съвременни Българи за пример

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от nqmam_bmw » 11 Май 2016, 21:04

K_Ilkov написа: Лошото е, че пак почнаха да се вадят "сабите" за замерване ...


Те "сабите" няма как да се вадят сега, просто защото никога не са били прибирани. :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от bum_bum » 11 Май 2016, 21:06

alx написа:
Vra4anin написа:ръководни кадри в най-големите компании на света и определят финансови параметри в пъти по-големи от финансиите на родината ама като ги питат какви са казват "българи" - те не се броят? :)



Т.е. има българи разполагащи със свободата да оперират с 100-200 милиарда долара годишно? :shock:

Аз съм впечатлен от това, което е направил дядо Добри.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от kiko » 11 Май 2016, 21:20

Динко от Ямбол :mhihi:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от c04 » 11 Май 2016, 21:28

bum_bum написа:
alx написа:
Vra4anin написа:ръководни кадри в най-големите компании на света и определят финансови параметри в пъти по-големи от финансиите на родината ама като ги питат какви са казват "българи" - те не се броят? :)



Т.е. има българи разполагащи със свободата да оперират с 100-200 милиарда долара годишно? :shock:

Аз съм впечатлен от това, което е направил дядо Добри.

Точно се чудех, как не е записан като пример, като е един от най-ярките примери... :bowdown:
kiko написа:Динко от Ямбол :mhihi:

Не е зле... :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 9.08.2011
Местоположение: при Гюнтер и чат пат у Софето
Кара: е30 с 286 коня
Мечтае да кара: е30 с 1000 коня
Детайли за колата: '88 Diamantschwarz 320i coupе

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от mastik » 12 Май 2016, 0:33

..
Последна промяна mastik на 24 Ное 2022, 17:24, променена общо 1 път
E30 4 life

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 12.04.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Два умрели форда и 28ца
Мечтае да кара: Танк
Детайли за колата: Е36 328 97'
2.93 LSD
М20 маховик на 5.8кг
M50 Intake
S52 USDM Cams 10.2 lift 252in244ex
Плетени изпускатели
Romraider self tuned
14.0 1/4 mile

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от FuRoRR » 12 Май 2016, 0:38

павката написа:
Bogat-Beden написа:Понеже ми стана страшно интересна темата за Пулев и съм доста разкъсан между двата лагера,се надявам да стане една по-приятна тема тук,без спорове....

имаше споделено от майки,че даскала много си позволявал откъм грозни приказки към учениците си.

За даскала - представи си един български др.Хаус.За всички минали по неговия коридор грозните приказки и добрия подход са направили чудеса.Понеже съм бил канен неколкократно в школата му в гората ,мога да кажа че от там никой не си е тръгвал трезвен или девствен. Въпреки това обаче ,а и въпреки риска ,ако спиш по гръб с отворена уста ,да те задуши паднала от тавана мазилка ,няма и човек който да си е тръгнал от там и да не се е развил в област свързана с физиката.

По темата:всеки доброволец от наводненията през последните няколко години,всеки дарил надежда на някой(било то в нужда или не),всеки некорумпиран полицай.
Във всеки един Българин има нещо за пример. Дали ще е Лиляна Павлова или Кубрат Пулев ,или пък бай Добри- във всеки има някакво качество,което би послужило за пример.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от павката » 12 Май 2016, 5:44

alx написа:
Vra4anin написа:Българи за пример сме всички тези, които все още сме тук и не сме избягали


...а тези дето са "избягали" ама са станали нЕкви висше-ръководни кадри в най-големите компании на света и определят финансови параметри в пъти по-големи от финансиите на родината ама като ги питат какви са казват "българи" - те не се броят? :)

питам само... чисто любопитство.

иначе хубава тема- съгласен

ти,ако не се изтъкнеш няма да е
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от nqmam_bmw » 12 Май 2016, 6:34

павката написа:ти,ако не се изтъкнеш няма да е


Току виж сте го изпуснали от класацията, та няма как да не си каже човекът. :lol:

Аз се учудвам как един друг "агент" е пропуснал да каже и тук (все пак) каква му е кредитната история и т.н., но може да е "намислил" да рефрешне инфото в специална тема. :roll:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от Фидел Кастро » 12 Май 2016, 12:23

FuRoRR написа:Във всеки един Българин има нещо за пример. Дали ще е Лиляна Павлова ..... във всеки има някакво качество,което би послужило за пример.

Колега, предвид късния час имам чувството че си прекалил с алкохолните емисии. :mhihi:
За какъв пример може да ми служи този некадърен женски плондир? :kuku: :no:
Извинявам се, че измествам темата, но пример за кадърен български стопански ръководител ми е бил и ще бъде покойният Огнян Дойнов.
Същият този, когото оплюха с лека ръка, а треторазряден адвокат станал по идиотско стечение на обстоятелствата Главен прокурор (Иван Татарчев) щеше да го докарва в чувал от Виена.
Не ми е нито роднина, нито съм го познавал, но знам от хора работили с него подробности, които няма да намерите никъде с търсачките.
Знаете ли, че през 80-те години изнасяхме компютри за Китай, а на мен лично китайски професор ми е казвал, че българските компютри са едни от най-добрите.
Само, че това БЕШЕ и дано поне остане "МИНАЛО НЕЗАБРАВИМО!! :cry:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от Bogat-Beden » 12 Май 2016, 13:26

Фидел Кастро написа:
FuRoRR написа:Във всеки един Българин има нещо за пример. Дали ще е Лиляна Павлова ..... във всеки има някакво качество,което би послужило за пример.

Колега, предвид късния час имам чувството че си прекалил с алкохолните емисии. :mhihi:
За какъв пример може да ми служи този некадърен женски плондир? :kuku: :no:
Извинявам се, че измествам темата, но пример за кадърен български стопански ръководител ми е бил и ще бъде покойният Огнян Дойнов.
Същият този, когото оплюха с лека ръка, а треторазряден адвокат станал по идиотско стечение на обстоятелствата Главен прокурор (Иван Татарчев) щеше да го докарва в чувал от Виена.
Не ми е нито роднина, нито съм го познавал, но знам от хора работили с него подробности, които няма да намерите никъде с търсачките.
Знаете ли, че през 80-те години изнасяхме компютри за Китай, а на мен лично китайски професор ми е казвал, че българските компютри са едни от най-добрите.
Само, че това БЕШЕ и дано поне остане "МИНАЛО НЕЗАБРАВИМО!! :cry:

Колега,с цялото ми уважение,Динко беше някакъв майтап в темата ,но това име,което посочваш горе си е чиста мръсотия и НЯМА място в такава тема :nono: ,не се обиждай,ама..
Вече стана дума, че последните 10 години от живота си Огнян Дойнов ги изкара в Западна Европа. Да се пресели в чужбина, му се наложи заради гоненията, на които бе подложен у нас. В зората на демокрацията Дойнов бе заподозрян, че е изнесъл зад граница милиони държавна пара. Срещу него и други соцвеличия бе заведено и дело за раздаването на помощи за братските компартии.

Макар на бившия член на Политбюро и ексвицепремиер да му бе забранено да напуска страната, той някак успя да избяга от България на 14 април 1990 г. Съществуват сериозни подозрения, че за преминаването му през границата е помогнал тогавашният президент Петър Младенов.

Първите няколко години от изгнанието си Дойнов живя в Лондон. В английската столица той започна работа при скандалния милиардер Робърт Максуел. Огнян беше дясната ръка на заможния чехословашки евреин в бизнеса му със страни от Източна Европа. Заплатата, която получаваше, бе 110 хил. английски лири годишно. В Лондон Дойнов обитаваше апартамент, който днес е собственост на британския премиер Гордън Брауи.

След смъртта на Максуел бившият член на Политбюро се пресели във Виена. Там си купи къща на два етажа и продължи да се занимава с бизнес. Говори се, че в австрийската столица е помагал в сделки на руския мултимилионер Григорий Лучански, на Илия Павлов и Майкъл Чорни. Според мълвата именно Дойнов стои в основата на първата продажба на „Мобилтел“ – тази, след която компанията стана собственост на руския алуминиев крал.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от alx » 12 Май 2016, 13:33

Vra4anin написа:alx, виж пак мнението ми, но цялото:

Vra4anin написа:Българи за пример сме всички тези, които все още сме тук и не сме избягали, справяме се по някакъв начин да съществуваме (без да краднем с гъза си, да убиваме, да продаваме бЕло, да си продаваме гъза и т.н. далаверки с които иначе се изкарват пари), да си плащаме бумащините в този дзверилник и въпреки всички парадокси и простотии да намираме сили да се усмихване накрая. Ето това за мен е за пример :!:

Ако това не е достойно за уважение (че живееш тук и се справяш), здраве му кажи. :bowdown: А и независимо дали си тук в България или си емигрант и някъде навън се трудиш и твориш нещо - всеки един трудещ се човек и имащ малко мозък в главата е достоен за пример, подражание и уважение. Според мен.

Конкретни субекти - кумири нямам и не желая да имам (гледам поне тази божия заповед да спазвам) :)



:)


Мда. Някой ти прочете само тезата- първия параграф. Виноват :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от alx » 12 Май 2016, 14:11

павката написа:
alx написа:
Vra4anin написа:Българи за пример сме всички тези, които все още сме тук и не сме избягали


...а тези дето са "избягали" ама са станали нЕкви висше-ръководни

ти,ако не се изтъкнеш няма да е


Не визирах себе си- аз не оперирам с толкова големи числа- а сечението на чиста съвест, родолюбство, демонстриран успех независимо от средата и финансови възможности - нали разбираш, че в родината това е почти празно подмножество?

Мисълта ми беше, че в чужбина има една група хора които освен че са достойни за пример са и напред с материала. Докато в родината обикновено е или едното или другото, но рядко и двете.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от mangini » 12 Май 2016, 15:07

alx написа:Мисълта ми беше, че в чужбина има една група хора които освен че са достойни за пример са и напред с материала. Докато в родината обикновено е или едното или другото, но рядко и двете.


Има ги и в родината, но финансовите им показатели са несъизмерими с тези на хората в чужбина, просто говорим за несравними мащаби... :idea: Иначе, ако говорим за съвременна публична личност за пример, веднага се сещам за Ивет Лалова. :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от kiko » 12 Май 2016, 15:19


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: съвременни Българи за пример

Мнение от Фидел Кастро » 12 Май 2016, 23:12

Bogat-Beden написа:Колега,с цялото ми уважение,Динко беше някакъв майтап в темата ,но това име,което посочваш горе си е чиста мръсотия и НЯМА място в такава тема

Прощавай, ако нещо те засегнах, но самото споменаване на Л.Павл. беше крайно неуместно предвид събитията от началото на годината с винетките, потърпевши от които сме всички автолюбители.
Това, че ти си пуснал темата въобще не ти дава право да определяш кое има място и кое не. Виждаш колко негативни отзиви се дадоха за казанлъшкия даскал, но ти май нещо си замълча.
Аз пък исках да кажа и нещо по адрес на алпиниста, но счетох, че добрият тон и моето възпитание не го позволяват.
Съжалявам, че не си схванал тънкия ми намек със споменаването на Огнян Дойнов, но ще бъде нахално и невъзпитано да продължа. И все пак едно е да произвеждаш и продаваш компютри на държава със 100 пъти по-голямо население, която понастоящем е икономически гигант, а съвсем друго е след 30 години да режеш лентички на пътища, които след година се ремонтират. :roll:

Поздрави! :bchug:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook