По-добре ли бяхме през соца?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

По-добре ли бяхме през соца?

Да
137
41%
Не
144
43%
Не мога да преценя
51
15%
 
Общо гласове : 332
старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 14 Дек 2017, 9:43

Jordana написа:Тец Варна е студен резерв от години и не работи , вероятно дори не е в състояние да се запусне някога защото няма сероочистка . Продажбата е продажба на скрап практически . Всички тецове ги чака тая съдба и всеки един затворен ТЕЦ дава живот на Белене но и ще затрие въгледобива в крайна сметка .
Относно друия ЕЦ :mhihi:
https://m.fakti.bg/biznes/275319-iskame-aec-belene

Отново имаме различна гледна точка ...

Не че не е важно дали работи или не, ама май ми е по-важно от къдЯ на къдЯ отрочетата на министъра от правителството на Орешарски имат 100 млн. лв. :dunno:

Дoceгa oбaчe дpyжecтвoтo "Cигдa" OOД нe бeшe ĸoмeнтиpaнo ĸaтo вepoятeн ĸyпyвaч нa чacт oт бизнeca нa "ЧEЗ Бългapия". Cпpaвĸa нa Моnеу.bg в Tъpгoвcĸия peгиcтъp пoĸaзвa, чe yпpaвитeли нa фиpмaтa ca Дaнaил Cтoянoв Πaпaзoв и Cтaниcлaв Дaнaилoв Πaпaзoв.


Πъpвият бeшe миниcтъp нa тpaнcпopтa в ĸaбинeтa "Opeшapcĸи". Bтopият e нeгoвият cин. Cъдpyжници във фиpмaтa ca двeтe дeцa нa бившия миниcтъp - Cтaниcлaв и дъщepя мy Ивeлинa.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 14 Дек 2017, 11:58

А дано го купят българи, че да ви гледам сеира тогава като ги няма гадните колонизатори :mhihi:
Най-много ще съм доволен ако го национализират, но за съжаление няма как да стане.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 14 Дек 2017, 12:08

бахти ниското ниво пак :mhihi:

steeN написа:А дано го купят българи, че да ви гледам сеира тогава като ги няма гадните колонизатори :mhihi:
Най-много ще съм доволен ако го национализират, но за съжаление няма как да стане.

Те национализират наследниците на соц елита ама бавно и чрез подставени лица :mhihi: Не като прединия път :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от steeN » 14 Дек 2017, 20:34




:mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 16 Дек 2017, 19:16

K_Ilkov написа:
Не намирам смисъл в голяма част от коментарите ти иначе нямам проблем да го променя :ok:

Явно си ми е такова нивото ... вие социалистите сте по-възвишени, културни, широко скроени и други положителни качества, може да добавиш ако съм пропуснал нещо :mhihi:

Нали щеше да даваш некви снимки? Кво стана?


Колега Илков,
ако нещо не си разбрал, ще се опитам да ти го обясня по друг начин. Имам питане към теб:

Ще ти доставя кашонче червено вино от избрана от теб марка на избран от теб адрес при едно условие:

Покажи ми къде прочете, че съм се писал социалист?

Стинката също му предложих подобна оферта преди време, ама още не си я е потърсил :mhihi: Както и да е.

Обещах ти снимки, качих и видео. Тукашните са големи майстори на бетона. Гледай. Времето тия дни е нормално за сезона

Изображение

и пичовете си леят бетон (нямам идея какви смески има, но изобщо не ми мяза на такъв)

Изображение

И като минат 30-40 години, влизаме в долния филм



Това е подземния паркинг, в който си държа служебната кола. Второто ниво е затворено и подпряно по този начин на около 50% Аз съм там повече от година и все си е така. На няколко месеца минават едни юнаци с жълти каски и светло отразителни жилетки. Въоръжени със стикове за голф (не знам кой размер) внимателно очукват всяка носеща колона. Аз знам защо, но ще ми е интересно мнението на колегите строителни инженери тук.

Любувайте се на "майсторлък".

Изображение

Изображение

Изображение

И за да предпазим спам групата от излишни заядливи коментари, аз пиша само за неща, които съм видял. Кое е на запад, кое е по-на изток от запад и т.н., с удоволствие ще прочета и видя :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Borymeckata » 16 Дек 2017, 21:06

BMW_POWER написа: ... Аз знам защо, но ще ми е интересно мнението на колегите строителни инженери тук.

За мен е очевидно - калпаво изпълнение. Виждал съм го много пъти в практиката си - бетонното покритие на армировката е с недостатъчна дебелина или е нарушено по някакъв начин, най-вероятно - още по време на бетонирането или през първите няколко дни след него (слабо уплътняване, грешна рецепта или недостатъчна консистенция на бетонната смес, превибриране и разслояване, химична агресия, механично въздействие, лоша подготовка на кофража или неправилно декофриране, екзотермично прегряване, мръзнене, съсъхване съчетано с липса на грижи за бетона в ранната му възраст или нещо друго, което не се сещам в момента... Натам е ясно - армировката влиза в контакт с въздуха и започва да корозира, губи се връзката между нея и бетона, а бетонното покритие се напуква и изпада.

По-често се случва да измръзне горната (открита) повърхност на плочата, защото водата излиза отгоре, докато долната повърхност обикновено е защитена от самия кофраж... В случая бих предположил, че причината за дефекта е комплексна (два или повече фактора), но каквито и да са били те - можело е да бъдат избегнати. Просто някой не си е свършил работата...

Все пак 30 - 40 години да изкара ГОЛА бетонната повърхност на КОФТИ климат (дъжд и сняг) не е зле. Ако приемем (съвсем условно) скорост на карбонизация 0,5 мм / година и ефективна дебелина на бетонното покритие 15 - 20 мм - ресурсът си е толкова... Ако искаш повече - трябва да се мисли за защита на бетона от атмосферните въздействия, разни епоксидни и полимерни покрития, такива работи...
Последна промяна Borymeckata на 16 Дек 2017, 21:28, променена общо 2 пъти
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Jordana » 16 Дек 2017, 21:15

Това е липса на хидроизолация или компроментирана такава от горната страна на плочата . Такъв бетон си пропуска водата отгоре съвсем добре и армировката става ей така . В подземно ниво няма откъде да дойде вода от друго място на тавана .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Borymeckata » 16 Дек 2017, 21:22

За водата е ясно, но ако водонапиването на бетона е съчетано и с периодично замръзване / размръзване - тогава става лошо. Обикновеният бетон по принцип не е водоплътен, освен ако не е изрично проектиран и изпълнен като такъв.
Excellent! Steven is my name!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 16 Дек 2017, 23:16

BMW_POWER написа:аз пиша само за неща, които съм видял. Кое е на запад, кое е по-на изток от запад и т.н., с удоволствие ще прочета и видя :ok:

При положение, че ти гледаш София през гугъл мапс и ми обясняваш как е, не виждам проблем да си пиша и аз на ангро разни работи ;)
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от BMW_POWER » 16 Дек 2017, 23:22

Ето входа на гаража и билдинга нагоре

https://www.google.bg/maps/@45.4184366, ... 312!8i6656

Влиза се и започва спускане до Р1, после Р2 и Р3. Зимата е нормално да е студено, но в никакъв случай не е под 14С. Вътре пара от устата не излиза. При силен дъжд, от тавана на ниво Р3 тече вода "като по филмите". Фуги, за чието съществуване не сте и предполагали капят с доста солиден дебит. Живот и здраве напролет ще го снимам.

Мисълта ми е, че местните са тотална щета по отношение на бетона :banghead: За пример ще ви дам и надлеза Turcot Interchange в Монреал.

Изображение

След продължителен ремонт (ние пристигнахме 2007 и вече го ремонтираха), сега взеха решение да го бутнат и направят наново. Жалко, че колегата мини се покри. Той можеше да разкаже подробности. Мостът Шамплейн пък ще си влезе в учебниците...

K_Ilkov написа:
BMW_POWER написа:аз пиша само за неща, които съм видял. Кое е на запад, кое е по-на изток от запад и т.н., с удоволствие ще прочета и видя :ok:

При положение, че ти гледаш София през гугъл мапс и ми обясняваш как е, не виждам проблем да си пиша и аз на ангро разни работи ;)


Колега Илков, аз видях София за последно 2015 и тогава голям процент от пешеходците по Витошка говориха арабски. Явно са настъпили промени и аз ги приемам за верни. Както виждаш, не оспорих нищо за тълпите западни туристи в центъра в последно време.

Синът ми е достатъчно голям и му вярвам, когато говори. Живее в райна на Докторската градина и според мен има наблюдения за ставащото там. Не мисля, че ми дава подвеждаща информация :dunno:

Предложението ми за виното е постоянно, Ако не пиеш такова, може и каса бира от избрана от теб марка. Да не се окаже обаче, че ти го е нашепнала медицинската сестра на Стинката ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от The_Ancient » 17 Дек 2017, 3:59

По принцип не е желателно да се полага бетон на -21 С, но е възможно. Таблицата долу показва допустими температури за различна дебелина на бетона при използване на изолационни "одеяла" без допълнително отопление. С отопление може да се работи и при по-ниски температури.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от drago_pavlov » 18 Дек 2017, 9:34

BMW_POWER написа:Покажи ми къде прочете, че съм се писал социалист?

Ти не си социалист. Ти си един мрънкалник, който го тресе кризата на средната възраст и всичко и всеки му е крив... 99.99% от мненията ти са оплакване от нещо...
Колкто и да ревеш няма да се върне онова време и пищова няма да става вече така, както е ставал тогава :winky:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от K_Ilkov » 18 Дек 2017, 9:43

Благодаря за съдействито! :mhihi:

BMW_POWER написа:Предложението ми за виното е постоянно, Ако не пиеш такова, може и каса бира от избрана от теб марка.

Вино, не пия :yes:
Думите са важни, но действията са по-важни.
С изказванията си определено си социалист, комунист, утопист както иискаш му викай ...
Как и дали си се квалифицирал някак изобщо не ми е важно ;)
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от klintan66 » 18 Дек 2017, 15:30

А дано :idea:
но едва ли :kuku:
:OT:
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 12.12.2017
Пол: Жена

Re: По-добре ли бяхме през соца?

Мнение от Chertigrad » 18 Дек 2017, 20:33

Сега при тиквенската охрана на соца сме не по-добре, а най добре от всякога, иначе форума щеше да се казва
http://zaporejecpower-bg.net/forums/
Teodora

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook