По-добре ли бяхме през соца?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

По-добре ли бяхме през соца?

Да
137
41%
Не
144
43%
Не мога да преценя
51
15%
 
Общо гласове : 332
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Фидел Кастро » 28 Фев 2017, 1:30

Тази сутрин по BTV стана въпрос, че детското спешно отделение на "Пирогов" не е ремонтирано от 30 години.
После не се чудете защо хората си спомнят с умиление за соцвремената! :banghead:
И тогава лъжеха и тогава крадяха, но някак си всичко беше с мярка.
Единственото положително нещо за мен е свободното пътуване в чужбина, но все още не са решени всички визови ограничения, а и за мнозина такива пътувания са недостъпни. :|
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 28 Фев 2017, 2:13

Пирогов трябва просто да се приватизира. Тогава ще изглежда като болница Токуда примерно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 28 Фев 2017, 2:35

Фидел Кастро написа:Тази сутрин по BTV стана въпрос, че детското спешно отделение на "Пирогов" не е ремонтирано от 30 години.
После не се чудете защо хората си спомнят с умиление за соцвремената! :banghead:


Колега, тихо и мирно се извъртяха близо 28 години "демокрация". Живот и здраве, след още толкова тези като мен (дето сме били млади тогава и имаме реални спомени) ще си отидем по реда или поне ще останат много малко. За всички родени след 1985 мизерията ще се приема като нормален начин на живот и за всичко ще са виновни "онези 45 години".

Не СДС и "Ликвидационните им съвети" ликвидираха много успешно земеделието и животновъдството в бг. Нали? "Онези 45 години" го направиха.

Брутният вътрешен продукт от селското стопанство в щатски долари през 1989 г. е 10,790 млн., а през 1998 г. - 2,262 млн. долара


:shock: :shock: :shock: Георги Димитров, Вълко Червенков и Тато са виновни за това :banghead: :banghead:

през 1998 г. - 2,262 млн. долара; производството на пшеница през 1989 г. е 5,425 млн. тона, а през 1998 г. - 3,203 млн. тона; тютюнът - от 65 хил. тона на 30 хил. тона; виненото грозде - от 577 хил. тона на 319 хил. тона; захарното цвекло - от 966 хил. тона на 62 хил. тона; плодовете - от 1677 хил. тона на 734 тона.


:shock: :shock: :shock: И пак горните са виновни!!!

Много по-тежко беше положението в животновъдството - след ликвидирането на фермите в земеделските кооперации за 10 години говедата от 1,637 млн. броя са вече 682 хил.; свинете от 4,119 млн. - 1,512 млн.; овцете от 9,045 млн. - 2,549 млн


Да не се повтарям ..., достатъчни са следните редове:

В крайна сметка към 1995 г. 1/3 от плодородната българска земя запустя


НО, както по-горе казаха колегите, в челото сме по производство на слънчоглед. Да люпи народа семки и да бистри политиката, какво друго му трябва? Тежко машиностроене, камиони, кари, коли, да лееш цветни и черни метали??? Я люпи семки и не се занимавай с глупости. Стинката добър пример е дал. Нефтени и данъчни райски местенца. От работа никой не е забогатял.

Колко от вас ще се върнат на село да ринат гюбре? Никой, нали? Тогава темата сие меко казано безпредметна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 28 Фев 2017, 5:09

Наистина ли намираш за лошо, че хората са напуснали селото и са отишли в града за по-продуктивна (и съответно по-високозаплатена) работа? Какво значение какво сме произвеждали като държавата го е изкупувала на безценица и го е изнасяла? Взимали са там 200 кинта в ТКЗС-то и тва е било. Кой е виновен, че пустее земята? Върни се ти и почвай да обработваш, щом е толкова переспективно? Обаче СИВ го няма да изкупува на готово вече. Сега се състезаваш с целия сят.

Данъчни рай местенца... че ние не сме ли такова място? 10% данък... в Кипър е 12.5%. Усещайте се малко преди да ги говорите тия заучени реплики.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 28 Фев 2017, 5:46

Ама това е факт. И не го отричам. бг се превърна в толкова хубаво място, че пред бг-посолствата се редят опашки за визи и разрешителни. Компании като ICBC, China Construction Bank, JPMorgan Chase, Exxon Mobil, General Electric, Кока Кола и т.н. прехвърлят хед-офисите си в Бизнес парка в София. Богати арабски шейхове чакат с дни, за да им докарат колите на терминал 2, само и само да ги покарат по софийските улици.

А иначе сериозно, ето две цифри:

Население на бг
1946г - 7 029 349
2015г - 7 153 784

Но комент ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 28 Фев 2017, 6:06

Търсиш проблемите на грешното място...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 28 Фев 2017, 7:08

steeN написа:Търсиш проблемите на грешното място...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Проблемите са в държавното планиране, това го знам :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 28 Фев 2017, 8:06

https://fee.org/articles/move-over-gree ... -be-worse/

…a government effort to promote “Fertility Day” on Sept. 22, a campaign intended to encourage Italians to have more babies. …Italy has one of the lowest birthrates in the world… Italian families have been shrinking for decades. In 2015, 488,000 babies were born in Italy, the fewest since the country first unified in 1861. It has one of the lowest birthrates in Europe, with 1.37 children per woman, compared with a European average of 1.6, according to Eurostat figures.


...тука диагнозата каква е ? демокрация ? по-зле са от нас.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Borymeckata » 28 Фев 2017, 9:12

Пак забихте из дебрите на глобалната икономика... Не знам дали има пряка връзка между БВП на една държава и качеството на живот на средния гражданин. Япония има висок БВП, но беше (сега не знам как е...) на първо място в света по самоубийства. Ако сметнете заработката на един човек на нефтена платформа в Северно море, на златоносен участък в Аляска или в някоя уранова мина - сигурно е много висока, стотици долари на човек за ден! Ама тия хора, дали живеят добре там, как мислите?

Аз лично винаги съм ненавиждал комунизма и възлагах големи надежди на СДС и демокрацията. Но какво се получи? За около 25 години нашите "демократи" ме докараха дотам, да си спомням с умиление и носталгия "онова" време. В мен ли е проблемът? Гледам светът около себе си и... не ми харесва! На вас - харесва ли ви?
Последна промяна Borymeckata на 28 Фев 2017, 11:56, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Хаос » 28 Фев 2017, 11:55

alekangg написа:В много градове в Русия и днес положението е такова! Този е от малките 1млн души.
http://varlamov.ru/1634146.html

http://varlamov.ru/1635553.html

http://varlamov.ru/1636193.html

И разходка пеш
http://varlamov.ru/1637956.html

Е това са пътища, има още накъде да потъваме.
Как да не ти се живее на такова място!
Тези блядове са по-зле от африканците май..

https://youtu.be/4gONAOSxeds
гледай и се учи какво се случва в Русия
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 28 Фев 2017, 12:14

Borymeckata написа:Аз лично винаги съм ненавиждал комунизма и възлагах големи надежди на СДС и демокрацията. Но какво се получи? За около 25 години нашите "демократи" ме докараха дотам, да си спомням с умиление и носталгия "онова" време. В мен ли е проблемът? Гледам светът около себе си и... не ми харесва! На вас - харесва ли ви?

На мен не ми харесва, но гледането назад може само да ни помогне да не допускаме същите грешки - това обаче не се прави ...

:OT: по логиката: "Заглавието е еди си какво ... "

На мен лично от поста ти ми е по-важно кой докара СДС до сегашното му състояние?
Другаря Костов? Преподавателя по политикономия, който проведе "успешно" приватизацията на БГ имуществото.

Това е, както и да го въртим винаги изкача кадър на режима преди 89г.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 01 Мар 2017, 4:32

K_Ilkov написа:Това е, както и да го въртим винаги изкача кадър на режима преди 89г.


Това ме подсети за лафа:

Зад всеки успял мъж седи ... държавна сигурност :OT:

Та ако махнем, дето сега са добре, ама по наследство от ДС (по бащина, майчина и т.н. линия), работата е ясна :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Jordana » 01 Мар 2017, 8:16

Ако приемем че това е факт , то какъв е смисъла от сегашното блудкаво и нескопосано положение наречено демокрация ? Преди имаше поне ясни правила , сега имат значение само парите и по някаква странна случайност те винаги се оказват в сметките на разни кръгове , обръчи , облаци и други такива образувания с прилежащите им спътници .
Старата поговорка " пари при пари отиват " може да се перифразира в България съвсем успешно на " Пари при политиците отиват "
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 01 Мар 2017, 9:34

Jordana написа: " Пари при политиците отиват "

Не разбираш ли, че тази схема е дело именно на соца и режима преди 89г.?

Когато ресурса (финансов, човешки и тн.) както и всички лостове за управление на държавата
са съсредоточени в малък процент хора именно по политически причини ...

В оная система няма баланс, няма контрапункт на каквото и да е.
Само клакьори опитващи се да угодят на големците защото само така може да се просперира.

Това, че нашата "демокрация" беше опорочена от същите с едната цел да запазят влиянието си
не променя факта, че генезиса на проблемите е именно в онзи обществен строй даващ
власта, парите, решенията и всичко на някого в една държава по не съвсем ясна методика :dunno:

Всъщност логиката е съвсем ясна - на наш'то моНче ... както и днес ...

Да вероятно, много конкретни неща се дължат на безхаберни хора днес,
но в голяма част те са намерили пътя си до власт и състояние по горната схема :idea:

Нямам никаква полза да плюя минаолото, но ако човек не намери грешките си в миналото няма как да реши днешните си проблеми ...

Е сега има шансове БСП-нцето да дойде на власт, та дано да се нагласят нещата :yes:
Аз лично с най-голямо удоволствие ще си посипя тук главата с пепел когато те оправят нещата,
върнат социалната справедливост, обществения ред и тн. :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 01 Мар 2017, 9:46

Най-много да върнат протестите. Това са много тежки олигофрени за мен. Много!
Аз дето се дразня ГЕРБ какви са социалисти... тия ги изкараха някви крайни капиталисти... БСП просто чупят скалата. Искат пълна национализация ли? От къде са изтеглили ГЕРБ държавата по дяволите, като то няма вече място където да е бръкнала.

„ГЕРБ са за изтегляне на държавата от всичко, ние сме за засилване на ролята на държавата. Те са за това младите да се оправят, както искат, ние сме за това, ако искаш да си купиш жилище, да ти се опрости лихвата, ако искаш да откриеш бизнес – две години да не плащаш данъци! Това са практики, които ги има по света. Основна разделителна линия е държавата и държавността“,


http://bultimes.bg/ninova-borisov-e-nap ... ti-na-bkp/
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook