По-добре ли бяхме през соца?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

По-добре ли бяхме през соца?

Да
137
41%
Не
144
43%
Не мога да преценя
51
15%
 
Общо гласове : 332
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от alekangg » 22 Юни 2018, 9:39

Е ти намери с кой да се сравняваме по дълголетие.
Испания е 1 в света по дълголетие на равно с Япония и Швейцария, като разликите са по 2-3 месеца и често си сменят местата.
Ние сме на дъното от развитите и средно развитите страни.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 22 Юни 2018, 10:03

KoolyO написа:Аз не знам... Това с какъв акъл?!?


Не случайно на привържениците на соца им излезе прозвището в общественото пространство - "чугунени глави".

Jordana написа:Пак се почна с мантрите . Дания се счита за страната с най добра пенсионна система в света . 2500 евро средна пенсия а финансирането е от ДДС , пенсионните вноски са почти нулеви . Тая мантра за вноските ги разправяйте на някой друг


Създаваш впечатление на интелигентен човек... защо го пишеш това? Наистина ли не виждаш разликата.

Дания

ДДС - 25% за всичко без изключения
Корпоративен данък - 22%
Данък върху дохода - над 50%


ПЕНСИОННИТЕ ВНОСКИ ОБАЧЕ БИЛИ ПО-НИСКИ :banghead: нищо, че цял живот даваш повече от половината от заплатата ти на държавата.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 22 Юни 2018, 12:12

KoolyO написа:
BMW_POWER написа:При Соца се работеше до 55, при демокрацията до (и със) памперс :OT:


Леле. Сто пъти се обясни, че причината за второто е каквото се случваше при първото. И че "оня" строй през 89та вече беше умрял. Ако не беше "дошла демокрацията" какво щеше да се случи? М?
Не пропаст, не пропадане, ами заличаване на цялата държава...
От това по-ясно няма на къде!

Отделно тука в тая тема вече гледам, Сталин е оправдаван. Че дори и похватите му се смятат за успешни и ефективни... Все едно се приказва за "рационализация в производството". Аз не знам... Това с какъв акъл?!? Изобщо как може такава чудовищна част от историята на Русия да се обявява за време на възход?
Отказвам се... За сега. Не може да ми го побере чутурата това.


На мен ми е чудно, как 30 години се краде, продава и унищожава, и за всичко това в виновен соца :shock: Външния дълг стана пет пъти по-голям и пак е виновен соца. Страната загуби 25% от населението, виновен е соца (СССР не е загубил такъв процент през всички войни на 20-ти век, за Германия не съм сигурен). Седи, пие ракия пред входа на панелката (построена от соца), плюе (и пак избира) ББ и пак му е виовен соца. Седя и се чудя, за какво не е виновен тоя соц?
Защитници :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Кой е написал в темата, че това е нещо хубаво? Никой! Но бая народ обяснява, че сегашното е много такова. На последно място по всичко в Европа и во харесва? Шапки долу!

Държавните пенсии са нещо много лошо. Я си отделяйте пари в частни такива. Хем дават лихва, хем ще спечелите повече след време :mhihi: :mhihi: :mhihi: Ама те тези пенсионни фондове не фалират, не губят пари и са на 100% гарантирани, нали? Максуел се "удави", та не може да разкже за мантрата, колко се хубави тези фондове. Виж, парите на холандските пенсионери, дето потънаха в Исландия са си класика. Там данъците също не са от най-малките.


Защо не започнете да ми превеждате по 10% от доходите си (всички дето сте до 40 годишна възраст), пък аз ще ви изплащам пожизнена пенсия в размер Х (ще се разберем допълнително в зависимост от вноските)? Готов съм да подпиша договор пред нотариус с всеки от вас :yes:

Ето, частник съм и ви обещавам! Прекрасен живот, обиколки по Света и достойни старини. Който не започне да ми превежда от първи август, значи просто си говори във въздуха и няма доводи.

"Чугунени глави" е понятие, което не го е измислил Той. Среща се 2-3 пъти в коментарите на Стинката.... Та ако се имаш за "Кръстител", ще трябва и имен ден да ти празнуваме :OT:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от KoolyO » 22 Юни 2018, 14:39

Глей ся. Мислех изобщо повече да не се занимавам, ама ей така, понеже Jordana постоянно повтаря (за) едни мантри... Та ги гледам аз от много време насам тия мантри...
BMW_POWER написа:На мен ми е чудно, как 30 години се краде, продава и унищожава, и за всичко това в виновен соца :shock: Външния дълг стана пет пъти по-голям и пак е виновен соца. Страната загуби 25% от населението, виновен е соца (СССР не е загубил такъв процент през всички войни на 20-ти век, за Германия не съм сигурен). Седи, пие ракия пред входа на панелката (построена от соца), плюе (и пак избира) ББ и пак му е виовен соца. Седя и се чудя, за какво не е виновен тоя соц?

Защитници :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Кой е написал в темата, че това е нещо хубаво? Никой! Но бая народ обяснява, че сегашното е много такова. На последно място по всичко в Европа и во харесва? Шапки долу!

Очевидно е че в последните години освен да се краде, продава и унищожава, нещо се и прави.
Иначе държавата, както казах, щеше да е изчезнала.
Примерно БВП-то ни е над 5 пъти повече от това в 89г. В момента само износът за Европа ни е повече от целия БВП за 89!
Всичко се затваряло... Само в Пловдивско за 2015-2017 са открити над 200 предприятия за производство.
Има над 100 компании произвеждащи автомобилни компоненти. Български колела се изнасят из цяла европа.
И всичкото това се прави с печалба, а не срещу преводни рубли. И все още има много време да мине, докато се тръгне нагоре. Точно заради икономически разсипаната държава до 89.
На последно място по всичко в Европа, ама друг път. На последно място по това, което ти гледаш... Нещата, които аз гледам сме на топ местата в Европа и света. И двамата обаче грешим. Истината е някъде по средата.

А пък да се говори за това как населението е избягало е ако не смешно, то жалко.
Тцтц. Ако границите бяха отворени преди 89г. и нямахме никакви визови пречки да пътуваме и да се установяваме по света, както е сега, какво щеше да стане?!? Никой нямаше да е останал. Само циганите. Егати и глупавия довод. Чак не ми се вярва, че се извежда, като предимсто, това, че на времето човек не можеше да си покаже носа навън (почти) по никакъв начин.

BMW_POWER написа:Държавните пенсии са нещо много лошо. Я си отделяйте пари в частни такива. Хем дават лихва, хем ще спечелите повече след време :mhihi: :mhihi: :mhihi: Ама те тези пенсионни фондове не фалират, не губят пари и са на 100% гарантирани, нали? Максуел се "удави", та не може да разкже за мантрата, колко се хубави тези фондове. Виж, парите на холандските пенсионери, дето потънаха в Исландия са си класика. Там данъците също не са от най-малките.


Защо не започнете да ми превеждате по 10% от доходите си (всички дето сте до 40 годишна възраст), пък аз ще ви изплащам пожизнена пенсия в размер Х (ще се разберем допълнително в зависимост от вноските)? Готов съм да подпиша договор пред нотариус с всеки от вас :yes:

Ето, частник съм и ви обещавам! Прекрасен живот, обиколки по Света и достойни старини. Който не започне да ми превежда от първи август, значи просто си говори във въздуха и няма доводи.

За пенсионните фондове няма какво да се коментира. Както частни такива фалират, така и държавни, та с тях и цели държави. Никакъв довод не е това за нищо. Само плямпотене.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от cod-cdbp » 22 Юни 2018, 16:15

Ама верно се вадят едни и същи мантри, без особена мисъл... :winky:

Че и после - "чугунени глави".

Иначе:

KoolyO написа:Очевидно е че в последните години освен да се краде, продава и унищожава, нещо се и прави.
Иначе държавата, както казах, щеше да е изчезнала.
Примерно БВП-то ни е над 5 пъти повече от това в 89г. В момента само износът за Европа ни е повече от целия БВП за 89!


НЕ може да сравняваш БВП в абсолютна стойност! Просто не става, поради една много простичка причина - всички валути от тогава досега са се обезценили.
Тези пет пъти, са изключително йезуитска тънка сметка, с цел реклама (самореклама), без да се взима предвид инфлацията.
И поне докато не ми покажете конкретни сметки, където е взета предвид инфлацията за тези години - няма да повярвам за подобни порядъци на повишение.

И това ви го пиша за поне втори път в тази тема.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Jordana » 22 Юни 2018, 16:38

То не е само това , БВП има структура 70% генериран от сферата на услугите при капитализма - тоест един балон който може да се надува до безкрайност . Дявола се крие в това как се прочитат резултатите , отделно да видим колко се генерира от български и колко от чужди фирми ? Това не е без значение защото смисъла на цялото нещо наречено икономика е българските предприемачи и инвеститори да правят икономиката на България а не гърци сирийци американци германци и всякава паплач дошла тука на евтината работна ръка и безхаберната държава . Дори и трумпета го разбира това .
make america fat again :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 22 Юни 2018, 21:03

cod-cdbp написа:...


Това е легитимен въпрос. Ако го бях видял предния път щях да го адресирам.


Това е брутен вътрешен продукт на глава от населението в константни цени в национална валута... (т.е. левове коригирани за инфлация).
Данните са на МВФ. Да не е 5 пъти, съгласен... но е осезаемо повече.

http://www.economywatch.com/economic-st ... _Currency/


Изображение

Сега да адресирам проблема с услугите, които са 70% от БВП.
Това не е толкова елементарна материя и първоначалните "очевидни" изводи, както с 90% от нещата в икономиката са грешни.
Производството е свързано с технологичния прогрес. Технологичния прогрес води до намаляне на цените на на стоките.
Производството може да запази същото ниво като количество произведени неща, но заради дефлацията дяла му от БВП спада като номинална стойност.
От друга страна услугите... са неща свързани с ръчен труд. Няма как една фризьорка с технологии да постригва хора за 1 мин вместо за 10...
Освен това в услугите влизат огромно количество неща, които вече са електронни. Мисля, че е очевидно, че количеството изпратени хартиени писма
или напечатани вестници от тук нататък само ще намаля...

Мога да адресирам и глупостите с чуждите инвеститори, но нямам нерви. :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Jordana » 22 Юни 2018, 21:35

Надявах се поне на някой цитат с 300 годишна давност изпълнен с конфуцианска мъдрост и проницателност в житейските дела , но явно темата планова икономика е липсвала в конспекта на сионските мъдреци :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Хаос » 22 Юни 2018, 22:13

steeN написа:
Изображение

Производството е свързано с технологичния прогрес. Технологичния прогрес води до намаляне на цените на на стоките.
Да, да, виждам как всеки ден цената на киселото мляко и хляба пада заради митичния технологичен прогрес. Това само икономистче може да го съчини. Хляба почва от левче и стига до 10 за килограм... Сиренето почва от 8 и стига до 50+. Айфоните гледам като силно технологични всяка година стават и те по-евтини, опа... чеки, точно обратното е?!

Няма как една фризьорка с технологии да постригва хора за 1 мин вместо за 10...
Нещо си прекалил с алкохола ми се струва, с машинка за подстригване се подстригва доста по-бързо от само с ножица...


Мога да адресирам и глупостите с чуждите инвеститори, но нямам нерви. :lol:

Мога да адресирам и другите глупости, но нямам нерви. :lol:
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от hell's angel » 22 Юни 2018, 22:47

При соца му се вика фалит, а при капитализма са разни кризи. :mrgreen:
С'а за пенсиите нЕма к'во да се сърдите - Бацю каза, че сме социална държава. Точка ! ВЕрно, че взе да изпълнява предизборния план на бесепарите, ама - шанс. Oт друга страна, разправят, че добрата социална политика спомага за благоденствието на хората :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 23 Юни 2018, 4:17

KoolyO написа:Глей ся. Мислех изобщо повече да не се занимавам, ама ей така, понеже Jordana постоянно повтаря (за) едни мантри... Та ги гледам аз от много време насам тия мантри...
BMW_POWER написа:На мен ми е чудно, как 30 години се краде, продава и унищожава, и за всичко това в виновен соца :shock: Външния дълг стана пет пъти по-голям и пак е виновен соца. Страната загуби 25% от населението, виновен е соца (СССР не е загубил такъв процент през всички войни на 20-ти век, за Германия не съм сигурен). Седи, пие ракия пред входа на панелката (построена от соца), плюе (и пак избира) ББ и пак му е виовен соца. Седя и се чудя, за какво не е виновен тоя соц?

Защитници :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Кой е написал в темата, че това е нещо хубаво? Никой! Но бая народ обяснява, че сегашното е много такова. На последно място по всичко в Европа и во харесва? Шапки долу!

Очевидно е че в последните години освен да се краде, продава и унищожава, нещо се и прави.
Иначе държавата, както казах, щеше да е изчезнала.
Примерно БВП-то ни е над 5 пъти повече от това в 89г. В момента само износът за Европа ни е повече от целия БВП за 89!
Всичко се затваряло... Само в Пловдивско за 2015-2017 са открити над 200 предприятия за производство.
Има над 100 компании произвеждащи автомобилни компоненти. Български колела се изнасят из цяла европа.
И всичкото това се прави с печалба, а не срещу преводни рубли. И все още има много време да мине, докато се тръгне нагоре. Точно заради икономически разсипаната държава до 89.
На последно място по всичко в Европа, ама друг път. На последно място по това, което ти гледаш... Нещата, които аз гледам сме на топ местата в Европа и света. И двамата обаче грешим. Истината е някъде по средата.

А пък да се говори за това как населението е избягало е ако не смешно, то жалко.
Тцтц. Ако границите бяха отворени преди 89г. и нямахме никакви визови пречки да пътуваме и да се установяваме по света, както е сега, какво щеше да стане?!? Никой нямаше да е останал. Само циганите. Егати и глупавия довод. Чак не ми се вярва, че се извежда, като предимсто, това, че на времето човек не можеше да си покаже носа навън (почти) по никакъв начин.

BMW_POWER написа:Държавните пенсии са нещо много лошо. Я си отделяйте пари в частни такива. Хем дават лихва, хем ще спечелите повече след време :mhihi: :mhihi: :mhihi: Ама те тези пенсионни фондове не фалират, не губят пари и са на 100% гарантирани, нали? Максуел се "удави", та не може да разкже за мантрата, колко се хубави тези фондове. Виж, парите на холандските пенсионери, дето потънаха в Исландия са си класика. Там данъците също не са от най-малките.


Защо не започнете да ми превеждате по 10% от доходите си (всички дето сте до 40 годишна възраст), пък аз ще ви изплащам пожизнена пенсия в размер Х (ще се разберем допълнително в зависимост от вноските)? Готов съм да подпиша договор пред нотариус с всеки от вас :yes:

Ето, частник съм и ви обещавам! Прекрасен живот, обиколки по Света и достойни старини. Който не започне да ми превежда от първи август, значи просто си говори във въздуха и няма доводи.

За пенсионните фондове няма какво да се коментира. Както частни такива фалират, така и държавни, та с тях и цели държави. Никакъв довод не е това за нищо. Само плямпотене.


Колко години трябва да минат, за да се тръгне нагоре? 30 вече минаха, продаде се всичко каквото можа, открадна се колкото можа и още се чака тръгването нагоре? Аз го чакам 30 години. Младите Колеги колко ще чакат? Още 20-30-40?

"Икономически разсипаната държава" с 10 милиарда дълг продаде активи за около 3 милиарда (ако се вярва на приказките). Днес държавата какво активи има? БДЖ? С него ли ще покрият 50 милиарда дълг? Защо нито Той, нито Стинката коментират най-големия инвеститор в страната? За 30 години само той е вкарал едни 50 милиарда (не искам да казвам по-големи суми) и продължава да вкарва? Ами изкуствено надутия с евро програми бюджет.

Попитали Го, как се оформя БВП. Той отговорил с виц:

Вървят две мутри и гледат кравешко лайно.
- Ще ти дам 100 евро, ако го изядеш - казал първия
Другия се замислил, видял лесните пари и набързо го излапал. Продължили и гледат второ кравешко лайно. Вторият решил да прекара първия и също казал:
- И аз ще ти дам 100 евро, ако го изядеш!
Първия и той без да се замисли го излапал. Изи мъни, кой ти дава.
----------------------------------------------------
Тук вече вица малко се изменя. По оригинал ги срещнал шефът им и ги попитал какво правят, а те казали, че въртят едни 100 евро.

Всъщност ги срещнал данъчния. Според него и двамата имат по 100 евро приход и трябва да го декларират. Съответно и да му платят данък.

Е, дано да си разбрал, как се определя БВП :OT:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 23 Юни 2018, 18:06

Постоянно се върви нагоре. С твоите разбирания от 90те как в България още живеят хората в дървени колиби ставаш комичен.
Аз не съм съгласен, че само се краде и се унищожава, това е супер пресилено, цинично мнение, което е много далече от истината.
В държавния сектор може би... но не и на останалите места, които за щастие са много по-голяма част от икономиката.

Хаос написа:...


Чудех се примерно дали да те питам колко вида женски прически се правят с машинка за подстригване или пък колко часа работа са били необходими да си купи човек 1 хляб преди 100 години и сега... ама нямам нерви :mhihi:
Това с айфона е прекалено сложно за теб за това ще ти го спестя.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 23 Юни 2018, 18:50

steeN написа:...бла бла бла бла....


Нищо по същество, нито един факт, нищо от Него и нищо по темата.
Типично!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 23 Юни 2018, 19:36

Уча се от най-добрите все пак... дай кредит, където го заслужавам :lol: Иначе по-нагоре няколко мнения има БВП на глава от населението коригирано за инфлация.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 23 Юни 2018, 19:44

steeN написа:Уча се от най-добрите все пак... дай кредит, където го заслужавам :lol: Иначе по-нагоре няколко мнения има БВП на глава от населението коригирано за инфлация.


Имаш познания в Историята на икономическите учения, плахи опити в теорията и си чул тук-там от статистиката. В практиката … или добро, или нищо.

Ако ти се връзвам на 100%, панелките отдавна са бутнати и целокупното българско гражданство живее в еднофамилни къщички с безплатни консумативи....

Гледам най-малкото български новини :OT:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook