По-добре ли бяхме през соца?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

По-добре ли бяхме през соца?

Да
137
41%
Не
144
43%
Не мога да преценя
51
15%
 
Общо гласове : 332
големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 21 Окт 2017, 15:29

Защо само доказваш тезата, че качеството на храната отива надолу? Изненадай ме с нещо :dunno:

През това време може да се забавляваш с водата в София:

http://www.vestnikataka.bg/2017/02/%D1% ... %B2%D0%BE/

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 21 Окт 2017, 17:03

Вестник атака хаххахаххахахах
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 21 Окт 2017, 17:27

Атака е добре... Предния път ми пусна статия от сайт, с домейн който съдържаше “stalin”

Линка е повреден...

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от alekangg » 21 Окт 2017, 17:54

няма ли работническо дело вече??

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Jordana » 21 Окт 2017, 19:11

То и демокрация няма , главния редактор избяга в а така . А тия па са още по-зле
....Лъвчето и марката СДС под запор
Адвокат ги запорира заради неплатени хонорари. Главният секретар му отговорил да ги сложи на вафли........

:mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 21 Окт 2017, 19:31

Политиката е мръсна работа навсякъде, при нас е жалка :confused:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 21 Окт 2017, 22:32

Видях статията.

Ти му вадиш статистика от цялата страна, че София има най-евтина вода... той ти пуска статия за водно бедни в София :banghead: :banghead: :banghead: Е в София ако са водно бедни (при условие, че там е и най-високия стандарт на живот) кво са в останалата част на държавата? Но разбира се трябва да прекратим концесията. И този човек има право да гласува...

Ето цените отново

Стара Загора - (1.81 + 0.10 + 0.36) * 1.2 = 2.72
Варна - (1.41 + 0.25 + 0.46) * 1.2 = 2.54
Плевен - (1.48 + 0.12 + 0.31) * 1.2 - 2.29
Бургас - (1.14 + 0.21 + 0.54) * 1.2 = 2.27
София - 2.16 (преди поскъпването 1.84)
Пловдив - = ((0.76 + 1.12) / 2 + 0.10 + 0.29) * 1.2 = 1.59
Пазарджик - (0.85 + 0.10 + 0.35) * 1.2 = 1.56
Благоевград - ((1.02 + 0.81) /2 + 0.13 + 0.24 ) * 1.2 = 1.54



http://www.dker.bg/uploads/2017/prices_vik_30092017.pdf

Сега ще ги сметна с последните промени, защото това беше от миналата година...
Там където има нова сметка има повишение през 2017 г.

Стара Загора - 2.72
Варна - (1.71 + 0.312 + 0.416) * 1.2 = 2.93
Русе - (1.689 + 0.170 + 0.327) * 1.2 = 2.62
Благоевград - (1.02 + 0.81 + 0.13) * 1.2 = 2.35
Плевен - 2.29
Бургас - 2.27
София - 2.16
Пловдив - (1.188 + 0.105 + 0.493) * 1.2 = 2.14
Пазарджик - (0.89 + 0.12 + 0.36) * 1.2 = 1.644

ДЕЙБА КОЛОНИЗАТОРИТЕ, ДЕЙБА

п.с. (дебилите имат грешка в документа за Пловдив... доставяне 0.188 :mhihi: тука е правилно - http://www.vik.bg/pages/Tzena-na-vodata)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от hell's angel » 21 Окт 2017, 23:22

Ти за к'во се бориш бе Стинка, к'во направиха тия, освен да вдигнат цените ??? Дай да чуем - на графики и тъпизми се наслушахме и нагледахме...Кога стана софиянец, та да обясняваш кое как е било ?
Кефи те пликчето в пощата, загубите ли намаляха, качеството ли се вдигна, язовирите ли се увеличиха или тръбите подмениха ??? Кажи какво промениха за да се вдигнат цените? Аман от дрънканици и празни приказки! Бетер комуняга си, откъдето и да се погледнеш си жив амбразурчик :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 21 Окт 2017, 23:44

K_Ilkov написа:Вестник атака хаххахаххахахах


Добре де, няма значение линка. Въпросът е, истина или не е написаното там?

Апропо, какво стана с предишния шеф на водата?

Като чета Стинката, той явно е в партията на бб. Няма значение, колко сте бедни (най-бедни в ЕС), няма значение колко сте нещастни (129 място от 157 страни и последни от страните в ЕС), няма значение че живеете най-кратко от страните в ЕС, няма значение, че има отрицателна раждаемост и първи по ръст на практическо изчезване.

Важното е, че водата и тока са евтини :shock: Апропо, колко струва водата и тока в Бурунди, Того, Афганистан? Ами Бенин, Руанда, Танзания?

Стинка, аз платих $155.29 вода за два месеца и хич не ми пука, дали в бг се плаща или не. Нямам никакво намерение да ходя там, освен на сватби или погребения. :OT:


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 22 Окт 2017, 3:32

Явно е държавно водоснабдяването при теб :mhihi:

hell's angel написа:...


Ми харесва ми да е евтино за тва се боря. Софиянец никога не съм бил, за мен тва е обида да ми каже някой, че съм софианец... но в София съм живял има няма към 8 години по принуда... С ток и вода никога не съм имал проблеми. А със шибаното парно ми разказаха играта... последно 2014 трябваше да плащам някаква сметка от 2007ма година. И за тва много обичам държавните компании.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Jordana » 22 Окт 2017, 8:38

Значи си предубеден , мисля че трябва да си оттеглиш вота от анкетата :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от hell's angel » 22 Окт 2017, 10:54

steeN написа:Явно е държавно водоснабдяването при теб :mhihi:

hell's angel написа:...


Ми харесва ми да е евтино за тва се боря. Софиянец никога не съм бил, за мен тва е обида да ми каже някой, че съм софианец... но в София съм живял има няма към 8 години по принуда... С ток и вода никога не съм имал проблеми. А със шибаното парно ми разказаха играта... последно 2014 трябваше да плащам някаква сметка от 2007ма година. И за тва много обичам държавните компании.


То, че не е евтино е ясно на всички. Ясно е, че и отговор няма да получа - както винаги :mhihi: :mhihi: :mhihi: Латерна :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 22 Окт 2017, 11:39

Защо пишеш въздухарски твърдения и ме караш аз да ги оборвам. Разбира се, че са намаляли загубите и са сменяли неща. Информация е публична, няма да ти паднат ръчиките да си я провериш. Разликата с преди 5 години -10%.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от hell's angel » 22 Окт 2017, 12:59

Намаляли и подменили дрън -дрън. И мангалите взеха да плащат - нЪ'л тъй :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Две хилядната година, преди да подпишат договора с концесионера, цената беше 40-45 ст'инки. Процентите, си ги смятай сам - кое и как се е променило. Печалбите и реинвестициите също. Евтино е да, и все по-евтино става :mrgreen: Мрежата в Софето е към 3000 км, за 20-на години - я са подменили 5-10 % я не. Да не говорим колко пари влачат от Софийска община, и по Евро програми за развитие. Ма 'се въздухарски твърдения ...
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Jordana » 22 Окт 2017, 13:37

По голямата част на загубите не само в СВ но и в другите дружества са търговски загуби , тоест кражби и нерегламентирано ползване на вода . Тия приказки за огромните и неотстраними загуби от стара мрежа са стара мантра . Изключително добър начин да си намали разходите и да си запази печалбата на ВиК дружеството е да представя търговските загуби на вода за физически .

Пламен Рачев, "Софийска вода" АД
Загубите, които могат да се намаляват, се състоят от два основни компонента - физически и търговски. "Софийска вода"АД работи и по двата аспекта, за да постигне по-добри и трайни резултати.
Физическите загуби са основно течове от водопроводите. Предизвикателството е да се открият и отстранят. При експлоатация на над 4000 км мрежа това е бавен и скъп метод. Поради тази причина се работи по цялостното намаляване на изтеклата вода от течове чрез намаляване на налягането в нея – така наречената ПМА програма. В презентацията ще се представят два успешни проекта, при които входящите водни количества в зоните са намалели значително, без да има понижение на нивата на услуги за клиентите. Едната зона е основно жилищна с голяма част преобладаващо ромско население. Ефектът след регулиране на налягане е над 30% намалено подаване. Втората зона е изцяло индустрия, където на няколко стъпки, последната от които намаляване на налягането, консумацията беше свалена до 2% от първоначалното подавано водно количество.
Съществена част от търговските загуби се установяват така в наречените вътрешни площадкови мрежи (бивши стопански дворове, територии на бивши заводи, болнични, образователни комплекси - територии с недостатъчна информация за ВиК мрежите, не са активи на ВиК дружеството). Представят се две от завършените обследвания, които водят до обхващане и измерване на търговски загуби.
Първото е площадкова мрежа - територия на бивш завод, която впоследствие е разделена на самостоятелни УПИ-та. Предприети действия – обследване територия, обхващане пълно потребление, установяване на загуби в територията след монтаж на главен водомер около 1400 куб.м./месец.
Площадкова мрежа затвор Казичене - територия на бивши военни поделения, която е разделена на самостоятелни имоти. Предприети действия – обследване територия, обхващане пълно потребление, установяване на загуби в територията след монтаж на главен водомер около 7000 куб.м/месец.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1

Последни теми
Facebook