По-добре ли бяхме през соца?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

По-добре ли бяхме през соца?

Да
137
41%
Не
144
43%
Не мога да преценя
51
15%
 
Общо гласове : 332
ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Borymeckata » 16 Окт 2017, 9:42

K_Ilkov написа:Сега ще ми каже някой как и сега медиите бла бла, да пак облъчват и променят, но никой не иска тази "информация" да я наизустиш за да бъдеш допуснат в учебно заведение, нали ...

Погледни го от "светлата" страна - можеш да използваш разни бъгове и пропуски в системата в свой интерес. Да, във ВУЗ-овете се влизаше с "политически" изпит, но това не беше кой знае каква пречка. Трябва просто да наизустиш няколко общи фрази (виждате, как след толкова години още стоят в паметта ми...) и да ги повтаряш като папагал. И повече нямаш ядове - с тези няколко мантри минаваш навсякъде.

В тази връзка, сетих се един виц: Върви някакъв по улицата си приказва на глас: "Даеба тая скапана държава...". Един милиционер го чул и решил да развие дейност, арестува го и го води при шефа на милицията. Започват да го разпитват:
- Ти защо псуваш държавата, бе?
- Ами как няма да псувам другарю Началник, погледнете какво правят гадните американци във Виетнам?!?
Щефът към милиционера:
- Ти защо арестуваш човека бе, като не си разбрал коя държава псува? Три денонощия арест, свободен си!
Излизат в коридора и милицаят шашнат, оплаква се на бившия арестант:
- Е какво стана - уж теб арестувах, а сега аз отивам в ареста...
- Ами аз като ти казвам: "Даеба тая скапана държава", ти не вярваше...
(Вицът илюстрира моята теза, че бъгавата система може да бъде използвана и в твой интерес).

И още един виц: Хващат един, че разпространява на улицата позиви. Водят го в милицията заедно с цялата му пълна чанта - веществени доказателства. Обаче там - изненада! Всички листове - чисто празни! Милицаите са шашнати:
- Ама тука... нищо не пише?
- Ами какво да пише, то всичко е ясно...
Excellent! Steven is my name!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 16 Окт 2017, 10:12

Хитруването и боренето на системата е националне спорт у нас, знам ...

Сам се сещаш кое е градивно и смислено за обществото:
- да покажеш, че можеш да мислиш
или
- да покажеш уменията си в рецитация на творчеството на партията

пп. вицовете са добри :yes:

Kroki написа:
K_Ilkov написа:Сега ще ми каже някой как и сега медиите бла бла, да пак облъчват и променят, но никой не иска тази "информация" да я наизустиш за да бъдеш допуснат в учебно заведение, нали ...

Преди няколко години, това ни караха за учим по един предмет в университета. Учебника беше доста стар с някакви нереални данни вътре и трябваше да го знаем на изуст. :lol:

Малко по различно е от това, което написах, но пак ... тоя дето ви го преподаваш тоя предмет какъв беше?
Залагам 5лв, че е некво изкопаемо спряло преди 89г развитието си ... имал съм такива преподаватели и аз ...

За наизустяването и изобщо "методиките" на БГ образованието не ми се пише че синът ми е 3-клас и съм оставил жената да си комуникира с училищните власти, че миналата година бях на крачка от това да ходя да удуша някого :evil:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Kroki » 16 Окт 2017, 13:11

Стопанска история
http://blogs.unwe.bg/ekostov/?view=research
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Borymeckata » 16 Окт 2017, 13:55

Станах прав, докато четях за НИД и публикациите на тоя икономически гуру... Да се чудиш защо човек с такава ерудиция, обширни познания и опит в икономиката си губи времето да преподава, вместо да развърти мащабен бизнес... :dunno: :dunno: :dunno:

И пак се сетих един лаф от онова време: Разменям 4 ядрени бойни глави по 50 килотона за един български икономист със същата разрушителна сила.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 16 Окт 2017, 15:04

Borymeckata написа:
BMW_POWER написа:Социалистическата революция е най-голямото завоевание на българския народ в неговата над хиляда и триста годишна история!

Колега, ти си избил рибата само с това изречение, могъл си само с него да минеш политическия изпит - без да пишеш нищо повече... Респект! :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Сигурно сте чували един лаф (пак от онова време) - че някакъв спечелил награда по математика, защото успял да докаже, че всяка крива линия, успоредна на Априлската линия на Партията, е права!


:mhihi: :shock:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от alekangg » 16 Окт 2017, 15:51

Borymeckata написа:
K_Ilkov написа:Сега ще ми каже някой как и сега медиите бла бла, да пак облъчват и променят, но никой не иска тази "информация" да я наизустиш за да бъдеш допуснат в учебно заведение, нали ...

Погледни го от "светлата" страна - можеш да използваш разни бъгове и пропуски в системата в свой интерес. Да, във ВУЗ-овете се влизаше с "политически" изпит, но това не беше кой знае каква пречка. Трябва просто да наизустиш няколко общи фрази (виждате, как след толкова години още стоят в паметта ми...) и да ги повтаряш като папагал. И повече нямаш ядове - с тези няколко мантри минаваш навсякъде.

...


По-важното е, че някои НЕ можеха да влязат, ако ще да са отличници, ако назад в рода им има или е имало проблемни за партията хора!


Чак се чудя, как има толкова заблудени хора гледайки анкетата, явно 45 год са малко, трябваше и до днес да сме под строя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от klintan66 » 16 Окт 2017, 16:55

BMW_POWER написа:Днес се сетих за онази тъпотия "ХАРАКТЕРИСТИКА". Без нея нито можеш нормална работа да намериш, нито във ВУЗ приемаха. Защо ли много ми заприлича на днешните "препоръки"? Някога за да влезеш във ВУЗ се минаваше и "политически изпит". И на него имаше ДА и НЕ. Второто ти вадеше една единица от бала. Благодарение на този изпит влезнах във ВИИ Карл Маркс. 1988г ни се падна тема за РСО-то. И аз като плюх на молива започнах с думите:

Социалистическата революция е най-голямото завоевание на българския народ в неговата над хиляда и триста годишна история!

(представям си сега какво ще настане в темата :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: )

Осем страници в този тон. Когато излезнаха резултатите на Стената на плача, навсички имаше оценки ДА и НЕ. Срещу моят номер бяха написали БРАВО (майтап). Дванадесет месеца обучение по АПМЛТП (Актуални проблеми на Марксистко-Ленинската теория и практика, учеше се в НШЗО Хр. Ботев) си казаха своето. Хубавото е, че там ни запознаха с доста теоретици (споменавани от Стинката) и даваха полезна информация. Това много ми помогна на изпита по История на икономическите учения. Като взех да разказвам неща, които ги няма в учебника и на Професорът пу паднаха очилата. Той пишеше 6 на Господ, 5 на себе си и останалото на студентите. От 60 човека, само аз изкарах 5, всички други бяха надолу :ok:



Бих казал че ти си десидент-мъченик принуден да оцеляваш но няма. Вече са те "пречупили" . :mhihi: .

Е, аз пък казах, в резюме , на първия изпит по философия, че ако имаш татко фабрикант ще напишеш Капитала и ме скъсаха.
Професора с невярващи очи ме питаше - Наистина ли това мислите?
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 16 Окт 2017, 19:22

https://money.bg/investments/germanskat ... leven.html

ако не беше бай тошо да строи заводи за полупроводници... :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Хаос » 16 Окт 2017, 23:08

steeN написа:https://money.bg/investments/germanskata-leoni-otvarya-zavod-v-pleven.html

ако не беше бай тошо да строи заводи за полупроводници... :lol:

rofl 30 милиона инвестиция, 2000 неквалифициран персонал на 520 лева заплата след 3 години стаж и 500 администрация, от които 50-тина инженери на щедрите за региона 1000-1200 лв.

а Язаки са със завод от 11 години, тея навреме са се сетили, тук и в Украйна - и ние и те са примижали от глад извън областните градове...

ако разчитаме на такива крупни инвестиции (а региона разчита) направо сме умрели прави

знам за изцяло български заводи с по 10+ милиона складова наличност, тея щели да инвестират 30 милиона...

това не е за хвалене, а за оплакване

RIP БГ индустрия

а построеното по Бай Тошово време не можем да го боядисаме, в прекия смисъл!
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от host » 16 Окт 2017, 23:15

Каква е реалната цена и целесъобразност на построеното ?

Или няма значение ? Щото сигурно има та все сме били на "-" ама ... нз вероятно мръсните капиталисти са виновни.

А за тия БГ заводи с 10+ мил. складова наличност ... техните собственици "радетели за благото на майка България" сигурно плащат европейси заплати предполагам ... щото постоянно изнасят за ЕС ... :confused:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 17 Окт 2017, 0:29

Понеже споменахте Украйна, демократизираха ги по бг-образец. Ликвидираха им цялата авиационна промишленост (закриха самолетостроенето в лицето на АН), Русия спря да купува двигатели за хеликоптерите си и сега си ги прави сама, а отскоро страната се превърна в основен вносител на американски въглища....
Честито!

Между другото, изтече новина за безвъзмездната американска помощ за превъоръжаването на т.н. БА. За 27 години братята американци са дали 220 милиона щатски долАра. Идват по около 9 милиона на година или по около 1.50 на човек (две коли на калпак). За сметка на това безвъзмездно ползване на територия и всичко друго. Т.н. БА за благодарност унищожи 3000 танка, 300 самолета, ракети СС-20, артилерия ...

С такива "помощници", врагове не ти трябват

хвалА за такава помощ

https://www.vesti.bg/bulgaria/sasht-sa- ... ia-6074698

Апропо, Русия е враг и ББ обеща да марширува на Червения площад :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 17 Окт 2017, 8:00

Хаос написа:
steeN написа:https://money.bg/investments/germanskata-leoni-otvarya-zavod-v-pleven.html

ако не беше бай тошо да строи заводи за полупроводници... :lol:

rofl


То да не е само 1 такъв завод... постоянно се откриват такива от няколко години насам... и за какво ни е тази грандоманщина да има големи заводи?
Да има един единствен работодател в района и да прави с работниците каквото си иска ли? И кво му е малкото... Плевен е 100 000 човека... 2000 работни места са 2%...

п.с. какво да боядисваме на бай Тошо, завоите с обратни виражи по """магистралата""" ли :mhihi: Или тоалетната чиния на Бузлуджа може би...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 17 Окт 2017, 8:12

Не е ли Кремиковци или поне да трябва да се заселят хора от други райони за да функционира изобщо не ми го хвали :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 17 Окт 2017, 8:15

Кремиковци... хахааа... тва е най-голямата пародия на социалистическата грандоманщина и малоумие. Завода шибнат до столицата за да може да трови максимално много хора :mhihi: ... рудата се транспортира с влакове от Варна :mhihi: Рентабилно (да ползвам соц термина) със сигурност :mhihi:

Ей как се сетих за Димитровград, първия централно планиран град в България мисля... колко хубав град за 40к човека са построили... супер плодороден район... и после правят циментова фабрика и разказват играта на всичко там... страшната работа :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 17 Окт 2017, 8:22

Личи си, че не разбираш от соц икономика грам ... БДЖ товарни превози знаеш ли ква дейност и печалба са имали? :mhihi:

пп. Като не можеш да боядисаш Кремиковци къде си тръгнал изобщо :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook