По-добре ли бяхме през соца?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

По-добре ли бяхме през соца?

Да
137
41%
Не
144
43%
Не мога да преценя
51
15%
 
Общо гласове : 332
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 19 Мар 2018, 14:04

Знам за технологията, толкова сме го коментирали с hell's angel на дълго и на широко... фракинг е имало дори в Германия през 80те.
Иновацията е накратко комбиниране на хоризонтално сондиране с фракинг и флуидите, които се ползват... чисто частна американска разработка.
В момента руснаците се учат от американците как да го правят и плащат на полезни идиоти да го забраняват в Европа :)

Не съм съгласен за политическото. Не може да е по-далече от истината. Администрацията на Обама буташе яко възобновяеми източници и беше много тежко за петролните производители по нейно време. Да не говорим, че съм го видял и на място, а не съм го чел по вестниците.


За образованието съм сългасен. Но когато същите срещу, които се бориш държат образованието... то просто е инструмент за пропаганда.
За да може да се преподава по един учебник трябва министерството да го одобри :) Е ми... чакай ти образование.
Особено в хуманитарните науки може да се вкара толкова пропаганда... в точните науки е трудно, въпреки че се прави, но пък нищо не пречи да се свали нивото драстично...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Е.Димитров » 19 Мар 2018, 15:07

на мен ми е интересно друго, как така, премиера признава, че държавата е лош стопанин, като всъщност държавата е самият той и правителството, което е назначил.
Как така е лош стопанин за едно, но управлява милиарди левове, следи за всички плащания, издава закони и контролира всички аспекти на живота в тази държава!?
Нима едно такова "признание" не е достатъчно едно правителство да падне от власт.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от cod-cdbp » 19 Мар 2018, 15:08

steeN написа:Знам за технологията, толкова сме го коментирали с hell's angel на дълго и на широко... фракинг е имало дори в Германия през 80те.
Иновацията е накратко комбиниране на хоризонтално сондиране с фракинг и флуидите, които се ползват... чисто частна американска разработка.
В момента руснаците се учат от американците как да го правят и плащат на полезни идиоти да го забраняват в Европа :)

Не съм съгласен за политическото. Не може да е по-далече от истината. Администрацията на Обама буташе яко възобновяеми източници и беше много тежко за петролните производители по нейно време. Да не говорим, че съм го видял и на място, а не съм го чел по вестниците.


За образованието съм сългасен. Но когато същите срещу, които се бориш държат образованието... то просто е инструмент за пропаганда.
За да може да се преподава по един учебник трябва министерството да го одобри :) Е ми... чакай ти образование.
Особено в хуманитарните науки може да се вкара толкова пропаганда... в точните науки е трудно, въпреки че се прави, но пък нищо не пречи да се свали нивото драстично...



В обратен ред - Образованието от една страна е в задънена улица по причината, която си описал ти. От друга страна, то не се тласка към развитие, защото няма определена конкретна цел и концепция. В момента "целта и концепцията" са членството в ЕС, и подобна пропаганда, символика и риторика има в учебниците от 1-ви клас още.
Отделно - образованието, според мен, трябва да има национална насоченост, а не либерална т.е. да се изучават обективно различни процеси, но предимно през нашата призма и спрямо конкретната концепция. Т.е. не трябва да се фокусира върху общото развитие на целият съюз, който да произтича да кажем в наш ущърб.

Колкото до фракинга, си мисля отдавна, че беше развитието му, бе направено като ход, за да се покаже на СА, Русия и други големи производители на нефт и газ, че печалбата им няма да е винаги висока, нито ще могат те да контролират доставките едностранно, както и да имат политическо влияние.
Ако си спомняте - Путин тогава ходеше и се хвалеше, че въпреки ниските цени на нефта и газа, са успели да запазят завидна (по неговите думи) стабилност.

Колкото до факта, че фракинга е частна разбработка - то и Федералният резерв и МВФ са частни организации, но това не им пречи да диктуват политически условия.
И CNN и няколко други телевизии са частни, но реално са рупор на определени политически формации.
Примери за частни компании с политическо влияние има много, и не само нашият Лукоил е толкова лош.

Накратко - не може да се диференцират частните интереси на капитализма от социалният и интелектуален застой, защото двете неща са твърде зависими.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от cod-cdbp » 19 Мар 2018, 15:14

Е.Димитров написа:на мен ми е интересно друго, как така, премиера признава, че държавата е лош стопанин, като всъщност държавата е самият той и правителството, което е назначил.
Как така е лош стопанин за едно, но управлява милиарди левове, следи за всички плащания, издава закони и контролира всички аспекти на живота в тази държава!?
Нима едно такова "признание" не е достатъчно едно правителство да падне от власт.


Това очевидно показва неинформираност или невежество от страна на обществото.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Мнение от steeN » 19 Мар 2018, 16:13

Защото държавата е лош стопанин, независимо кой е в управлението на държавата. За това.

cod-cdbp написа:Колкото до фракинга, си мисля отдавна, че беше развитието му, бе направено като ход, за да се покаже на СА, Русия и други големи производители на нефт и газ, че печалбата им няма да е винаги висока, нито ще могат те да контролират доставките едностранно, както и да имат политическо влияние.
Ако си спомняте - Путин тогава ходеше и се хвалеше, че въпреки ниските цени на нефта и газа, са успели да запазят завидна (по неговите думи) стабилност.

Колкото до факта, че фракинга е частна разбработка - то и Федералният резерв и МВФ са частни организации, но това не им пречи да диктуват политически условия.
И CNN и няколко други телевизии са частни, но реално са рупор на определени политически формации.
Примери за частни компании с политическо влияние има много, и не само нашият Лукоил е толкова лош.

Накратко - не може да се диференцират частните интереси на капитализма от социалният и интелектуален застой, защото двете неща са твърде зависими.


Не е вярно това за фракинга. Няколко пъти ти казах, че администрацията на Обама беше против развитието на тази технология. Няма как в по-прав текст да ти го кажа.
Кое не разбираш от това, че Обама забрани добива на петрол дълбоко в океана и фракинг на федерални земи? Още повече, че това тръгна от малки стартиращи компании...
и отне доста време за големите утвърдени да започнат да позлват тази технология, защото за тях това беше огромен риск. Катализатор на развитието беше това, че
САЩ е една от малкото държави, в която собственика на земята притежава полезните изкопаеми под нея. Т.е. може да се развиват такива технологии без
някакви бюрократи да ти висят на главата.

Федералния резерв не е частен. Шефа на федералния резерв се избира от президента и се потвърждава от конгреса. Конспирация номер 2... лошите частници.
В същност федералния резерв е изпълнява напълно интересите на управлението на държавата. Да харчат безконтролно. КАКТО ВСЯКА ЕДНА ЦЕНТРАЛНА БАНКА.

Интелектуален застой и капитализъм? Моля те виж топ 10 на държавите по икономическа свобода... според теб в интелектуален застой ли са?
https://www.heritage.org/index/

За какъв капитализъм може да говорим като сме на 23 място по икономическа свобода (в социалистическа Европа при това :mhihi: )?

Това е в Европа...

Изображение
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 2.03.2003
Местоположение: Банкянец

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от bavarec » 19 Мар 2018, 19:16

Някой хора бъркат ролята държавата/народа с властта/политиката. Оттам се получава кашата.
Държавата е едно, властта/политиката в държавата е друго.Етапите на развитие на тия (общо) минават през различни фази. Оттам става още по- голяма каша в цялостната картина за някой.Различните фази, "инсталират" властта/политиката в държавата. Властта/политиката "бутат" държавата/народа към следващата фаза. / То и не само за БГ е така/.
Оттук кашата/ за някои/ става още и още.
Затова мисля че вече е ясно че соца е безвръзвратно заминал тук. Затова и казвам- гледаме напред.
Ето тези неща като си ги изяснят /някои хора/ ще им просветне. :angel:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 20 Мар 2018, 6:05

steeN написа:Рузвелт е поставил началото на падението на американския проект и е любим на комунягите да го дават за пример :mhihi:
Да когато държавата го прави ти нямаш алтернатива. Когато частника го прави, може да отидеш при друг, който плаща друга заплата.


Тъй, тъй :yes: При Хувър всичко е било цветя и рози, после идва комуниста Рузвелт и съсипва държавицата :confused:

Лоши комунисти!!!

Пети клас, а :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 20 Мар 2018, 11:32

Hoover между другото не е много по-различен, но наистина се говори малко за него.
Да си чувал за един голям язовир, който е държавен проект... с цел стимулиране на икономиката :)
Мда, Hoover Dam се нарича. Не е единствения по негово време. Изобщо не е някакъв "радикален капиталист" както го изкарват.
На всичкото отгоре налага мита за да за "стимулира" местното производство и закопава още нещата (тъпотия, която и Тръмп прави в момента).
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 20 Мар 2018, 12:34

Тъй, тъй :yes: Строителството в САЩ е хубаво, неща като Беломор канал са лоши :bowdown:

И ти си на принципа:

Не гледай какво правя, ами слушай какво ти говоря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от hell's angel » 20 Мар 2018, 12:50

steeN написа: Частните компании в щатите.... фракинга....

Някой от тия геймчейнджъри излезна ли на печалба, или викаш да поизчакаме да се вдигнат цените още ? :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 20 Мар 2018, 15:12

Какво значение има печалбата за развитието на една технология... Тука спорите, че само държавата може да инвестира в неща, в които не били на печалба в началото и трябвало тя да направи първоначалната инвестиция щото видиш ли много неща нямало да ги има... Глупости. Нали това е ролята на рисковия капитал... да си хвърлиш парите в нещо неутвърдено и ако стане, стане. После САМ си носиш последствията. Когаго държавата играе тази роля всички плащаме експериментите на някой обезумял бюрократ. Директен практически пример отново.

А бе вие ме разбивате с глупости Първо кво щяхме да правим, ако държавата не инвестираше в губещи технологии... ся що частните фирми го правели... ми по същата причина...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от hell's angel » 20 Мар 2018, 16:23

Аз риторично питах :mrgreen: Не споря за нищо. Тия, теоретичните ти заигравки и споровете с радиоточката - уж съм ги отказал :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от host » 20 Мар 2018, 16:50

Малко въздух да вземете си пуснете тва клипче >
https://www.youtube.com/watch?v=YqcY2QDbi_g&t=0s

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от cod-cdbp » 20 Мар 2018, 19:16

hell's angel написа:Аз риторично питах :mrgreen: Не споря за нищо. Тия, теоретичните ти заигравки и споровете с радиоточката - уж съм ги отказал :mhihi: :mhihi: :mhihi:



И аз се отказах впрочем. :mhihi:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 23 Мар 2018, 4:33

steeN написа:Какво значение има печалбата за развитието на една технология...


За пореден път срина всичките си теории :mhihi: :mhihi: :mhihi: Пак ти повтарям.

Ако това, което го пишеше в книгите раснеше по нивите, гладен никой нямаше да ходи!

Хубавото на този форум е, че представлява една сравнително ясна представителна извадка на бг-общество. Тук има хора от всички слоеве и всякакви доходи и възможности. Тази тема показва, как народонаселението е тотално разделено относно миналото. Не знам кой как е гласувал, кой с колко ник-а го е направил и как са гласували различните "възрастови групи". Виждам, как историята се пренаписва. Става така, че исторически моменти, на които съм бил пряк свидетел се изкарват в съвсем различни краски. Всеки вижда треската в чуждото око, а не вижда кола в своето. Меко казано е неуместно наследник на детеубиец, "гладувал" (и не свалил дори грам) с 39-те срещу новата конституция, неподписал я и бил два пъти дипломат и представител на страната в чужбина. Комунисти, социалисти, демократи, патриоти, обикновени педали и не знам си какви си. Народът се дели на какви ли не и вместо да се събере и да измете тази сган, един на друг си "бъркат по дупките". Един бил "комуне", друг не разбирал от компютри, трети бил "чугунена глава", четвърти ..., пети .... Погледнете се бе, хора :OT: Защо е тази омраза и защо са тия епитети? Миналото никой не може да го промени. Но всеки може да си извади изводи.
Отдавна са го казали:
Разделяй и владей!
бг-обществото се дели на какво ли не.
Левски и ЦСКА
Ботев и Локомотив Пд
Комунисти и всички останали (те отделно са си едни срещу други)
София срещу провинцията
Компютърджии срещу останалите
и още много такива. Защо? Защото вместо да се огледаш и да изметеш двора, седиш и гледаш на комшията в паничката.
Отявлени крадци под предлог "Това е комунистическа ...." си присвоиха много неща и станаха богати. Незаслужено. Не искам да споменавам имена (а знам много). Как един личен шофьор (отпреди 20г) и доказан крадец сега е шеф и собственик на охранителна фирма и охранява банка. И в тази банка вече имаше обири на инкасо. И във фирмата на бившия му шеф също имаше въоръжен обир. Баси, кой век сте бе, хора? Колко убийства има от Нова година насам? Пред РС-то всеки е нинджа, а всъщност ...

Както и да е. Малко по темата. Давам 50л бира (един кег наливна бира от бг-марка по избор) на този, който ми намери отговор от Стинката в темата по въпроса:
По-добре ли е живял той (Стинката) при соца?
Питах го десетина пъти, не казва. Но има много над 1000 поста в темата за всичко друго.

Та ако има мераклии, насреща съм Плащам с пей пал и нямате ядове.
Кегът не е включен, само бирата :OT:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook