По-добре ли бяхме през соца?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

По-добре ли бяхме през соца?

Да
137
41%
Не
144
43%
Не мога да преценя
51
15%
 
Общо гласове : 332
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от vvasilev1 » 14 Яну 2017, 4:37

Хаос написа:
BMW_POWER написа:
drago_pavlov написа:
BMW_POWER написа:Колега, много късно се сети да гониш вещици :mhihi:

Ти пак си се заблудил... Аз вещици не гоня, просто пак се излъгах да поспоря с радиото...



Не вярвам да отговориш, затова друг въпрос. Слънчогледът е с произод от Северна Америка. Толкова ли са тъпи американците, та при наличието на толкова земя не сеят слънчоглед, а сеят царевица?

защото сънчогледа изтощава земята и ако се сее няколко години подред тя става неплодородна
пътуваме си с един швейцарец и му направи силно впечатление колко много слънчоглед има в БГ
думите му бяха - при толкова слънчоглед едва ли е ротация на култури, ще си съсипете земята
човек от семейство фермери, израснал със селскостопанската техника и животните в Швейцария, а те не е като да не знаят какво правят...


Ротация на културата си има. Сред слънчоглед се сее пшеница и след това царевица - примерно. В Швеция слънчоглед няма как да вирее. Изобщо съм очуден как животновъд дава акъли за зърнени култури. Те там пасат едни крави и бодът малко царевица за силаж.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 14 Яну 2017, 4:48

Jordana написа:...


Факти, ама какви факти? Защо не го съотнесеш тва към федералния бюджет на САЩ и после да вземеш същия процент от нашия и да видим как тия 55 милиарда са капка в морето за американците. И нали си против частните централи? В САЩ няма държавни атомни или каквито е да било електро-централи. Тока е по-евтин от европейския (включително по-евтин и от френския)... явно може? Във Франция са държавни и централите и компаниите, които ги строят... сравняваме пак неща, които нямат общо.

Ако става въпрос за субсидии, това е което наливат американците е възобновяема енергия, щото и там са полудяли разни зелени лобита. Добре, че при нас тая работа не успя да излезе съвсем от контрол. Абсолютна безсмислица, при условие, че дори не ги произвеждаме тия неща да кажеш (ааа ууу нещо подкрепа на местна индустрия, колкото и тва е пълна глупост за мен).
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 14 Яну 2017, 5:03

vvasilev1 написа:
BMW_POWER написа:Били те "свободни" :mhihi: Някога на робите им жигосвали номера, после им слагали всякакви етикети, докато фюрера само им татуирал цифрите на ръката.

Днес "свободните" провисили един бадж с магнитен носител и снимка и гордо крачат из Бизнес центъра. Къде е разликата? Експлоатация до дупка и плащат колкото да не умреш от глад. Не искам да питам, колко могат да спестяват, да водят семейството на почивка и т.н., без

Колко на 1000 от вас могат да си позволят ипотека, нова кола (на лизинг естествено) и две почивки по две седмици годишно? А и колко от можещите са на заплата?

Свободата Санчо ...


Ти са оля. Две почивки по две седмици. 2017 година сме ако си пропуснал. Една лятна почивка от десет дена си е постижение. И то не от към пари, а защото динамика е различна. Има си хора с ипотека, колата не знам що пък трябва да е нов нужник и от почивка не се лишаваме.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk


Колега, някъде назад е темата за средната класа. Там колегите обясняват подробно, как живее кредната класа на запад. Затова ги и пунтирах :ok:


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Хаос » 14 Яну 2017, 6:17

vvasilev1 написа:
Хаос написа:
BMW_POWER написа:
drago_pavlov написа:
BMW_POWER написа:Колега, много късно се сети да гониш вещици :mhihi:

Ти пак си се заблудил... Аз вещици не гоня, просто пак се излъгах да поспоря с радиото...



Не вярвам да отговориш, затова друг въпрос. Слънчогледът е с произод от Северна Америка. Толкова ли са тъпи американците, та при наличието на толкова земя не сеят слънчоглед, а сеят царевица?

защото сънчогледа изтощава земята и ако се сее няколко години подред тя става неплодородна
пътуваме си с един швейцарец и му направи силно впечатление колко много слънчоглед има в БГ
думите му бяха - при толкова слънчоглед едва ли е ротация на култури, ще си съсипете земята
човек от семейство фермери, израснал със селскостопанската техника и животните в Швейцария, а те не е като да не знаят какво правят...


Ротация на културата си има. Сред слънчоглед се сее пшеница и след това царевица - примерно. В Швеция слънчоглед няма как да вирее. Изобщо съм очуден как животновъд дава акъли за зърнени култури. Те там пасат едни крави и бодът малко царевица за силаж.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Швейцарец, коуега.


Sent from my iPhone using Tapatalk
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от vvasilev1 » 14 Яну 2017, 8:24

Хаос написа:
vvasilev1 написа:
Хаос написа:
BMW_POWER написа:
drago_pavlov написа:
BMW_POWER написа:Колега, много късно се сети да гониш вещици :mhihi:

Ти пак си се заблудил... Аз вещици не гоня, просто пак се излъгах да поспоря с радиото...



Не вярвам да отговориш, затова друг въпрос. Слънчогледът е с произод от Северна Америка. Толкова ли са тъпи американците, та при наличието на толкова земя не сеят слънчоглед, а сеят царевица?

защото сънчогледа изтощава земята и ако се сее няколко години подред тя става неплодородна
пътуваме си с един швейцарец и му направи силно впечатление колко много слънчоглед има в БГ
думите му бяха - при толкова слънчоглед едва ли е ротация на култури, ще си съсипете земята
човек от семейство фермери, израснал със селскостопанската техника и животните в Швейцария, а те не е като да не знаят какво правят...


Ротация на културата си има. Сред слънчоглед се сее пшеница и след това царевица - примерно. В Швеция слънчоглед няма как да вирее. Изобщо съм очуден как животновъд дава акъли за зърнени култури. Те там пасат едни крави и бодът малко царевица за силаж.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Швейцарец, коуега.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Коуега, Швейцария съм имал предвид! Лилавите крави дават акъл за сеитбооборота :)

Това е нещо като ние да ги съветваме на тема производство на ръчни часовници.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Jordana » 14 Яну 2017, 9:08

steeN написа:
Jordana написа:...


Факти, ама какви факти? Защо не го съотнесеш тва към федералния бюджет на САЩ и после да вземеш същия процент от нашия и да видим как тия 55 милиарда са капка в морето за американците. И нали си против частните централи? В САЩ няма държавни атомни или каквито е да било електро-централи. Тока е по-евтин от европейския (включително по-евтин и от френския)... явно може? Във Франция са държавни и централите и компаниите, които ги строят... сравняваме пак неща, които нямат общо.

Ако става въпрос за субсидии, това е което наливат американците е възобновяема енергия, щото и там са полудяли разни зелени лобита. Добре, че при нас тая работа не успя да излезе съвсем от контрол. Абсолютна безсмислица, при условие, че дори не ги произвеждаме тия неща да кажеш (ааа ууу нещо подкрепа на местна индустрия, колкото и тва е пълна глупост за мен).

55млрд е стара цифра . Много добре знаеш че рестартираха ядрената си програма и сега строят десетина нови централи . Това че е имало мораториум и сега пак наливат пари в АЕЦ трябва да ти говори че държавата е намесена с двата крака вътре специално в атомната енергетика . А за ВЕИ ..хората си го казаха , микса ще остане още дълго време оптималното решение . А делът на тока от АЕЦ ще нараства . В европа тока е скъп за крайния потребител по други причини , не свързани пряко със собственоста . А и знаеш че в САЩ централите са стари и в края на дните си като нашата Козлодуй когато имат най голяма рентабилност . Какво ще спечели България от една частна АЕЦ Белене ? Нищо да ти кажа предварително , абсолютно нищо . Освен че волю неволю ще поемем ядрения риск от наличието на тоя обект , който на всичко отгоре ще бъде обслужван от частен оператор който ще има за първостепенна задачча да си прибере по-бързо инвестицията . Тази централа няма да плати нито лев данъци и такси поне 30 години напред , по простата причина че ще "избива " милиардна инвестиция . Но за сметка на това ще изнася огромен част от националния капитал в размер на милиарди годишно поради обема на обопота си .Срещу само няколко хиляди работни места които ще разкрие ??!!! Че защо да си натикваме тоя хОй сами ? Като ще е така по-добре да плащаме скъп ток от румънски и турски АЕЦ и да не се занимаваме с глупости , да правим още една американска или френска или китайска централа само че на българска земя .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от sambeto » 14 Яну 2017, 12:35

Ще вметна и аз нещичко, ей така неангажиращо :mhihi:
Каквото и да си говорим, СОЦ-а имаше и добри страни! За мене вече като родител на 9 годишна дъщеря, най важното беше, че ИМАШЕ СИГУРНОСТ. Сега такова нещо няма. Преди можеше да оставиш детето си да играе до незнам си колко часа, да излиза, без да се притесняваш за него. Сега е съвсем различно, и това никой не е в състояние да ме обори.
А това, че много симпатизират на Русия ( и аз включително), ама са пуснали документи за Зелена карта е съвсем друг въпрос :mhihi:
Да, аз съм на на мнение, че САЩ са виновни за много световни конфликти (ИД, талибани, Сирия, Ирак, Либия, Сърбия и т.н.), обаче ако можеше бих отишъл да живея там, а не в Русия.
И това го мислят много Българи, ма не си го признават. :angel:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от drago_pavlov » 14 Яну 2017, 19:03

Jordana написа:Тази централа няма да плати нито лев данъци и такси поне 30 години напред , по простата причина че ще "избива " милиардна инвестиция.

ВЕрваш ли си?
Кажи къде и как опрощават данъци заради инвестиция, да се наредим на опашката :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Jordana » 14 Яну 2017, 19:07

Справка енергодружествата в момента . Никой не опрощава данъци когато те са законно дължими , не се прави че не разбираш за какво говоря .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от drago_pavlov » 14 Яну 2017, 19:08

Не знам какво имаш предвид за енергодружествата. Вероятно реинвестират печалбата и така не плащат данъци?
За направени вече инвестиции няма как да отървеш бъдещи данъци.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Jordana » 14 Яну 2017, 19:14

Да де , що тогава протестирате в другата тема че лукойл внесла само 1 милион корпоративен данък ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от drago_pavlov » 14 Яну 2017, 19:19

Jordana написа:Да де , що тогава протестирате в другата тема че лукойл внесла само 1 милион корпоративен данък ?

Защото те от 10 години са на загуба, а само веднъж инвестираха 1 млрд в някакво ново оборудване :mhihi:
Ако всяка година дето са на загуба са инвестирали по 1 млрд в "завода", той щеше да е станал 8-мото чудо на световната икономика :mhihi:

П.П.: Не ме разбирай погрешно. Не съм ок с тази практика. Това реинвестиране винаги се прави през техни фирми от чужбина, изнасяйки печалбата там. Но не е незаконно... Докато при лукойл нещата със сигурност са много, много различни.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 14 Яну 2017, 22:21

Jordana написа:...


Аз не съм против ядрените централи. Дори имам финансов интерес да ги строят повече междо другото.
Иначе това с изнасянето на капитала е тема дето сме я дъвкали, не ми се коментира за 100ен път.

Ако си говорим за ядрени централи, това е бъдещето - https://energy.gov/ne/nuclear-reactor-t ... r-reactors
Не някакви бетонни мавзолеи.

п.с.
САЩ имат ядрена програма за бомби единствено, не за централи. И това е, което рестартираха скоро.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от dr.peshev » 14 Яну 2017, 22:34

ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Jordana » 14 Яну 2017, 22:39

Да прав си , плутоният е важен фактор в случая със САЩ . То и затова скоро няма да има ториев реактор .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook