По-добре ли бяхме през соца?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

По-добре ли бяхме през соца?

Да
137
41%
Не
144
43%
Не мога да преценя
51
15%
 
Общо гласове : 332
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Jordana » 17 Авг 2018, 8:06

Поне разбирате в какъв стрес живеят хората в прованса :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от klintan66 » 17 Авг 2018, 12:14

Да, чак до морето ходим и до София да гладуваме и да ни оберат гадните частници-изедници.

ukelichko , да не си сънувал? Аз знам, че всички ходят в Гърция а маратонки и 55 инчовите телевизори никой не купува.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от ildivvy » 17 Авг 2018, 14:38

Ами аз точно по тези причини не съм бил на нашето море от 2006г... Все едно съм си в Тракия,Пловдив,заобиколен от блокове-хотели и хора,все едно съм в центъра на града! Разправят ,че и по магистралата ставало задръстване (още помня новините от 01.08 миналата година :mhihi: ),няма къде да паркираш,вечно чакаш за нещо на цени :shock: и т.н. На другото море си е по-добре,поне за мен,по всички 'фактори'...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от ukelichko » 17 Авг 2018, 19:41

Knoxville_ написа:
Къде беше на море и кои дни? След това и аз ще кажа как съм си решил проблема с българското море.

Равда. Бръмчах и по Несебър. Слънчака ми идва малко екстрийм, та не посетих нищо там. Преди години се бях зарекъл да не ходя по нашето море, но пък ме налегна някаква носталгия. Има неуредици, но има и един особен чар. Многото храна по улиците, паркираните коли, гмеж на плажа, сергиите с китайски глупости и ментаците Пума, Aдидас, разни маркови слушалки по десетунка, блутут колони, които свирят като из гъз, много руснаци, красиви девойки тип планетарки......такива работи. Преди това бяхме във Варна, че щерката беше на някакъв концерт на плажа. И Варна има един особен летен чар. Само в тъпия Прованс откъм Северозапад е сивота, скука и мъка по времето на Тодор Живков. И шизофрения. Представете си крупен Северозападен земеделец как си е счупил новия Мерч Ес класа в някаква дупка и се жали, че това нямало да се случи по времето на Тодор Живков. Така и не разбрах кое точно нямало да се случи. Да има дупки по пътищата ли, да има Ес класа ли? Жена му и тя жали по времената на Тошо, щото тогава било много спокойно. Ми овцо, как няма да е спокойно, като нямаше молове, Фейс и екскурзии по чужбина. Нали нямаш един ден трудов стаж. Познайте къде учи детенцето? Не, не е в Москва, нито в Петербург. В Щатите. И то е прокудено горкото от родината си и се скита немило и недраго. Сигурно и това нямаше да се случи по времето на Тошо.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Knoxville_ » 20 Авг 2018, 9:38

Вече няколко години аз практикувам следното - тръгвам четвъртък по кое да е време или петък сутринта и се паркирам на плажа на Градина. Събота и неделя плажувам на Дюни или на Перла (Приморско). Понеделник пак на Градина и вечерта след 18 часа си хващам към София. Трафик по магистралата - почти нулев. Хора на плажа - в никакъв случай не много. Нощувам в Бургас, тъй като ми е безплатно, спестените пари отиват за гориво, иначе може да се буук-не някоя квартира в Черноморец за нощуване.
Тази лудница от Равда нагоре вече не искам да си я причинявам, пътуването по магистралта петък следобяд, събота и неделя - също.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 20 Авг 2018, 19:37

BMW_POWER написа:Хаха, крайно време е в темата да се вкара малко чувство за хумор. Само колегата Илков беше на ново досега и има още да бачкате, докато го настигнете. Хем те дразни, хем те разсмива

Я, тва съм го пропуснал :mhihi:

Въпроса е, че аз отдавна си направих преценка по нещата които някой от вас пишат за начина на мислене на голяма част от любещите соца ...
Има малка част разумни. Ти сравнително рядко подлъгваш, че си сред тях :ok:

Освен да се бъзичкаме другото няма смисъл, няма как да се убедим един друг при положение, че едните сме в реалността, а другите сте в плен на утопията :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 21 Авг 2018, 4:01

K_Ilkov написа:
BMW_POWER написа:Хаха, крайно време е в темата да се вкара малко чувство за хумор. Само колегата Илков беше на ново досега и има още да бачкате, докато го настигнете. Хем те дразни, хем те разсмива

Я, тва съм го пропуснал :mhihi:

Въпроса е, че аз отдавна си направих преценка по нещата които някой от вас пишат за начина на мислене на голяма част от любещите соца ...
Има малка част разумни. Ти сравнително рядко подлъгваш, че си сред тях :ok:

Освен да се бъзичкаме другото няма смисъл, няма как да се убедим един друг при положение, че едните сме в реалността, а другите сте в плен на утопията :ok:


"Любещите соца" са си дядо и баба. Те си имат много причини за това. Други сме живяли по-добре тогава и определено имаме наблюдения и преди, и след това. Аз не мога и не искам да убеждавам. Трудно може да се убеди човек за нещо, коеот никога не е и никога няма да види. Борците срещу соца в един момент се оказаха повече от шумкарите през 1944г :shock:

Само дето не разбрах как са се борили, ама това е друга история.

Кой лъже и кой не :mhihi: Аз нямам никакви причини, за да лъжа. Нямам роднини на високи постове в ДС и нищо не съм "намазал" от старата власт. Помня как съм живял и каква младост съм имал и я срванявам с тази на днешната младеж. Извън технологичното "превъзходство", другото не ми го хвали.

Какво да убеждавам един 20-30 годишен човек? Аз виждам, как през годините се промиват мозъците на хората. Ние учехме за турско робство, днес учат за турско присъсвие, след 20 години ще стане, че сме били част от империя и насилствено бг е отделена (едва ли не против волята си) от нея. Тъпотии, че съм крачил гордо по Витошка с преметнали рола тоалетна хартия през рамо, ми сори, ама ...
И то да беше само това...
Колкото повече години минават, толкова повече се лъже. Сега опитват да реабилитират Жан Виденов, какво повече да говорим?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 21 Авг 2018, 11:52

BMW_POWER написа: Тъпотии, че съм крачил гордо по Витошка с преметнали рола тоалетна хартия през рамо, ми сори, ама ...


ее това с тоалетната хартия е оригинално, ще го ползвам.
:mhihi: също под радиоактивния дъжд, но гордо иначе.

кой реабилитира жан виденов? това само някой млад неосъзнат комсомолец може да го прави :lol:
не че има липса на такива де...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 21 Авг 2018, 12:02

Е, той радиоактивният дъжд валеше само върху опозицията. Заклетите комунисти капките ги заобикаляха. Както заобикаляха и капиталистическите страни. Доколкото си спомням, имаше осъдени затова. Някой осъден за нещо след 1989г?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 21 Авг 2018, 13:46

Кой беше осъден за Чернобил преди 1989г?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от alekangg » 21 Авг 2018, 13:50

BMW_POWER написа:Е, той радиоактивният дъжд валеше само върху опозицията. Заклетите комунисти капките ги заобикаляха. Както заобикаляха и капиталистическите страни. Доколкото си спомням, имаше осъдени затова. Някой осъден за нещо след 1989г?

Раята крачеше гордо под радиоктивния дъжд на манифестация, докато мазните комуняги ги гледаха, знаейки какво става. Разбира се, са имали забрана от Москва да кажат, но това не ги оправдава.
Не осъдени, а трябваше смъртни присъди да има..

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 21 Авг 2018, 20:39

Ма много сте зле, тва къф дъжд е било, а не като сегашните :mhihi:

Сега направо У океана капиталистите разливат, не като СССР премерено, съвсем не място и без да има проблем изобщо, че и нужда да се казва :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от cod-cdbp » 21 Авг 2018, 20:57

Понеже споменахте тоалента хартия - нейде из долапите бях изнамерил соц тоалетна хартия преди 2-3 години.
И понеже нямах предприемачески дух :mhihi: , за да я продам в олх на петорна цена, просто я вкарах в употреба.

Но и забелязах, че самата хартия е далеч по-плътно навита, ролата са далеч далеч по-тежки и една ролка свършва много по-бавно.
Иначе - хартия като хартия. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Но очевидно не се е пестяло като в момента, и цената не е като на някои други хартии на днешният пазар - 20-30лв за пакет. :kuku:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 21 Авг 2018, 21:02

Само виж населението на земята през 1989 и сега. Според мен това е доста голям фактор.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от cod-cdbp » 21 Авг 2018, 21:13

steeN написа:Само виж населението на земята през 1989 и сега. Според мен това е доста голям фактор.


Факт, но все пак се произвеждаше от рециклирана хартия. Спомням си буквичките от вестник тук там... :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook