Пътуване до Кушадъсъ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Пътуване до Кушадъсъ

Мнение от Е.Димитров » 31 Май 2016, 8:14

Здравейте колеги,
предстои ми пътуване до Кушадъсъ малко на почивка.
За първи път ще пътувам до Турция (всъщност за втори път, преди 2 години ходих до Одрин да видя какво пък толкова има там, какви са тези митични пазари- оказа се цигания, но според моя вкус, все пак се разходих и съм доволен.)
Имам следните питания:
Няма да питам как се преминава/влиза с личен автомобил в Турция, защото вече знам какво ми трябва и вече съм влизал с този автомобил там.
Питането е следното:
Да почнем с границата и фришопа- колко стека цигари мога да си взема от там и да вкарам в Турция, но после съответно да си прибера в България остатъка.
Какви са таксите за магистрали.
Ще ми се през ферибота да мина- какъв е маршрута, цени, горивата как са в Турция, ограничения на скоростта и всичко, което сметнете за полезно за споделяне.
На място в Кушадъсъ, какво има за гледане там и в околностите, къде да отида и тн.

Предварително Благодаря

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 558
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: кестен сити
Пол: Мъж
Кара: 545i
Мечтае да кара: 6 series 650i Gran Coupe

Re: Пътуване до Кушадъсъ

Мнение от Wierdo » 31 Май 2016, 8:40

Миналата година го играхме тоя филм с жената.

На отиване минахме през Чанаккале с ферибота, на връщане минахме през централната час и спахме 2 дена в Истанбул.

Магистралите са платени - купуваш една картичка карта, която се зарежда с пари. При закупуването ти я регистрират и слагаш вътре определена сума. След това на самите толове си изписва колко пари ще ти вземе. Няма бариери, така че можеш и без да плащаш да минеш - имаш 7 или 10 дена гратисен период в които да си платиш, иначе ти праскат глоба в размер на 10 пъти таксата, която си просрочил. Можеш да минеш и по първокласния път, който върви до магистралата, но е по-бавно. Там такси до колкото знам няма.

На ферибота нямаше някаква зверска блъсканица, освен това бяха доста на често, билетите се купуват на място и не са скъпи.

Бензиностанции имаше доста на често, обаче бензинеца си е доста скъп. От друга страна качеството му беше изключително - 95цата се усещаше като нашето 100 на 150%.

Пътищата бяха много добри - магистрали и първокласни. Шоферите са малко странни, не обичат да гледат назад и съответно понякога пречат. Обаче като те видят и веднага се махат.

С оглед ситуацията в страната, съветът ми е да избягваш по-южните райони и да си караш по главния път. Около 12 часа ми трябваха, за да стигна от София до Кушадасъ.


В самата Кушадасъ те съветвам да отидеш на еднодневна разходка с корабче по девствени плажове. Изключително приятно изживяване за нормална цена.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 29.10.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d Mpack
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: E90 330dA 12.2007 Titan Silber / M SPORT package / Style 193 / Navigation / Recaro / Shadow Line / Xenon / Light package
VD86338

E91 330dA 12.2006 Black sapphire metallic / Navigation / Recaro / PDC / Light package
SOLD

328iА sedan Technoviolett 12.1996 Mpack,LSD 3.15
AU60415
SOLD

318is coupe 10.1998 SOLD

E39 530d 1999 Mpack SOLD

Re: Пътуване до Кушадъсъ

Мнение от Powerslide » 31 Май 2016, 10:09

Пътищата навсякъде са хубави.
Ние си зададохме на навигацията да не ни прекарва през магистралите , за да не купуваме карти и т.н.
Преди чанаккале пътя е много хубав , караш си до морето и изведнъж хоп , пътя свършва :mhihi:
Имаш няколко варианта за ферибот , централния е най - новия , най - скъпия , най - големия и най - дълго време минава от единия бряг до другия , мисля че около 40 минути беше.
За този основен ферибот пътя те вкарва директно в него , няма да се объркаш , ама има и един друг за който се прави един десен завой и караш още няколко километра и излизаш на още един бряг ,където има още 2 ферибота на друга фирма , обаче са по - малки и по -стари . Но пък е по - евтино и стига по - бързо до другия бряг. Мисля че около 20 лири беше за една кола с 4ма човека.
От там като тръгнеш надолу вече пак имаш 2 варианта за каране. Единия е магистрала , която малко удължава пътя (зависи накъде отиваш де , ние чак до кушадасъ не сме ходили , ходихме до бурхание-йорен бийч :mhihi: ) За нашата крайна дестинация по - удобно беше да минем през едни планини покрай морето и стигнахме до вилата .

Горивото там е брутално скъпо , ама хубаво :idea:
Напълни си откъдето тръгваш догоре , после на някой бензиностанция преди границата пак догоре и предполагам с това гориво ще стигнеш до крайната точка.
Като ни свърши горивото заредихме няколко пъти само от Шел.
Как ми се ходи пак и на мене :driving:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Пътуване до Кушадъсъ

Мнение от Е.Димитров » 31 Май 2016, 10:33

Страшни сте! :bchug:
Гледам че има 2 ферибота, обаче ме съветват на Гелиболу да мина, не на Чанакале.
Какво мислите по въпроса?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 29.10.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d Mpack
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: E90 330dA 12.2007 Titan Silber / M SPORT package / Style 193 / Navigation / Recaro / Shadow Line / Xenon / Light package
VD86338

E91 330dA 12.2006 Black sapphire metallic / Navigation / Recaro / PDC / Light package
SOLD

328iА sedan Technoviolett 12.1996 Mpack,LSD 3.15
AU60415
SOLD

318is coupe 10.1998 SOLD

E39 530d 1999 Mpack SOLD

Re: Пътуване до Кушадъсъ

Мнение от Powerslide » 31 Май 2016, 11:15

Те и двата ферибота ще те закарат на чанаккале :lol:
Има 2 ферибота да , този скъпия е на гелиболу (Еceabat ), фирмата е Gestas , по - нови и по - големи са фериботите.
Другия е по- надолу по брега (по-евтиния и по-бърз)

ето от мапса виж
https://www.google.bg/maps/place/Kilitb ... d26.379811

В горната част на картата е Еджеабат , по-долу се вижда другия - Килитбахир.
Горния просто събира повече коли и е по - готин на външен вид :mhihi:

Ето горния
Изображение


Ето долния
Изображение


Ето и мои снимки (от долния Килитбахир)
DSC01727.JPG


DSC01733.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Пътуване до Кушадъсъ

Мнение от © » 08 Юни 2019, 8:10

Нещо ново относно таксите за тези магистрали? За камерите е ясно, плащаш на границата ако си сгрешил.
Освен това до Измир е горе долу ясно, но покрай Измир и от там нататък някакви съвети? Просто следвам навигация или нещо да променя по маршрута?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 29.10.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d Mpack
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: E90 330dA 12.2007 Titan Silber / M SPORT package / Style 193 / Navigation / Recaro / Shadow Line / Xenon / Light package
VD86338

E91 330dA 12.2006 Black sapphire metallic / Navigation / Recaro / PDC / Light package
SOLD

328iА sedan Technoviolett 12.1996 Mpack,LSD 3.15
AU60415
SOLD

318is coupe 10.1998 SOLD

E39 530d 1999 Mpack SOLD

Re: Пътуване до Кушадъсъ

Мнение от Powerslide » 09 Юни 2019, 15:37

© написа:Нещо ново относно таксите за тези магистрали? За камерите е ясно, плащаш на границата ако си сгрешил.
Освен това до Измир е горе долу ясно, но покрай Измир и от там нататък някакви съвети? Просто следвам навигация или нещо да променя по маршрута?


От около 3 години на семейната кола имаме карта на HGS за магистрали.
Последно април месец бях в Турция и за моята кола си извадих нова карта , струва 60 лири и си има вътре 60 лири .
Има едни малки сгради до по-големите изходи/входове на магистралата на които пише с големи букви HGS .
Трябва да си дадеш паспорта , малкия талон на колата и ти издават на място карта която по желание се лепи на предното стъкло.
Започва да действа след няколко дни , но може да подкараш по магистралата веднага , ще свири и ще свети червено при преминаване през гишетата , но след няколко дни системата автоматично си дърпа парите като влезе в системата че вече имаш карта.
Попринцип имам доста познати/приятели които от години си карат без да им пука. Просто като минаваш през гишето и то си свири и свети червено :mhihi:
НО вкараха уж нов закон в Турция вече всеки си плаща задълженията рано или късно , нали даваха по БГ новините че няма мърдане вече. То реално е за фишове за превишена , не съм чул за магистрални такси да им излиза на връщане.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Пътуване до Кушадъсъ

Мнение от gromovich » 10 Юни 2019, 11:39

Колега т. нар HGS е вид Rfid чип, който се поставя на предното стъкло и чрез него става таксуването на автомобила при качване и слизане от магистралата. В Турция само магистралите са платени и за другите пътища не е необходим HGS. На снимката в червено са дадени магистралите, които към момента са платени. Другите цветове са участъци в процес на изграждане. Ориентировъчно цената на магистаралата от Одрин до Истанбул за лека кола е около 12-13 турски лири. Преминаването на Босфора по мостовете 15 Temmuz и Fatih Sultan Mehmed e по 8,75 турски лири, а през Yavuz Sultan Selim (най новия мост) e 19,15 турски лири. Ако минеше Мраморно море през моста Osman Gazi ще те одерат със 103 лири.
Иначе цената на горивата са както следва 95 е 6,89 турски лири, дизел 6,34 турски лири, газ 3,77 турски лири.
otoyollarharitasi.jpg

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Пътуване до Кушадъсъ

Мнение от astrapower » 17 Юни 2019, 8:39

Предстои ми и на мен пътуване в края на месеца до Кушадасъ. Чух, че около Измир бил голям трафик и се навъдили местни тарикати, които в задръстванията напръскват със спринцовка от съседен автомобил задно дясно колело. И после ти помага мним работник в автосервиз (който случайно е на мястото и те информира за проблем, който може да ти разреши....), след което се чувстваш щастлив , че са ти помогнали срещу 150-200 евра за "нов" спирачен цилндър. Ta трябва и тези екстри да се знаят, и никакво спране на непознати обекти по пътищата. Има доста случаи споделено във форумите на Хонда, Субару, БГмама и т.н

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: Пътуване до Кушадъсъ

Мнение от horhef » 17 Юни 2019, 10:13

astrapower написа:Предстои ми и на мен пътуване в края на месеца до Кушадасъ. Чух, че около Измир бил голям трафик и се навъдили местни тарикати, които в задръстванията напръскват със спринцовка от съседен автомобил задно дясно колело. И после ти помага мним работник в автосервиз (който случайно е на мястото и те информира за проблем, който може да ти разреши....), след което се чувстваш щастлив , че са ти помогнали срещу 150-200 евра за "нов" спирачен цилндър. Ta трябва и тези екстри да се знаят, и никакво спране на непознати обекти по пътищата. Има доста случаи споделено във форумите на Хонда, Субару, БГмама и т.н


Ти ще минаваш покрай Измир и няма да спираш. Има движение но там са магистрали и няма да има задръствания където да спираш. Ако влзенеш в града може и да е така, но няма логична причина да го правиш :mhihi: :mhihi: :mhihi: Иначе аз се върнах от там миналия месец и нямах такива проблеми. Даже на отиване спряхме за нощувка в Бергама, а на връщане по разни молове по пътя и не са ми пръскали колата със спринцовки :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Пътуване до Кушадъсъ

Мнение от astrapower » 17 Юни 2019, 10:28

Колега, споделям това което съм прочел. Едва ли на всеки се случва, но все пак който и да чете темета, да има едно на ум! Попаднах на споделени поне 6-7 случая на тази врътка :) Благодаря за инфото, че няма да влизам в Измир, което е повече от добре, че и без това пътя ще ни е доволно дълъг.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: Пътуване до Кушадъсъ

Мнение от horhef » 17 Юни 2019, 12:52

Едно наум винаги трябва да има човек. Аз споделих, че няма нужда от влизане в Измир и не по падаш в задръствания. Ако пътуваш през нощта ще останеш довеолен, почти никакъв трафик прекрасно се пътува.

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Пътуване до Кушадъсъ

Мнение от © » 01 Юли 2019, 17:51

Пътуването мина много добре, намерих пощенска станция в Селчук на връщане и купих тамошната винетка. Като цяло нямаше никакви проблеми, магистралите и пътищата са много натоварени, но ми харесаха. През Измир е само магистрала, където е необходим този стикер, на отиване минах и светеше червено, но на връщане си взе парите. Много камери навсякъде, които първоначално ми се сториха стряскащи, но като караш 700км без да спираш, по някое време започва да не ти пука. Намерих един български автобус зад когото се залепих и карах доста време, той караше меко казано неразумно, два пъти мина на червен светофар и после едва съм го догонвал. След това зад някоя турска кола и така до границата, където по чудо се оказа, че нямам нищо за плащане :mhihi: Между Чанаккале и Гелиболу намерих един камион, голяма кола с ремарке, явно празно и там за пръв път видях как ТИР кара със 140 в продължение на 30-40км. Трудно ми е да повярвам, че може да има някакви проблеми със сигурността, аз не усетих нищо такова, много дружелюбни бяха всички, полицаите съвсем не са натрапващи се и като цяло впечатленията ми за Турция са отлични

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Пътуване до Кушадъсъ

Мнение от astrapower » 02 Юли 2019, 12:52

Аз съм тук в момента. Пътувахме в събота, почти 14 часа с престой на границата около 2 часа, после около час на ферибота до Чанаккале плюс 2-3 спирания за кафенце. Доста натоварено движение като цяло. Минах поне 100 светофара ... просто няма магистрала. Пътя е хубав, двулентов във двете посоки, но е тегаво шофирането, табели 90-70-50 през километър два....има доста коли с камери, които засичат и след 300 метра полицейски контрол.

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Пътуване до Кушадъсъ

Мнение от © » 02 Юли 2019, 15:59

Всички ми казваха да използвам ферибота на Гелиболу, но той 40 минути, че и пълно с тирове, но пък спах, защото беше към 3 през нощта. На връщане през ферибота на Чанаккале, аз докато се наканя да снимам и слизаме. Много по-бързо се оказа. Но ти явно си избрал по-добрият вариант според мен.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook