съвременни Българи за пример

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

съвременни Българи за пример

Мнение от Bogat-Beden » 10 Май 2016, 21:47

Понеже ми стана страшно интересна темата за Пулев и съм доста разкъсан между двата лагера,се надявам да стане една по-приятна тема тук,без спорове.
Като цяло поне аз (80ти набор) а и дори май в ПО-голяма степен поколението след мен (90ти набор) израснахме в мега объркани времена,със социална пирамида точно с краката нагоре-интелектуален и морален елит на дъното,а тинята -по върховете на властта -политическа и икономическа.Отделно и не по-маловажно -култът към насилието,крими контингента и знаковите му фигури,както и поклонението към малоумните псевдокрасиви проститу.тки :help:

За да се получи нещо позитивно,ще опитам да им противопоставя Личности,истински герои в мирно време,големи Българи за пример!

Започвам аз :
без нужда от коментар :bowdown:

учител за пример

Боян Петров
Два пъти опериран от рак. Втория път минава през тежка химиотерапия, която отключва диабет. Към настоящия момент Боян няколко пъти дневно си инжектира инсулин
:shock:

Вие сте на ход :yes:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от driver69 » 11 Май 2016, 7:31

Много, много хубава тема! Поздравления!

Светлин Наков - създател на български софтуерен университет. Човек, помагащ и борещ се. Линк

Стоян Саладинов - има много мотивираща история и показва какво е да се бориш и да постигаш това, което искаш. линк

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от K_Ilkov » 11 Май 2016, 8:39

Vra4anin написа:Българи за пример сме всички тези, които все още сме тук и не сме избягали, справяме се по някакъв начин да съществуваме (без да краднем с гъза си, да убиваме, да продаваме бЕло, да си продаваме гъза и т.н. далаверки с които иначе се изкарват пари), да си плащаме бумащините в този дзверилник и въпреки всички парадокси и простотии да намираме сили да се усмихване накрая. Ето това за мен е за пример :!:

Много ми хареса :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от павката » 11 Май 2016, 11:27

Bogat-Beden написа:Понеже ми стана страшно интересна темата за Пулев и съм доста разкъсан между двата лагера,се надявам да стане една по-приятна тема тук,без спорове.
Като цяло поне аз (80ти набор) а и дори май в ПО-голяма степен поколението след мен (90ти набор) израснахме в мега объркани времена,със социална пирамида точно с краката нагоре-интелектуален и морален елит на дъното,а тинята -по върховете на властта -политическа и икономическа.Отделно и не по-маловажно -култът към насилието,крими контингента и знаковите му фигури,както и поклонението към малоумните псевдокрасиви проститу.тки :help:

За да се получи нещо позитивно,ще опитам да им противопоставя Личности,истински герои в мирно време,големи Българи за пример!

Започвам аз :
без нужда от коментар :bowdown:

учител за пример

Боян Петров
Два пъти опериран от рак. Втория път минава през тежка химиотерапия, която отключва диабет. Към настоящия момент Боян няколко пъти дневно си инжектира инсулин
:shock:

Вие сте на ход :yes:

имаше споделено от майки,че даскала много си позволявал откъм грозни приказки към учениците си.
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от vlad0 » 11 Май 2016, 12:03

Vra4anin написа:Българи за пример сме всички тези, които все още сме тук и не сме избягали, справяме се по някакъв начин да съществуваме (без да краднем с гъза си, да убиваме, да продаваме бЕло, да си продаваме гъза и т.н. далаверки с които иначе се изкарват пари), да си плащаме бумащините в този дзверилник и въпреки всички парадокси и простотии да намираме сили да се усмихване накрая. Ето това за мен е за пример :!:


Ще ме извиняваш ама това животът ти да се е превърнал в оцеляване ден за ден, не е за пример! Тези които са избягали, ако познаваш такива, попитай ги за първите им месеци при някои дори и години как са стигнали там където са днес ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 31.08.2015

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от Samoten » 11 Май 2016, 12:56

Vra4anin написа:Българи за пример сме всички тези, които все още сме тук и не сме избягали, справяме се по някакъв начин да съществуваме (без да краднем с гъза си, да убиваме, да продаваме бЕло, да си продаваме гъза и т.н. далаверки с които иначе се изкарват пари), да си плащаме бумащините в този дзверилник и въпреки всички парадокси и простотии да намираме сили да се усмихване накрая. Ето това за мен е за пример :!:


Това, което си написал не е повод за гордост, а за срам. Поне мен би ме било срам.
Да живееш ден за ден и да се справяш по някакъв начин, просто да съществуваш е нещо отвратително.

Още в темата ти за колата ми направи впечатление, начина ти на мислене.

Ти за мен си човек, които се счита за горд и успял, ако се пенсионира на 62, след като 30 години е бачкал като луд на 2 работи, успял е да си купи една гарсониера, оженил се е за първата жена дето му е вързала и има спестени 20к лв. Това за мен е пропилян живот и ни най-малко повод за гордост, но все пак нищо лошо няма. Хора различни, мнения различни, ценности различни, живот различен.

Относно учителя, Тео, аз лично преди доста време съм бил при него ученик, 3-4 години поред и съм със смесени чувства. Истината не е точно таква, каквато я представят медиите. 100 златни медала имал, дрън дрън. Поне по мое време ни сцепваха в СМГ да решаваме задачи за разни състезания, после Колев хващаше по-добрите и започваше да ги готви по лагери преди състезания, а накрая малка част, за който нямаше място при Колев, отиваха за 2-3 месеца лятото при Тео. Оня ги мааше с пръчката през ръцете, та пушек се вдигаше, но той лично не е научил нито един ученик на каквото и да е било. Говоря за състезатална математика и физика. Всичко идваше от учителите в СМГ и Колев и още 2-3ма много големи учители в националния отбор. Забравих им имената сега, но те са за пример. Единия от тях мисля сега е професор по астрономия в Кеймбридж, другия един от най-добрите математици на 80 и 90 години в света.
Не мога да отрека, че при Тео 16 часа на ден, всеки ден се решаваха задачи, в продължение на 3 месеца. Но никой на нищо ново не е научил, просто дисциплина много голяма имаше и много бой. Лично не е спомогнал кой знае колко за спечелването на тея медали.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от Bogat-Beden » 11 Май 2016, 13:41

Благодаря на driver69 за оценката и мнението точно по темата :yes:

Към другите колеги-ще ви помоля да пишете само,ако допринасяте за правилното й развитие.
Не ме разбирайте погрешно,не размахвам пръсти,аз самият участвам често в спорните теми (тоест почти всички :lol: ),но целта тук е точно противоположната.И искрено ви благодаря предварително! :yes:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от TNT » 11 Май 2016, 14:19

Всички спортисти, които успяват да спечелят нещо за България :yes:

Реално освен във футбола... в кой друг спорт можеш СПОКОЙНО да се издържаш от спорта ? Дори там е само в А група. Тези в Б и В си имат друга работа обикновено. Щанги, бойни спортове (а там имаме наистина много шампиони), гребане ли ? Къде ? Базите ли са бази, премиите ли, кое ? В САЩ, доколкото съм чувал, дори в гимназиалните отборчета се осигуряват добри бази, екипи, хранителни добавки и т.н. Говорил съм си лично с олимпийски състезател и като ми е казвал колко пари са му дали за подготовка... аз не съм сигурен дали за ядене му стигат, предвид килограмите му и тренировъчните режими :dunno: Преди време бях чел новина как ученик, шампион по лека атлетика, го карал с 2 банички на ден :kuku:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от seimo » 11 Май 2016, 15:48

Двама човека пример за професионализъм и гордост мисля за всеки българин :bowdown:

ген.Румен Радев
https://www.youtube.com/watch?v=xwF1yYaxUJE


Йордан Йовчев
https://www.youtube.com/watch?v=TVp8HAdnpOg


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от Bogat-Beden » 11 Май 2016, 16:22

seimo написа:Двама човека пример за професионализъм и гордост мисля за всеки българин :bowdown:

ген.Румен Радев
https://www.youtube.com/watch?v=xwF1yYaxUJE


Йордан Йовчев
https://www.youtube.com/watch?v=TVp8HAdnpOg


Благодаря ти колега,много съгласен съм :yes:
Никога няма да си простя,че не отидох на това шоу :banghead:
(При все ,че като малък мечтаех като всяко 3то момче да стана пилот във ВВС) -сега като се сетя колко страх бера като пътник в гражданската авиация и ми е малко смешно,но ме кара да се възхищавам още повече на такива смелчаци :bowdown:

"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от vladi_a_i » 11 Май 2016, 19:26

Боян Петров вече е със шест 8- хилядника ;)
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от alx » 11 Май 2016, 19:59

Vra4anin написа:Българи за пример сме всички тези, които все още сме тук и не сме избягали


...а тези дето са "избягали" ама са станали нЕкви висше-ръководни кадри в най-големите компании на света и определят финансови параметри в пъти по-големи от финансиите на родината ама като ги питат какви са казват "българи" - те не се броят? :)

питам само... чисто любопитство.

иначе хубава тема- съгласен
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от nqmam_bmw » 11 Май 2016, 20:05

alx написа:
Vra4anin написа:Българи за пример сме всички тези, които все още сме тук и не сме избягали


...а тези дето са "избягали" ама са станали нЕкви висше-ръководни кадри в най-големите компании на света и определят финансови параметри в пъти по-големи от финансиите на родината ама като ги питат какви са казват "българи" - те не се броят? :)

питам само... чисто любопитство.

иначе хубава тема- съгласен


Ми, ако са от ранга на Джобс или Гейтс се "броят", иначе не. ;)
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от Bogat-Beden » 11 Май 2016, 20:27

alx написа:
Vra4anin написа:Българи за пример сме всички тези, които все още сме тук и не сме избягали


...а тези дето са "избягали" ама са станали нЕкви висше-ръководни кадри в най-големите компании на света и определят финансови параметри в пъти по-големи от финансиите на родината ама като ги питат какви са казват "българи" - те не се броят? :)

питам само... чисто любопитство.

иначе хубава тема- съгласен
Категорично СЕ броят,разбира се! :yes:
Има прекалено много професионални области,в които България не дава достатъчно поле на изява-като малка страна,сигурно никога и няма и да може.
Щом дават добро име на България и са положителен пример.Плюс,че аз наивно вярвам,че огромната част ще се върнат.А и да не се върнат завинаги-огромна част от тях помагат с пари(или не само),не само на близките си,ами и за истински смислени каузи.Но за съжаление предимно анонимно.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от K_Ilkov » 11 Май 2016, 20:50

alx написа:
Vra4anin написа:Българи за пример сме всички тези, които все още сме тук и не сме избягали


...а тези дето са "избягали" ама са станали нЕкви висше-ръководни кадри в най-големите компании на света и определят финансови параметри в пъти по-големи от финансиите на родината ама като ги питат какви са казват "българи" - те не се броят? :)

питам само... чисто любопитство.

иначе хубава тема- съгласен

А хората дето са избягали, бачкат, уреждат живота на децата си и пращат пари на семействата си у БГ-то ама не са виШО ръководство броим ли ги?

Нещо да не се окаже, че успеха в живота се измерва само с ръководни постове?

И аз така от любопитство да питам ...

И верно хубава тема :yes: Лошото е, че пак почнаха да се вадят "сабите" за замерване ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook