Е60/61 кражба фарове и огледала

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 476
Регистриран на: 11.01.2007
Местоположение: София

Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от Gamena » 30 Май 2016, 13:11

Здравейте,преди седмица ми разбиха задният прозорец,от там са отворили капака и за откраднали фаровете,за капак са си взели и огледалата.Отварям тази тема да вземете мерки да не се случи и на друг! Каското не плаща липсващи детайли,та мислете разни планки,нитове и т.н :evil: :confused: Цялата история излиза скъпо и много нерви отиват :bang: Фаровете най-вероятно светят на др кола вече,та и съвет към вас-Не купувайте части втора ръка с неясен произход,така само им се саздава работа на тия така наречени хора!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от dreadx » 30 Май 2016, 18:57

Лошото е, че не може да се каже кое е "неясен произход".

От заложна къща може да е неясен произхода, ама ако ги пуснат в някоя морга? - Даже може да ги завинтят на някое BMW: - ето бе, сега ти ги свалям.

Единственият начин *евентуално* да изскочи нещо е, ако им се нанесе някакъв вид трайна маркировка и се заснеме на снимка. При кражба ги пускаш във форума - да знаят купувачите за какво да се оглеждат.

Но пак не е гаранция, че ще попаднат на колега - може в някой автосервиз да му сменят фаровете на човека и изобщо да не ги види.

Ако искаш все пак покажи точно какви фарове и огледала са откраднати, къде е извършена кражбата и т.н.

Опиши ако имат и някакви специфични белези. - пък да се надяваме, че и на крадците все някога им изневерява късметът.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от MMG » 30 Май 2016, 19:16

В Лев Инс на моите фарове и стопове написаха vin-a с някакъв по-специален маркер.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 476
Регистриран на: 11.01.2007
Местоположение: София

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от Gamena » 30 Май 2016, 20:58

Фейс лифтиви фарове и а-хроматични огледала и да ги покажа все тая като всички други,темата я отворих да вземете мерки за вашите,мойте са в Перник сигурно :Д шега! Утре взимам други и ще ги нитовам за купето ако трябва :) 2к назад и тва е,по-добре от доживотен ако ги бях хванал,ама то ще си дойде

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от Atsalov » 30 Май 2016, 21:30

Извода какъв е? Плащай си каското за да ти е "спокойно" хахахах, друг път! :banghead:
Вероятно не ти се занимава, да използваш юрист и да претиснеш застрахователната фирма. :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от In_Memoriam » 30 Май 2016, 21:39

Atsalov написа:Извода какъв е?


Не си купувай кола, която изисква подобаващо съхранение, а ти не можеш да го осигуриш.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: back to diesel(Ld)

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от motor » 30 Май 2016, 21:41

Колелото се върти и само сменят моделите на колите. Оправия няма.
преди няколко години беше модерно да крадат навита и фарове от фейсови е39, сега са сменили модела на е60.
лично съм го ял това и тогава бях дал на късо и си купих чисто нови фарове и събирах близо една година лайсни и модули само от проверени коли и с несменени винове в блоковете.
една година треперих на е60-ката къде я спирам и тн., че пеш е много зле и накрая я продадох.
БЯЛ ЛЯП И КОЛАТА ПО ИНЕРЦИЯ(НА ГАС)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от 100imenov » 30 Май 2016, 22:24

Atsalov написа:Извода какъв е? Плащай си каското за да ти е "спокойно" хахахах, друг път! :banghead:
Вероятно не ти се занимава, да използваш юрист и да претиснеш застрахователната фирма. :paranoid:


Имал съм същия случай и действах с не случаен юрист, разликата беше, че без негова намеса всеки казваше не зависи от мен, а след това ми пратиха официално писмо в което ми обясняват условията на полицата и ми казват да се оправям. Та реално да плащам си каско за едната боя и евентуален инцидент в който по всяка вероятност си доплащаш. :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от dreadx » 30 Май 2016, 23:31

Ето, че се дават една камара пари на някакви келеши, които по цял ден мислят как да ви прецакат и да не получите никакво обезщетение.

Много са нагли застрахователите. Мисля че е крайно време всеки, който не го кефи боята, да я обиколи с по един пирон и поне да му я пребоядисат безплатно. Или ако му е надраскан предният джам, да го отстреля няколко пъти с прашка и да ходи да обясни, че както си е карал по околовръстното го е изпреварило едно BMW с поне 140 в аварийната лента и стъклото е отнесло цял порой от дребни камъчета.. ;)

Няма да го направите, нали? - защото сте съвестни и почтени граждани.

А онези кърлежи - застрахователите - не са.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от nqmam_bmw » 31 Май 2016, 6:15

In_Memoriam написа:
Atsalov написа:Извода какъв е?


Не си купувай кола, която изисква подобаващо съхранение, а ти не можеш да го осигуриш.


Какво "подобаващо съхранение" изисква един масов, сериен, европейски автомобил? :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от Е.Димитров » 31 Май 2016, 8:18

Може би, варианта при кражба е ...да се намерят подобни, но счупени части и да се монтират на автомобила, така застрахователите няма да могат да се измъкнат от положение, което да не плащат.
А някой знае ли какъв е световният опит, плащат ли откраднати елементи, или и там се правят на интересни?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 476
Регистриран на: 11.01.2007
Местоположение: София

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от Gamena » 31 Май 2016, 8:32

Е.Димитров написа:Може би, варианта при кражба е ...да се намерят подобни, но счупени части и да се монтират на автомобила, така застрахователите няма да могат да се измъкнат от положение, което да не плащат.
А някой знае ли какъв е световният опит, плащат ли откраднати елементи, или и там се правят на интересни?

Едва ли някой по Германия,Англия и т.н. Ще ти открадне фаровете на колата,иначе да това е варианта да се намерят строшени,аз нямах време да се разправям,че тръгвах на път и ги викнат да регистрират,прибрах колата и заминах,днес ще ходя да дам 1.5 за фарове....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от Elesar74 » 31 Май 2016, 10:37

Крадат колега, не се чувствай единствен, само защото живееш в БГ. Има и пазари за тази цел, като нашите битаци, продават хората какво ти скимне, пари да имаш. Европа не е пълна само с немци, французи и швейцарци, от доста години вече. Автомобилния пазар пък въобще не се държи от изброените националности. Пък като си си купил скъпа кола и я държиш навън, кой ти е крив? Съжалявам, но аз за Е39-ка мисля за гараж поне, от известно време, а ти с Е60.. Отделно в тази джунгла където живееш, даже мисля, че с малко си се разминал. Можеше и кола да нямаш, напълно реално според мен. Както се казва, пий една студена вода, ремонтирай колата и е прибери някъде.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от In_Memoriam » 31 Май 2016, 11:19

nqmam_bmw написа:
In_Memoriam написа:
Atsalov написа:Извода какъв е?


Не си купувай кола, която изисква подобаващо съхранение, а ти не можеш да го осигуриш.


Какво "подобаващо съхранение" изисква един масов, сериен, европейски автомобил? :dunno:


Ключовата дума е "масов", затова и пазарът на части втора ръка е необятен, затова после ни продават собствените ни части.

И не става дума за Голф, щото и той е масов, а за премиум автомобил сравнително нов все още и със скъпи части.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Е60/61 кражба фарове и огледала

Мнение от Комбина » 31 Май 2016, 12:05

Суровата и жалка действителност, не само в България.

Треперим на 10 годишна купчина желязо и не смеем да я оставим на улицата през нощта защото или ще ти откраднат огледалата, или фаровете, или емблемите, или волана, или някой модул... ако не я вдигнат цялата разбира се или не мине бесния комшия с пирона или не ти спукат някоя гума.

Каското не покрива липсващи елементи или ги покрива частично с малко късмет, значи или гараж или платен паркинг - допълнителни разходи, ако не - невзрачна стара кола която никой дори не би погледнал и спокойно ежедневие...

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook