Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Е.Димитров » 18 Окт 2017, 12:16

Абе незнам, все си мисля, че закона е еднакъв за всички МПС та, няма "длъжни във всяка една ситуация"
Забелязал съм, че тези, с големите мотори, чопъри или както им се казва, са най-културни и си карат хората по правилата.
Почти всички останали се движат между коли, карат бързо и тн.
как може някой да обяснява, че трябва да му се спазват правата на пътя като на автомобил, пък самият той хем да се движи като автомобил, хем и да се завира между колите.
Е вчера гледам някакъв слон се качил на вентилатор (малко скутерче) и се опитва да минава между колите.
Не стига че не може, бутна няколко огледала на колите, няколко човека му направиха забележка, тоя си продължава и пак бута огледалата.
Аз смятам, че ако мотористите спазват правилата, няма да се налага лозунги от рода "пазете моториста"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 18 Окт 2017, 12:23

Да не говорим на колко от тях номерата им се обърнати надолу, това нито една камера не може да го снима :clap:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от drago9205 » 18 Окт 2017, 12:24

Е.Димитров написа:Забелязал съм, че тези, с големите мотори, чопъри или както им се казва, са най-културни и си карат хората по правилата.
Почти всички останали се движат между коли, карат бързо и тн.

И аз съм с такова впечатление. Но няма как да е друго яче след като може да си вземеш CBR за 1000 лева. Просто масово разни комплексари се правят на рейсъри щото си взимат двуколесно средство, което се движи доста бързо срещу някакви джобни пари. Просто се получава слагане под общ знаменател, защото моторът е доста достъпно МПС за джигити. Същото е и с БМВ-тата, за много хора типичният БМВ драйвър е някой цветнокож с ланец, който дори няма книжка, просто щото едно старо счупено бмВ струва никакви пари :D

И в контекста на мотористите - ставам всеки ден свидетел на едно явление, което ме дразно страшно много. Мотористи по велоалея си бичат с доволни 60-70км/ч и не ги бърка живота.
Последна промяна drago9205 на 18 Окт 2017, 12:25, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от inspite » 18 Окт 2017, 12:24

, че моторът се управлява далеч по-трудно от кола и рязка смяна на посоката съчетана с намаляване на скоростта често може да доведе до падане.[/quote]

Това обаче не го знаят 99,9 от шофьорите на автомобили. Може би трябва да се набляга повече при обучението на "курсистите". Аз нямам спомен, но не вярвам да са ми казали повече от 2 изречения на кормуването относно моторите , от типа на "пази се/ги" .

Sent from my Lenovo A2020a40 using Tapatalk

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от b00st » 18 Окт 2017, 12:58

Най ме дразни мене, на околовръстното след Цар Борис, като почнат да ми влизат в моето платно. Ми не съм длъжен на тия катили, че не им се чака аз да карам на зиг заг. Псувам го и не мърдам в дясно, нека ми се размаже в предницата. Всяко стадо си има мърша, в тяхното има много обаче.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от efren » 18 Окт 2017, 13:22

dextuar написа:
randity написа:Аз пак за мотористите да върна темата. Първо да кажа, че съм един от малкото, които ги следят в огледалото, правят място на светофарите и общо взето.. пазя ги.

Вчера слизам от магистрала Тракия на отбивката за Пазарджик. Карайки си с 110км/ч от някъде изкочи (само секунда преди това го нямаше) ме изпревари един моторджия с поне 150км/ч... на задна гума!

И питам аз сега, ако го беше духнал вятъра и се беше метнал под гумите на колата, ко прим?
Е как 'ко? Събират се мотористите пред вас и почват да те линчуват и да крещят "Убиец!" :kuku:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Забрави да кажеш, че всичко това се излъчва във вечерните новини (по възможност live) за да може всички, които все още не са разбрали, че е гаден мерзавец-убиец да го разберат, както и да бъде показано лицето му, за да се види как изглеждат хората, които са виновни за "войната по улиците".
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от ylaine » 18 Окт 2017, 13:37

Само на мен ли ми прави впечатление, че огромна част от катастрофиралите с мотор са на около 20 и респективно без книжка?

Уви, според мен всичко пак опира до нашите най-мили и драги органи. Вместо да се създаде нормален контрол и такива пикльовци да се хващат, да им се взимат моторите и да им се забранява да карат, каквото и да е МПС.. какво се получава? Всеки втори 20 годишен, с пистарка? Ами.. той нали за това я взима.. да гъзарее, да дава газ.. и като му се позволява стигаме до положението, в което сме :winky:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Phil » 18 Окт 2017, 13:46

Огромна част от катастрофите с мотор са поради обратен завой, почти винаги на двойна непресечена линия или засичане...Щото 90% от шофьорите чатят, блеят, спят или си ровят по дупките докато карат.

А че има много кухи келеши с пистарки също е вярно... :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от b_u_b_o » 18 Окт 2017, 15:56

Тука се мине не мине и се подхваща темата за мотористите :D Мотористите са същоте като останалите шофьори, а именно 80% не стават. Само че при тях некадърността лъсва по-бързо и е с по-лоши последици. Това обаче не значи да ги блъскате подред, колегата bum_bum го каза, мотор се кара доста по-специфично от кола и е хубаво всички участници в движението да го знаят. От шофьорите на коли се искат 2 прости неща, хубаво да гледат като правят обратни и пак хубаво да гледат огледалото когато минават в друга лента когато изпреварват или просто се престрояват. Така биха се избегнали 99% от опасните ситуации в които съм попадал с мотора.

ПП щом ще обобщаваме искам да ви кажа пък, че на тези с чопърите моторите им на палят ако не са поне на 2 ракии, имат вграден дрегер сигурно :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от alozavar » 18 Окт 2017, 16:34

Вчера около полунощ чакам за ляв завой на Гешов и Борис, до мен отдясно спира черен Range Rover, поогледа се, пък зави на червено. На следващия светофар- същото. На светофара със Софийски герой даже май и не намали за червеното :mhihi: Аз преброих 3 на червено, до Бояна (хипотетично предположих, че натам бърза супер спешно) колко ли ще станат :clap:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530i E39

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от kener » 18 Окт 2017, 19:33

b_u_b_o написа:Тука се мине не мине и се подхваща темата за мотористите :D Мотористите са същоте като останалите шофьори, а именно 80% не стават. Само че при тях некадърността лъсва по-бързо и е с по-лоши последици. Това обаче не значи да ги блъскате подред, колегата bum_bum го каза, мотор се кара доста по-специфично от кола и е хубаво всички участници в движението да го знаят. От шофьорите на коли се искат 2 прости неща, хубаво да гледат като правят обратни и пак хубаво да гледат огледалото когато минават в друга лента когато изпреварват или просто се престрояват. Така биха се избегнали 99% от опасните ситуации в които съм попадал с мотора.

ПП щом ще обобщаваме искам да ви кажа пък, че на тези с чопърите моторите им на палят ако не са поне на 2 ракии, имат вграден дрегер сигурно :lol:


А колко от катастрофите щяха да се избегнат, ако мотористите не карат по разделителната линия, а в платната за движение. Имам чувството, че моторите ги купуват, защото им "дават право" да се движат извън ленттите(по осевата линя), между колите и да застават, като войводи, отпред на сфетофара.
40653

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от shlosera » 18 Окт 2017, 21:28

Не съм моторист в момента (всъщност никога не съм бил просто като ученик хвърчах по горите с разни МЗ-та ЧЗ-та и симсонки) един път съм карал мотор с екипировка (каска, ризница, панталон, ботуши и све) в гората и мога да кажа едно, всички които се сърдят и псуват мотористите, че минават между колите и са първи н светофара да опитат на 30-35 градуса да затворят прозорците на колата и да си пуснат леко парното, тогава ще разберете защо най-вероятно го правят. Разбира се възможно е да има хора които взимат мотор само с цел да избягват трафика, ами направете го и вие всеки може да да изкара курсове и да купи скутерче да речем направете го и вие, бъдете първи на светофара, карайте между колите. Истината е че няма колегиалност не само към моториста към никой, 50% кибичат в колата псуват и плюят тоя дето минава между тях застават така че да не може да мине и се чудят как да преебат тоя с мотора щото видиш ли е големия тарикат и не стои в задръстване.... Моториста винаги е донор и какво ли не... А се сърдите като всички бмвисти са "хулигани" на пътя, моториста е човек преди всичко, човек с жена, дете семейство, човек който е открил своята страст на 2 колела, като бмвиста като хондаджията, като рибаря и ловеца например... Не защитавам никой, действително сред тях има донори, ама всички дето карат е60 или Фка с 250 не са ли? Не ми пречат мотористите пазя ги правя път и както колегата по горе спомена не променям траекторията, ако е възможно и оставям ситуацията и решенията на него съобразявам се и съм нащрек, просто защото знам че като човек е на мотора е концентриран през цялото време на 1000% и знае какво прави, а не като чатещата кифла с х5 или мл, ама те не сс проблем.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от bum_bum » 18 Окт 2017, 21:41

kener написа:А колко от катастрофите щяха да се избегнат, ако мотористите не карат по разделителната линия, а в платната за движение. Имам чувството, че моторите ги купуват, защото им "дават право" да се движат извън ленттите(по осевата линя), между колите и да застават, като войводи, отпред на сфетофара.



Какво ти пречи моторист, който минава между колите или кара по осевата линия в задръстване, стига да не им пречи и да не им закача огледалата? В законът нищо не се казва по този въпрос. Нито е разрешено, нито забранено да се споделя лентата. Днес София-Кюстендил-Кулата-София поне едно 80% от колите щом се приближа се прибираха леко в дясно за да мина, независимо, че на много места линията е непрекъсната. Много от тях даваха и мигач. На никой не давам зор и никой не притеснявам. Ако мръдне в дясно минавам, ако не си чакам. Същевременно и три коли ми се случи да изпреварват срещу мен изцяло в моето платно. Прибирам се пък аз в дясно и се разминаваме- няма драма.

Вчера от Дъ Мол един чичо излиза от паркинга и ми отнема предимството брутално. Свирнах му малко по-късно като го изпреварих- махна ми за извинение и вдигна пръст. :yes: Направих същото и точка. Другия път ще внимава повече.

Нали все гледаме как е в чужбина- еми има държави в които филтъринга е дори задължителен и в някои случаи, ако не го правиш може и да те глобят.

Мотор, който се движи в колона заедно с колите е уязвим- първо от удар отзад, второ няма добра видимост напред (да не говорим за огромните трапове, които ги има на места и ако си зад кола може да се случи и да не го видиш навреме) и както казах при една екстремна ситуация реакцията с него е по-трудна или най-малкото изисква доста повече опит. Не става както в кола просто да навъртиш волана и то да си завие. Сещаш ли се какво ще се случи с моторист попаднал във верижна катастрофа? Докато ако е от страни на колата позицията му е много по-сигурна.

Естествено споделянето на лентите трябва да се прави обмислено, а не като самоцел. Ако колите се движат с 50-60 вече е тъпо да го правиш. Ако караш със скорост по-висока от 15-20км от тази на колите също. Ако има моторист правещ същото в съседната лента пак. И т.н. и т.н., има още хиляди условности- дали познаваш пътя и си сигурен, че няма да налетиш на дупка, дали не си в мъртвата зона на някой, дали от твоята страна няма пресечка в която колата може да реши внезапно да завие.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Don_Diego » 19 Окт 2017, 0:13

Най-обичам ниско прелитащи по околовръстното посред нощ гоУфове 3ки, с всичко дето може да светне отпред включено. :ranting:
Ако драйвъра говори по телефона и държи волана с една ръка прелитайки с поне 160, вдига мощността и пада разхода :yes:
И се хвали в кварталното кафене, че е разминал М760ка на дръпка :banghead:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530i E39

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от kener » 19 Окт 2017, 2:01

Не ме бърка мотористите да се възползват от габарита си и да се промушват на кръстовищата напред. Бърка ме това, че очакват, че едно такова предвижване, между лентите им е гарантирано едва ли не от закона, и всички останали ТРЯБВА да им осигуряват пространство. Ти сам го каза : "Ако има място минавам ако няма чакам". ОК, ама да застана да чакам, да правя ляв завой и някой моторист шпорещ по осевата да ми се надене във вратите и да ми обяснява, че е в правото си :nono: . Отделно извън града да изпреварват колона от автомобили по осевата с насрещен трафик си е ненормално. Ти се движиш в колоната с 60км/ч, дебнеш тоя отпред/отзад да не направи глупост, внимаваш за дупки и други препятсвия по пътя и покрай теб профучава някои със 150км/ч и те опрекват после : Ми ти не го ли видя. Пази моториста. Нямам проти да не се движи посредата на лентата, а в края или близо до осевата линия, ама поне да е със скоростта на трафика, и когато изпреварва движещи се коли да го прави на места, където има свободна лента, а не през разделителните линии.
В закона ясно е написано, че движението се осъществава по лентата за движение. Няма нищо написано за движение по другите части от платното.
40653

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook