Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от vicho » 11 Юни 2018, 14:39

dextuar написа:Звучиш ми в момента точно като дрифтър, който излиза и обяснява колко е опасно и как не трябва да се дрифти по улиците, а всички му помнят изпълненията.


факт с който не се гордея... взел съм си поука без да се стига до касаплъци и вече това нещо го няма в шофирането ми :yes:

dextuar написа:Така че, кой е ПРОСТ и кой откровен ЛИЦЕМЕР, няма да го коментирам!


не съм казал, че си прост, а те попитах, защото ситуацията Я СЪЗДАВА идиота с м6-цата... откровен идиот! Дано да е член на форума и да се разпише в темата...

dextuar написа:Не го оправдавам и не мисля, че карането му е редно, НИТО ГО ДАВАМ за пример, просто ситуация на пътя с моторист, който САМ НЕ СЕ ПАЗИ.


от законова гледна точка моториста я създава, де факто този кара с 230 по километраж на двулентов път... безумна ситуация!
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.03.2011
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от big_dane » 11 Юни 2018, 16:20

Преди няколко месеца ходихме с приятелката до София на разходка и да се видим с аверите. На отиване ми се караше, но имаше много трафик, на връщане към Шумен нямаше много трафик, но предната нощ бях настинал малко и не ми се караше. По магистралата си карах със 120, през останалата част от пътя 90-110. На разклона за Лясковец настигнах 2 камиона, но в следващите няколко километра така се случваше, че на всяка права имаше насрещен трафик. След разклона за Стражица вече ми се отдаде възможност да изпреваря. Преди това погледнах в огледалото, имаше един Мерцедес 124ка, но беше на поне 200 метра зад мен. Пуснах си мигач, тъкмо съм задминал първия камион и поглеждам в огледалото отново и виждам как мерцедеса ми свети къси-дълги. Изпреварих и втория камион и се прибрах. Мерцедесът ме изравни и започна да ми свири. Погледах към него, а вътре чичак около 45, без врат, седи и ми ръкомаха нещо. Аз намалих малко, за да може да се прибере и да не създаваме предпоставки за ПТП. Чичакът намали заедно с мен, докато все още е в насрещното и тръгна да ми сече пътя и да иска да влезем на задната седалка при него. Намалих допълнително и го оставих да си бърза. От цялата история не можах да разбера, кому беше нужно цялото това изпълнение. Сигурно си е помислил, че ще изпревари мен и камионите едновременно, но както казах, когато аз си подадох мигача и се изнесох да изпреваря, той беше поне на 200 метра от мен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от ildivvy » 11 Юни 2018, 16:58

dextuar написа:Аз само искам да попитам на педеругите с моторите кой им даде право да се пререждат на КППТ-ата пред всички коли? Вчера направо побеснях, като на Кулата ми се изсипаха 4 броя такива и най-нагло минаваха на една боя разстояние от всички коли, плазмодият спира по средата между двете гишета, слиза и застава между мен и колата пред мен, след него се нарежда следващия и така докато се изредят всички :kuku: Няма по-големи нагледци от тия...


Ситуацията с "педеругите с мотори" се обеснява с това,че те слизат от тях и минават като пешеходци! Ако решат да проверяват за нещо самия мотор,то служителите ти казват да отидеш отстрани и да изчакаш проверката! Освен това по целия свят има такова неписано правило по границите,но както и да е... Друг е въпроса,че не е колегиално да минават на една боя разстояние от колите,като се отиде отпред се изчаква текущата кола и самия служител те вика сам,обикновено! Но "педеруги" винаги е имало и ще има...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от MartinP » 11 Юни 2018, 17:12

vicho написа:
dextuar написа:...


шофьора на M6-цата е кръгъл идиот :kuku: :wave: :bang: :idea:

Изображение


Аз те заради такива се радвам че постоянно вдигат глобите днеска 500 утре 1000 догодина 2000 :mrgreen: ама те пак няма да се научат, преди време пак имаше в новините за прегазено малко дете в подобен район с ограничение 50

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от bum_bum » 11 Юни 2018, 19:20

dextuar написа:Може ли да се дразните,че някой моторист ви е изпреварил на пункта или на светофара :banghead: :banghead:
Я ми припомни кой ми е сипал, че нещо не се сещам? [/quote]

Поне 10 човека са ти казвали, че ти създаваш проблемите на клиповете си. Даваш газ до последния момент само и само да покажеш на някой, че не е прав. Да, минал от някъде неправилно, но реално няма ситуация. Ти я създаваш като променяш скоростта си на движение и го натискаш за да види, че може да стане проблем.

Много хора ти казаха също, че добрия шофьор е не този, който избягва ситуациите, а този, който не попада в такива. Вкарвайки се в потенциални ситуации всеки ден все някога ще дойде време, когато няма да прецениш точно.

В цялата тема е пълно с истории на кой от къде му изкочил, излязал прелетял някой.. тия коли не падат от небето, че да не се виждат. В 90% от ситуациите ако шофираш достатъчно внимателно ще можеш да видиш потенциалния проблем далеч преди да се е случил и да реагираш така, че да не се превърне в нещо опасно. Ама болшинството хора си знаят, че карането е само гледане напред. Няма как да стане.. :dunno:

А от отношението ти към мотористите разбирам само едно- много ти се кара ама нямаш мъди за мотор :mhihi:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Юни 2018, 19:40

Само да отбележа, че ограниченито там от 50, което Вичо е оградил важи до кръстовището, а после с мотора са доста пред него.
Което не значи, че не кара с превишена скорост де, ама и двамата са така, обаче моториста не поглежда назад, поже мисли, че само той може да лети и то с човек отзад, което си е за бой. Нито теглото му е същото вече, нито вятъра го духа по същия начин, нито в огледалата вижда толкова добре(той не ги и гледа де както се вижда)нито равновесието му се запазва по същия начин и на моменти зависи и от втория човек отзад, бил той и 50 кила мацка.

Защо сега темата се противпоставя пак на мотори и коли? Вярно е доста глупости правят мотористите и като ги сметнеш какъв процент са от шофьорите по пътищата, значи са зле в това отношение. Но те си плащат за тия неща, бая народ измря. Аз лично се кефя на мотористите, ВИНАГИ им правя път ако не бързам, пускам им десен мигач като леко се дърпам вдясно, но внимавам да не е прекалено защото летят гадно камъчета по каските им така. Бързам ли и с подобаваща кола те и без това няма как да ми пречат по пътищата родни. :mhihi:
Сещам се за една ситуация когато пътувах преди години с М-ката за Пловдив. Майка ми отпред, жена ми и децата отзад. Карам си някак...разумно, но поддържам някакви 150-160 като няма коли. Настигам колона от мотори, може би 4-5, всичките постови. Изпреварвам ги и стигам до последния като минавам и покрай него, всичко културно. Минавам пред него и какво следва мислите? Залепя ми се на бронята, изравнява се с мен и прави бръм-бръм... :mhihi: е, сега предполага се, че щом съм я настигнал тая колона от мотори, значи не карам с ограниченията и съм се движел по-бързо от тях. Явно обаче той не го знаеше това. Дръпна ми там с не знам колко и аз като пълен пубер се жегнах, лепнах го и след някакви секунди го наказах като остана да си бръмчи далеч зад мен. Беше без спойлери, ауспуха му се чуваше сигурно в София чак, абе търсеше си го. Та и аз си бях за бой защото по принцип съм усвоил чувството да не обръщам внимание на провокации по пътя и да доказвам на някой си как може да се кара. Беше глупаво, признавам си, но понякога не устоявам. Добре, че сега нямам кола. :mhihi: Иначе в повечето ситуации не обръщам внимание на бръм-бръм заядливо покрай мен, понеже ми изглежда като ония ситуации когато малко кучет лае по-голямо и голямото просто не обръща внимание. Пинчерите са много гадни в това отношение. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Уважавайте се взаимно, всички сме на пътя, разума трябва да надделява. Нека безгрешния първи квърли камък. :mhihi: Помните ми оная тема кой с колко е карал, нали? :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от seimo » 11 Юни 2018, 20:45

Top Gun Maverick написа:Само да отбележа, че ограниченито там от 50, което Вичо е оградил важи до кръстовището, а после с мотора са доста пред него.
Което не значи, че не кара с превишена скорост де, ама и двамата са така, обаче моториста не поглежда назад, поже мисли, че само той може да лети и то с човек отзад, което си е за бой. Нито теглото му е същото вече, нито вятъра го духа по същия начин, нито в огледалата вижда толкова добре(той не ги и гледа де както се вижда)нито равновесието му се запазва по същия начин и на моменти зависи и от втория човек отзад, бил той и 50 кила мацка.

Защо сега темата се противпоставя пак на мотори и коли? Вярно е доста глупости правят мотористите и като ги сметнеш какъв процент са от шофьорите по пътищата, значи са зле в това отношение. Но те си плащат за тия неща, бая народ измря. Аз лично се кефя на мотористите, ВИНАГИ им правя път ако не бързам, пускам им десен мигач като леко се дърпам вдясно, но внимавам да не е прекалено защото летят гадно камъчета по каските им така. Бързам ли и с подобаваща кола те и без това няма как да ми пречат по пътищата родни. :mhihi:
Сещам се за една ситуация когато пътувах преди години с М-ката за Пловдив. Майка ми отпред, жена ми и децата отзад. Карам си някак...разумно, но поддържам някакви 150-160 като няма коли. Настигам колона от мотори, може би 4-5, всичките постови. Изпреварвам ги и стигам до последния като минавам и покрай него, всичко културно. Минавам пред него и какво следва мислите? Залепя ми се на бронята, изравнява се с мен и прави бръм-бръм... :mhihi: е, сега предполага се, че щом съм я настигнал тая колона от мотори, значи не карам с ограниченията и съм се движел по-бързо от тях. Явно обаче той не го знаеше това. Дръпна ми там с не знам колко и аз като пълен пубер се жегнах, лепнах го и след някакви секунди го наказах като остана да си бръмчи далеч зад мен. Беше без спойлери, ауспуха му се чуваше сигурно в София чак, абе търсеше си го. Та и аз си бях за бой защото по принцип съм усвоил чувството да не обръщам внимание на провокации по пътя и да доказвам на някой си как може да се кара. Беше глупаво, признавам си, но понякога не устоявам. Добре, че сега нямам кола. :mhihi: Иначе в повечето ситуации не обръщам внимание на бръм-бръм заядливо покрай мен, понеже ми изглежда като ония ситуации когато малко кучет лае по-голямо и голямото просто не обръща внимание. Пинчерите са много гадни в това отношение. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Уважавайте се взаимно, всички сме на пътя, разума трябва да надделява. Нека безгрешния първи квърли камък. :mhihi: Помните ми оная тема кой с колко е карал, нали? :mhihi:


Бате точно в тази тема ли влезна да ни обясняваш колко е бърза м-ката айде нема нужда :mhihi: Не ме разбирай погрешно колата е страхотна, но това хвалене в стил аз съм най-бързия няма кой да ме бие малко ми идва прекалено. Има си места за тези неща специално за каране направо има драг състезания иди някоя събота на Сливен има свободни стартове има мотори бол. После да не забравиш само да споделиш резултата :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Exclusive89 » 11 Юни 2018, 21:08

мАтор vs. кола vs. драг... сега сигурно ще се почнат с некви изчисления кое колко тежи и т.н... :mhihi:
https://fakti.bg/avto/309196-kamion-min ... rist-video :shock:
Последна промяна Exclusive89 на 11 Юни 2018, 21:09, променена общо 1 път
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Юни 2018, 21:09

Откога карането по пътя с трафик има нещо общо с драг? Че и кой претендира да е най-бързия, говорех за мотори по пътя, а е нормално като караш бързо рядко да срещаш кола или мотор, който да кара с теб. Това, че не се е случвало не значи, че няма възможност и аз не го твърдя. Просто казах, че тогава никой не ми е пречил, поне за 4 години. :mhihi:
Трябваше през тия години да карам с камера защото иначе всеки втори определя разкването на някакви факти като хвалене. Нищо, следващия път. :mhihi: Ако ми бе цел да се хваля поне един фейсбоклук щях да направя, че да има на кой. А тука на кой, на теб, който не познавам или? Бъркаш нещата.

П.п: Ако ме вълнуваше драг дисциплината, нямаше да се вълнувам толкова от БМВ. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от TheDriver » 12 Юни 2018, 10:21

От известно време засичам колоездач/колоездачи да си карат в основните платна на южната дъга на околовръстното в сутрешния час пик :kuku:

И то не някакви заблудени, пича редовно е с екип, каска, и т.н. Всеки път му се чудя защо опитва да се самоубива при положение, че локалното е свободно.

Може и аз нещо да съм в грешка, но ако аз бях на колело, локалното е мястото на което щях да съм по-спокоен. :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Knoxville_ » 12 Юни 2018, 10:59

Защото не си ги виждал по Цариградско как се лепят на половин метър от автобусите :lol: Някъде имах и снимка как изпреварва в средната лента, ако я намеря - ще я кача :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от KPETEH » 12 Юни 2018, 12:15

TheDriver написа:От известно време засичам колоездач/колоездачи да си карат в основните платна на южната дъга на околовръстното в сутрешния час пик :kuku:

И то не някакви заблудени, пича редовно е с екип, каска, и т.н. Всеки път му се чудя защо опитва да се самоубива при положение, че локалното е свободно.

Може и аз нещо да съм в грешка, но ако аз бях на колело, локалното е мястото на което щях да съм по-спокоен. :dunno:

Миналата седмица имаше един бутнат или самопаднал... Не са добре тия!
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от preki » 12 Юни 2018, 13:18

Knoxville_ написа:Защото не си ги виждал по Цариградско как се лепят на половин метър от автобусите :lol: Някъде имах и снимка как изпреварва в средната лента, ако я намеря - ще я кача :ok:

На Цариградско шосе наситина е лудост. Всяка сутрин ги засичам 2-3-ма, които даже минават пробива към алея Яворов и оттам вече покрай басейн Република цепят през парка

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 13 Юни 2018, 12:54

Прекрасно облекчаване на движението...

https://gospodari.com/%D1%82%D0%B0%D1%8 ... 49517.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от speedhokk » 13 Юни 2018, 13:48

Аз едно не мога да си обясня, при положение, че толкова много се шуми последно време покрай тези тарикатски престроявания и използването на аварийната лента при катастрофа на някоя магистрала, толкова ли е трудно да започнат да глобяват?

Никой не говори да изловят всички, които бомбят на румънското посолство или на левия на Гешов и т.н. В крайна сметка не са хиляди местата в София, в които толкова масово да се правят такива изцепки. Един патрул на ден да отделят, вътре 4 човека, които имат право да пишат актове и фишове (не помня кои имаха право и кои не) и всеки ден тоя екип да застава на едно такова възлово място и да глобява. Тръгне ли мълвата, че се пишат глоби за такива неща, хората малко ще им дойде акъла. Да не говорим ако решат да направят някоя акция и масово пишат глоби в рамките на ден. Пак ще е нещо. Чак ме учудва липсата на каквато и да е воля да се направи нещо по въпроса. То буквално нищо не се случва, затова и хората които "бомбят" няма да спрат, щото има маршрути, които по единия начин се взимат за 20-25мин, по нормалния за 40. Ама едното е за сметка на другото разбира се. Вместо всички да го взимат за 30мин.

За аварийната лента е същата работа. Толкова ли е трудно един път да изпратят два патрула вместо един примерно, с конуси да отделят една редица, както когато масово проверяват за граждански и спират по 7-8 коли наведнъж и всеки, който видят, че преди катастрофата е карал в аварийната го отбиват и нека си виси да чака, докато му дойде реда да му пишат акта или фиша, каквото ще е там. Не е нужно тая глоба да е 1000лв и 6 месеца затвор, каквото едва ли не искаха да ни убедят, че е необходимо. И 50лв да е, нека тариката си почака 1 час да го глобят 50лв, другия път да видим дали пак ще бърза в аварийната.

Е тия неща един път в месеца да ги правят, да се съобщи хубаво по новините, според мен ще има някакъв ефект.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook