По-добре ли бяхме през соца?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

По-добре ли бяхме през соца?

Да
137
41%
Не
144
43%
Не мога да преценя
51
15%
 
Общо гласове : 332
големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 18 Яну 2018, 4:38

Днес докато се прибирах с колелото и се сетих един виц. Обяснява, защо при соца раждаемостта беше по-голяма.

Една жена (на около 35-38г) отива при гинеколога си и му казва, че иска да прави аборт. Причината повече от прозаична. Мъжът и не е баща на бебето. Докторът я пита:
- Добре бе жена, ти не си на 18г. Като го усети, че ще свършва, не можа ли да се мръднеш?
- Къде да мръднеш в тоя Запорожец бе, Докторе???

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 20 Яну 2018, 0:01



а бе как може такова нещо, на самия плаж ми направили хотели :D

--------

айде автомобилистите... какво е това спортно купе на улицата :) аз нямам идея. попаднах на снимката в соцбг.ком


p.s. в същност го разгадах, вие сте на ход :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 20 Яну 2018, 5:30

А бе Стинка, нито една сергия, нито един частен бизнес. Какво хвалиш ония черни години??? Друго си е сега :smoke:


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от hell's angel » 20 Яну 2018, 15:26

steeN написа:
p.s. в същност го разгадах, вие сте на ход :)


Dino 206/246 :mhihi: ... Едва ли, ама 'що пА' да не е ?
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 20 Яну 2018, 15:57

тц, диното има вертикален заден прозорец
някой друг? :smoke:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Borymeckata » 20 Яну 2018, 18:35

steeN написа:айде автомобилистите... какво е това спортно купе на улицата :) аз нямам идея. попаднах на снимката в соцбг.ком


Това трябва да е нещо италианско или френско - някаква Алфа, Лянча, Рено Алпин, Симка, нещо такова...

Беше рядкост да видиш западна кола по улиците, особено из провинцията. Затова обичах като ме водят в София, въртях се всички страни после със седмици се хвалех какви коли съм видял...

Помня, майка ми беше зъболекарка в градеца ни и някакви сърби (мъж и жена), работещи в Германия, бяха дошли да си правят зъбите (тук им било по-евтино). После ни дойдоха на гости, майка ми ги поканила. Сърбинът караше Форд Капри, като го спря пред блока ни, половината град се събра... Всички съученици ми завиждаха адски, че съм се возил в ТАКАВА кола. Сърбите ни почерпиха с някакви бонбони и шоколад, още помня как си бях разпределил тези "екстри" та да имам за по-дълго. Излишно е да казвам, че в Кореком до тогава не бях стъпвал и такива неща не бях виждал дори.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от немо » 20 Яну 2018, 18:54

steeN написа:тц, диното има вертикален заден прозорец
някой друг? :smoke:

Ferrari Daytona
Последна промяна немо на 20 Яну 2018, 21:26, променена общо 1 път
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 2.03.2003
Местоположение: Банкянец

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от bavarec » 20 Яну 2018, 19:06

По-добре ли бяхме през соца?

В сравнение с кой / кои ?
В сравнение с кога / кой период ?

В сравнение с някой народи в този период - по-добре.
В сравнение със сега - по-зле.
Но всичко си е персонално,кой как го приема. В периода на соца, тогавашното поколение възрастни го е възприемало по различен начин.Но и епохата е била такава. И все пак всичко е персонално.Бедността преди соца е била повсеместна.През соца в сравнено с тогава за много хора е било като "райско".Както и сега за много хора в сравнено със соца е "райско". Така че - личностно е всичко. Аз съм бил малък през соца и не мога да го сравня със сега защото тогава съм с разсъдъка на дете. За родителите ми мога да кажа че соца е бил добре в сравнено с преди соца и зле сравнено със сега.
Ако съм имал деца през соца сравнено със сега - по-добре сега.
Последна промяна bavarec на 20 Яну 2018, 20:00, променена общо 3 пъти

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от alekangg » 20 Яну 2018, 19:37

Borymeckata написа:
steeN написа:айде автомобилистите... какво е това спортно купе на улицата :) аз нямам идея. попаднах на снимката в соцбг.ком


Това трябва да е нещо италианско или френско - някаква Алфа, Лянча, Рено Алпин, Симка, нещо такова...

Беше рядкост да видиш западна кола по улиците, особено из провинцията. Затова обичах като ме водят в София, въртях се всички страни после със седмици се хвалех какви коли съм видял...

Помня, майка ми беше зъболекарка в градеца ни и някакви сърби (мъж и жена), работещи в Германия, бяха дошли да си правят зъбите (тук им било по-евтино). После ни дойдоха на гости, майка ми ги поканила. Сърбинът караше Форд Капри, като го спря пред блока ни, половината град се събра... Всички съученици ми завиждаха адски, че съм се возил в ТАКАВА кола. Сърбите ни почерпиха с някакви бонбони и шоколад, още помня как си бях разпределил тези "екстри" та да имам за по-дълго. Излишно е да казвам, че в Кореком до тогава не бях стъпвал и такива неща не бях виждал дори.

Това няма как някой да го разбере, освен, ако не го е изживял!
Сега ще каже някой, че и без шоколад и Форд е било добре..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 20 Яну 2018, 21:54

немо написа:
steeN написа:тц, диното има вертикален заден прозорец
някой друг? :smoke:

Ferrari Daytona


:yes:

Изображение
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Фидел Кастро » 20 Яну 2018, 22:50

Borymeckata написа:
Беше рядкост да видиш западна кола по улиците, особено из провинцията.

Обяснявам по най-елементарен начин причината.
До 1 октомври 1973 година вносът на западни автомобили закупени от Германия, Австрия, Италия и др. държави беше сравнително либерален и те се срещаха доста често. Злите езици говореха, че част от тях са от автоморгите, но са в добро състояние. Собствениците бяха хора с роднини живеещи "отвъд желязаната бариера", шофьори на международни камиони (ТИР-аджии), моряци, работещи в чужбина, "връткаджии" и пр. Дори баща ми щеше да купува от един познат почти нов VW Beetle, но в последния момент се случи нещо непредвидено и не желая да си спомням защото съм още силно огорчен. :|
След тази паметна дата "другарите" комунисти наложиха убийственото 200% мито и този внос секна отведнъж. Доколкото си спомням беше отново либерализиран някъде в края на 1988 г или малко по-късно. За този около 15 годишен период вносът на западен автомобил беше възможен само през Кореком и то на яки цени или за богопомазани, които имаха възможност да прескочат закона. Ясно е, че ставаше въпрос за партийни функционери от голям ранг.
В София все пак се срещаха често западни коли, както посочва Боримечката и те бяха основно с дипломатически или ХХ-номера (чужденци пребиваващи в България и представителства на чужди фирми). Дори в момента тези номера пак се издават.
Още си спомням нещата до 1 октомври 1973 година и наистина имаше сериозно разнообразие при автомобилите разбира се не както е сега. След това постепенно тези коли взеха да изчезват по куп причини.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от немо » 20 Яну 2018, 22:59

steeN написа:
немо написа:
steeN написа:тц, диното има вертикален заден прозорец
някой друг? :smoke:

Ferrari Daytona


:yes:


Ако има награда тип потупване по рамото или усмивка пред строя ( в Соц. стил) моля да е за жокера :oops: :
http://www.classiccar-bg.com/index.php/ ... 0.230.html
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 20 Яну 2018, 23:22

WOW... мерси много. Аз само по снимката го познах и точно това се надявах някой да изкочи с информация как по дяволите в България е попаднала такава скъпа кола 70те...

Малко е катастрофирала изглежда, стълб или нещо такова и после са я зарязали?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Фидел Кастро » 20 Яну 2018, 23:42

Още едно пояснение по повод снимката с бялата "Дайтона":
Тя е с номер, чийто фон е черен, а буквите и цифрите са бели. Това значи автомобил на частно лице. Доколкото виждам буквата отпред е само С и тази серия номера е издавана със сигурност преди 1973 година. Москвичът, който се вижда перфектно на снимката има номер с бял фон и черни цифри и букви. Този автомобил е държавна собственост - учреждение, завод, стопанска организация, министерство, ТКЗС и пр.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от cod-cdbp » 21 Яну 2018, 2:03

Интерено - уж били внасяни от морги, а дядо ми още си кара фиата от 64-та закупен през 72-ра, без да е правил някакви колосални ремонти по него. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
И не е работил в чужбина, дори напротив - не е било препоръчително да излиза зад граница хей така.

Мисълта ми е, че не всичко е било толкова черно, колкото си мислим или ни карат да си мислим.

А че е имало определени ограничения е факт, при това глупав факт.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook