По-добре ли бяхме през соца?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

По-добре ли бяхме през соца?

Да
137
41%
Не
144
43%
Не мога да преценя
51
15%
 
Общо гласове : 332
големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 25 Фев 2018, 20:45

steeN написа:https://news.bg/bulgaria/povishava-se-interesat-kam-balgarskite-sortove-plodove-i-zelenchutsi.html

Отчита се повишение на интереса към българските сортове семена на плодове и зеленчуци и от потребители, и от производители, съобщиха от Селскостопанската академия.

През последните години на пазара все по-голям дял заемат и родните плодове и зеленчуци.

Оказва се, че в момента половината от предлаганата продукция в търговската мрежа е нашенско производство, а само преди 2-3 години съотношението било 80% към 20% в полза на чуждата селекция.


Ако си спомняте си говорихме, че нещата не са като преди 4-5 години.


Няма ли да спреш да сееш глупости??? По твоята логика средната заплата във Видин е 1064лв

Възнагражденията в страната продължават да нарастват. През септември средната брутна месечна заплата достига 1064 лв., което е увеличение от 11.5% спрямо същия период на миналата година. Това показват данните на Националния статистически институт (НСИ) за третото тримесечие на 2017 г.


Или и аз имам разсад за розови домати. Спокойно можеш да изпляскаш заглавие:

БЪЛГАРСКИ ДОМАТИ ЗАЛЯХА КАНАДА

Иди в магазина и виж :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Нали трябва да си отчетем участието в АГРА 2018

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от alekangg » 25 Фев 2018, 20:52

BMW_POWER написа:
alekangg написа:В България преди 35 год също нямаше навсякъде тоалетна хартия, но пък имаше бензин за 10ст. Имаше гладки листчета в пачки


Преди 48 години може би, преди 35 години нещата бяха по-различни.

Сигурно ми се е приведяло!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от немо » 25 Фев 2018, 21:18

alekangg написа:[
В България преди 35 год също нямаше навсякъде тоалетна хартия, но пък имаше бензин за 10ст. Имаше гладки листчета в пачки


От гладките листчета в пачки се полагаха 2 броя,като ходиш да а_аш,това си го спомням много добре от детската градина :lol: И въпреки,че съм бил грозно репресиран и ограничаван само с 2 листа хартия за бърсане на дупето оцелях :clap: учих,създадох семейство с 2 деца,издържам ги благодарение на някакъв скромен частен бизнес.....не знаех,че липсата на нормална тоалетна хартия (според днешните разбирания) ме е закалила,ама никога не е късно да разбереш нещо ново :D
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от alekangg » 25 Фев 2018, 21:21

немо написа:
alekangg написа:[
В България преди 35 год също нямаше навсякъде тоалетна хартия, но пък имаше бензин за 10ст. Имаше гладки листчета в пачки


От гладките листчета в пачки се полагаха 2 броя,като ходиш да а_аш,това си го спомням много добре от детската градина :lol: И въпреки,че съм бил грозно репресиран и ограничаван само с 2 листа хартия за бърсане на дупето оцелях :clap: учих,създадох семейство с 2 деца,издържам ги благодарение на някакъв скромен частен бизнес.....не знаех,че липсата на нормална тоалетна хартия (според днешните разбирания) ме е закалила,ама никога не е късно да разбереш нещо ново :D

Никой не го оспорва това. В Индия има хора, които не са виждали и листчета и изведнъж стават програмисти или други в Европа или Америка. Едното не пречи на другото.
Дадох примера за тоалетната хартия и Венецуела, където във вода газят и жадни ходят е работата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Borymeckata » 25 Фев 2018, 21:27

Абе вие докато се дрънкате за тоалетната хартия - загубихме водачеството, капиталистите изравниха... :banghead: :banghead:
(129 : 129)
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от немо » 25 Фев 2018, 21:35

alekangg написа:........

Гарантирам ти,че ако резервоар бензин струва колкото 2 бут.минерална вода никой от тоя форум няма да попита за тоалетна хартия ако и да се е осрал до ушите... :lol:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от alekangg » 25 Фев 2018, 21:51

немо написа:
alekangg написа:........

Гарантирам ти,че ако резервоар бензин струва колкото 2 бут.минерална вода никой от тоя форум няма да попита за тоалетна хартия ако и да се е осрал до ушите... :lol:


1 цент е литърчето, мислих, че се е повишило на 2 цента, ама не е!
https://es.globalpetrolprices.com/Venez ... ne_prices/
1 резервоар е равен на една малка бутилка вода

https://www.youtube.com/watch?v=WWFrpuA2e4g

Друго клипче, където казват колко струва да се произведе 1 литър и колко се продава, важното е да са първи!
Производствена цена 2,7 боливара, продава се на дребно за 0,097 боливара което е точно 1 евро цент, чиста работа само с 28 пъти по-малко! Разликата се поема от държава и е 7,5 милиарда долара на година. Половината заводи у нас така работеха по онзи строй, но пък имаше работа и заплати за всички.

https://www.youtube.com/watch?v=u4OmnurDLSg

Венецуела е 1 или 2 според различните статистики в света по петрол, според едни те са първи, според други са втори, но са на едно със Саудитска арабия.
Тази държава може да е както Дубай, но те нямат тоалетна хартия, хляб и разни подобни неща. И за това познайте кой е виновен, май строя и лудите глави

Още примери, нова кола струва почти на половина от стара! Същото беше в България, вадиш нова лада от магазина след 20 години чакане и я продаваш със сериозна печалба след 1-2 месеца. Там причината е същата, нямало нови за продан, магазините стоят празни и се чака.
https://www.youtube.com/watch?v=QfZzBEIrgFs

200м опашка за хляб.
https://www.youtube.com/watch?v=2OgLKz9yQ0Q

Повечето неща дали в повече или по-малко се виждаха и в България преди 30 год

В момента с 1 долар, може да се купят над 100 автобусни билета
Последна промяна alekangg на 25 Фев 2018, 22:29, променена общо 4 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 25 Фев 2018, 21:58

BMW_POWER написа:...


Що да са глупости бе човек. Лятото с очите си видях колко много български зеленчуци има на пазара. Тука вече не ти прави чест... честно казано ми писна да споря за глупости. По принцип не съм изобщо конфликтен човек, но някой неща ми развалят вътрешния зен :) Определено се раздвижва земеделието.

п.с.
Средна брутна заплата. като махнеш 300-400 за данъци някъде ще получиш реалната. Това е защото данъците ни са ниски може би Защо според теб тази статистика да е фалшива? Минималната е 510 лв.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 25 Фев 2018, 23:39

alekangg написа:
BMW_POWER написа:
alekangg написа:В България преди 35 год също нямаше навсякъде тоалетна хартия, но пък имаше бензин за 10ст. Имаше гладки листчета в пачки


Преди 48 години може би, преди 35 години нещата бяха по-различни.

Сигурно ми се е приведяло!


Aз карам кола от 1984г, първата си кола купих (с известна финансова помощ от дъртия) през 1988г и никога не съм сипвал бензин по 10 стотинки литър. Беше около 70-75ст за бензин 83Н. Около 0.10лв е бил през 1970г. Но тогава и доходите са били различни. Даже мисля, че и събота е бил работен ден. Не ми се рови да търся.



steeN написа:
BMW_POWER написа:...


Що да са глупости бе човек. Лятото с очите си видях колко много български зеленчуци има на пазара. Тука вече не ти прави чест... честно казано ми писна да споря за глупости. По принцип не съм изобщо конфликтен човек, но някой неща ми развалят вътрешния зен :) Определено се раздвижва земеделието.

п.с.
Средна брутна заплата. като махнеш 300-400 за данъци някъде ще получиш реалната. Това е защото данъците ни са ниски може би Защо според теб тази статистика да е фалшива? Минималната е 510 лв.


В статията ти пише, че има интерес. Не пише нищо за произведена и реализирана продукция. Интерес има и към Ролс Ройс, но колко продадени има? Отделно при 1060лв заплата "300-400 лева данъци" ми се виждат множко. Това са доста сериозни цифри. Като прибавиш още 20% ДДС и българинът дава 50% от доходите си за нищо. Пак ти казвам, зарежи стъкмистиката. Всеки в бг може да си отвори хладилника и да прецени. Тук поне хората си го казват на глас

Изображение

Мен не ме интересува, колко ще ми плащат. Интересува ме, след като си платя всички задължения, колко ще ми останат в сметката.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 26 Фев 2018, 1:22

Не си прочел статията явно. Или умишлено си игнорирал. Нямам идея защо го правиш.
Ето ти от оригиналния източник дори (държавна организация, която обединява всички аграрни университети).
Щото може да кажеш, че news.bg си измислят новини.

https://www.agriacad.bg/index.php/новини-4/1621-повишава-се-интересът-към-българските-сортове

В момента половината от предлаганата продукция в търговската мрежа е наше производство, докато само преди 2-3 години съотношението беше 80% към 20% в полза на чуждата селекция.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 26 Фев 2018, 6:45

Аз на кое да вярвам сега?

http://agroplovdiv.bg/56016/вносът-на-земеделски-стоки-се-увеличи/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от KoolyO » 26 Фев 2018, 9:03

Оф аман!
Как на кое бе човек?!? И на двете!
Това показва, че пазарът ни като цяло расте. Така, както и нашата продукция се увеличава, така и вносът.
Съотношението обаче се подобрява за нашето производство.
Колко е сложно?
Егати и елементарните непознания...
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 26 Фев 2018, 12:19

http://appsso.eurostat.ec.europa.eu/nui ... la&lang=en

Бонус таблица... производството на мляко в България. То се вижда и с просто око като влезеш в един магазин. Просто трябва да имаш око за тези неща.

Изображение
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Jordana » 26 Фев 2018, 12:38

Ония 50 000 тона сухо мляко дето всяка година се внасят отчиташ ли ги ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 26 Фев 2018, 13:09

Ей ама много сте остроумни всички, ама може първо да се научите да четете?
Статистиката е за raw milk. Погледни си го в речника, ако има нужда.
Трябва да живееш в пещера за да не видиш, че селското стопанство расте през последните 2-3 г.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook