марихуаната " пак щяха да гласуват за тях същите хора . А другите дето за една нощ пък станаха СДС демек върли антикомунисти па до вчера бяха по тихи от мишоци ? Те може да се пръкнат за една нощ , ония не могат ? Лустрация се нарича това за което говориш , но както виждаш и днешните и вчерашните десни не желаят такова нещо . Социализма никога няма да стане отживелица , поне докато го има капитализма . В нормалните страни просто има един лимит на доверие към политическите субекти който ако не е подкрепен с реални икономически действия е равен на нула . При нас номера с предните са виновни , толкова има в хазната , толкова си можем , така ни казаха от Брюксел и т.н учудващо още минава въпреки че маса хора получават колкото да оцелеят .
Явно мантрата че само другите крадът , а наште не пипат още дълго ще битува в мозъците и на двата електората .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Benord » 19 Яну 2017, 20:37

Мантрата е ДС.Знае ли някой какво е всъщност ДС?Размахва се като бостанско плашило и плаши до смърт обикновените хорица.Хвърля се в пространството като бумеранг за всички.Защо?Всъщност ДС не е ДС, а е КДС.Най-простичкото и обяснение е ,че това беше имунната система на държавата.С нейното съществуване се обезсмисляха всякакви опити за дестабилизация на държавата,пък камо ли за някакъв преврат.Това което се случи се нарича СПИН в политически аспект.Тъжно,но факт. В контрол и държавна сигурност беше елита на нацията като интелектуален потенциал.Основно младежи с познания,възможности и деликатно чувство за чест и достойнство.Това не беше създадено по времето на комунизма.Корените са му далече в следосвобожденска България.Службите са създавани от руски,немски,френски и австрийски инструктори.Взимали сме най-доброто от всички и даже си създаваме собствена школа,която печели с всеотдайност и професионализъм световно признание.Комунистите не само,че наследиха това,а и осъзнаваха през цялото време какъв е потенциала на туй чудо.Някои политически фигури дадоха фера през времето на деветосептемврийските простотии,но основно работещите в системата получиха предложение за по-нататъшна работа.Това го знам от дядо ми,който категорично е отказал да се занимава с тези "ач кюпеци".Умря си от старост точно един месец преди промяната.Не доживя да им види краха.Но системата си остана,барабар с хората.Естествено нещата се развиха и КДС си вършеше работата перфектно до...оня списък.Хора отдали живота си за тази държавица бяха спасявани по места от приятели и познати работещи за чужди служби.Чудо нечувано и невиждано в цялата история на света.Пълен резил!Оттам започна ограбването на България.
Последна промяна Benord на 20 Яну 2017, 13:12, променена общо 1 път


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Bogat-Beden » 19 Яну 2017, 21:18

Значи всъщност е по обратния начин,ДС е жертва на прехода и "демокрацията"?
И всичките онеправдани мутри и олигарси свързани с нея са нещо като мъченици,наказани да се мъчат с милиардите и активите на народа :|
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Jordana » 19 Яну 2017, 21:34

Аз не мисля че е било токова прозаично всичко . И в ония служби е имало маса гмеж с посредствени способности по материята но перфектни комбинатори . В един момент палетата са усетили каишката охлабена и са се отвързали . Според мен тия служби са функционирали съвсем безконтролно до към 95-96г . И вероятно не е било съвсем случайно .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 19 Яну 2017, 21:36

Benord написа:Мантрата е ДС.Знае ли някой какво е всъщност ДС.

Тука има ли въпрос? Че не ми стана ясно баш :mhihi:

Оставам с впечатлението, че цитираш някаква теоретична постановка без да вземеш предвид някой изкривявания на реалността :winky:


Ще си позволя да цитирам нещо от нета и аз ;)

Някога Алън Дълес казваше „Разузнаването е мръсен занаят и затова трябва да е в ръцете на джентълмени“.


Всеки сам може да си направи разни изводи кое, как и защо ... стига да има желание и да бъде поне малко обективен :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Яну 2017, 21:50

K_Ilkov написа:
Top Gun Maverick написа: а естествено не биха дали ей така от нея някакво парченце в името на общото благо. :mhihi: .

Дай пример де ;)

Нали продаде м5цата? Некви 30к ми се въртят...

21428 фиданки тополи купуваш и почваш на ползу роду :yes:

http://zemedelieto.bg/%D1%82%D0%BE%D0%B ... %B8%D0%BA/

Говорех за земя, която не се използва, а дори да е така, участък с дървета не е кой знае колко от нея, ако не е промишлена естествено.
Иначе аз съм я продал поради причина, че има какво да ги направя тези пари в момента, тоест е малко късно за агрономство. :mhihi:
По едно време ми се купуваха крави, че имам някакви условия на село, но нали и този "занаят" го докараха до там, че да печелят тези с мандрите и кланиците, а не животновъдите...

hell's angel написа:Аз съм давал, че и пара съм вкарвал. Нема ефект - минаха ония с правата и ги поодрезаха за да ги продадат за Нова година. Те и ламарините покрай пътищата ги набраха пак тия.

steeN написа:
п.с. кой залесява магистрали? аман, от разбирачи с "гениални" идеи.

Ми всички, то не е речено да се редят каваците в канавката ...

Ами да, много ясно, че няма да е до пътя, поясите са доста по-навътре в "нивата". Наскоро един пример тук на една отсечка където имаше тополи доста навътре в блока. Пуснаха там едни мангали, които "спечелиха" поръчката и сега има преспи точно срещу тях. Та спират си те, без да са на 2 метра от пътя. А с Немските магистрали ли сега ще се сравняваме? Те там си имат машини, които чистят реално и това е защото държавата има пари, толкова. Ние като нямаме, почваме да търсим и индианци да се молят на разните там духове за по-малко сняг.
Колко сняг всъщност падна в България тези седмици? Някакви 40-60 см. и то на много малко места. Това каква зима е? Просто зима ще ви кажат на местата, където зимата си е баш зима. Тука е бедствие. Ами аз пък знам, че едно време имаше зими тук, нямаше лиготии, хората се справяха с далеч повече сняг и то в пъти. Сега понеже отвикнахме от реални зими и видиш ли все едно катастрофа. В Лондон също малко сняг предизвика хаос, в Турция и Гърция също. Това са места без зими реално или по-точно със символични такива. В България бе станало същото, а фирмите за почистване все са на наши и ваши(а уж през соца било така само с нашите и вашите :mhihi: но реално тогава облагите бяха доста по-малко)които просто получават едни пари като част от тях се инвестират в почистване, а другата огромна част се разпределя по веригата на всички замесени в разните там "конкурси" и в самите собственици на фирмите. Днеска гледам една Ифа, която се появи към 5 вечерта и бяха оставили цял ден 1 см. сняг да прави пътя на пързалка, та тя мята пясък на заледен участък и оставя паузи от около 20 метра без да ръси, след тях ръси на 10 и пак оставя 20 и така. Та така е, зимата е бедствие. Но поне сме намерили един сигурен начин да се справяме - затварят се пътищата за седмица-две докато се разстопи снега и готово. Освен ако не дойде нов сняг през това време. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook